جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
أخلاق في الفكر العربي المعاصر
نویسنده:
أحمد عبد الحليم عطية
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دار الثقافة - القاهرة,
حیوانات در دستور کار - سوالاتی در مورد حیوانات برای الهیات و اخلاق [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Linzey, Dorothy Yamamoto
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Illinois Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این مجلد دایره‌المعارفی جامع‌ترین مجموعه‌ای از مطالعات اصلی درباره حیوانات و الهیات است که تاکنون منتشر شده است. مشارکت‌کنندگان از هر دو سوی اقیانوس اطلس به پرسش‌های اساسی درباره الهیات و نحوه عملی شدن آن می‌پردازند. آیا حیوانات روح جاودانه دارند؟ آیا کار آشتی دادن مسیح شامل حیوانات می شود؟ مشارکت کنندگان به این مسائل و موارد دیگر در زمینه دیدگاه های کتاب مقدس، سنت مسیحی، اختلافات تاریخی و تعهدات در قبال حیوانات می پردازند. همانطور که اندرو لینزی در مقدمه خود اشاره می کند، نمی تواند درست باشد که پزشکان الهیات به تجارت خود ادامه دهند که گویی دنیای حیوانات نامرئی است. مسیحیت جریان اصلی هنوز طیف وسیعی از ایده ها را در مورد حیوانات تبلیغ می کند که به شدت برای وضعیت و رفاه آنها مضر است. این جلد مهم استدلال می کند که زمان تغییر فرا رسیده است.
دستورالعمل های پیشرفته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alfred Simon (auth.), Peter Lack, Nikola Biller-Andorno, Susanne Brauer (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد مروری بر موضوعات اخلاقی مورد بحث در مورد دستورالعمل های پیشین از دیدگاه بین المللی می دهد. این بر درک گسترده تر از مفهوم شناخته شده و پذیرفته شده خود تعیین کننده بیمار برای موقعیت های آینده تمرکز دارد. اگرچه دستورالعمل های پیشبرد از دهه 1980 به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است، مبانی اخلاقی دستورالعمل های اولیه هنوز موضوع بحث های داغ باقی مانده است. هدف این کتاب کمک به این بحث‌های بحث‌برانگیز با ادغام مسائل اخلاقی اساسی در دستورالعمل‌های پیش‌رو با موضوعات عملی اجرای آنها است. تفاوت‌های فرهنگی، ملی و حرفه‌ای در نحوه درک دستورالعمل‌های پیش‌رو توسط حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی و توسط بیماران، و همچنین در قوانین و مقررات مشخص شده است.
نمونه‌هایی از کدهای اخلاقی انجمن‌های خارجی مرتبط با فضای مجازی
نویسنده:
محمد ادیبی، محمدصابر عرب‌سعید
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
پژوهشگاه فضای مجازی,
چکیده :
یکی از راه‌های کاهش آسیب‌های فضای مجازی پایبندی به اخلاق عمومی زندگی بشری و نیز اخلاق تخصصی مربوط به فضای مجازی است. در این راستا پروژه‌ای با عنوان اخلاق فضای مجازی در پژوهشگاه فضای مجازی تعریف شد که به ارائه ساختاری برای استخراج کدهای اخلاقی این حوزه به خصوص با نگاه دینی و فلسفی برای کلیه مرتبطین با فضای مجازی پرداخت. در این راستا تعدادی از نمونه‌های خارجی کدهای اخلاقی که به نحوی مرتبط با فضای مجازی بودند نیز بررسی و مقالات هر یک از آنها ترجمه شدند. در این گزارش دو مورد از این مقالات ترجمه‌شده کدهای اخلاقی و رفتارهای حرفه‌ای آورده شده‌اند.
تاثیرات بازی های ویدئویی بر رشد اخلاقی کاربران
نویسنده:
محمد مهدی قاسم پور
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
باز ی های ویدئویی یکی از فراگیرترین سرگرمی هایی است که همیشه جزو اولویت های انتخاب افراد از هر سن و گروهی بوده است. مانند بسیاری دیگر از پدیده های زندگی روزمره، این حوزه نیز دارای اثرگذاری های مختص به خود بوده که بسته به مقوله های مختلف؛ از محتوای بازی های ویدئویی و سن و جنسیت کاربران آن گرفته تا میزان استفاده از این بازی ها و بسترهای نشر و استفاده از آن متفاوت خواهد بود.
اسلام، خیریه و کنشگری: شبکه های طبقه متوسط ​​و رفاه اجتماعی در مصر، اردن و یمن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Janine A. Clark
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در سرتاسر خاورمیانه، موسسات خیریه اسلامگرا و سازمانهای رفاه اجتماعی نقش عمده ای در رفع نیازهای اجتماعی-اقتصادی جوامع مسلمان، مستقل از دولت ایفا می کنند. جانین کلارک از طریق مطالعات موردی کلینیک های پزشکی اسلامی در مصر، انجمن خیریه مرکز اسلامی در اردن، و انجمن خیریه زنان اصلاح در یمن، ساختار و پویایی نهادهای اسلامی میانه رو و تأثیر اجتماعی و سیاسی آنها را بررسی می کند. کلارک با زیر سوال بردن این فرض رایج که چنین سازمان هایی در درجه اول به طبقات فقیر خدمت می کنند، استدلال می کند که این سازمان ها در واقع توسط طبقه متوسط ​​و برای آنها اداره می شوند. نهادهای اجتماعی اسلامی به جای جذب عمودی یا بسیج فقرا که اغلب گمان می‌رود آن‌ها را ترویج می‌کنند، نقش مهمی در تقویت شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کنند که متخصصان، داوطلبان و مشتریان طبقه متوسط ​​را پیوند می‌دهد. پیوندهای همبستگی که در امتداد این خطوط افقی ایجاد می شود، توسعه شبکه های اجتماعی جدید و انتشار ایده های جدید را تقویت می کند.
اروپا، آمریکا و فناوری: دیدگاه های فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Albert Borgmann (auth.), Paul T. Durbin (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در حالی که اروپا به سوی سال 1992 و وحدت کامل اقتصادی پیش می رود و اروپای شرقی سعی می کند راه خود را در نظم اقتصادی جدید بیابد، ایالات متحده تردید می کند. آیا نظم جدید اقتصادی اروپا برای ایالات متحده خوب خواهد بود یا خیر؟ چنین سوالی با تغییرات جهانی در نظم تکنولوژیکی تشدید می شود که بیشتر در قدرت فنی-اقتصادی جدید ژاپن مشهود است. همانطور که انتظار می رود، فیلسوفان در برخورد با چنین مسائلی کند بوده اند و عدم علاقه به سبک های مختلف فلسفی در نقاط مختلف جهان اضافه شده است. آنچه این جلد به آن می پردازد بیشتر به سبک های متضاد مربوط می شود تا رویارویی اساسی با مسائل دنیای واقعی. اما تلاش هایی برای مشخص شدن وجود دارد. سمپوزیوم در مورد ایوان ایلیچ - با مشارکت فیلسوفان و منتقدان اجتماعی در دانشگاه ایالتی پنوانیا، که ایلیچ چندین سال در آن تدریس کرده است - ممکن است کلیشه قدیمی دنیای قدیم در مقابل دنیای جدید را نشان دهد. تهدیدهای ایلیچ علیه فناوری اغلب توسط آمریکایی ها به عنوان پیشگویی به سبک دنیای قدیم رد می شود، در حالی که ایلیچ در زادگاهش اروپا ناشناخته به نظر می رسد. اما آلبرت بورگمان، متولد آلمان، اگرچه اکنون در ایالات متحده مستقر شده است، نشان می دهد که حفظ این دوگانگی قدیمی در دنیای تکنولوژیکی ما دشوار است. تمرکز بورگمان بر مشکلات فناورانه فوری است که در اروپا و آمریکا تقریباً به طرز دردناکی آشکار شده است.
از عقلانیت تا برابری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اکثر فیلسوفان اخلاق و سیاسی معاصر مایلند استدلالی داشته باشند که نشان دهد اخلاق از نظر عقلانی لازم است. جیمز پی استربا در کتاب «از عقلانیت تا برابری» دقیقاً چنین استدلالی را ارائه می‌کند و بیشتر نشان می‌دهد که اخلاق، آن‌قدر موجه، مستلزم برابری اساسی است. بحث او از عقلانیت تا اخلاق مبتنی بر اصل عدم التماس است و دو صورت دارد. اولی فرض می‌کند که خودپرست می‌خواهد برای خودپرستی بدون التماس بحث کند، و دومی تنها فرض می‌کند که خودخواه حاضر است با پیش‌فرض‌هایی موافقت کند که واقعاً برای رسیدن به اهداف خودخواهانه به آن نیاز دارد. او استدلال می‌کند که در هر صورت، اخلاق عقلاً (یعنی غیرقابل التماس) بر خودگرایی ترجیح دارد. استدلال استربا از اخلاق تا برابری بدون التماس با مفروضاتی آغاز می‌شود که از منظر آزادیخواهانه قابل قبول هستند، دیدگاهی که به نظر می‌رسد کمترین اجرای اخلاق را تأیید می‌کند، و سپس نشان می‌دهد که این دیدگاه مستلزم داشتن حق رفاه است که وقتی به آن تعمیم داده شود. مردم دور و نسل های آینده، به برابری می انجامد. او از استدلال دو قسمتی خود در برابر منتقدان اخیر دفاع می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه نه تنها به تلاش‌های جایگزین برای توجیه اخلاق، بلکه بر تلاش‌های جایگزین برای نشان دادن اینکه اخلاق منجر به حق رفاه و/یا برابری می‌شود، ارجحیت دارد.
اخلاق و عدالت اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba, Milton Fisk, Tibor R. Machan, William A. Galston, Alison M. Jaggar, Carol C. Gould, Robert C. Solomon,
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :