جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
Hebrew for Theologians: A Textbook for the Study of Biblical Hebrew in Relation to Hebrew Thinking
نویسنده:
Jacques B. Doukhan
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
Scripture, Metaphysics, and Poetry: Austin Farrer's The Glass of Vision With Critical Commentary
نویسنده:
Robert MacSwain
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing; Routledge ,
کلیدواژه‌های اصلی :
The humanisation of slavery in the Old Testament : with a section on "the role of evangelicals in the abolition of slavery"
نویسنده:
D. L. Baker; Thomas Schirrmacher; John Warwick Montgomery; Thomas Schirrmacher (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Verlag für Kultur und Wissenschaft Culture and Science Publ. ,
مفهوم الهیات انجیلی: یک دیدگاه متکی بر عهد عتیق
نویسنده:
Barr, James
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fortress Press ,
الهیات عهد عتیق برای مسیحیان: از بافت باستانی تا باور راسخ
نویسنده:
Walton, John H.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
InterVarsity Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : الهیات عهد عتیق برای مسیحیان سنگ بنای حرفه جان اچ. والتون در مطالعه و آموزش عهد عتیق از طریق موقعیت متمایز محیط شناختی خاور نزدیک باستان است.
زبان، تورات و هرمنوتیک در ابراهیم ابوالعفیا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Moshe Idel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آبراهام ابوالفیا، بنیان‌گذار کابالای خلسه‌آمیز، عرفانی را آشکار کرد که شامل علاقه عمیق به زبان به‌عنوان یک جهان در خود است، تا همانطور که فیلسوفان طبیعت را مطالعه می‌کنند، برای دستیابی به دانشی بالاتر از علوم طبیعی و فلسفه نظری مورد مطالعه قرار گیرد. جایگاه زبان عبری به عنوان زبان طبیعی، فکری و اولیه در پس زمینه گمانه زنی های قرون وسطایی در مورد این موضوع مورد بحث قرار می گیرد. ابوالفیا سیستم هرمنوتیکی مفصلی را پیشنهاد کرد که در کل ادبیات کابالیستی منحصر به فرد است، هم برای بیان سیستماتیک آن و هم برای ابزارهای تفسیری عجیب و غریب که توصیف می کند. نسخه های مختلف این سیستم هفتگانه در چندین نسخه خطی وجود دارد که برای اولین بار در اینجا به تفصیل جمع آوری و تحلیل می شود. ابوالفیا تورات را مهمترین متن می‌دانست که منعکس‌کننده ساختار عالم عقل و همسان با عقل فعال و حتی خود خداوند است. از سوی دیگر، تورات در کابالای ابوالفیا به عنوان تمثیلی از فرآیندهای روانشناختی عارف تعبیر شد، رویکردی متفاوت از تفسیر معمولی کابالیستی از این متن به عنوان پیکره ای نمادین که منعکس کننده زندگی درون صفیروتیک الهی است.
عهد عتیق از عهد عتیق: روایت‌های پدرسالارانه و یهودیت موسایی
نویسنده:
Name. Jahwe; Moberly, R. W. L.
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fortress Press ,
رئوس الهیات عهد عتیق
نویسنده:
Walther Zimmerli, David Eliot Green
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T Clark ,
چکیده :
چکیده ماشینی : در دوره ای که عهد عتیق به وجود آمد، اسرائیل، که اسناد مندرج در عهد عتیق از دنیای او سرچشمه می گیرد، دستخوش تغییرات زیادی به ویژه در ساختارهای جامعه شناختی خود شد. چنین تغییراتی باعث ایجاد تغییراتی در زندگی مذهبی می شود که در نهایت منجر به حذف کثرت مقدسات و تمرکز بر اورشلیم می شود. این مطالعه کلاسیک به طور ماهرانه ساختارهای مذهبی اساسی و تنش های عهد عتیق را ترسیم می کند.
الهیات عهد عتیق: خوانش انجیل عبری به مثابه یک کتاب مقدس مسیحی
نویسنده:
R. W. L. Moberly
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baker Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : یک الهی‌دان برجسته عهد عتیق که به‌خاطر نوشته‌های در دسترس و تحریک‌آمیزش شناخته می‌شود، آنچه را که برای درک و تخصیص کتاب مقدس عبری به عنوان منبعی اساسی برای الهیات و زندگی مسیحی امروز ضروری است، بررسی می‌کند. این جلد نمونه خلاقانه ای از تفسیر الهیاتی را ارائه می دهد، که روشی را برای انجام الهیات عهد عتیق ارائه می دهد که هم ماهیت متن کتاب مقدس را به عنوان متن باستانی جدی می گیرد و هم سؤالات و مشکلاتی را که هنگام خواندن این متن در زمینه معاصر توسط مؤمنان ایجاد می شود. والتر موبرلی مطالعه عمیقی از قطعات کلیدی عهد عتیق ارائه می‌دهد، موضوعات وجودی پایدار در کتاب مقدس عبری را برجسته می‌کند و در کنار قرائت‌های مسیحی درباره قرائت‌های یهودی بحث می‌کند. این جلد به جای اینکه جامع باشد، نمایانگر محتوای کتاب مقدس اسرائیل است، با این حال بیشتر موضوعات اصلی الهیات عهد عتیق را مورد بحث قرار می دهد. موبرلی رویکردی مسیحی را برای خواندن و تخصیص عهد عتیق نشان می دهد که اولویت های دانش و ایمان را در کنار هم نگه می دارد. ادامه مطلب... چکیده: یک متکلم برتر عهد عتیق که به خاطر نوشته‌های در دسترس و تحریک‌آمیزش شناخته می‌شود، آنچه را که برای درک و تخصیص کتاب مقدس عبری به عنوان منبعی اساسی برای الهیات و زندگی مسیحی امروز ضروری است، بررسی می‌کند. این جلد نمونه خلاقانه ای از تفسیر الهیاتی را ارائه می دهد، که روشی را برای انجام الهیات عهد عتیق ارائه می دهد که هم ماهیت متن کتاب مقدس را به عنوان متن باستانی جدی می گیرد و هم سؤالات و مشکلاتی را که هنگام خواندن این متن در زمینه معاصر توسط مؤمنان ایجاد می شود. والتر موبرلی مطالعه عمیقی از قطعات کلیدی عهد عتیق ارائه می‌دهد، موضوعات وجودی پایدار در کتاب مقدس عبری را برجسته می‌کند و در کنار قرائت‌های مسیحی درباره قرائت‌های یهودی بحث می‌کند. این جلد به جای اینکه جامع باشد، نمایانگر محتوای کتاب مقدس اسرائیل است، با این حال بیشتر موضوعات اصلی الهیات عهد عتیق را مورد بحث قرار می دهد. موبرلی رویکرد مسیحی را برای خواندن و تخصیص عهد عتیق نشان می دهد که اولویت های دانش و ایمان را در کنار هم نگه می دارد.
پادشاه در زیبایی خود: الهیات کتاب مقدس عهد عتیق و جدید
نویسنده:
Thomas R. Schreiner
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baker Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : توماس شراینر، یک محقق محترم و صدایی قابل اعتماد برای بسیاری از دانشجویان و کشیشان، یک نمای کلی نوشتاری قابل توجه و قابل دسترس از کل کتاب مقدس ارائه می دهد. او خط داستانی متون مقدس را از نقطه نظر الهیات کتاب مقدس دنبال می کند و پیام کلی را که در سرتاسر منتقل می شود بررسی می کند. شراینر بر سه موضوع مرتبط و یکپارچه که در روایت کتاب مقدس برجسته است، تأکید می کند: خدا به عنوان خداوند، انسان ها به عنوان کسانی که به شکل خدا ساخته شده اند، و سرزمین یا مکانی که حکومت خدا در آن اعمال می شود. هدف ملکوت خدا دیدن پادشاه در زیبایی او و مجذوب شدن در جلال اوست.