جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 55
John Rawls'un Adalet Düşüncesinin Oluşum Şartları Üzerine
نویسنده:
Müfit Mert BAĞDER: موفيت ميرت بايدر
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: به گفته جان رالز، مفهوم عدالت با جامعه ارتباط مستقیم دارد. جامعه ساختاری نیست که بتوان بدون مفهوم عدالت به درستی تأسیس کرد. عدالت یک ضرورت برای عملکرد این ساختار است. برای رالز، اطمینان از عادلانه بودن وضعیت اجتماعی به عنوان هدف اصلی در نظر گرفته می شود. می توان اثر کانت را در مبانی ایده عدالت رالز مشاهده کرد. کانت در اصل به عنوان راهنمای رالز در نظر گرفته می شود. ایده رالز از عدالت در مورد استدلال فراگیر است. رالز از مفاهیمی مانند حالت اولیه، حجاب جهل، اصول عدالت، اجماع همپوشانی در جریان شکل گیری ایده عدالت استفاده می کند. در کنار این مفاهیم، ​​نگاه رالز به عدالت مبتنی بر مبنایی نظری است. اندیشه عدالت شکل گرفته در چارچوب این بنیاد، نظمی معتبر برای همه افراد ایجاد می کند. نظم توسط عوامل تعیین کننده ای که رالز مطرح می کند و افراد جامعه شکل می گیرد. به این معنا، رالز از منظری شبیه به قرارداد اجتماعی به عدالت پرداخت. ایده رالز از عدالت با اصول عدالت عینی می شود. اصول عدالت دارای شمولیتی است که برای افراد اعمال می شود و فرصت های برابر را برای همه فراهم می کند. رالز می خواهد با تعیین شرایط عدالت از ابتدا از مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده رخ دهد جلوگیری کند. رالز می خواهد عدالت سیاسی را پس از پایه گذاری جامعه تضمین کند. در بستر شکل گیری اندیشه عدالت، اجماع همپوشانی و عدالت به مثابه انصاف در اینجا پدیدار می شود. در این متن سعی شده است که ارکان اصلی نظریه عدالت رالز آشکار شود. در این زمینه شرایط شکل گیری اندیشه عدالت بررسی می شود. در فصل آخر به مشکلات اصول عدالت و نقد هابرماس پرداخته شده است.
Balancing Reasonable Justice: John Rawls and Crucial Steps Beyond (Ashgate New Critical Thinking in Philosophy)
نویسنده:
by Ville Päivänsalo (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: اثر پیشگام جان رالز در زمینه فلسفه سیاسی، نظریه عدالت، تأثیر گسترده ای بر فلسفه سیاسی لیبرال مدرن داشته است. اصول رالز در مورد عدالت به مثابه انصاف: اصل آزادی، اصل برابری عادلانه فرصت ها و «اصل تفاوت» معروف هر دو به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و در سایر نظریه های سیاسی گنجانده شده است. در این کتاب «ویل پایوِنسالو» هم تجزیه و تحلیل عمیقی از کل قانون رالز ارائه می دهد و هم با معرفی یک چارچوب نظری تازه برای روشن کردن و اصلاح موازنه های مختلف عناصر عدالت رالز بر پایه و فراتر از تصور رالز می رود. عدالت به مثابه انصاف در بخش‌ها و عناصر آن تحلیل می‌شود، برای یافتن قوی‌ترین تفاسیر مطلوب از هر اصل مورد بررسی انتقادی قرار می‌گیرد و در این پرتو اصول به گونه‌ای بازسازی و متعادل می‌شوند که در برابر مهم‌ترین انتقادات پروژه رالزی مقاومت کنند.
Faith-Based Health Justice: Transforming Agendas of Faith Communities
نویسنده:
by Ville Päivänsalo (Editor), Ayesha Ahmad (Editor), George Zachariah (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Fortress Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در عدالت سلامت مبتنی بر ایمان، مجمعی درخشان از محققان بینش‌های انتقادی را در مورد ارتقای عدالت سلامت در سنت‌های دینی مسیحی و اسلامی و فراتر از آن استخراج می‌کنند. دست اندرکاران این جلد در نظر دارند که عدالت بهداشتی امروز چه معنایی می تواند داشته باشد، اگر مطابق با سنت های ایمانی توسعه یابد که دستور مراقبت از فقرا، بیماران و به حاشیه رانده شده در هسته الهیات آنها نهفته است. و چه نوع دگرگونی در سنت‌های دینی و سیاست‌های عمومی در مواجهه با چالش‌های عدالت سلامت در دوران پرتلاطم ما مورد نیاز است؟ مشارکت کنندگان در این جلد از طیف گسترده ای از زمینه ها هستند و نتیجه برای محققان و دانشجویان در اخلاق اجتماعی، مطالعات توسعه، الهیات جهانی، مطالعات بین مذهبی، و سلامت جهانی و همچنین کارشناسان، پزشکان و سیاست گذاران در کار بهداشت و توسعه مورد علاقه خواهد بود.
اصلاح العدالة أساس بناء دولة الحق و القانون
نویسنده:
ابرادشة فريد .
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
أفق العيش المشترك من خلال نظرية العدالة عند جون رولز
نویسنده:
عبد القادر بن ترار .
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
المساواة بين المتقاضين عنوان العدالة الاجتماعية
نویسنده:
قدوش سميرة .
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
فلسفة العدالة الكونية عند جون راولز
نویسنده:
عبد الغني بوالسكك .
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
  • تعداد رکورد ها : 55