جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
ترحم صلیب: شوق مسیح در الهیات و هنر - عصر باروک
نویسنده:
Jesus Christ; Viladesau, Richard
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کتاب راهنمای کمبریج برای الهیات اصلاح شده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul T. Nimmo, David A. S. Fergusson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این همراه مقدمه‌ای بر الهیات اصلاح‌شده، یکی از مهم‌ترین سنت‌های تاریخی، فعال و در حال حاضر مولد تحقیق عقیدتی، از طریق تأمل در ریشه‌ها، توسعه و اهمیت آن ارائه می‌کند. بخش اول، مباحث کلامی، مجموعه ای از دغدغه های اعتقادی را نشان می دهد که در طول زمان به هویت این سنت با همه تنوع آن انسجام می بخشد. بخش دوم، شخصیت‌های الهیاتی، زندگی و کار تعداد کمی از متکلمان را بررسی می‌کند که نه تنها در چارچوب این سنت کار کرده‌اند، بلکه به شکلی سازنده آن را در راه‌های حیاتی شکل داده و الهام گرفته‌اند. بخش پایانی، زمینه‌های الهیاتی، راه‌هایی را در نظر می‌گیرد که در آن حساسیت‌های اصلاح‌شده حاصل در الهیات، هم بر مناظر الهیاتی و کلیسایی در مکان‌های مختلف و هم بر چشم‌اندازهای اجتماعی گسترده‌تر تاریخ تأثیر گذاشته است. نتیجه یک راهنمای جذاب و قانع کننده برای این سنت دینی پویا و پر جنب و جوش است.
ازدواج و جنسیت در مسیحیت اولیه: منابع نخستین مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David G. Hunter
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fortress Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ازدواج و جنسیت در مسیحیت اولیه بخشی از Ad Fontes: Early Christian Sources است، مجموعه‌ای که برای ارائه متون باستانی مسیحی ضروری برای درک الهیات، کلیسای شناسی و عمل مسیحی طراحی شده است. کتاب‌های این مجموعه، ثروت اندیشه مسیحیت اولیه را در اختیار نسل‌های جدید دانشجویان الهیات قرار می‌دهند و منبع ارزشمندی برای کلیسا فراهم می‌کنند. این مجلدات که در پرتو مطالعات اخیر پدری ایجاد شده اند، نمونه ای نماینده از مشارکت های الهیاتی از شرق و غرب را ارائه می دهند. این مجموعه مجلداتی را ارائه می دهد که برای دوره های مختلف مرتبط است: از مقدمه به الهیات تا کلاس های دکترین و توسعه تفکر مسیحی. هدف هر جلد این نیست که جامع باشد، بلکه آنقدر معرف باشد که برای مخاطب غیرتخصصی ویژگی چند ظرفیتی تفکر مسیحی اولیه را نشان دهد، و به خوانندگان این امکان را می دهد که ببینند چگونه و چرا آموزه ها و عمل مسیحی اولیه به روشی توسعه یافته است.
در دفاع از مسیح شناسی شورایی: یک مقاله فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Pawl, Timothy
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این اثر، توضیحی منظم و آگاهانه از تاریخ مسیحیت هفت اجلاس اول کلیسای جهان مسیحیت تقسیم نشده، از شورای اول نیکیه در 325 بعد از میلاد تا شورای دوم نیکیه در سال 787 پس از میلاد را ارائه می دهد. تیموتی پاول با فرض حقیقت مسیح شناسی آشتی به خاطر استدلال، به این فکر می کند که آیا استدلال های فلسفی خوبی وجود دارد که تناقض یا عدم انسجام را در آن آموزه نشان می دهد. او تعاریف اصطلاحات مهم در بحث و متافیزیک مفیدی را برای درک تجسم ارائه می دهد. در دفاع از مسیح شناسی آشتی، سه نوع ابژه فلسفی را به مسیح شناسی آشتی مورد بحث قرار می دهد. اولاً، مشکل اساسی فلسفی پیش روی مسیح شناسی را برجسته می کند - چگونه یک چیز می تواند هم خدا و هم انسان باشد، در حالی که هر چیزی که شایسته نام "خدا" است باید دارای ویژگی های خاصی باشد، و با این حال به نظر می رسد که چیزی که به درستی بتوان آن را "انسان" نامید، نمی تواند همان ویژگی ها را دارند؟ سپس این بحث را مورد بررسی قرار می دهد که اگر شخص دوم تثلیث مقدس تغییرناپذیر یا زمانی بود، همانطور که مسیح شناسی آشتی اقتضا می کند، آن شخص نمی تواند چیزی شود، و بنابراین نمی تواند انسان شود. در نهایت، پاول به این ایراد می پردازد که اگر مسیح واحدی وجود دارد، پس در مسیح ماهیت یا اراده واحدی وجود دارد. با این حال، اگر آن مشروط صادق باشد، مسیح شناسی آشتی نادرست است، زیرا مقدمه مشروط را بر صدق تأیید می کند، اما صدق نتیجه را انکار می کند. پاول از مسیح شناسی آشتی در برابر این اتهامات دفاع می کند و استدلال می کند که هر سه شیء فلسفی نمی توانند مسیح شناسی آشتی را ناسازگار یا نامنسجم نشان دهند.
کتاب مقدس به زبان یونانی: ترجمه، انتقال، و الهیات هفتگانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Siegfried Kreuzer
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
SBL Press ,
شیوه های الهیات روسی: بخش اول (جلد پنجم از مجموعه آثار ژرژ فلوروفسکی) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georges Florovsky (ژرژ فلوروفسکی)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
تخیلات پولس: تفاوت جنسی در اندیشه مسیحیت اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Benjamin H. Dunning (بنجامین اچ. دانینگ)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اولین مسیحیان با یک مدل سلسله مراتبی از تفاوت جنسی مشترک در مدیترانه باستان عمل می کردند و زنان به عنوان نمونه های کمتری از مردان در نظر گرفته می شدند. با این حال تفاوت جنسی به عنوان یک مقوله مفهومی در سراسر طیف تفکر مسیحی تکوینی کاملاً پایدار نبود. در عوض، مسیحیان اولیه راه‌هایی برای اعمال خلاقیت الهیاتی و تفکر متفاوت از یکدیگر پیدا کردند، زیرا معمای بدن‌های متفاوت جنسی را بررسی می‌کردند. بنجامین اچ. توجه به راه‌هایی که میراث پولس رسول باعث تقویت، شکل‌دهی و همچنین محدود کردن رویکردها به این موضوع شد. پولس دیدگاه خود را در مورد معنای انسان بودن در درجه اول با قرار دادن انسان ها بین دو قطب بیان می کند: خلقت (آدم) و رستاخیز (مسیح). اما در این چارچوب، شخصیت حوا – و تفاوتی که بدن زن او نشان می‌دهد، کجا قرار می‌گیرد؟ دانینگ نشان می‌دهد که این معضل بر طیفی از متفکران مسیحی در قرن‌های بلافاصله پس از رسول، از جمله کلمنت اسکندریه، ایرنائوس لیونی تأثیر گذاشته است. ترتولیان کارتاژی و نویسندگانی از مجموعه ناگ حمادی. در حالی که هر یک از این متفکران تلاش می‌کنند تا تفاوت زنانه را در چارچوب گونه‌شناختی پائولی جای منسجمی بدهند، دانینگ نشان می‌دهد که همه آنها به طور کامل به انسجامی که وعده می‌دهند، عمل نمی‌کنند. در عوض، تفاوت جنسی، گفتمان هویت و یکسانی پولین را به‌عنوان تفاوتی که نه می‌توان به طور کامل جذب کرد و نه کاملاً حذف کرد، آزار می‌دهد - نتیجه‌ای با پیامدهای مهم نه تنها برای تاریخ اولیه مسیحیت، بلکه برای فلسفه و الهیات فمینیستی و دگرباش.
ترس از خدا و آغاز حکمت: مدرسه نصیبین و توسعه فرهنگ مَدرَسی در بین النهرین باستانی متأخر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Adam H. Becker (آدام اچ بکر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مدرسه Nisibis مرکز اصلی فکری کلیسای شرق در قرن ششم و اوایل قرن هفتم پس از میلاد و مؤسسه آموزشی بود که در دوران باستان بی‌سابقه بود. ترس از خدا و سرآغاز حکمت، تاریخچه مکتب و فرهنگ مکتبی کلیسای شرق را به طور کلی در اواخر دوره باستان و اوایل دوره اسلامی فراهم می کند. آدام اچ. بکر پیشینه ایدئولوژیک و فکری جنبش مدرسه را بررسی می کند و شواهد پیشین فرضی مکتب نیسیبیس، مکتب معروف ایرانیان ادسا را ​​مورد ارزیابی مجدد قرار می دهد. علاوه بر این، او استدلال می کند که جنبش مکتب شرقی-سوری ("نسطوری") بهتر به عنوان بخشی جدایی ناپذیر و گاه مورد بحث از طیف گسترده تر رهبانیت شرقی-سوری درک می شود. بکر فرهنگ یادگیری تشریفاتی در شرق سوریه را بررسی می کند، که در همان زمان و در همان مکان با آکادمی های معروف خاخام های بابلی شکوفا شد. یهودیان و مسیحیان در بین النهرین نهادهای مشابهی را با هدف تلقین هویت در مردان جوان ایجاد کردند که آنها را به عنوان موجوداتی تعریف می کرد که توسط خالق خود دارای ظرفیت مطالعه هستند. مدارس شرق سوریه مهم‌ترین مؤسسات فکری معاصر هستند که بلافاصله با آکادمی‌های حاخام مقایسه می‌شوند، حتی به‌عنوان مجرای انتقال متون و اندیشه‌های فلسفی یونانی به مسلمانان در اوایل دوره عباسی.
بدعت و جامعه آزاردهنده در قرون وسطی: مقالاتی در مورد اثر آر. آی. مور [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Brill Academic Publishers,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد به بررسی تأثیر R. I. Moore و ماهیت بدعت و سرکوب آن در قرون وسطی می پردازد. این جلد به مسئله آزاردهنده منشأ بدعت های قرون وسطایی و تأثیر احتمالی مبلغان بوگومیل می پردازد. مناطق جغرافیایی که معمولاً برای رشد بدعت بررسی نمی‌شوند مورد بررسی قرار می‌گیرند و درک جدیدی از خشونت جنگ صلیبی آلبیژن ارائه می‌شود. مرز مبهم بین بدعت و ارتدکس و ماهیت بدعت و مذهب عامه نیز مورد بحث قرار گرفته است. فصول پایانی شکل‌گیری جامعه آزاردهنده و تأمل مور در مورد دانش اواخر قرن بیستم را بررسی می‌کند. این جلد بینش جدیدی در مورد ماهیت بدعت و جامعه در قرون وسطی ارائه می دهد.