جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
مسیح شناسی تحلیلی و تفسیر الهیاتی عهد جدید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas H. McCall
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این مطالعه از منابع الهیات تحلیلی معاصر و تفسیر الهیات عهد جدید به منظور بررسی مجموعه ای از مسائل مهم در مسیح شناسی استفاده می کند. این اولین اثر در مسیح شناسی تحلیلی است که هم از مطالعات اخیر در مطالعات کتاب مقدس و هم از کمک های اخیر به فلسفه تحلیلی و الهیات استفاده می کند. توماس اچ. مک کال مضامین اتحاد با مسیح و ایمان مسیح را که توسط مفسران "آخرالزمانی" و "دیدگاه جدید" الهیات پولس توسعه یافته است، بررسی می کند. این جلد تجزیه و تحلیل دقیقی از پیشنهادهای جزمی اخیر در مورد هویت مسیح و آموزه انتخاب ارائه می دهد، و بررسی بحث های مربوط به تبعیت از پسر در عبرانیان را ارائه می دهد. همچنین رابطه پسر متجسد با پدرش را در الهیات یوهانی بررسی می کند. مک کال درگیری الهیاتی مبتنی بر تفسیر را با کار اخیر در مورد جایگاه منطق در آموزه تجسم ارائه می دهد.
الهیات سیاسی شلینگ
نویسنده:
Saitya Brata Das
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Edinburgh University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی: سایتیا براتا داس به طور دقیق آثار الهیاتی-سیاسی اف. w j فون شلینگ و اندیشه خود را در برابر رویکرد مسلط تر هگل قرار می دهد. او استدلال می‌کند که شلینگ با شیوه‌ای متناقض، تفکر جدیدی را در خارج از متافیزیک غربی آغاز می‌کند، که برای فلسفه پسا متافیزیکی مارتین هایدگر، فرانتس روزنزوایگ و ژاک دریدا آماده می‌شود.
متکلمان و حقوق قراردادها: تحول اخلاقی قانون رایج (حدود 1500-1650) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Wim Decock
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Koninklijke Brill NV ,
خدای بی‌اندازه: مقالات ارائه شده در الهیات مسیحی جلد 1: خدا و آثار خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Bainbridge Webster (جان بینبریج وبستر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جان وبستر در این مجموعه دو جلدی از مقالات، که همراهی با قلمرو کلمه است، مطالعاتی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات در الهیات جزمی و اخلاقی گرد هم می آورد. این جلد اول، خدا و آثار خدا، به موضوعات درونی و افعال بیرونی خدا می پردازد. پس از یک گزارش کلی از رابطه بین خدا در خود و صرفه جویی در اعمال بیرونی خدا، مطالعاتی در مورد آسایش الهی و الهیات پسر ابدی وجود دارد. اینها با مجموعه ای از مقالات در مورد خلقت از هیچ دنبال می شوند. رابطه خدا و مخلوقات خدا; ماهیت مشیت؛ رابطه سوتریولوژی و آموزه خداوند; و جایگاه تعلیم توجیه در الهیات مسیحی. هر یک از مقالات رابطه الهیات مناسب با اقتصاد را بررسی می کند و با هم درکی از آموزه مسیحی را ارائه می دهد که در آن تمام آموزه های الهیاتی از آموزه تثلیث درونی سرچشمه می گیرد.
کتاب راهنمای کمبریج برای الهیات اصلاح شده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul T. Nimmo, David A. S. Fergusson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این همراه مقدمه‌ای بر الهیات اصلاح‌شده، یکی از مهم‌ترین سنت‌های تاریخی، فعال و در حال حاضر مولد تحقیق عقیدتی، از طریق تأمل در ریشه‌ها، توسعه و اهمیت آن ارائه می‌کند. بخش اول، مباحث کلامی، مجموعه ای از دغدغه های اعتقادی را نشان می دهد که در طول زمان به هویت این سنت با همه تنوع آن انسجام می بخشد. بخش دوم، شخصیت‌های الهیاتی، زندگی و کار تعداد کمی از متکلمان را بررسی می‌کند که نه تنها در چارچوب این سنت کار کرده‌اند، بلکه به شکلی سازنده آن را در راه‌های حیاتی شکل داده و الهام گرفته‌اند. بخش پایانی، زمینه‌های الهیاتی، راه‌هایی را در نظر می‌گیرد که در آن حساسیت‌های اصلاح‌شده حاصل در الهیات، هم بر مناظر الهیاتی و کلیسایی در مکان‌های مختلف و هم بر چشم‌اندازهای اجتماعی گسترده‌تر تاریخ تأثیر گذاشته است. نتیجه یک راهنمای جذاب و قانع کننده برای این سنت دینی پویا و پر جنب و جوش است.
آیا می‌توانیم به عهد جدید مطمئن باشیم؟: افکاری در مورد قابل اعتماد بودن شهادت مسیحیت اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
George Albert Wells
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Open Court Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا می توانیم به عهد جدید اعتماد کنیم؟ صحت تاریخی دیدگاه های رایج مسیحیت اولیه را زیر سوال می برد. در این کتاب، محقق افراطی کتاب مقدس G. A. Wells گزارش های کتاب مقدس از زندگی رسولان پیتر و پولس را بررسی می کند و شواهدی ارائه می دهد که وقایع شرح داده شده در عهد جدید در طول زمان برای حمایت از برنامه های کلیسای مسیحی نوشته شده است. او تحلیل دقیق کتاب اعمال رسولان را آغاز می‌کند و تألیف آن را زیر سؤال می‌برد و وقایعی را که در آن و اناجیل توصیف می‌کند، مورد تردید قرار می‌دهد.
پادشاه، کشیش و پیامبر: الهیات تثلیثی کفاره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert J. Sherman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark ,
ایرنیوس لیون و الهیات روح القدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Briggman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
ایمان معقول: حقیقت و دفاعیات مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Lane Craig
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Crossway Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این نسخه به روز شده که به عنوان یک کتاب درسی عالی و در عین حال برای خوانندگان غیرعادی عالی است، با به کارگیری آخرین تفکر در موضوعات اصلی الهیات، مورد مثبتی برای مسیحیت ایجاد می کند. جی. گرشام ماخن زمانی گفت: «ایده‌های نادرست بزرگترین موانع برای دریافت انجیل هستند» - که عذرخواهی را بسیار مهم‌تر می‌کند. ویلیام لین کریگ که می‌خواهد نه تنها با دانشگاهیان و کشیش‌ها بلکه با افراد عادی و جویندگان مسیحی درگیر شود، بخش‌های کلیدی را در این نسخه سوم متن کلاسیک خود اصلاح و به روز کرده است تا آخرین کار در اخترفیزیک، فلسفه، محاسبات احتمالات، و استدلال‌های وجود خدا و معرفت شناسی اصلاح شده رویکرد او - رویکرد عذرخواهی مثبت - توجه دقیقی به سؤالات و نگرانی های اساسی دارد، از جمله: رابطه ایمان و عقل، وجود خدا، مشکلات معرفت تاریخی و معجزات، ادعاهای شخصی مسیح، و تاریخی بودن رستاخیز عیسی او نشان می دهد که دلیل خوبی برای اینکه مسیحیت درست باشد وجود دارد. همانطور که کریگ می‌گوید: «اگر برای مسیحیت دلیل محکم و قانع‌کننده‌ای دارید، لازم نیست در ادیان مقایسه‌ای و فرقه‌های مسیحی متخصص شوید. توجیه مثبت ایمان مسیحی به طور خودکار تمام دیدگاه‌های جهانی رقیب را که فاقد یک مورد به همان اندازه قوی هستند، تحت تأثیر قرار می‌دهد.»
مری: منبع کامل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tina Beattie; Sarah Jane Boss
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: درک آیین مریم مقدس به معنای درک دین مسیحیت است. مریم مقدس در تاریخ و فرهنگ مسیحیت حضوری فراگیر اما معمایی دارد. سنت در مورد مریم جنبه وسیع و چند لایه ای از تاریخ، فرهنگ و معنویت غرب را تشکیل می دهد. این فقط در سنت کاتولیک نیست که مریم به کانون مطالعه و علاقه خاصی تبدیل شده است. مریم همچنین برای مسیحیان خارج از این سنت (پروتستان، انگلیکن) به عنوان راهی به سوی درک جهان شناسی، به علاقه ای حیاتی تبدیل شده است. این کتاب به عنوان یک کتاب مرجع برای دانشجویان یا دانش پژوهانی است که به دنبال آگاهی از تاریخچه و عملکرد معاصر آیین مریم مقدس هستند. این مقاله مقالات جدیدی را ارائه می دهد که مروری بر زمینه های خاص مطالعه - اعم از تاریخی و موضوعی - به همراه متون از منابع اولیه و مقالات علمی مهم ارائه می دهد که برخی از آنها برای اولین بار به زبان انگلیسی ظاهر می شوند. این جلد به گونه ای طراحی شده است که برای استفاده به عنوان کتاب درسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب باشد. نتیجه شگفت‌انگیز است و راه‌های جدیدی را برای تحقیقات الهیاتی و معنوی باز خواهد کرد. مریم: منبع کامل برای هرکسی که علاقه شدید الهیاتی یا مذهبی به مریم دارد ضروری است. اما چشم کسانی را که این کار را نمی کنند باز خواهد کرد.