جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
 مطالعات آکسفورد در الهیات فلسفی جلد 1: تثلیث، تجسم، و کفاره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael C. Rea
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در طول شصت سال گذشته، در سنت تحلیلی فلسفه، احیای چشمگیر علاقه به فلسفه دین وجود داشته است. اخیراً، فیلسوفان دین با تمرکز ویژه بر موضوعاتی که به طور سنتی منشأ الهیدانان نظام مند در سنت مسیحی بوده اند، به سمتی خودآگاهانه تر میان رشته ای روی آورده اند. مجلدات حاضر آکسفورد خوانش در الهیات فلسفی، جلد 1 و 2 با هدف گردآوری برخی از مهمترین مقالات پیرامون شش موضوع محوری در الهیات فلسفی اخیر است. جلد 1 مقالاتی را در مورد سه آموزه مسیحی متمایز جمع آوری می کند: تثلیث، تجسم، و کفاره. جلد 2 بر سه موضوع تمرکز دارد که در همه ادیان اصلی خداباور مطرح می شود: مشیت، معاد، و کتاب مقدس.
الهیات اصلاح شده امروز: از نظر کتاب مقدس و الهیات نظام‌مند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
P. Van der Walt, Sarel (editor) Vorster, Nico (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
AOSIS,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به تعداد زیادی از آثار علمی تولید شده در سال 2017 کمک می کند که یادآور انقلاب علمی و تغییر پارادایم است که در سال 1517 رخ داد. سال 2017 نشان دهنده پانصدمین جشن اصلاحات است که توسط مارتین لوتر با انتشار آنچه که بعدها به نام نود شناخته شد، به راه انداخت. -پنج پایان نامه در مورد اغماض. اصلاحات یک رویداد مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بود که چشم انداز اروپای مدرن را تغییر داد و بر بخش هایی از جهان بسیار فراتر از آن تأثیر گذاشت. این شامل «جنوب دور» مانند آفریقای جنوبی می شود که میراث اصلاح طلبان زندگی نهادی و فردی را فراتر از مرزهای قومیت و اعتقادات شکل داده است. جشن‌های جهانی این سالگرد قرنطینه فرصتی را برای محققان فراهم می‌کند تا درباره پیامدها و اهمیت پایدار اصلاحات تجدید نظر کنند. این کتاب با بحث در مورد ارتباط علمی الهیات اصلاح‌شده، به‌ویژه با توجه به مضامین کتاب مقدس، تاریخی و سیستماتیک-الهیاتی، یکی از این بسترها را فراهم می‌کند. این کتاب مشتمل بر مجموعه ای از مقالات توسط محققان متعلق به سنت اصلاحات است و هدف آن بررسی میراث تاریخی اصلاحات، وضعیت کنونی گفتمان در الهیات اصلاحی و همچنین ارتباط معاصر رویکرد اصلاحی به الهیات است. این کتاب شامل دیدگاه‌های کتاب مقدس، تاریخی-الهیاتی و سیستماتیک-الهیاتی است و به موضوعات مختلفی مانند تفسیر کتاب مقدس، نقد متن، ترجمه، انگیزه‌های سازنده ناشی از تفکر کلاسیک اصلاح‌شده، آزادی مسیحی، انسان‌شناسی و گفتگو با سنت‌های غیر اصلاح‌شده می‌پردازد. اگرچه رویکردهای دنبال شده به هیچ وجه جامع نیستند، اما نشانه هایی از رویکردهای دنبال شده در گفتمان اصلاح شده را در اختیار خواننده قرار می دهند. فصل 1-4 مربوط به تفسیر کتاب مقدس است. روش‌های مختلفی از جمله رویکردهای دستوری-تاریخی، متنی-ماندانی، اجتماعی-تاریخی، ویرایشی-تاریخی، دیاکرونیک و همزمان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این تحلیل ها تأیید می کند که تفسیر کتاب مقدس مستلزم رویکردی چند وجهی به متون کتاب مقدس است. فصل‌های 5 تا 9، برعکس، موضوعات مختلف تاریخی و سیستماتیک-الهیاتی را مورد بحث قرار می‌دهند. متون کلاسیک از اصلاحات، به ویژه آثار کالون و لوتر، مورد بررسی قرار می گیرند، و ادبیات الهیات معاصر تجزیه و تحلیل، مقایسه و ارزیابی می شوند، در حالی که ایده های جدید بدیع ارائه می شود. این کتاب با روحیه اصلاح شده سمپر رفورماندا نوشته شده است. در حالی که با سنت های دیگری مانند الهیات پنطیکاستی، نو پنطیکاستی، کاتولیک رومی و الهیات لوتری وارد گفتگو می شود، نگرش خود انعکاسی و خود اصلاحی را نیز به نمایش می گذارد. این مشارکت نه تنها میراث اصلاح‌طلب را به عنوان یک سنت زنده تأیید می‌کند، بلکه تلاش می‌کند تا با استفاده از ادبیات کلامی کلاسیک و جدید، سنت را با ایده‌های نوین تقویت کند. مخاطبان هدف عمدتاً الهی‌دانان اصلاح‌طلب هستند، اما دانشمندان غیر اصلاح‌طلب که علاقه‌مند به درگیر شدن با سنت اصلاح‌طلب هستند، این کتاب را آموزنده می‌دانند.
در هبوط آدم: تأملی در آموزه مسیحی گناه ذاتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ian A. McFarland
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب جذاب و علمی، بینش‌های بدیع و تازه‌ای را در مورد ارتباط معاصر آموزه مسیحی گناه اصلی ارائه می‌کند - یکی از مباحثی که در دو هزاره اخیر الهام‌بخش بحث‌های شدید بوده است. بسیاری از نظرات رایج در مورد آموزه مسیحی گناه اولیه را به چالش می کشد، با این استدلال که این آموزه نه تنها قابل دفاع الهیاتی است، بلکه برای یک زندگی ایمانی محرک و سازنده است. نشان می‌دهد که چگونه می‌توان جهانی بودن گناه را بدون نادیده گرفتن روش‌های متمایز که در آن افراد هم در رفتار گناه‌آلود مشارکت دارند و هم از عواقب آن رنج می‌برند تأیید کرد. نقد تاریخی و معاصر را با استدلال های کلامی اصیل متعادل می کند. ترکیب جوهر یک دکترین سنتی آگوستینی گناه با دغدغه های شبانی و اجتماعی الهیات زمینه ای معاصر عمق و گستره ای از درگیری با نقد معاصر دکترین سنتی را ارائه می دهد که در دیگر درمان های اخیر این موضوع وجود ندارد.
 خدای زنده: الهیات نظام مند جلد 1 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas C. Oden (توماس سی. اودن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: توماس اودن با تأکید بر باورهای مشترک در همه شاخه های جهان مسیحیت به جای موضوعاتی که از هم جدا می شوند، وزن کامل دو هزار سال بحث را بر روی سؤالات همیشه معاصر ایمان مسیحی متحمل می شود. مطالعه ماژستریال او نه تنها به عناصر سنتی الهیات سیستماتیک می پردازد، که به صدها متکلم پروتستان، کاتولیک، ارتدوکس، کاریزماتیک ارجاع می دهد، بلکه مفسران اساسی تاریخ را نیز برجسته می کند. رویکرد مستقیم، صریح و تحریک‌آمیز اودن که به معنای واقعی کلمه کاملاً جهان‌شمول است و از منظر یک لیبرال الهیات تبدیل به انجیلی نوشته شده است، نگرانی‌های طیف گسترده‌ای از کشیش‌ها، معلمان، روحانیون و مذهبی‌های متفکر مسیحی را بیان می‌کند. . اگرچه این مجموعه از نظر گستره جامع است، اما این مجموعه به شیوه ای تثلیثی چیده شده است و هر جلد بر روی یک شخص از خدا تمرکز دارد. جلد اول درک مسیحی از خدا، خلقت و مشیت را بررسی می کند. جلد دوم درباره مسیح و تجسم بحث می کند. جلد سوم به حضور روح القدس در تاریخ و قدرت او در زندگی و اجتماع مؤمنان امروزی می پردازد. جلد 1: "خدای زنده" ISBN 9781598560374] جلد 2: "کلام زندگی" ISBN 9781598560381] جلد 3: "زندگی در روح" ISBN 9781598560398]
ضعف خدا: الهیات رخداد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John D. Caputo (جان دی. کاپوتو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جان دی کاپوتو با به کارگیری هرمنوتیک رادیکال‌تر (شامل پدیدارشناسی هوسرلی و هایدگری، ساختارشکنی دریدی و فمینیسم)، نام خدا را در این کتاب سرکوب‌ناپذیر شکسته است. کاپوتو به جای اینکه به خدا صرفاً به عنوان یک نام نگاه کند، آن را به عنوان یک رویداد یا آنچه این نام در آینده تداعی می کند یا وعده می دهد می بیند. برای کاپوتو، این رویداد خدا را ضعیف، ناپایدار و به سختی کارآمد نشان می دهد. در حالی که این دیدگاه نسبت به خدا با اکثر ادیان و فلسفه ها مخالف است، اصول اساسی الهیات و هستی شناسی را نیز با چالش جدی مواجه می کند. در طول مسیر، خوانش های کاپوتو از عهد جدید، به ویژه دیدگاه پولس در مورد پادشاهی خدا، به حمایت از نظریه «نیروی ضعیف» کمک می کند. این اثر نافذ به هسته مسائل و سؤالات می پردازد - ماهیت خدا چیست؟ ماهیت وجود چیست؟ رابطه خدا و هستی چیست؟ مقصود از گذشت، ایمان، تقوا یا تعالی چیست؟ که قلمرو فلسفه دین معاصر را مشخص می کند.
 الهیات نظام مند جلد 3 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
translated by GEOFFREY W. BROMILEY ؛ Wolfhart Pannenberg (ولفهارت پاننبرگ)
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: شامل کار بسیار بدیع در مورد مفهوم حقیقت، ماهیت وحی، زبان در مورد خدا، ماهیت تثلیث، و ماهیت عمومی الهیات است.
عناصر ایمان: درآمدی بر الهیات ارتدکس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christos Yannaras
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: مقدمه ای روشن و مختصر بر الهیات ارتدکس
کتاب راهنمای الهیات آفریقایی آمریکایی آکسفورد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Katie G. Cannon, Anthony B. Pinn
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات آفریقایی آمریکایی تاریخ طولانی و مهمی دارد. با ریشه های مدرن در جنبش های حقوق مدنی در دهه 1960، الهیات آفریقایی آمریکایی فراتر از مسائل مربوط به عدالت و دگرگونی اجتماعی رفته و در گفتگوهای گسترده تر تحقیق الهیات شرکت می کند. کتاب راهنمای الهیات آفریقایی آمریکایی آکسفورد دانشمندان برجسته در این زمینه را گرد هم می آورد تا تحلیلی انتقادی و جامع از این سنت الهیات در اشکال و زمینه های مختلف ارائه دهد. این کتاب راهنمای آکسفورد با استفاده از رویکردی میان رشته‌ای، ماهیت، ساختارها و کارکردهای الهیات آفریقایی آمریکایی را بررسی می‌کند. این جلد با برجسته کردن منابع، دکترین‌ها، بحث‌های داخلی، چالش‌های کنونی و چشم‌اندازهای آینده، زمینه را بررسی می‌کند تا موضوعات کلیدی مرتبط با پالت گسترده‌تر دین سیاه را در قالبی علمی پایدار ارائه کند. این مجموعه شکل‌دهنده، بورس تحصیلی کنونی را در مورد الهیات و کتاب مقدس آفریقایی آمریکایی، آخرت‌شناسی، مسیح‌شناسی، الهیات زنانه، جنسیت، هستی‌شناسی، اقتصاد جهانی و موارد دیگر ارائه می‌کند. مشارکت‌کنندگان مجموعه‌ای از دیدگاه‌های ایمانی متنوعی را نشان می‌دهند که به گفتمان‌های لایه‌ای درون جلد می‌افزایند. این مقالات بحث‌های مهم دیگری را در مورد بحث‌ها و چالش‌هایی که الهیات سیاه‌پوست و زنانه را شکل می‌دهند، بیان می‌کند.