جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 51
الحاد: آنچه همه باید بدانند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Ruse (مایکل روز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در دهه گذشته، «آتئیست‌های جدید» مانند سام هریس، ریچارد داوکینز و کریستوفر هیچنز موضوع بی‌خدایی را در خط مقدم بحث عمومی مطرح کرده‌اند. با این حال تعداد بسیار کمی از مناظرات و بحث های بعدی توانسته اند یک بررسی کامل و عینی از موضوع ارائه دهند. بیخدایی: آنچه که همه باید بدانند با در نظر گرفتن بیخدایی از لحاظ تاریخی، فلسفی، الهیاتی، جامعه شناختی و روانشناختی، نگاهی متعادل به موضوع ارائه می دهد. این کتاب که به سبکی آسان نوشته شده است، از قالب پرسش و پاسخ برای بررسی تاریخچه الحاد، استدلال های موافق و مخالف الحاد، رابطه دین و علم، و مسئله معنای زندگی و اینکه آیا می توان یا نه استفاده می کند. یک آتئیست شاد و راضی باشید بیش از همه، نویسنده تأکید می‌کند که بحث بی‌خدایی فقط یک موضوع واقعی نیست، بلکه یک نگرانی اخلاقی است، هم در مورد موضعی که باید در قبال مسائل اتخاذ کند و هم در مورد پیامدهای تعهد خود.
پاگانی‌مسیحی‌: یک مسیر فراگیر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joyce Higginbotham , River Higginbotham
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: درباره نویسندگان جویس و ریور هیگینبوهام در طول دهه گذشته کلاس های بت پرستی تدریس کرده اند. آنها اجتماعات محلی و ملی بت پرستان را برنامه ریزی و سازماندهی کرده اند، مقالاتی برای نشریات بت پرستی نوشته اند، در برنامه های رادیویی و تلویزیونی ظاهر می شوند، در کلیساهای مسیحی و جهانی یونیتاریست سخنرانی می کنند و در مجالس بین ادیان شرکت می کنند. آنها همچنین به تأسیس شورای سنت های معنوی جایگزین کمک کردند که میزبان رویدادهای عمومی بت پرستی و جایگزین در غرب میانه بود.
کتاب راهنمای کمبریج در خداناباوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Martin (Editor) (مایکل مارتین)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هجده تن از دانشمندان برجسته جهان در کتاب «همنشین بی‌خدایی کمبریج» مقاله‌های اصلی را درباره جنبه‌های مختلف بی‌خدایی ارائه می‌کنند: تاریخچه آن، چه باستانی و چه مدرن، دفاع، و پیامدهای آن. این موضوع از نظر پیامدهای آن برای طیف گسترده ای از رشته ها، از جمله فلسفه، دین، فمینیسم، پست مدرنیسم، جامعه شناسی و روانشناسی مورد بررسی قرار می گیرد. در دفاع از آن، هم برهان خداباوری کلاسیک و هم معاصر مورد نقد قرار می‌گیرد و از برهان شرور و محال، همراه با مبنای غیردینی برای اخلاق، دفاع می‌شود. این مقالات درک گسترده ای از الحاد و مقدمه ای روشن برای این موضوع بحث برانگیز ارائه می دهند.
الحاد در مسیحیت: دین خروج و پادشاهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ernst Bloch , J. T. Swann (trans.)(ارنست بلوخ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در قرن بیست و یکم، دین مورد حمله قاطع ترقی خواهان سکولار در مستندها، نظرات و آثار پرفروش بین المللی قرار گرفته است. آتئیست های مبارز، هر نوع ادیان را تقبیح کرده اند، که منجر به قطب بندی فکری خام شده است که در آن اعتقادات و میراث مذهبی باید رد یا به طور کلی پذیرفته شوند. در آتئیسم طولانی مدتی که در مسیحیت در دسترس نبود، ارنست بلوخ راهی برای خروج از این بحث یا/یا ارائه می دهد. او منشأ مسیحیت را در تلاش برای یافتن ریشه‌های اجتماعی آن بررسی می‌کند و به دنبال مطالعه دقیق کتاب مقدس و جذابیت آن برای افراد «عادی و بی‌اهمیت» است. بلوخ در وعده کتاب مقدس مدینه فاضله و تضاد متون مقدس با اقتدار، جاذبه مسیحیت را برای ستمدیدگان قرار می دهد. او از طریق تحلیلی غنایی و در عین حال نزدیک و ظریف، تنش‌های موجود در کتاب مقدس را بررسی می‌کند که بی‌خدایی را به عنوان مقابله با خداباوری متافیزیکی استبدادی تحمیل شده توسط تفسیر روحانی ترویج می‌کند. او در قلب کتاب مقدس یک هسته بدعت‌گذار و این پیام پنهان را می‌یابد که به طور متناقض، یک مسیحی خوب باید لزوماً یک ملحد خوب باشد. این نسخه جدید شامل مقدمه ای از پیتر تامپسون، مدیر مرکز مطالعات Enrst Bloch در دانشگاه شفیلد است.
خداباوری، بی‌خدایی، و جهان‌شناسی مِه‌بانگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Lane Craig(ویلیام‌ لین کریگ); (كوينتين سميث)Quentin Smith
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: علم معاصر این نظریه قابل توجه را به ما ارائه می دهد که جهان حدود پانزده میلیارد سال پیش با یک انفجار فاجعه بار به نام "بیگ بنگ" شروع به وجود کرد. این پرسش که آیا کیهان‌شناسی بیگ بنگ از خداباوری یا بی‌خدایی پشتیبانی می‌کند، مدت‌هاست که در میان عموم مردم و در کتاب‌های علمی رایج مورد بحث بوده است، اما مورد توجه فیلسوفان قرار گرفته است. این کتاب قصد دارد این شکاف را با استفاده از یک مناظره پایدار بین دو فیلسوف، ویلیام لین کریگ و کوئنتین اسمیت، که از مواضع مخالف دفاع می کردند، پر کند. کریگ استدلال می کند که انفجار بزرگی که جهان را آغاز کرد توسط خدا خلق شده است، در حالی که اسمیت استدلال می کند که انفجار بزرگ هیچ علتی ندارد. فصل های متناوب توسط دو فیلسوف به نقد و رد استدلال های قبلی می پردازد. استدلال های آنها بر اساس نظریه نسبیت اینشتین است و شامل بحثی در مورد کیهان شناسی کوانتومی جدید است که اخیرا توسط استیون هاوکینگ توسعه یافته و در تاریخ مختصر زمان رایج شده است.
الحاد جدید، طبیعت گرایی هستی شناختی و علم
نویسنده:
حمیدرضا شاکرین
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
طبيعت‌گرايي هستی‌­شناختی (Ontological Naturalism) بن‌­مایه اصلی الحاد جدید و بیانگر این گمانه است که تنها عوامل و قوانین طبیعی، نه خدا یا دیگر امور فراطبیعی و روحانی، در این جهان اثرگذارند. لاجرم فهـم كامـل جهـان نیازمند رجـوع بـه آفریننده و يـا فاعليـت الهـي نیست.
سخنرانی نقد الحاد مدرن
سخنران:
رضا اکبری، حمید رضا شاکرین، حسن حسینی، فخر الدین طباطبایی
نوع منبع :
صوت , سخنرانی , درس گفتار،جزوه وتقریرات
منابع دیجیتالی :
منهج القرآن في ذکر الإلحاد والملحدين دراسة استقرائية تحليلية
نویسنده:
حسن ثابت صلاح الحزامي
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
صفحات :
از صفحه 13 تا 112
معماهای جدید درباره صفات الهی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Moti Mizrahi (موتی میزراهی)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: طبق خداشناسی سنتی غربی ، خدا تا درجه اعلی بزرگ (یا دارای کمال مطلق) است. به صراحت ، گفته می شود که خداوند دارای ویژگی های الهی زیر است: قدرت مطلق ، دانایی همه جانبه و خیرخواهی مطلق. در این مقاله ، من سه پازل در مورد این تصور از یک موجود اعلی و عظیم (یا دارای کمال مطلق) ارائه می دهم. اولین پازل درباره همه دانایی (علم مطلق الهی ) نشان می دهد که این ویژگی الهی ناسازگار است. پازل دوم در مورد همه کاره بودن و قدرت مطلق الهی نشان می دهد که این صفات الهی از نظر منطقی ناسازگار هستند. پازل سوم درباره عقلانیت و قدرت مطلق الهی نشان می دهد که این صفات الهی از نظر منطقی ناسازگار هستند.
خرافة الإلحاد
نویسنده:
عمرو شریف
نوع منبع :
کتاب , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات)
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره - مصر: مکتبة الشروق الدولیة,
  • تعداد رکورد ها : 51