جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 12
وحدت گرایی آمریکایی و معضل پروتستانی: معمای اقتدار کتاب مقدس [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Lydia Willsky-Ciollo
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Lexington Books/Fortress Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اتحاد گرایان آمریکایی ناظر نمایش پروتستانتیسم در قرن نوزدهم نبودند، بلکه در معمای اصلی آن شرکت داشتند: مرجعیت کتاب مقدس. وحدت گرایان به دنبال آنچه دیگر پروتستان ها بودند، یعنی تثبیت کتاب مقدس به عنوان مرجع اصلی، جستجو کردند، اما متوجه شدند که کار آنقدرها هم که آنها امیدوار بودند ساده نیست. این کتاب داستان وحدت گرایی آمریکایی قرن نوزدهم را بازبینی می کند و پیشنهاد می کند که وحدت گرایی با امیدهای دوقلوی حفظ اقتدار کتاب مقدس و تعهد به تحقیق کاملاً رایگان پایه گذاری و شکل گرفته است. این داستان در روایت بزرگ‌تر پروتستانتیسم قرار می‌گیرد، که، این کتاب استدلال می‌کند که با ارادت عمیق به مرجعیت منحصربه‌فرد کتاب مقدس (sola scriptura) و برعکس، دوگانگی نگران‌کننده در مورد چگونگی عملکرد چنین اقتداری تعریف شده است. به عبارت دیگر، چگونه یک کتاب می‌تواند به عنوان منبع اقتدار عمل کند؟ این اثر روایت بزرگ‌تری از اقتدار کتاب مقدس در پروتستانیسم را از طریق داستان چهار شخصیت اصلی وحدت‌گرا دنبال می‌کند: ویلیام الری چانینگ، اندروز نورتون، تئودور پارکر، و فردریک هنری هج. . هر چهار فرد، در زمان‌های مختلف، نقشی محوری در شکل‌دهی وحدت‌گرایی، و در تعیین چگونگی عملکرد دقیق اقتدار دینی در فرقه نوپای خود داشتند. علاوه بر این شخصیت‌های اصلی، کتاب هم به عقب می‌رود و هم سیر تحول اقتدار کتاب مقدس را از اواخر دوره قرون وسطی در اروپا تا اوایل قرن نوزدهم در آمریکا بررسی می‌کند و هم به بررسی دوره آزمایش وحدت‌گرایانه اقتدار دینی در اواخر قرن نوزدهم می‌پردازد. این کتاب همچنین کتاب را محکم به زمان حال می‌آورد و بررسی می‌کند که چگونه پرسش‌های مربوط به کتاب مقدس و مرجعیت دینی امروزه توسط جهان‌گرایان وحدت‌گرای معاصر پاسخ داده می‌شود. به طور کلی، هدف این کتاب این است که متحدان آمریکایی را محکم به گفتگوهای تاریخی و تاریخ نگاری بازگرداند، نه به عنوان افراد پرت، بلکه به عنوان افرادی مذهبی که عمیقاً متعهد به حل معضل پروتستانی مرجعیت دینی هستند.
خدای بی حد: مقالاتی درباره الهیات مسیحی - جلد 1: خدا و آثار خدا
نویسنده:
John Bainbridge Webster
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark ,
چکیده :
چکیده ماشینی : جان وبستر در این مجموعه دو جلدی از مقالات، که همراهی با قلمرو کلمه است، مطالعاتی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات در الهیات جزمی و اخلاقی گرد هم می آورد. این جلد اول، خدا و آثار خدا، به موضوعات درونی و افعال بیرونی خدا می پردازد. پس از یک گزارش کلی از رابطه بین خدا در خود و صرفه جویی در اعمال بیرونی خدا، مطالعاتی در مورد آسایش الهی و الهیات پسر ابدی وجود دارد. اینها با مجموعه ای از مقالات در مورد خلقت از هیچ دنبال می شوند. رابطه خدا و مخلوقات خدا; ماهیت مشیت؛ رابطه سوتریولوژی و آموزه خداوند; و جایگاه تعلیم توجیه در الهیات مسیحی. هر یک از مقالات رابطه الهیات مناسب با اقتصاد را بررسی می کند و با هم درکی از آموزه مسیحی را ارائه می دهد که در آن تمام آموزه های الهیاتی از آموزه تثلیث درونی سرچشمه می گیرد.
توضيح في بيان حال الإنجيل و المسيح
نویسنده:
محمد حسين كاشف الغطاء
نوع منبع :
کتاب , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: دار الغدیر,
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
کتاب «پژوهشی درباره انجیل و مسیح» با بررسی دقیق و علمی کتاب «مقدس» مسیحیان، حقیقت مسیحیت را به‌ طور منطقی، ریشه‌ ای و مستند مورد توجه قرار داده و اشتباهات و تضادهای موجود در آن را روشن می سازد و مطالعه این کتاب نسل جوان ما را با حقایق بسیاری درباره مسیحیت و اسلام، آشنا می ‌سازد.
  • تعداد رکورد ها : 12