جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
أزمة الدولة في الوطن العربي
نویسنده:
مجموعة مؤلفين
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
بازگشتی به عدالت اجتماعی: عدالت جوانان، ایدئولوژی و فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jessica Urwin (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: عدالت جوانان همیشه بر عدالت کیفری متمرکز بوده است، اما این اثر استدلال می‌کند که اتخاذ رویکرد عدالت اجتماعی بهترین راه برای کاهش جرایم جوانان است. با تکیه بر فلسفه، تحقیقات جدید و دیدگاه‌های متخصصان، ساختار و رویکرد سازمانی جدیدی ایجاد می‌شود. اروین پیشینه فلسفی و تاریخی عدالت جوانان را ترسیم می کند و روشن می کند که چگونه این امر منجر به مشکلاتی در رویه فعلی شده است. بحث های برجسته در این زمینه نیز به طور عمیق مورد بررسی قرار می گیرند، مانند مراقبت در مقابل کنترل، و موضوع هویت حرفه ای. در نهایت، همه این عوامل در ارتباط با ساختار سازمانی عدالت جوانان مورد توجه قرار می‌گیرند و این مطالعه جسورانه و جذاب، نیاز به رویکرد اصولی‌تر به عمل را برجسته می‌کند. این کتاب به موقع و معتبر برای دست اندرکاران عدالت جوانان، دانشگاهیان، دانشجویان و کسانی که می خواهند عدالت اجتماعی را در نهادهای اجتماعی اعمال کنند بسیار مورد توجه خواهد بود.
عقلانیت و آزادی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Amartya Sen
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
عدالت رابطه‌ای: برابری طلبانه و موجه [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Andreas Bengtson, Lasse Nielsen
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: برابری طلبی رابطه‌ای نظریه‌ای درباره عدالت است که بر اساس آن مردم باید به عنوان یکسان با هم ارتباط برقرار کنند. در این مقاله، توجیه گرایی رابطه‌ای را توسعه می‌دهیم - دیدگاهی از عدالت که طبق آن مردم باید به عنوان موجه ارتباط برقرار کنند. ما بین سه نسخه از این ایده‌آل تمایز قائل می‌شویم، یکی که با برابری‌گرایی رابطه‌ای ناسازگار است و دو نسخه ناسازگار. با تکیه بر این، ما استدلال می کنیم که نظریه پردازان رابطه دلایل خوبی برای حمایت از دیدگاه کثرت گرا دارند که هم برابری طلبانه و هم موجه گرا است.
عدالت اجتماعی، عدالت کیفری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Cyndy Caravelis & Matthew Robinson
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: «کتاب عدالت اجتماعی، عدالت کیفری»: عدالت اجتماعی، عدالت کیفری بررسی قابل تاملی از سیستم حقوقی ایالات متحده است که بر چگونگی ارتباط عدالت کیفری و عدالت اجتماعی تمرکز دارد. این کتاب پایه محکمی از مسائل کلیدی فلسفی و نظری ارائه می دهد و در ادامه به بررسی عملکرد قانون در ارتباط با موضوعات عدالت اجتماعی می پردازد. نویسندگان اسناد حقوقی اساسی ایالات متحده را ارائه و توضیح می‌دهند و به طور انتقادی بررسی می‌کنند که چگونه همان اسناد، که از شعار برابری برای همه حمایت می‌کنند، در تداوم و حفظ سیستم محرومیت برای گروه‌های دارای وضعیت اقلیت، مانند اقلیت های نژادی و قومی، فقرا، زنان و جامعه LGBT (لزبین، همجنس گرا، دوجنسه، تراجنسیتی). مختصر اما جامع، این متن بررسی دقیقی از روابط احتمالی بین نظریه عدالت اجتماعی و عمل عدالت کیفری ارائه می‌کند و نقشی را که نظام حقوقی در پیشگیری و کمک به تغییرات اجتماعی و پویایی قدرت ایفا کرده است، روشن می‌کند. برای هر گروه شناسایی شده، تصمیمات مهم دادگاه برای نشان دادن وضعیت ناتوان و تلاش برای حقوق برابر استفاده می شود. این کتاب دیدگاه و درک مهمی از روابط بین عدالت کیفری، عدالت اجتماعی و قانون ارائه می دهد. این متن مناسب برای دوره های کارشناسی و اولیه در زمینه عدالت اجتماعی، مطالعات عدالت، مسائل انتقادی، اخلاق، و دولت و قانون آمریکا، محتوایی به راحتی قابل هضم برای کسانی که علاقه مند به تفکر انتقادی در مورد سیستم حقوقی ایالات متحده هستند فراهم می کند. سیندی کارولیس، استادیار دانشگاه کارولینای غربی است. علایق پژوهشی فعلی او شامل رابطه بین تهدید اجتماعی و کنترل اجتماعی، تأثیر نابرابری بر جرم، جرم شناسی نظری و مجازات اعدام است. تحقیقات او در مورد نابرابری مجازات در مجلاتی مانند Justice Quarterly و Journal of Quantitative Criminology منتشر شده است. او علاوه بر تلاش‌های آکادمیک، تجربیات میدانی گسترده‌ای در سیستم عدالت کیفری دارد، از جمله کار به‌عنوان تحلیل‌گر قانون‌گذاری، تحلیل‌گر اطلاعات جرم و جنایت، و مربی دانشگاهی در مؤسسات اصلاحی مرد و زن. متیو رابینسون استاد مطالعات دولت و عدالت در دانشگاه ایالتی آپالاچی است. رابینسون نویسنده بیش از دوازده کتاب در مورد موضوعات مختلف، از جمله نظریه جرم شناسی، پیشگیری از جرم، جنایت شرکتی، عدالت جنایی، مجازات اعدام، و جنگ مواد مخدر است. او رئیس سابق انجمن عدالت جنایی کارولینای شمالی و رئیس سابق انجمن عدالت کیفری جنوب است. طیف وسیعی از منابع بیشتر برای این کتاب در وب سایت Companion در www.routledge.com/cw/Caravelis موجود است.
مسئولیت عدالت اقلیمی آینده: مسئولیت مستقیم برای کاهش بی عدالتی ساختاری برای نسل های آینده [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Daan Keij, Boris Robert van Meurs
نوع منبع :
مقاله , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های فرعی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این مقاله ما استدلال می کنیم که وظایف در قبال نسل های آینده بر روی آن قرار دارد سطح جمعی و اینکه آنها را باید از نظر مسئولیت جمعی برای ساختاری درک کرد بی عدالتی در زمینه تغییرات اقلیمی، بدیهی به نظر می رسد که وظایف اخلاقی ما مربوط نمی شود فقط برای نسل فعلی بلکه برای نسل های آینده نیز. با این حال، مفهوم سازی این منجر به مشکل عدم هویت می شود: افراد آینده نمی توانند با انتخاب های امروزی آسیب ببینند زیرا اگر انتخاب های دیگری انجام می شد، وجود نداشتند. اخیراً شارلوت فرانزیسکا اونرو راه حلی را پیشنهاد کرده است که وظایف را نه در سطح فردی بلکه در سطح جمعی قرار می دهد. نسل فعلی در قبال نسل های آینده به طور کلی مسئولیت دارد. این راه حل امیدوارکننده است، اما ما استدلال می کنیم که به طور مشکلی وجود روابط ناعادلانه در جمع معاصر را نادیده می گیرد، زیرا همه ما به طور متفاوتی در ایجاد نسل های آینده مشارکت می کنیم. بنابراین، ما پیشنهاد می‌کنیم که مدل ارتباط اجتماعی آیریس ماریون یانگ را پیوند بزنیم با بی عدالتی ساختاری، به بحث مسئولیت برای نسل های آینده. پیشنهاد ما نقاط قوت استدلال های Unruh را در بر می گیرد، در حالی که مسئولیت متفاوتی را بر اساس مفاهیم مختلف در ساختارهای ناعادلانه امکان پذیر می کند.
چرا نابرابری معضل آفرین است؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
T. M. Scanlon
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نابرابری به طور گسترده از نظر اخلاقی قابل اعتراض تلقی می شود: T.M.Scanlon بررسی می کند که چرا برای ما اهمیت دارد. تقاضا برای برابری بیشتر می تواند گیج کننده به نظر برسد، زیرا ممکن است مشخص نباشد که مردم چه دلیلی برای مخالفت با تفاوت بین آنچه دارند و آنچه دیگران دارند دارند، در مقابل صرفاً تمایل به داشتن وضعیت بهتر. این کتاب شش دلیل از این قبیل را بررسی می کند. نابرابری می‌تواند قابل اعتراض باشد، زیرا ناشی از کوتاهی یک عامل در توجه یکسان به منافع طرف‌های مختلف است که موظف به ارائه برخی کالاها هستند. می تواند قابل اعتراض باشد زیرا نابرابری های قابل اعتراض در وضعیت را شامل می شود یا به آنها منجر می شود. این می تواند قابل اعتراض باشد، زیرا به ثروتمندان اشکال غیرقابل قبول کنترل بر زندگی کسانی که کمتر دارند می دهد. این امر می تواند قابل اعتراض باشد زیرا با انصاف رویه ای نهادهای اقتصادی تداخل می کند، یا به این دلیل که برخی افراد را از فرصت اساسی برای مشارکت در آن نهادها محروم می کند. نابرابری می تواند قابل اعتراض باشد زیرا با انصاف نهادهای سیاسی تداخل دارد. در نهایت، نابرابری در ثروت و درآمد می‌تواند قابل اعتراض باشد، زیرا ناعادلانه است: مکانیسم‌های نهادی که آن را تولید می‌کنند را نمی‌توان به روشی مرتبط توجیه کرد. هدف اسکنلون ارائه یک آناتومی اخلاقی از این شش دلیل و ایده‌های برابری است که در آنها وجود دارد. او همچنین ایرادات به دنبال برابری را بر این اساس بررسی می‌کند که شامل دخالت قابل اعتراض در آزادی فردی است و استدلال می‌کند که ایده‌های بیابان مبنایی برای توجیه نابرابری اقتصادی قابل توجه یا اعتراض به آن فراهم نمی‌کنند.
الهیات سیاسی زمین: وضعیت اضطراری سیاره ای ما و مبارزه برای یک حوزه عمومی جدید [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Columbia University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کاترین کلر، بوم‌شناس برجسته و فیلسوف دین فمینیست، حلقه بازخورد تخریب سیاسی و زیست‌محیطی را به‌عنوان آخرالزمان سکولار شده می‌خواند. او خواستار انحلال تضاد بین مذهبی ها و سکولارها به نفع یک جنبش سیاره ای گسترده برای عدالت اجتماعی و زیست محیطی است.
عدالت: چه باید کرد؟
نویسنده:
مایکل‌ج سندل؛ مترجم: افشین خاکباز
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
فرهنگ نشر نو,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
مایکل سَندِل، فیلسوف سیاسی معاصر امریکایی و استاد دانشگاه هاروارد، سه رویکرد بیشینه‌سازی رفاه، محترم شمردن آزادی و پرورش فضیلت را برای اندیشیدن دربارۀ عدالت مطرح و در کتاب حاضر نقاط قوت و ضعف این سه راه مختلف را بررسی می‌کند. سَندِل برای این کار خواننده را در برابر بزرگ‌ترین نوشته‌های فلسفی دربارۀ عدالت قرار می‌دهد و به بحث متقابل با فیلسوفان وامی‌دارد. با ارائۀ مثال‌هایی از زندگی واقعی، بحث‌های حقوقی و سیاسی معاصری را مطرح می‌کند که به پرسش‌هایی فلسفی می‌انجامد: آیا مالیات‌گرفتن عادلانه است؟ خدمت سربازی باید اجباری باشد یا داوطلبانه و آیا خریدن آن عادلانه است؟ اجاره‌کردن رحم یا فروش کلیه کار درستی است؟ سقط جنین اخلاقی است یا خیر؟ پذیرش در دانشگاه باید بر اساس شایستگی‌های افراد باشد یا بر اساس توانایی مالی‌شان؟ آیا ملت‌ها باید برای کارهای اشتباه گذشتگان‌شان عذرخواهی کنند؟ آیا درست است باورهای اخلاقی و دینی خود را در گفتمان عمومی دربارۀ عدالت دخالت دهیم؟ سَندِل برای پاسخ به این پرسش‌ها نظرات و دیدگاه‌های فیلسوفان مختلف را، از ارسطو تا کانت و رالز، بررسی می‌کند و با نشان‌دادن نقاط قوت و ضعف آن‌ها به پاسخگویی می‌پردازد.
عدالت: کار درست کدام است؟
نویسنده:
مایکل سندل؛ ترجمه‌ی حسن افشار
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
تهران - ایران: مرکز,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
آیا دروغ گفتن همواره نادرست است؟ آیا آزادی فردی باید حد و حدودی داشته باشد؟ آیا کشتن انسان‌ها را می‌شود گاهی توجیه کرد؟ آیا بازار آزاد منصفانه است؟ کار درست کدام است؟ پرسش‌هایی از این دست در قلب زندگی ما جا دارند. کتاب حاضر این پرسش‌ها را از منظری فلسفی و به‌شیوه‌ای پر کشش به بحث گذاشته است. برای این کار سندل طیف گسترده‌ای از دیدگاه‌های فیلسوفان قدیم و جدید را درباره‌ی عدالت به میان می‌آورد.