جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
صفحه اصلی کتابخانه > جستجوی هوشمند در الفبا
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
  • تعداد رکورد ها : 272946
حضور التفكير النقديّ في الفكر العربيّ الإسلاميّ
نویسنده:
زين العابدين خباز
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
النقد والإيمان: كيف نصنع الأصنام وكيف نهدمها؟
نویسنده:
يامن نوح
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
انطولوجيا التأويل واستطيقا التشريح عند ابن رشد
نویسنده:
رضا بن عيفة
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
تجربة في عوالم النقد: درس الفلسفة والحلقة المفقودة
نویسنده:
حسن اشرارو
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
النقد التأسيسيّ وتحرير قلعة المعرفة
نویسنده:
محرز الدريسي
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
عرفان و منطق: افلاطون، سقراط، هراکلیتوس، پارمنیدس، هگل، برگسون [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Bertrand Russell
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
République des Lettres,
چکیده :
ترجمه ماشینی : برتراند راسل (۱۹۷۰-۱۸۷۲) فیلسوف، ریاضی‌دان، برنده جایزه نوبل ادبیات، فعال صلح‌جوی خستگی‌ناپذیر می‌دانست که چگونه در طول زندگی خود بازتاب منطق‌دان و عمل قرن را با هم ترکیب کند. این حجم کوچک از مقالات فلسفی (عرفان و منطق، عقل و شهود، وحدت و کثرت، زمان، خیر و شر) که در آغاز جنگ جهانی اول نوشته شده است، یکی از اولین آثار مهم نویسنده آینده دانش بشری است. .
سخنرانی‌هایی درباره‌ی فلسفه هنر: رونوشت هوتو از سخنرانی‌های 1823 برلین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georg Wilhelm Friedrich Hegel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : هگل سلسله سخنرانی هایی در مورد زیبایی شناسی یا فلسفه هنر در اصطلاحات مختلف دانشگاهی ارائه کرد، اما هرگز کتابی از خود در این زمینه منتشر نکرد. شاگرد او، اچ. آنماری گتمن-زیفرت اکنون یکی از این رونوشت ها را منتشر کرده است، رونوشت Hotho از مجموعه سخنرانی های 1823، و آن را با یک مقاله مقدماتی بسیار گسترده همراه کرده است که بسیاری از مسائل مربوط به درک صحیح از دیدگاه های هگل در مورد هنر را بررسی می کند. او قانع‌کننده استدلال می‌کند که شواهد نشان می‌دهند که هگل هرگز دیدگاه‌های خود را در مورد فلسفه هنر نهایی نکرده است، بلکه آنها را از یک سری سخنرانی به سلسله سخنرانی‌های بعدی به روش‌های مهمی اصلاح کرده است. علاوه بر این، او معتقد است که مجموعه هوتو نه تنها این شرایط را پنهان کرده است، بلکه با هماهنگی که او از منابع متنوع ایجاد کرده است، برخی از دیدگاه های خود را نیز بر آن تحمیل کرده است. زیبایی‌شناسی، دیدگاه‌هایی که با دیدگاه هگل متفاوت است و متأسفانه تفسیر مستمر از بخش زیبایی‌شناسی فلسفه هگل، تفسیر خود هگل است. این ترجمه از جلد آلمانی، که حاوی اولین چاپ رونوشت هوتو و مقاله گتمان-زیفرت است، این مطالب مهم را در دسترس خوانندگان انگلیسی قرار می دهد، مطالبی که باید درک و تفسیر آینده جهان انگلیسی زبان از فلسفه هنر هگل را فراهم کند. روی پایه ای سالم تر
خاستگاه های فلسفه اشکال نمادین: کانت، هگل و کاسیرر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Donald Phillip Verene
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Northwestern University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : ریشه‌های فلسفه فرم‌های نمادین نقطه اوج کار دونالد فیلیپ ورن در مورد ارنست کاسیرر است و یک گام بزرگ رو به جلو در کار انتقادی فیلسوف قرن بیستم است. ورن استدلال می کند که فلسفه اشکال نمادین کاسیرر را نمی توان جدا از دیالکتیکی بین فلسفه کانت و هگلی که در درون آن نهفته است درک کرد. ورن نقطه عزیمت خود را این است که کاسیرر هرگز نمی خواهد کانت را بر سر هگل به بحث بگذارد. درعوض، او از هرکدام آنچه را که نیاز دارد می‌گیرد و متوجه می‌شود که خود ایده‌آلیسم فلسفی در کانت متوقف نشد، بلکه به هگل رسید، و بسیاری از آنچه در فلسفه کانتی مشکل‌ساز است، راه‌حل‌های خاصی را در فلسفه هگل می‌یابد. کاسیرر هرگز بازتاب استعلایی را با گمانه زنی دیالکتیکی جایگزین نمی کند، اما او دیالکتیک را از منطق توهم، یعنی شکل تفکر فراتر از تجربه، همانطور که کانت در نقد عقل محض تصور می کند، به منطق آگاهی، همان گونه که هگل آن را در به کار می گیرد، منتقل می کند. پدیدارشناسی روح کاسیرر امر فی نفسه کانت را رد می کند، اما او مطلق هگل و همچنین برداشت هگل از Aufhebung را رد می کند. کانت و هگل دو شخصیت اصلی روی صحنه او باقی می مانند، اما با گروه بزرگ ثانویه همراهی می شوند و گوته در پیش زمینه است. کاسیرر نه تنها به بورس تحصیلی گوته کمک می کند، بلکه در گوته زبانی حیاتی برای انتقال ادعاهای خود می یابد. ورن ما را با اصالت فلسفه کاسیرر آشنا می کند تا بتوانیم به ثروت های موجود در آن دسترسی پیدا کنیم.
آگاهی، اخلاق و قانون: مطالعاتی درباره کانت، فیشته و هگل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alejandro Vigo
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
‎Georg Olms Verlag AG,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این کتاب ده مطالعه را در مورد جنبه‌های مختلف فلسفه عملی کانت، فیشته و هگل که بین سال‌های 2008 تا 2018 نوشته شده است، گرد هم می‌آورد. هفت مطالعه به کانت اختصاص دارد و به موضوعات مرتبط با سه محور موضوعی، یعنی: کارکردهای قوه قضاوت می‌پردازد. (Urteilskraft)، به طور کلی، و وجدان اخلاقی (Gewissen)، به طور خاص; اساس اخلاق و قانون؛ و پیوند مفهوم کانتی با مفاهیم کلاسیک مانند مفاهیم ارسطو و رواقی. به نوبه خود، از سه مطالعه اختصاص داده شده به فیشته و هگل، دو مورد به نحوه برخورد هر دو نویسنده با پدیده وجدان اخلاقی می پردازند. در نهایت، مطالعه ای اختصاص داده شده به مفهوم شناخت فیشت (Anerkennung) دلایل اصلی مرتبط با بحث فعلی پیرامون ساختار و شرایط هویت عملی را مورد بحث قرار می دهد.
استبداد اخلاقی زرتشت: اشباح کانت، هگل و فوئرباخ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Francesca Cauchi
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Edinburgh University Press Ltd ,
  • تعداد رکورد ها : 272946