جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 12
درسگفتار بررسی و نقد عقاید وهابیت - زیارت قبور - 9
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
درسگفتار بررسی و نقد عقاید وهابیت - پاسداری از مراقد انبیاء - 12
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
درسگفتار بررسی و نقد عقاید وهابیت - مخالفین پاسداری از قبور- 13
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
درسگفتار بررسی و نقد عقاید وهابیت - قسم دادن خداوند به حق اولیاء- 24
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
ترجمه فارسی مختصر صحیح مسلم [دوره دو جلدی]
نویسنده:
عبدالعظیم‌بن‌عبدالقوی منذری؛ مترجم: داود ناروئی
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
احسان,
چکیده :
صحیح مسلم به عنوان نامدارترین و معتبرترین کتاب حدیث اهل سنت پس از صحیح بخاری به شمار می‌رود. در این کتاب، احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) توسط امام مسلم نیشابوری، گردآوری شده است. تکرار مکرر برخی احادیث، محدثان و متخصصان پس از عصر مؤلف را بر آن داشته تا برای انتفاع حداکثری جامعه و دستيابی آسان مردم به این منبع ارزنده، در عین حفظ کامل محتوا و موضوعات، به تهذیب و حذف سند روایات و برداشتن متن احادیث تکراری، دست بزنند و لفظ مختصر را به آن اختصاص دهند. صحیح مسلم از این اقبال برخوردار بوده که محدثان خبره و کار آزموده و دارای اشراف کامل بر احادیث و مفاهیم مرتبط با متن و سند آن‌ها، به بازپیرایی و پرداخت دوباره‌ی آن بپردازند. امام منذری حدیث‌شناس و دانشور پرآوازه‌ی سده‌ی ششم و هفتم، یکی از نغزترین، رساترین و در عین حال کامل‌ترین اختصارها و تهذیب‌های این کتاب ارجدار را ارایه کرده است. به همین دلیل و همچنین به سبب جامعیت و سازگاری کامل با متن اصلی، تهذیب و اختصار وی بیشترین اقبال و محبوبیت را در طول سده‌های پس از آن، از آن خود کرده است. ترجمه و شرح مختصر صحیح مسلم ، اینک در دسترس مخاطبان ارجمند قرار دارد. نشر احسان ، ترجمه فارسی مختصر صحیح مسلم را در دو جلد (1170 صفحه) و در سال 96 ، در قطع وزیری منتشر نموده و داود ناروئی آن را ترجمه کرده است. (توضیح ناشر با اندک تصرف)
مختصر صحيح مسلم
نویسنده:
عبد العظيم المنذري؛ تحقیق: محمد ناصرالدین الالبانی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
بررسی تحریف به حذف روایات فضائل اهل بیت علیهم السلام در صحیحین
نویسنده:
عباسعلی سخاوتی لادانی استاد راهنما: رضا برنجکار استاد مشاور: حیدر مسجدی
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
حادیث و آموزه‌های نبی اکرم(ص) در مورد اهل بیت(ع) در گذر زمان همواره با تنقیص و تحریف مواجه شده است. بررسی تحریف به حذف روایات فضائل اهل بیت(ع) در صحیحین نمایانگر نفوذ این تحریفات حتی در میان اصلی ترین منابع روایی اهل سنت یعنی صحیح بخاری و صحیح مسلم خواهد شد. با توجه به جایگاه صحیحین در میان اهل سنت و از آنجا که تحریفات آنها منجر به تردید و یا انحراف در بخشی از عقاید و تفکرات جامعه اسلامی می‌شود، کشف و ارائه‌ی این تحریفات لازم و ضروری می‌نماید. در این جستار با بازخوانی و تطبیق یک به یک احادیث مشترک در صحیحین و مقایسه‌ی آن دو با هم، پرده از حذفیات بخاری و مسلم از احادیث نبی اکرم(ص) در مورد فضائل اهل بیت(ع) برداشته می‌شود. پژوهش ما در این زمینه نشان خواهد داد، بیش از یک سوم از آنچه مسلم و بخاری از خاندان پیامبر ارائه داده‌اند، مبتلا به تحریف است و این روند همچنان ادامه دارد و نسخه برداران و منتشران صحیحین نیز بر همان روش به حذف و دگرگونی فضائل اهل بیت(ع) مشغولند. استناد کتب معروف روایی به احادیثی از صحیحین در خصوص اهل بیت(ع) که اکنون در این دو کتاب یافت نمی‌شوند، حکایت از حذف این روایات در طول تاریخ دارد و کشف آنها استدلال این تحقیق را کامل می‌کند. روش ما در این تحقیق کتابخانه‌ای، توصیفی و تحلیلی است.
  • تعداد رکورد ها : 12