جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
صفحه اصلی کتابخانه > جستجوی هوشمند در الفبا
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
اصل عقلایی
عنوان :
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
کلیدواژه‌های اصلی :
واژگان کلیدی فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Raymond J.Vanarragon.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
‏‫‬‭London‏‫‭: Continuum International Publishing Group,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
چکیده ماشینی: این یک راهنمای مرجع جامع و آسان برای پیمایش به اصطلاحات کلیدی، مفاهیم، ​​متفکران و آثار اصلی در فلسفه دین است. «اصطلاحات کلیدی در فلسفه دین» مقدمه ای روشن، مختصر و قابل دسترس برای موضوعی محوری در فلسفه ارائه می دهد. این کتاب مروری جامع بر اصطلاحات، مفاهیم، ​​متفکران و آثار اصلی در تاریخ این حوزه کلیدی از تفکر فلسفی ارائه می‌کند. ایده آل برای دانش آموزان سال اولی که برای اولین بار به این موضوع می پردازند، "اصطلاحات کلیدی در فلسفه دین" به عنوان همراه ایده آل برای مطالعه این موضوع جذاب خواهد بود. ون‌ آراگون, ریموند خلاصه‌های مفصلی از تمام مفاهیم کلیدی در مطالعه فلسفه دین ارائه می‌دهد. یک فصل مقدماتی وجود دارد که زمینه و پیشینه را ارائه می‌کند، در حالی که فصل‌های بعدی تعاریف دقیقی از اصطلاحات و مفاهیم کلیدی، مقدمه‌ای بر کار متفکران کلیدی، خلاصه‌ای از متون کلیدی و توصیه‌هایی در مورد مطالعه بیشتر ارائه می‌دهند. این ابزار به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان و با فرض عدم دانش قبلی در مورد موضوع طراحی شده است، این ابزار مرجع ایده آل برای کسانی است که برای اولین بار به فلسفه دین می آیند.
زندگی دیوید برینرد: ایجاد نماد انجیلی آمریکایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John A Grigg
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دیوید برینرد به طور همزمان یکی از مرموزترین و شناخته شده ترین چهره های تاریخ مذهبی آمریکاست. برینرد که در سال 1718 به دنیا آمد و به خاطر فعالیت های تبلیغی خود در میان سرخپوستان (و همچنین به خاطر اخراج از ییل) شناخته شد، و داستان زندگی او تقریباً بلافاصله پس از مرگش در سن بیست و نه سالگی وارد قلمرو افسانه شد. بیشتر شهرت او بر اساس تصویری از برینرد است که توسط جاناتان ادواردز در پرفروش‌ترین زندگی دیوید برینرد ساخته شده است. این بیوگرافی جدید به دنبال بازگرداندن برینرد به بافت فرهنگی است که در آن زندگی می کرد. جان آ. گریگ با ترکیب تحقیقات آرشیوی با جدیدترین تحقیقات در مورد بیداری بزرگ و مأموریت های هندی، استدلال می کند که برینرد توسط دو تجربه شکل دهنده شکل گرفته است. از یک طرف، او فرزند یک خانواده مرفه و مورد احترام کانکتیکات بود که بخشی از تشکیلات سیاسی و اجتماعی بود. از سوی دیگر، او در یکی از چالش‌های اساسی‌تر آن نهاد مشارکت داشت – احیای مذهبی دهه 1740. گریگ استدلال می کند که کار برینرد در میان سرخپوستان راهی برای ترکیب حس نظم و سنت به ارث رسیده از خانواده اش با تجربیات رادیکال او در جنبش احیا بود. گریگ فراتر از بیوگرافی، چگونگی پیدایش اسطوره برینرد را نیز بررسی می کند. او استدلال می‌کند که هم ادواردز و هم جان وسلی نسخه‌های خود را از زندگی برینرد به منظور رسیدگی به مشکلات خاص در کلیساهای خود ساختند، و او بررسی می‌کند که چگونه نسل‌های بعدی انجیلی‌ها از برینرد برای اهداف خود استفاده کردند. زندگی دیوید برینرد اولین بیوگرافی واقعاً علمی برینرد است که از همه چیز از سوابق شهری و موعظه های منتشر شده گرفته تا قطعات دست نویس استفاده می کند تا داستان نه تنها زندگی او، بلکه از افسانه او را بازگو کند. دیوید برینرد که از این اثر بیرون می آید، مردی است که هم آشنا و هم به طرز قابل توجهی جدید است.
دین مسیحی و بیوتکنولوژی: جستجویی برای تصمیم گیری اصولی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
George P. Smith
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مذهب یک نیروی غالب در زندگی بسیاری از آمریکایی ها است. برنامه‌های حقوقی، سیاسی و علمی عصر جدید بیوتکنولوژی را متحرک می‌سازد، به چالش می‌کشد، هدایت می‌کند و شکل می‌دهد. دین، تکنولوژی زیست پزشکی و قانون به شیوه ای بسیار واقعی - از نظر معرفت شناختی - متفاوت هستند. با این حال، آنها بردارهای یکسانی از نیرو در تعریف واقعیت و نزدیک شدن به درک آن هستند. در واقع، هر سه یک رابطه هم افزایی دارند، زیرا به دنبال درک و بهبود شرایط انسانی هستند. این کتاب تعادلی غنی بین تجزیه و تحلیل کامل (در بدن)، تثبیت شده در ارجاعات صحیح به دین، قانون و تجزیه و تحلیل علمی پزشکی، و یک جهت علمی قوی در یادداشت های پایانی برقرار می کند. این بینش‌های جدیدی را در مورد فرآیندهای تصمیم‌گیری عصر جدید بیوتکنولوژی ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه دین، قانون و علم پزشکی در شکل‌دهی، هدایت و اطلاع‌رسانی فرآیندهای سیاسی با هم تعامل دارند. این جلد هم برای محققان و هم برای متخصصان در زمینه‌های دین و الهیات، فلسفه، اخلاق، حقوق (خانواده)، علم، پزشکی، علوم سیاسی و سیاست عمومی، و مطالعات جنسیتی مورد توجه خواهد بود. این به عنوان یک منبع مرجع عمل می کند و می تواند در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی حقوق، پزشکی و دین مورد استفاده قرار گیرد.
لویاتان اسلامی: اسلام و ایجاد قدرت دولتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Seyyed Vali Reza Nasr (سید ولی رضا نصر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اسلامی‌سازی معمولاً به‌عنوان کار جنبش‌های اسلام‌گرا تلقی می‌شود که ایدئولوژی خود را بر رژیم‌های حاکم و دیگر بازیگران بدبخت اجتماعی تحمیل کرده‌اند. تردیدی وجود ندارد که رژیم‌های حاکم و بازیگران اجتماعی و سیاسی ناهمگون توسط نیروهای اسلام‌گرا به سمت سیاست اسلامی سوق داده می‌شوند. با این حال، کنشگری اسلامی و شعارهای انقلابی و اتوپیایی آن تنها تا حدی این روند را توضیح می دهد. در اینجا، نصر استدلال می کند که دولت خود نقشی کلیدی در گنجاندن اسلام در سیاست کشورهای مسلمان دارد. نصر با تمرکز بر مالزی و پاکستان استدلال می کند که چرخش به اسلام جنبه ای از تلاش دولت برای ایجاد هژمونی بر جامعه و گسترش قدرت و کنترل آن است.
عارفان و اولیای اسلام [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Field, Claud
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blurb,
هدف انجیل مرقس در زمینه تاریخی و اجتماعی آن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hendrika Nicoline Roskam
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill Academic Publishers,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این پژوهش به بررسی مسائل منشأ و هدف انجیل مرقس می پردازد. نویسنده استدلال می کند که انجیل مرقس مدتی پس از شورش یهودیان در سال 70 پس از میلاد در جلیل برای مخاطبان مسیحی که تحت تهدید آزار و اذیت زندگی می کردند نوشته شد. بخش اول کتاب به بررسی وضعیت خوانندگان مورد نظر مارک و ماهیت و دلایل آزار و اذیت آنها می پردازد. بخش دوم مشخص می کند که انجیل به چه طریقی به وضعیت خوانندگان اصلی مرقس می پردازد.
تصوف: گزارشی از عارفان اسلام [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
.Arberry, A. J (آربری، ای. جی.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
تحلیلی بر مرگ مولف اثر رولان بارت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Laura Seymour
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Macat International,