جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 24
مطالبات عدالت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press,
چگونه مردم را عادل کنیم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers, Inc.,
عدالت مرسوم و مشروعیت در حکومت کردن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Mazerolle, Elise Sargeant, Adrian Cherney, Sarah Bennett, Kristina Murphy, Emma Antrobus, Peter Martin (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مختصر بر «انجام» عدالت رویه‌ای متمرکز است: پلیس برای اجرای اصول عدالت رویه‌ای چه کاری می‌تواند انجام دهد، و چگونه اقدامات آنها می‌تواند درک شهروندان از مشروعیت پلیس را بهبود بخشد. با استفاده از تحقیقات استرالیا (Mazerolle و همکاران)، بریتانیا (Stanko، Bradford، Jackson و غیره)، ایالات متحده (Tyler، Reisig، Weisburd)، اسرائیل (Jonathon-Zamir و همکاران)، ترینیداد و توباگو (Kochel et al) و غنا (تانکبه)، نویسندگان روش‌های عملی را بررسی می‌کنند که پلیس می‌تواند به تعامل با شهروندان در طیفی از انواع مختلف مداخلات برای پذیرش اصول عدالت رویه‌ای، از جمله: · پلیس مشکل محور · گشت · عدالت احیا کننده · پلیس اطمینان · و پلیس جامعه. از طریق این مثال‌ها، نویسندگان برخی از موانع اجرای روش‌های عادلانه رویه‌ای تعامل با شهروندان را نیز بررسی کرده و پیشنهادهای عملی برای اصلاح ارائه می‌کنند. این کار برای محققان جرم شناسی و عدالت کیفری متمرکز بر پلیس و همچنین سیاست گذاران جالب خواهد بود.
عدالت بر ملا شده: مقیاس های نامتعادل عدالت کیفری بین المللی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Chartrand, Sébastien; Philpot, John
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baraka Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که توسط وکلای مجرب، حقوقدانان، بازپرسان و روزنامه نگاران متخصص نوشته شده است، کل ابتکار عمل عدالت کیفری بین المللی را مورد انتقاد قرار می دهد و این ایده را مورد توجه قرار می دهد که باید به نام عدالت کنار گذاشته شود. آیا سیاست خارجی عدالت را زیر پا گذاشته است؟ برابری، برابری در برابر قانون، عدم گزینش، حمایت از شهود و اجرای قانون چگونه تحت تأثیر قرار می گیرند؟ چگونه زندگی شهروندان در سراسر جهان توسط عدالت بین المللی تغییر می کند؟ این گزارش با طرح پرسش‌های داغ درباره عدالت کیفری که در دادگاه کیفری بین‌المللی، دادگاه‌های موقت رواندا، و یوگسلاوی سابق، سیرالئون اجرا می‌شود، برای علاقه‌مندان به سیاست، قانون و حقوق بشر جذاب خواهد بود. ادامه مطلب...
نابرابری و حکمرانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andreas P. Kyriacou (آندریاس پی کیریاکو)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: حکمرانی برای رفاه اجتماعی اهمیت دارد. کشورهایی که بهتر اداره می شوند ثروتمندتر، شادتر و مشکلات اجتماعی و زیست محیطی کمتری دارند. حکمرانی خوب دلالت بر این دارد که کارگزاران بخش عمومی بی طرفانه عمل کنند. این خود را در قالب برابری در برابر قانون، مدیریت دولتی مستقل و حرفه ای و کنترل فساد نشان می دهد. این کتاب به این موضوع می پردازد که چگونه نابرابری اقتصادی – چه بین فردی و چه بین قومی – می تواند بر کیفیت حکمرانی تأثیر بگذارد. برای این منظور، بینش ها را از سه دیدگاه مختلف گرد هم می آورد. اول، یک تاریخی بلندمدت که از داده‌های انسان‌شناختی در جوامع پیشا صنعتی بهره‌برداری می‌کند. دوم، بر اساس کار تجربی انجام شده توسط روانشناسان اجتماعی و اقتصاددانان رفتاری. سوم، از طریق تجزیه و تحلیل تجربی بین کشوری که از نمونه بزرگی از جوامع معاصر استخراج شده است. چشم انداز بلندمدت رابطه نابرابری-حکومت را به واکنش های اجتماعی در مواجهه با عدم قطعیت مرتبط می کند - پاسخ هایی که امروزه در پوشش ویژگی های فرهنگی که در کشورهای مختلف متفاوت است ادامه دارند. شواهد تجربی درک ما را از رفتار انسان در شرایط نابرابر و در زمینه های مختلف حکومتی عمیق تر می کند. چشم انداز بلندمدت و شواهد تجربی با هم به تحلیل بین کشوری از تأثیر نابرابری اقتصادی بر حاکمیت کمک می کند. این تحلیل اهمیت نابرابری اقتصادی و فرهنگ را برای کیفیت حکمرانی نشان می‌دهد و پیامدهای سیاستی متعددی را به همراه دارد.
رژیم های نابرابری: اقتصاد سیاسی سلامت و ثروت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Julia Lynch (جولیا لینچ)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: از دهه 1990، احزاب سیاسی جریان اصلی نتوانسته اند به مشکل نابرابری فزاینده رسیدگی کنند، که نتیجه آن واکنش های سیاسی و دگرگونی سیستم های حزبی اروپایی است. بیشتر تلاش‌ها برای توضیح افزایش نابرابری در علوم سیاسی، رویکردی بسیار محدود دارند و تنها نابرابری اقتصادی را در نظر می‌گیرند و نمی‌دانند چگونه مظاهر متعدد نابرابری برای تقویت یکدیگر و ویژگی‌های سیاسی اساسی دولت‌های رفاه پیشرفته ترکیب می‌شوند. جولیا لینچ با ترکیب آموزش در بهداشت عمومی با پیشینه در علوم سیاسی، دیدگاه منحصر به فردی را برای بحث در مورد نابرابری در علوم سیاسی و تفکر بهداشت عمومی در مورد علل و راه‌حل‌های نابرابری سلامت به ارمغان می‌آورد. بر اساس مطالعات موردی تلاش‌ها برای کاهش نابرابری‌های بهداشتی در انگلستان، فرانسه و فنلاند، لینچ استدلال می‌کند که نابرابری همچنان ادامه دارد، زیرا رهبران سیاسی تصمیم گرفتند موضوع نابرابری را به گونه‌ای تنظیم کنند که حل آن را دشوارتر کند.
مبانی روش تحقیق برای عدالت کیفری و جرم شناسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael G. Maxfield, Earl R. Babbie
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wadsworth Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مقدمه کوتاه بر روش‌های تحقیق، دسترسی و سبک نوشتاری محاوره‌ای را با تخصص مایکل جی مکسفیلد در جرم‌شناسی و عدالت کیفری ترکیب می‌کند. در کمتر از 400 صفحه، متن شما را با مبانی تحقیق عدالت کیفری با استفاده از داده های واقعی و پوشش موضوعات کلیدی مانند اخلاق، علیت، اعتبار، تحقیقات میدانی و طراحی تحقیق آشنا می کند.
انگیزه عدالت به عنوان یک منبع شخصی: مقابله با چالش ها و رویدادهای حیاتی زندگی [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: با شروع با این فرض که انگیزه عدالت وجود دارد، نویسنده معتقد است که اعتقاد به دنیای عادلانه در بیشتر مواقع بر رفتار اکثر مردم تأثیر می گذارد. این برای همه افراد در هر سنی و در تمام زمینه های زندگی، برای کسانی که با وظایف روزمره خود دست و پنجه نرم می کنند و همچنین برای کسانی که با یک رویداد حیاتی زندگی کنار می آیند صادق است. اعتقاد یک فرد به دنیای عادلانه شرط لازم برای احساس انصاف در فرد است و واسطه تأثیر تطبیقی آن بر سلامت روان است.
انگیزه عدالت در رفتار اجتماعی: انطباق با زمان کمیابی و تغییر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sally C. Lerner (auth.), Melvin J. Lerner, Sally C. Lerner (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer US,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد به دلیل نگرانی از آینده قریب الوقوع برای کشورهای «دارای» ... آن جوامعی مانند ایالات متحده که مبتنی بر فناوری پیچیده و سطح بالای مصرف انرژی هستند، طراحی شده است. حتی خوش‌بینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها به‌عنوان پایه حداقل تغییرات نسبتاً سریع و رادیکال در تمام جنبه‌های جامعه را شامل می‌شود که منعکس‌کننده انطباق یا واکنش‌هایی به خواسته‌های ایجاد شده توسط تهدید بالقوه برای پایه فناوری، منابع انرژی، و خود سیستم حمایت از زندگی است. منبع این تهدیدها هرچه که باشد - چه نتیجه نیروهای درون زا یا برون زا باشد - آنها تغییراتی را در نهادهای اجتماعی ما ایجاد خواهند کرد. تغییراتی که نه تنها ناشی از تلاش برای انطباق، بلکه از پیامدهای ناخواسته شکست در سازگاری است. یک فرض معقول این است که هر چه آینده برای ما رقم بخورد، ما ترجیح می دهیم در دنیایی با حداقل رنج زندگی کنیم و بیشترین فرصت را برای تحقق پتانسیل انسانی داشته باشیم. سپس این سؤال تبدیل به یکی از این سؤالات می شود که چگونه می توانیم این اهداف را در آن سناریو برای آینده قریب الوقوع فراهم کنیم... دنیایی از تهدید، تغییر، نیاز به انطباق، کاهش دسترسی به چیزهایی که آشنا، راحت و مورد نیاز بوده است.
از عدالت اجتماعی تا عدالت کیفری: فقر و اداره حقوق کیفری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William C. Heffernan, John Kleinig
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: محرومان اقتصادی به تعداد نامتناسبی با سیستم دادگاه کیفری در تماس هستند. این مجموعه از مقالات اصیل و تعاملی، که از دیدگاه‌های ایدئولوژیک گوناگون نوشته شده است، برخی از پرسش‌های نگران‌کننده‌تر و معضلات اخلاقی ذاتی در این موقعیت را بررسی می‌کند. مشارکت کنندگان، از جمله فیلسوفان حقوقی و سیاسی مشهور فیلیپ پتیت، جورج فلچر، و جرمی والدرون، مسائلی مانند آسیب پذیری شدید، نمایندگی ضعیف، و دفاع از پیشینه اجتماعی فاسد را بررسی می کنند.
  • تعداد رکورد ها : 24