جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
نظرة الإسلام للمسيحية المجلد 1
نویسنده:
أحمد سيد
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
الهرطقة في المسيحية
نویسنده:
ج. ویلتر
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
نوآوری در اسلام: سنت ها و مشارکت ها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georgetown University. Center for International and Regional Studies.;Kamrava, Mehran
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of California Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: زمینه سازی: نوآوری در اسلام / مهران کامروا -- دانش و هرمنوتیک در اسلام امروز: کدام اصلاح؟ / طارق رمضان -- معرفت زدایی / محمد ارکون -- تشیع ایرانی در دروازه های تحول تاریخی / مهران کامروا -- تاریخ از پایین ، فرهنگ لغت از پایین / نلی حنا -- ترجمه قرآن: کار ناممکن، ریشه های کلاسیک زبانی- کلامی بحث / نصر ابوزید -- به سوی درکی نو از نوسازی در اسلام / آدونیس -- آفرینش، اصالت و نوآوری در شعر صوفیانه / پاتریک لاود -- نوآوری در بصری هنرهای اسلام / والتر بی. دنی -- اسلام لیبرال/ مترقی، مدرن و مدرن شده: آمریکایی های مسلمان و دولت آمریکا -- شرمن ای جکسون -- حجاب و انتخاب: بین سیاست و الهیات / زیبا میرحسینی -- مدرن جنبش ها در اسلام / John O. Vol.
علل بردباری [حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام] در مبارزه با انحرافات
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
کتابخانه مدرسه فقاهت / حوزه نت,
چکیده :
پس از 25 سال حکومت آنان که به حاکمیت ارزش‌ها و احکام اسلامی توجّهی نداشتند، بدعت‌ها شکل گرفت، و احکام دروغین فراوانی را مطرح کردند، که مردم را از اسلام و احکام ناب منحرف و به دستورالعمل هائی عادت داده بودند که از احکام اسلام بیگانه بود. آنگاه که حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام به حکومت رسید با هزاران مشکل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی روبرو بود، و نمی‌توانست افکار و آراء جامعه را با دستورالعمل و بخشنامه تغییر دهد. تا فرمود: نماز مستحبّی را به جماعت نخوانید. (که خلیفه دوّم دستور داده بود بخوانند) فریاد عموم مردم بلند شد که: واعُمَراه، وا عُمَراه (کجائی عُمر که بنگری علی نمی‌گذارد نماز مستحبّی را به جماعت بخوانیم.)
مناقشات در تعلیم و تربیت: ارتدکس و بدعت در سیاست و عمل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Helen Proctor, Patrick Brownlee, Peter Freebody (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب نتیجه یک مجموعه کنفرانسی است که توسط دانشگاه سیدنی سازماندهی شده است که در آن از محققان برجسته و نوظهور دعوت شده است تا آنچه را که آنها به عنوان نقص های عمیق در قلب آموزش و سیاست و عملکرد معاصر در استرالیا و در سطح جهانی شناخته می شوند، نام ببرند. دیدگاه‌های بالقوه «بدعت‌گرایانه» آن‌ها در مورد آنچه که فوری‌تر باید انجام شود. فصل‌های این مجموعه برای ارائه دو برداشت در مورد هر موضوع، از مکمل گرفته تا نقد تا مقابله و بیشتر نکات در این میان، جفت شده‌اند. موضوعاتی که در این جلد به آنها پرداخته می شود عبارتند از: جایگاه آموزش در بازارهای ملی و بین المللی، آزمایش و استانداردسازی انبوه، آینده «چندفرهنگی» در مدارس، بودجه عمومی مدارس خصوصی، رابطه پیچیده بین شواهد و سیاست و تغییر سیاست. از نابرابری این کتاب مبتنی بر این ایده است که تشخیص اختلافات عمیق در مورد مسائل بزرگ همراهی ضروری برای تصور و توسعه راه‌های سازنده است.
خطوط مرزی: جدایی یهودیت و مسیحیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Boyarin (دانیل بویارین)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جدایی تاریخی بین یهودیت و مسیحیت اغلب به عنوان یک شکست کاملاً مشخص از یک موجود واحد به دو دین مجزا در نظر گرفته می شود. با پیروی از این مدل، یک دین به نام یهودیت قبل از تولد مسیح وجود داشت که سپس هویت ترکیبی به خود گرفت. حتی قبل از تقسیم بعدی آن، برخی از باورها و اعمال این ترکیب به عنوان مسیحی یا یهودی قابل شناسایی بوده است. با این حال، در خطوط مرزی، دانیل بویارین مورد قابل توجهی را برای طرز تفکر بسیار متفاوت در مورد توسعه تاریخی ارائه می دهد که تقسیم بندی است. بویارین استدلال می کند که یهودیت-مسیحیت. هیچ ویژگی یا ویژگی ای وجود نداشت که بتوان آن را منحصراً یهودی یا مسیحی در اواخر دوران باستان توصیف کرد. در عوض، یهودیان پیرو عیسی و یهودیانی که از عیسی پیروی نمی کردند، بر اساس یک نقشه فرهنگی زندگی می کردند که در آن عقاید، مانند موجودیت دوم الهی، و اعمال، مانند حفظ کوشر یا حفظ سبت، به طور گسترده و متفاوت توزیع می شد. تمایزات نهایی بین یهودیت و مسیحیت از بالا توسط «مرزسازان» تحمیل شد، بدعت شناسانی که مشتاق ساختن هویتی مجزا برای مسیحیت بودند. آنها با تعریف برخی از عقاید و اعمال به عنوان مسیحی و برخی دیگر به عنوان یهودی یا بدعت، عقاید، رفتارها و مردم را به این سو یا آن سوی مرزهای مصنوعی منتقل کردند - و بویارین به طور قابل توجهی ادعا می کند، خود مفهوم دین را ابداع کرد.