جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کتاب راهنمای بلکوِل برای الهیات و فرهنگ توده ای [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kelton Cobb
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Pub ,
الهیات پس از دلوز [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kristien Justaert
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum,
الهیات عهد جدید: مسائل اساسی در چالش جاری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hasel, Gerhard F
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Eerdmans ,
الهیات بر سر پاسخ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Louis Jacobs
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
The Littman Library of Jewish Civilization in association with Liverpool University Press ,
الهیات صلح [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gunton, Colin E
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark ,
گریگوری پالاماس و شکل گیری پالمیسم در عصر مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Norman Russell (نورمن راسل)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: گریگوری پالاماس، عیسیکاست و جنجال‌گرای یونانی قرن چهاردهمی، چنان با موفقیت به عنوان «دیگری» در گفتمان الهیات غرب انتخاب شده است که به سختی می‌توان شنوایی دلسوزانه برای او به دست آورد. در بخش اول این کتاب، نورمن راسل دریافت تاریخی تفکر پالامی را در ارتدکس و غرب بررسی می‌کند و بررسی می‌کند که چگونه «پالامیسم» در اوایل قرن بیستم توسط الهی‌دانان غربی و شرقی (عمدتاً مارتین جوگی و جان میندورف) ساخته شد. ) برای مقاصد جدلی یا عذرخواهی. راسل استدلال می کند که ما باید پشت این ساختارهای ایدئولوژیک حرکت کنیم تا درک درستی از آموزه گریگوری پالاماس به دست آوریم. رابرت سینکویچ در بررسی اخیر خود در مورد بورسیه Palamite خاطرنشان کرد که اکنون زمان طرح سؤالات بزرگتر فرا رسیده است. بخش دوم کتاب با پیروی از خطوط فکری پالاماس در سه حوزه: رابطه او با سنت، فلسفه و الهیات او سعی در انجام این کار دارد. راسل نشان می دهد که تفکر پالامی، زمانی که از سوء تفاهم و ارائه نادرست رها شود، این پتانسیل را دارد که درک ما از ارتباط الهی-انسانی را غنی کند. این مطالعه به تغییر پارادایم پژوهش در مورد پالاماس کمک می‌کند و آن را به سمت نقطه‌ای سوق می‌دهد که در آن اندیشه‌های پالامی می‌توانند توسط الهی‌دانان معاصر غربی و شرقی بدون نیاز به اشتراک آنچه به عنوان «پالامیسم» تلقی می‌شود، مثمر ثمر استفاده کنند.
ایمان معقول: حقیقت و دفاعیات مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Lane Craig
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Crossway Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این نسخه به روز شده که به عنوان یک کتاب درسی عالی و در عین حال برای خوانندگان غیرعادی عالی است، با به کارگیری آخرین تفکر در موضوعات اصلی الهیات، مورد مثبتی برای مسیحیت ایجاد می کند. جی. گرشام ماخن زمانی گفت: «ایده‌های نادرست بزرگترین موانع برای دریافت انجیل هستند» - که عذرخواهی را بسیار مهم‌تر می‌کند. ویلیام لین کریگ که می‌خواهد نه تنها با دانشگاهیان و کشیش‌ها بلکه با افراد عادی و جویندگان مسیحی درگیر شود، بخش‌های کلیدی را در این نسخه سوم متن کلاسیک خود اصلاح و به روز کرده است تا آخرین کار در اخترفیزیک، فلسفه، محاسبات احتمالات، و استدلال‌های وجود خدا و معرفت شناسی اصلاح شده رویکرد او - رویکرد عذرخواهی مثبت - توجه دقیقی به سؤالات و نگرانی های اساسی دارد، از جمله: رابطه ایمان و عقل، وجود خدا، مشکلات معرفت تاریخی و معجزات، ادعاهای شخصی مسیح، و تاریخی بودن رستاخیز عیسی او نشان می دهد که دلیل خوبی برای اینکه مسیحیت درست باشد وجود دارد. همانطور که کریگ می‌گوید: «اگر برای مسیحیت دلیل محکم و قانع‌کننده‌ای دارید، لازم نیست در ادیان مقایسه‌ای و فرقه‌های مسیحی متخصص شوید. توجیه مثبت ایمان مسیحی به طور خودکار تمام دیدگاه‌های جهانی رقیب را که فاقد یک مورد به همان اندازه قوی هستند، تحت تأثیر قرار می‌دهد.»
صداهای تثلیثی در الهیات سیستماتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul Louis Metzger
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T Clark Int'l,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آواهای تثلیثی در الهیات سیستماتیک یک کاوش چند نویسنده از الهیات سیستماتیک از دیدگاه تثلیث است. هدف آن نشان دادن این است که چگونه آموزه تثلیث بر سایر آموزه‌های کلیدی - از پیش‌پرده‌ها تا آخرت‌شناسی و اخلاق الهیاتی، روشن می‌شود. برای وام گرفتن عبارتی از رابرت جنسون، آموزه تثلیث «معمای جداگانه ای نیست که باید حل شود، بلکه چارچوبی است که در آن همه معماهای الهیات باید حل شوند». با توجه به کمبود الهیات سیستماتیک که به صورت «تثلیثی» انجام شده اند، این پروژه جمعی مسیری را پیشنهاد می کند که در فرمول بندی هر دکترین خاصی که در این جلد ارائه شده است، باید دنبال شود. صدای تثلیث با توجه به ارائه منحصر به فرد خود از مضامین اصلی الهیات سیستماتیک در نظم کلاسیک خود، و در عین حال از دیدگاه تثلیث، به اثر مهمی تبدیل خواهد شد. مشارکت‌کنندگان آن شامل الهی‌دانان کهنه‌کار و همچنین دانشمندان جوان‌تر هستند که با انرژی از این تمرکز تثلیثی استفاده می‌کنند. مشارکت‌کنندگان سنت‌های الهیات و مکان‌های جغرافیایی مختلف را نشان می‌دهند که مطمئناً به تحقیق الهیات غنا می‌بخشد. این مجموعه که به یاد یکی از پیشگامان احیای الهیات تثلیثی، پروفسور فقید کالین گانتون، تقدیم شده است، بیانگر رفتاری متمایز از سیستماتیک است که قصد دارد حیاتی بودن نزدیک شدن به همه جنبه های ایمان را از منظر خودآگاهانه تثلیث نشان دهد.