جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
دراسات معاصرة في العهد الجديد والعقائد النصرانية
نویسنده:
د محمد علي البار
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
اضواء على الاصلاح الانجيلي
نویسنده:
القس فايز فارس
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
کلیدواژه‌های اصلی :
نهاية عيسى عليه السلام وعودته في القرآن والانجيل
نویسنده:
هنا حافظ عبدالغني عبدالنبي
نوع منبع :
رساله تحصیلی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
ظاهرة الدینیة
نویسنده:
حمادي المسعودي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
الغاز الانجیل
نویسنده:
فراس السواح
نوع منبع :
کتاب , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
الله والکون والانسان
نویسنده:
فراس السواح
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
خواندن کتاب مقدس مسیحی در چین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Chloe Starr
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Publishing ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این جلد به بررسی چگونگی قرائت متون مقدس مسیحی در سنت قرائت چینی می پردازد و ارزیابی می کند که چنین قرائتی چه سؤالاتی را برای متکلمان و متخصصان مطالعات چینی ایجاد می کند. فقدان تا به امروز مقالاتی در مورد این موضوع، و ماهیت پراکنده چنین تحقیقاتی و محققان در این زمینه، این موضوع را به بحث مهمی تبدیل کرده است. این جلد مقالاتی از متخصصان مطالعات کتاب مقدس همراه با متکلمان و محققان متن چینی برای بحث در مورد سؤالات میان رشته ای مطرح شده جمع آوری می کند. مقالاتی از دانشمندان چینی سرزمین اصلی، تایوانی و دیاسپوری تضمین می کنند که طیفی از نظرات (از جمله آنهایی که منعکس کننده خطوط گسل بین مواضع "آکادمیک" و "اعترافی" هستند) ارائه می شوند. در چهار بخش این جلد، چندین مقاله به بحث و تصحیح نسب کنونی قرائت‌های تاریخی می‌پردازند، در حالی که برخی دیگر تأثیر تاریخی کتاب مقدس در جامعه چین را مطالعه می‌کنند. چهار مقاله خوانش های متنی یا میان فرهنگی را با تمرکز بر مفسران فردی، عمدتاً از اوایل قرن بیستم، ارائه می دهند. قدرت اجرا در دو مقاله مطرح شده است، یک مقاله مقایسه ای در مورد متون مقدس مسیحی و بودایی از سلسله چینگ و دیگری در مورد خواندن مزمور در تایوان و ماکائو امروزی. سؤالات اخلاقی دیگران را به خود مشغول می کند، از جمله چالش هایی که نوکیشان چینی اولیه در قوانین کتاب مقدس یا راهنمایی های مسیحی در مورد صیغه یافتند، و خوانش های بیگانه از موعظه روی کوه.
یادگیری زبان کتاب مقدس: اوریژن، حکمت و منطق تفسیر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mark Randall James
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
چکیده ماشینی : مارک رندال جیمز در کتاب «یادگیری زبان کتاب مقدس» با تکیه بر موعظه‌هایی که اخیراً توسط متکلم اولیه تأثیرگذار اوریگن اسکندریه (قرن دوم تا سوم) کشف شده است، شرح جدیدی از تفسیر الاهیاتی را به عنوان روشی خردمندانه برای یادگیری زبان کتاب مقدس ارائه می‌کند. C.E). جیمز که به طور گسترده به عنوان یکی از خودسرانه‌ترین مفسران شناخته می‌شود، نشان می‌دهد که ظاهر خودسرانه اوریژن نتیجه تمایل مدرن به نادیده گرفتن نقش خرد در تفسیر کتاب مقدس است. جیمز نشان می‌دهد که اوریگن یک مدل قانع‌کننده از یک عمل‌گرایی مسیحی ارائه می‌کند که در آن یادگیری و تصحیح عملکرد زبانی، مکانی از آموزش دگرگون‌کننده لوگوس الهی است.
خواندن در حضور مسیح: مطالعه کتابشناسی و تفسیر دیتریش بونهفر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joel Banman
نوع منبع :
کتاب , نقد و بررسی کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury,
چکیده :
چکیده ماشینی : نوشته های بونهوفر شامل مقدار قابل توجهی از تفسیر کتاب مقدس است، اما مشارکت های بالقوه او در زمینه های مطالعات کتاب مقدس و تفسیر الهیات کتاب مقدس به اندازه کافی مورد بررسی قرار نگرفته است. این مطالعه برخی از نوشته‌های تفسیری کلیدی او را در پرتو الهیات وحی و کتاب‌شناسی او مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهد، و راه‌هایی را آشکار می‌کند که خواندن او از کتاب مقدس توسط الهیات او از کتاب مقدس تعیین می‌شود. جوئل بانمن از طریق این تحلیل نشان می دهد که عامل اتحاد تفسیر کتاب مقدسی بونهوفر روش شناختی نیست بلکه کتاب شناختی است: او کتاب مقدس را کلام زنده مسیح فعلی می خواند.