جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 39
الإسلام والإلحاد وجها لوجه سؤال وجواب
نویسنده:
هيثم طلعت
نوع منبع :
کتاب , پرسش و پاسخ , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
من تاريخ الإلحاد فى الاسلام
نویسنده:
د. عبدالرحمن بدوي
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام)
منابع دیجیتالی :
خدا و الحاد جدید: پاسخی انتقادی به داکینز، هریس و هیچنز [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John F. Haught
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Westminster John Knox Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتاب خدا و الحاد جدید، یک کارشناس جهان در علم و الهیات پاسخ‌های روشن، مختصر و قانع‌کننده‌ای به اتهامات علیه دین می‌دهد که در کتاب‌های پرفروش اخیر ریچارد داوکینز (توهم خدا)، سام هریس (پایان ایمان) و کریستوفر هیچنز (خدا بزرگ نیست). برای برخی، به نظر می‌رسد که این «بی‌خدایان جدید» به‌خوبی آنچه را که معتقدند با دین اشتباه است، می‌گویند. اما همانطور که جان هات نشان می‌دهد، پرداختن به دین در این کتاب‌ها مملو از ناسازگاری‌های منطقی، باورهای نادرست سطحی و کلی‌گویی‌های خام است. آیا واقعاً می توان خدا را به عنوان یک توهم صرف رد کرد؟ آیا واقعا ایمان دشمن عقل است؟ و آیا واقعا دین همه چیز را مسموم می کند؟ خدا و الحاد جدید یک پادزهر بسیار مورد نیاز برای ادعاهای افراطی بنیادگرایی علمی ارائه می دهد. این کتاب کوچک تحریک‌آمیز و در دسترس، خوانندگان را قادر می‌سازد تا مه‌های بلاغی این پدیده اخیر را ببینند و به درک روشن‌تری از موضوعات مورد بحث در این بحث مهم برسند.
فراتر از ملحد: آنچه الحاد نمی تواند ارائه دهد [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Smith, Christian
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "در سال‌های اخیر الحاد بیش از پیش قابل مشاهده، قابل قبول‌تر و تاثیرگذارتر شده است. مدافعات ملحد به طور فزاینده‌ای در ادعاهای خود پر سر و صدا و مطمئن شده‌اند. کریستین اسمیت در کتاب Overreach بی‌خدایی، نگاهی به شواهد می‌اندازد و توضیح می‌دهد که چرا ما باید نسبت به این موارد شک داشته باشیم. ادعاهای ملحدان در مورد اخلاق، علم، و طبیعت انسان "
مفهوم الإلحاد في التاريخ الإسلامي
نویسنده:
علي إمام عبيد
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
منصوره - مصر: الدار الإسلامية للطباعة والنشر,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کلمه الحاد یک کلمه عربی است که ریشه در ژرفای تاریخ عربی-اسلامی دارد و در قرآن کریم نیز همانطور که در میراث اسلامی به طور گسترده به کار رفته است برای نشان دادن انحراف و انحراف از دین به کار رفته است. از یک جهت، اما به طور کلی در طول این تاریخ به انکار الوهیت نرسیده است، همانطور که این کلمه اکنون شده است. بلکه مفهوم آن در میراث اسلامی در مرحله به چالش کشیدن صریح یا ضمنی نبوت با پذیرش آمیزه ای از ادراک فلسفی یونانی از الوهیت همراه با قول ابدیت جهان متوقف شد و دلیل واقعی این امر ناشی از آن است. تحت تأثیر منطق ارسطویی. تغییر مفهوم کلمه الحاد از معنای آن در تاریخ اسلام به معنای انکار الوهیت که منشأ غربی دارد و در عصر جدید رایج است، احتمالاً در دهه چهل قرن بیستم آغاز شده و سپس گسترش یافته است. قرن گذشته، و احتمالاً دلیل پیدایش آن، جستجوی ریشه اندیشه غربی (نفی الوهیت) در تاریخ اسلام است.
کتاب معنویت ملحدانه [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Andre Comte-Sponville (آندره کنت اسپونویل)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Transworld Digital,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا می توانیم بدون دین کار کنیم؟ آیا بدون خدا می توانیم اخلاق داشته باشیم؟ آیا چیزی به نام «معنویت الحادی» وجود دارد؟ در این کتاب قدرتمند، نویسنده پرفروش بین المللی آندر کامت اسپونویل به سوالاتی از این دست از طریق کاوش فلسفی بیخدایی پاسخ می دهد - و به نتایج شگفت انگیزی می رسد. برای کنت اسپونویل به نظر می رسد که معنویت و دین چنان در هم تنیده شده اند که ما ارتباط خود را با ماهیت وجود معنوی واقعی از دست داده ایم. برای تغییر این امر، نیازی نیست سنت‌ها و ارزش‌های کهن را که بخشی از میراث ما هستند رد کنیم. در عوض، ما باید در رابطه خود با این ارزش ها تجدید نظر کنیم و از خود بپرسیم که آیا اهمیت آنها ناشی از وجود یک قدرت برتر است یا صرفاً از نیاز انسان به اتصال به یکدیگر و جهان. کنت اسپونویل استدلال‌های دقیق و مستدلی ارائه می‌کند که هم سنت‌های فلسفی شرقی و هم غربی را در نظر می‌گیرد. او از طریق نثر روشن، مختصر و اغلب طنزآمیز خود، رساله ای قانع کننده در مورد شکل جدیدی از زندگی معنوی ارائه می دهد.
آیا ایمان به خدا معقول است؟ : مناظرات در فلسفه، علم و خطابه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gould, Paul; Miller, Corey
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این سؤال که آیا ایمان به خدا معقول است یا خیر، در آکادمی امروز مورد توجه مجدد قرار گرفته است. با توجه به این علاقه، و نیز ظهور مذهب و تروریسم ستیزه جو و واکنش های نوظهور نئوآتئیسم، این جلد این پرسش مهم را از دیدگاه دانشمندان، فیلسوفان معاصر، و به شکلی بدیع تر، سخنوران بررسی می کند. این شامل یک مناظره عمومی بین ویلیام لین کریگ است که از این موضع که ایمان به خدا معقول است و الکس روزنبرگ که علیه آن موضع استدلال می کند حمایت می کند. سپس محققان در زمینه های فوق الذکر به این بحث پاسخ می دهند و مواضع خداباورانه و الحادی را نمایندگی می کنند. کتاب با پاسخ هایی از کریگ و روزنبرگ به پایان می رسد.
درباره تعداد خدایان [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Dale Tuggy (دیل تاگی)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: طرح استاندارد ما برای توصیف و طبقه بندی انواع مختلف باورهای دینی، سه گانه توحید- شرک- الحاد، گیج کننده و گیج کننده است. در این مقاله من برخی از سردرگمی‌ها را نشان می‌دهم و طرح مفهومی بهتری را با تحلیل مفاهیم خدا، خدا و غایت ارائه می‌دهم. سپس یک اصطلاح اصلاح شده محافظه‌کارانه را پیشنهاد می‌کنم، پیشینه‌های تاریخی را برای این موضوع مورد بحث قرار می‌دهم و نشان می‌دهم که چگونه پیشنهادات من مشکلات مختلف طبقه‌بندی را روشن می‌کند.
  • تعداد رکورد ها : 39