جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 29
وحدت سنت های عرفانی: دگرگونی آگاهی در عرفان تبتی و آلمانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Studstill
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill Academic Pub,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب استدلال می‌کند که آموزه‌ها و اعمال عرفانی آغازگر فرآیندهای دگرگونی موازی در آگاهی عارفان است. این پایان نامه از طریق تحلیل تطبیقی دزوگچن بودایی تبتی (rdzogs-chen) و عرفان آلمانی قرون وسطایی اکهارت، سوسو و تاولر پشتیبانی می شود. این سنت ها با استفاده از یک مدل سیستمی/سایبرنتیکی آگاهی تفسیر می شوند. این مدل چارچوبی نظری برای ارزیابی تأثیرات شناختی آموزه‌ها و اعمال عرفانی ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه آموزه‌ها و شیوه‌های مختلف ممکن است با این وجود فرآیندهای دگرگونی مشترک را آغاز کنند. این رویکرد سیستمی با (1) امکان تحلیل دقیق تأثیرات شناختی آموزه‌ها و اعمال عرفانی، و (2) آشتی دادن ناهمگونی عرفانی با وحدت اساسی سنت‌های عرفانی، به گفتمان فلسفی جاری درباره عرفان کمک می‌کند.
خداباوری کلاسیک و بودیسم: پیوند سیستم های متافیزیکی و اخلاقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tyler Dalton McNabb, Erik Baldwin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بودیسم به عنوان یک سنت دینی الحادی به طور متعارف در تقابل با مسیحیت قرار می گیرد و هر پل بین آنها مملو از اعتقادات متناقض در مورد خدا خالق، قدرت نجات و زندگی پس از مرگ است. اما اگر بودایی بتواند خداباور کلاسیک هم باشد چه؟ تایلر دالتون مک‌ناب و اریک بالدوین با نشان دادن اینکه چگونه تضادهای مختلف به اندازه‌ای که معمولاً تصور می‌شود بنیادی نیستند، مفروضات موجود را به چالش می‌کشند و استدلال می‌کنند که خداباوری کلاسیک، در واقع، با بودیسم سازگار است. آنها بین آموزه های متافیزیکی هر دو سنت تشابهاتی را ترسیم می کنند، تعهدات اخلاقی و سوتریولوژیکی آنها را ترکیب می کنند و نشان می دهند که خداباور می تواند تجارب دینی بوداییان، به ویژه تجربیات پوچی را، بدون انکار هیچ گونه آموزه اصلی خداباوری کلاسیک، واقعی تفسیر کند. این کتاب با اثبات اینکه ترکیبی از این دو سنت قابل قبول است، دیدگاهی جسورانه و تازه در مورد فلسفه دین ارائه می‌کند و بحث‌های فلسفی بین بودیسم و ​​مسیحیت را احیا می‌کند.
نیستی در فلسفه آسیایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Berger , Douglas L.; Liu , JeeLoo
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: انواعی از مهم‌ترین و مرتبط‌ترین ایده‌ها درباره نیستی یا پوچی در تاریخ و توسعه تعدادی از سنت‌های آسیای جنوبی و شرقی - از جمله در بودیسم، دائوئیسم، نئوکنفوسیوس، هندوئیسم، فلسفه کره‌ای، و مدرسه ژاپنی کیوتو این سنت‌ها این بینش را به اشتراک می‌گذارند که برای توضیح اسرار بزرگ و حقایق دنیوی درباره تجربه ما، ایده‌های «هیچ» باید نقش اصلی را ایفا کنند. این مجموعه مقالات، کار بیست تن از دانشمندان برجسته جهان از اندیشه هندو، بودایی، دائوئیست، نئوکنفوسیوس، ژاپنی و کره ای را گرد هم می آورد تا مفهوم سازی های فلسفی جذاب «هیچ» را در سنت های کلاسیک و مدرن آسیایی روشن کند. این مجموعه منحصربه‌فرد کار جدیدی از دانشمندان برجسته ارائه می‌کند و دیدگاهی منسجم و پانوراما از مهم‌ترین راه‌هایی را ارائه می‌کند که «هیچی» نقش‌های مهمی در فلسفه آسیایی ایفا می‌کند. این شامل فرمول بندی های سنتی و معاصر است، گاهی سنت های آسیایی را با یکدیگر و گاهی با تفکر کلاسیک و مدرن غربی در گفتگو قرار می دهد. نتیجه کتابی است که برای دانشجویان و محققان فلسفه آسیایی و تطبیقی ​​بسیار ارزشمند است.
رحمت شدید: گناه و علاج آن در عهد عتیق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mark J. Boda
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Eisenbrauns ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: رویکرد کتاب مقدسی-الهیاتی بودا در این اثر متعارف- موضوعی است که ارائه الهیات گناه و درمان آن را در شکل و شکل متعارف عهد عتیق دنبال می کند. پایه‌های هرمنوتیکی این کار توسط دیگران در دهه‌های گذشته، به‌ویژه توسط بروارد چایلدز در کار پیشگامانه‌اش، پایه‌گذاری شده است. اما یک رحمت شدید همچنین منعکس کننده رویکردهای اخیر برای ادغام درک کتاب مقدس با روش های دیگر علاوه بر روش های کودکان است. بنابراین، وارد فضای تخیلی قانون باستانی عهد عتیق می‌شود تا «دیدگاه‌های واژه» و «شکل‌های ادبی» «متن‌هایی را که به‌صورت جداگانه و به‌صورت کلی گرفته‌شده‌اند» برجسته کند. برای شکل ادبی تک تک متون، «نماهای واژه‌ای» عبارات و تصاویر غالب و همچنین بخش‌های مختلف را در بافت بزرگ‌تر کتاب‌های کتاب مقدس که در آن یافت می‌شوند قرار می‌دهد. برای شکل ادبی متون به عنوان یک مجموعه، موضوعات فرعی کلیدی را شناسایی می کند و توسعه آنها را از طریق قانون عهد عتیق ردیابی می کند. گستردگی مطالعه بودا هم چالش برانگیز و هم شجاعانه است که منجر به اولین بررسی جامع این موضوع در قرن بیست و یکم شد.
دین هند: جامعه شناسی هندوئیسم و ​​بودیسم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Max Weber (ماکس وبر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Munshiram Manoharlal Publishers Private, Limited,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کلاسیک در مورد ارتباط بین نهادهای مذهبی و اداره، بوروکراسی.
بررسی مسیرهای بودیسم تبتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tenzin Gyatso (His Holiness 14th Dalai Lama of Tibet)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Department of Religion and Culture of the Central Tibetan Administration, Dharamsala,
روابط عینی، بودیسم و عقلانیت در الهیات عملی زنانه
نویسنده:
Pamela Ayo Yetunde
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing;Palgrave Pivot ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب نشان می‌دهد که چگونه بودیسم در سنت مدیتیشن بینش از «تاب‌آوری رابطه‌ای قابل‌توجه» برای زنانی حمایت می‌کند که تبار آفریقایی دارند و همجنس‌شان را دوست دارند، اما در جامعه‌ای زندگی می‌کنند که اغلب زنان، آفریقایی-آمریکایی‌ها، LGBTQ و غیر مسیحیان را بی‌اعتبار می‌کند. . Pamela Ayo Yetunde تجربیات روانی-جنسی لزبین های بودایی آفریقایی-آمریکایی را بررسی می کند و نشان می دهد که توانایی آنها برای برقراری روابط سالم از طریق اعمال و اجتماعات بودایی آنها ممکن می شود، حتی در مواجهه با نیروهای نامرئی کننده مربوط به نژاد، جنسیت، جنسیت. و تبعیض و ظلم مذهبی.
هزار نام مادر الهی: شری لالیتا ساهاسراناما [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dr. M.N. Namboodiri; Prof. K.V. Dev; T.V. Narayana Menon
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
آ. جی آپاسامی و قرائت او از رامانوجا: مطالعه تطبیقی ​​در جسمیت یافتن الهی
نویسنده:
Dunn, Brian
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : نامگذاری شده توسط بولتن بین المللی مطالعات مبلغان به عنوان کتاب برجسته سال 2014 برای مطالعات مأموریت در این اثر، برایان فیلیپ دان بر الهیات هند جنوبی A. J. Appaswamy "الهیات تجسم" تمرکز می کند. این اولین کتاب درباره آپاسوامی، یک دین شناس مسیحی هندی و نه چندان کم اهمیت است. این مطالعه برای صدای متمایز الهیات آپاسوامی استدلال می کند که الهیاتی را توسعه می دهد که به شدت تحت تأثیر الهیات هندو قرون وسطایی (یا «فیلسوف باکتی») رامانوجا است، به ویژه ارائه خواندن انجیل یوحنا. دان نشان می‌دهد که آپاسوامی چگونه خدای مسیحی را در الهیات رامانوجا می‌بیند و چگونه الاهیات او، به‌ویژه در مورد حضور خدا در نماد معبد، می‌تواند به ابزاری اکتشافی تبدیل شود که از طریق آن می‌توان انجیل چهارم را در زمینه زمان خودش درک کرد. این به خواننده اجازه می دهد تا یک مسیح شناسی ریشه دار ایجاد کند که در غیر این صورت پنهان می ماند. از طریق رامانوجا، آپاسوامی می‌تواند به الهیات سازنده و مهمی کمک کند که متن و ایده‌های تجسم را در بافت یهودی، به‌ویژه در مورد کفاره کشیش، پایه‌گذاری می‌کند. این خوانش رامانوجا به ما امکان می‌دهد تا مسیح‌شناسی را در متن مسیحی ببینیم که در غیر این صورت دیده نمی‌شد.
  • تعداد رکورد ها : 29