جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
صفحه اصلی کتابخانه > جستجوی هوشمند در الفبا
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
  • تعداد رکورد ها : 244008
انقلاب نجوم: 400 سال کاوش در کیهان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John M. Templeton, Sir, Donald G. York, Owen Gingerich
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
CRC Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: حدود 400 سال پس از اولین درخواست ثبت اختراع شناخته شده برای یک تلسکوپ توسط هانس لیپرهی، انقلاب نجوم: 400 سال کاوش در کیهان اثرات این ابزار را بررسی می کند و سوالاتی را که از تحقیقات علمی در نجوم و کیهان شناسی به وجود آمده است، بررسی می کند. این جلد بین رشته ای با الهام از کنفرانس بین المللی New Vision 400 که در اکتبر 2008 در پکن برگزار شد، مشارکت های گسترده و به روز شده 26 سخنران محترم کنفرانس و دعوت از دیگران را گرد هم می آورد. با نگاهی فراتر از پرسش‌های علم به نقش مسئولیت اخلاقی در تمدن‌های بشری، این کتاب امتیازات منحصربه‌فردی از مشارکت‌های فرهنگ‌های شرقی و غربی را ارائه می‌دهد. این کتاب که به طور گسترده به صورت تمام رنگی مصور شده است از شش بخش تشکیل شده است. بخش اول با هدف دانشمندان جوان، دیدگاه‌هایی درباره خلاقیت و فناوری در اکتشافات علمی ارائه می‌کند. در بخش دوم، مشارکت‌کنندگان بررسی می‌کنند که چگونه تلسکوپ بر دانش ما از کیهان تأثیر گذاشته است - از شکل‌گیری کهکشان‌ها تا مرگ ستاره‌ها. بخش سوم کتاب به تشریح برخی از چالش‌های ما در درک ماده تاریک، انرژی تاریک، سیاه‌چاله‌ها و پرتوهای کیهانی می‌پردازد و در بخش چهارم، فناوری‌های جدیدی که در حمله به سؤالات جدید و حل‌نشده مفید خواهند بود، بحث می‌کند. قسمت پنجم کتاب به بررسی تأثیر فکری تلسکوپ بر جامعه چین و غرب می پردازد. کتاب با بررسی «سوالات بزرگ» به پایان می رسد: منشأ قوانین فیزیک آن گونه که ما می شناسیم چیست؟ آیا این قوانین در همه جا یکسان است؟ این قوانین علمی چگونه با قوانین اخلاقی جامعه ارتباط دارند؟ آیا آنچه می دانیم به روش های فرهنگی پرسیدن سؤال ها بستگی دارد؟ آیا زندگی در جای دیگری وجود دارد؟ و سؤالاتی که علم نمی تواند به آنها پاسخ دهد چه می شود؟ این کتاب منحصر به فرد با گرامیداشت اهمیت تاریخی تلسکوپ، به دنبال الهام بخشیدن به همه کسانی است که درگیر یا علاقه مند به فعالیت نجوم هستند، زیرا بشر به تلاش برای پرده برداری از آسمان ها ادامه می دهد.
ایمان معقول: حقیقت و دفاعیات مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Lane Craig
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Crossway Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این نسخه به روز شده که به عنوان یک کتاب درسی عالی و در عین حال برای خوانندگان غیرعادی عالی است، با به کارگیری آخرین تفکر در موضوعات اصلی الهیات، مورد مثبتی برای مسیحیت ایجاد می کند. جی. گرشام ماخن زمانی گفت: «ایده‌های نادرست بزرگترین موانع برای دریافت انجیل هستند» - که عذرخواهی را بسیار مهم‌تر می‌کند. ویلیام لین کریگ که می‌خواهد نه تنها با دانشگاهیان و کشیش‌ها بلکه با افراد عادی و جویندگان مسیحی درگیر شود، بخش‌های کلیدی را در این نسخه سوم متن کلاسیک خود اصلاح و به روز کرده است تا آخرین کار در اخترفیزیک، فلسفه، محاسبات احتمالات، و استدلال‌های وجود خدا و معرفت شناسی اصلاح شده رویکرد او - رویکرد عذرخواهی مثبت - توجه دقیقی به سؤالات و نگرانی های اساسی دارد، از جمله: رابطه ایمان و عقل، وجود خدا، مشکلات معرفت تاریخی و معجزات، ادعاهای شخصی مسیح، و تاریخی بودن رستاخیز عیسی او نشان می دهد که دلیل خوبی برای اینکه مسیحیت درست باشد وجود دارد. همانطور که کریگ می‌گوید: «اگر برای مسیحیت دلیل محکم و قانع‌کننده‌ای دارید، لازم نیست در ادیان مقایسه‌ای و فرقه‌های مسیحی متخصص شوید. توجیه مثبت ایمان مسیحی به طور خودکار تمام دیدگاه‌های جهانی رقیب را که فاقد یک مورد به همان اندازه قوی هستند، تحت تأثیر قرار می‌دهد.»
معبد اورشلیم در عمل و اندیشه یهودیان دیاسپورا در دوره معبد دوم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jonathan R. Trotter
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در معبد اورشلیم در دیاسپورا، جاناتان تروتر نشان می‌دهد که چگونه دیدگاه‌های متفاوت یهودیان مهاجر در شهر دوردست اورشلیم و معبد در زمان زندگی در دیاسپورا شکل گرفت، تجربه‌ای که اغلب با حس‌های پیچیده بیگانگی و تعلق به یک اجداد مشخص می‌شود. وطن و خانه فعلی. این کتاب نه تنها دیدگاه‌های تک تک یهودیان مهاجر که در نوشته‌هایشان به معبد اورشلیم اشاره می‌کند (نامه اریستیاس، فیلون اسکندریه، 2 مکابیان، و 3 مکابیان) بلکه آداب و رسوم جوامع یهودی خارج از کشور را که آنها را به معبد مرتبط می‌کند، بررسی می‌کند. کمک های مالی و زیارت آنها در آنجا.
شاعران عشق الهی: شعر عرفانی فرانسیسکن قرن سیزدهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alessandro Vettori
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fordham University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: سنت فرانسیس آسیزی (حدود 1181-1226) و یاکوپون دا تودی (حدود 1236-1306) تنها دو نمونه از مکتب غنی شاعران عرفانی بودند که در سنت مذهبی فرانسیسکن در اومبریا می نوشتند. آفرینش‌های قدرتمند آنها مجموعه قابل توجهی از شعر بومی ایتالیایی قرون وسطایی را تشکیل می‌دهد که اکنون به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. وتوری با تکیه بر طیف وسیعی از رویکردهای ادبی، تاریخی، زبانی و مردم‌شناختی، تصویری بدیع از هنرمندان به‌عنوان افسانه‌ها و شاعران می‌سازد. او ویژگی‌های اساسی سنت نوظهور فرانسیسکن را در نقوش بدن، استعاره‌های ازدواج و هارمونی موسیقی بررسی می‌کند. وتوری همچنین به بررسی رابطه رسالت شاعرانه فرانسیس به پیدایش، رابطه بین عشق اروتیک و اتحاد خلسه‌آمیز در آثار هر دو شاعر، و شاعرانگی موعظه می‌پردازد.
وحدت سنت های عرفانی: دگرگونی آگاهی در عرفان تبتی و آلمانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Studstill
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill Academic Pub,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب استدلال می‌کند که آموزه‌ها و اعمال عرفانی آغازگر فرآیندهای دگرگونی موازی در آگاهی عارفان است. این پایان نامه از طریق تحلیل تطبیقی دزوگچن بودایی تبتی (rdzogs-chen) و عرفان آلمانی قرون وسطایی اکهارت، سوسو و تاولر پشتیبانی می شود. این سنت ها با استفاده از یک مدل سیستمی/سایبرنتیکی آگاهی تفسیر می شوند. این مدل چارچوبی نظری برای ارزیابی تأثیرات شناختی آموزه‌ها و اعمال عرفانی ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه آموزه‌ها و شیوه‌های مختلف ممکن است با این وجود فرآیندهای دگرگونی مشترک را آغاز کنند. این رویکرد سیستمی با (1) امکان تحلیل دقیق تأثیرات شناختی آموزه‌ها و اعمال عرفانی، و (2) آشتی دادن ناهمگونی عرفانی با وحدت اساسی سنت‌های عرفانی، به گفتمان فلسفی جاری درباره عرفان کمک می‌کند.
نام خدا در اندیشه یهود: تحلیل فلسفی سنت های عرفانی از آخرالزمان تا کابالا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael T. Miller
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: یکی از قوی‌ترین سنت‌های شیفتگی یهودیان به زبان، سنت نام است. در واقع، سنت عرفانی یهود، تعمقی دو هزار ساله در مورد ماهیت نام در رابطه با ابژه، و چگونگی واسطه بین فاعل و مفعول به نظر می رسد. حتی در جریان چرخش زبانی قرن بیستم، جنبه قابل توجه در فیلسوفان یهودی - تقریباً کاملاً سکولار - مربوط به نام شخصی است که در اینجا در بیان روابط و گفت و گوهای انسانی اهمیت اساسی دارد. نام خدا در اندیشه یهودی به بررسی متون یهودیت مربوط به نام خدا می پردازد و تحلیلی فلسفی از آنها به عنوان ابزاری برای درک نقش متافیزیکی نام به طور کلی از نظر رابطه آن با هویت ارائه می دهد. این کتاب با شکل‌گیری یهودیت خاخام در اواخر دوران باستان آغاز می‌شود، و از طریق توسعه این موتیف به کابالای قرون وسطی سفر می‌کند، جایی که نام به بزرگ‌ترین و منظم‌ترین بیانیه‌اش می‌رسد - و چیزی که بیشترین کمک را به شکل‌گیری ایده‌های فیلسوفان یهودی کرده است. در قرن 20 و 21 این تحقیق ایده‌های متافیزیکی خاصی را که از منابع کتاب مقدس در یهودیت ایجاد شده و چالشی مستقیم برای پارادایم‌های فلسفه غرب ایجاد کرده است، برجسته خواهد کرد. بنابراین، یک زیرمتن بزرگتر، نقد متافیزیک یونانی هستی است که غرب آن را به ارث برده است، و فیلسوفان یهودی اغلب در معرض چالش هایی با ظرافت های متفاوت هستند. این فیلسوفان هستند که اغلب بر نام شخصی تأکید می‌کنند و این تأکید به تأثیر تاریخی سنت متافیزیکی نام خدا بستگی دارد. این کتاب با ارائه توصیفی جامع از جنبه‌های تاریخی نام-الهیات یهودی، راه‌های جدیدی از تفکر درباره ذهنیت و هستی‌شناسی را از طریق رویکرد اصلی خود به ماهیت نام، با ترکیب فلسفه با تحلیل متن-انتقادی ارائه می‌دهد. به این ترتیب، این یک منبع ضروری برای دانشجویان و دانش پژوهان مطالعات یهودیت، فلسفه و دین است.
گنوسیس: یک سنت باطنی از بینش ها و اتحادیه های عرفانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Merkur
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
به سوی یک واقعیت عرفانی: مستندی از تجربیات مشترک ردزا پیاداسا و سلیمان عیسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Redza Piyadasa and Suleiman Es
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Self-published,
چکیده :
ترجمه ماشینی: به عنوان فارغ التحصیل از کالج هنر هورنزی در لندن (1962-1968)، سلیمان و همکار دانشجوی هنر مالزیایی، ردزا پیاداسا، یک نمایشگاه هنری مهم با نام "به سوی یک واقعیت عرفانی: مستندی از تجربه مشترک آغاز شده توسط ردزا پیاداسا" ایجاد کردند. و سلیمان عیسی» (TMR) در Dewan Bahasa dan Pustaka (موسسه زبان و ادبیات) در کوالالامپور از 2 تا 7 اوت 1974. این نمایشگاه مجموعه‌ای از اشیاء روزمره و ریزه‌ها را به نمایش گذاشت، اما هر کدام یک رویداد را نمایه می‌کردند. با انجام این کار، هنرمندان یک تغییر پارادایم در نحوه دریافت و نظریه‌پردازی هنر در مالزی در آن زمان ارائه کردند: هنر به ابزاری برای تحقیق انتقادی تبدیل شد و بحث در مورد تعاریف هنر به تحقیقات و خلاقیت‌های آن‌ها کمک می‌کرد، جایی که هدف هنری در درجه دوم اهمیت قرار داشت. ایده ها و تجربیات ناشی از آن این کاتالوگ شامل مانیفست 10000 کلمه ای آنها می باشد.
دی‌ام‌تی: مولکول روح: تحقیق انقلابی یک دکتر در زیست شناسی نزدیک به مرگ و تجربیات عرفانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rick Strassman; Arthur Morey; Tantor Media
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Tantor Media,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ریک استراسمن، روانپزشک بالینی، اثرات DMT، یکی از قوی ترین روانگردان های شناخته شده را بررسی می کند. چکیده: روان‌پزشک بالینی، ریک استراسمن، اثرات DMT، یکی از قوی‌ترین روان‌گردان‌های شناخته شده را بررسی می‌کند.
کابالا: رویکردی عصب شناختی به تجربیات عرفانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Shahar Arzy, Moshe Idel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این مطالعه اصلی، موشه ایدل، محقق برجسته عرفان و اندیشه یهودی، و عصب شناس شناختی و شاهار ارضی، عصب شناس شناختی، تخصص قابل توجه خود را برای کشف اسرار کابالا از منظری کاملاً جدید ترکیب می کنند: از منظر مغز انسان. نویسندگان به جای رویکردهای الهیاتی، جامعه شناختی و روانکاوی که عموماً بر مطالعه تجربیات عرفانی خلسه مسلط بوده اند، سعی در رمزگشایی مکانیسم های مغزی نهفته در این پدیده ها دارند. آرزی و ایدل توصیفات اول شخص را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تکنیک‌های کابالیستی را که توسط اکثر عرفای برجسته یهودی به کار می‌رود برای تأثیرگذاری بر تکرارهای بدنی، تفکیک‌ها و سایر پدیده‌ها بررسی کنند و آنها را با مشاهدات عصبی اخیر و آزمایش‌های آزمایشگاهی امروزی مقایسه کنند. مطالعه حاصل به خوانندگان درکی علمی و مبتنی بر مغز بیشتر از چگونگی دستیابی کابالیست های سرمست به گرانبهاترین تجربیات عرفانی خود ارائه می دهد. این مطالعه بیشتر نشان می‌دهد که چگونه این کابالیست‌ها مدت‌هاست به‌عنوان محققین پیشگام در خود انسان عمل کرده‌اند.
  • تعداد رکورد ها : 244008