جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 37
مسائل اخلاقی در مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای قرن بیست و یکم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
H. Tristram Engelhardt Jr. (auth.), Stephen Wear, James J. Bono, Gerald Logue, Adrianne McEvoy (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: از دانشکده پزشکی UB، که UB دانشکده هنر و علوم خود را توسعه داد، و بنابراین، جایگاه خود را در میان سایر موسسات آموزش عالی به دست آورد. اگر فیلمور در طول هفتاد سال اول UB زندگی می کرد، احتمالاً از موفقیت دانشگاه خود خوشحال می شد و باید راضی و خرسند می شد که UB ذاتاً به جامعه خود پیوند خورده بود و در عین حال ارزش ها و استانداردهای مهم را پیوند زد. ماموریت آموزش عالی در منطقه UB و دانشکده پزشکی آن از سال 1846 تغییرات چالش برانگیزی را پشت سر گذاشته اند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: (1) تکمیل یک پردیس دانشگاهی در شمال شرقی شهر بوفالو در حالی که دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و حقوق خود را به طور مستحکمی در شهر بوفالو ترک کردند. هسته مرکز شهر بوفالو؛ (2) انتقال نهایی دانشکده حقوق، پس از جنگ جهانی دوم، به پردیس جدیدتر در آمهرست، و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی به محوطه دانشگاهی اصلی: و (3) ادغام با سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک در سال 1962. علیرغم این انتقال های مهم، که هر یک از آنها می توانست یکپارچگی ذاتی UB را تغییر دهد و پیوند بین جامعه و دانشگاه را مختل کند، این اتفاق نیفتاد. تا به امروز، پیوندهای بین جامعه و دانشگاه ادامه دارد. فیلمور و وایت باید موفقیت و سهم مهم خود را در بوفالو و نیویورک غربی جشن بگیرند.
کتاب راهنمای عدالت نوجوانان: نظریه و عمل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sims, Barbara A.; Preston, Pamela
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
CRC/Taylor & Francis,
ضرورت های فلسفی دین مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Maurice Blondel; Olivia Blanchette
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Notre Dame Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : اگر چه شخصیتی برجسته در تاریخ اندیشه کاتولیک قرن بیستم، آثار سیستماتیک بعدی موریس بلوندل تا حد زیادی در دنیای انگلیسی زبان غیرقابل دسترس بوده است. اولیوا بلانشت، که پیش از این اثر پیشگامانه اولیه بلوندل را «اقدام» (1893) ترجمه کرده بود، اکنون اولین ترجمه انگلیسی اثر نهایی بلوندل را ارائه می‌کند که «مطالبات فلسفی دین مسیحیت» است. این اثر گذار از فلسفه صرف به توجه به دین مسیحی شامل دو مقاله اصلی است، حس مسیحی و کوتاه تر در مورد همسان سازی، و پس از آن یک بازنگری و دیدگاه جهانی و یک پیوست: توضیح ها و اندرزها که در پاسخ به یک تحقیق توسط یک نفر نوشته شده است. محقق جوان درباره روش مقاله اول به بررسی مفهوم مسیحیت از زندگی معنوی می پردازد و اینکه چگونه دین مسیحی، حتی به عنوان ماوراء طبیعی، می تواند در حوزه فلسفه انتقادی قرار گیرد. مقاله دوم حرکت از قیاس به یکسان سازی را در صحبت از زندگی مسیحی بررسی می کند. بلوندل به این سؤال می پردازد: چگونه روح انسان با روح الهی ترکیب می شود به گونه ای که هیچ کدام در این روند گم نمی شوند؟ ضرورت های فلسفی دین مسیحی برای درک اندیشه بلوندل حیاتی است. این ترجمه باکیفیت و مقدمه مختصر بلانشت نه تنها برای فیلسوفان و متکلمان، بلکه برای نویسندگان معنوی و مدیران اعتکاف‌های معنوی در سنت‌های ایگناتی و یسوعی نیز جذاب خواهد بود.
گل رنج: الهیات، عدالت، و کیهان در اورستیا و اندیشه ماقبل سالاری آیسخولوس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nuria Scapin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
de Gruyter ,
چکیده :
چکیده ماشینی : تراژدی یونانی جایگاه برجسته ای در توسعه تفکر اولیه یونانی دارد. با این حال، حتی در درون رنسانس جزئی بحث‌ها درباره ریشه‌های تراژدی در اندیشه رایج یونان باستانی، ارتباط بالقوه آن با سنت فلسفی اولیه، به استثنای معدود، در حاشیه مورد توجه فعلی باقی می‌ماند. هدف این کتاب نشان دادن این است که درک ما از اورستیای آیسخولوس با مشاهده اینکه رفتار سه گانه با زئوس و عدالت (Dikê) در مفاهیم، ​​مفروضات، دسته بندی های فکری و اشکال بیانی با قطعات باقیمانده و دوکسوگرافی برخی از دوره پیشوسوکرات مشترک است، افزایش می یابد. متفکران (به ویژه آناکسیماندر، گزنوفانس، هراکلیتوس و پارمنیدس). با بررسی چندین جنبه از سه گانه تراژیک در رابطه با بحث های ماقبل سالاری درباره الهیات و عدالت کیهانی، نشان می دهد که چگونه چنین موشکافی ممکن است بر درک ما از «تنش» الهیاتی و مفروضات متافیزیکی زیربنای روایت دراماتیک اورستیا تأثیر بگذارد. در نهایت، استدلال می‌کند که آیسخولوس به تجربه رنج انسانی، آن‌گونه که در کثرت متناقض جهان به آن داده می‌شود، وضعیت شکلی عمیق از دانش را می‌بخشد: نقطه‌ای از تلاقی بین حوزه‌های انسانی و الهی.
متکلمان و حقوق قراردادها: تحول اخلاقی قانون رایج (حدود 1500-1650) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Wim Decock
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Koninklijke Brill NV ,
خدا و اخلاق باور: مقالات جدید در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Dole, Andrew Chignell
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه دین در سنت انگلیسی-آمریکایی پس از انتشار مقالات جدید در الهیات فلسفی در سال 1955 (ویرایشگران آنتونی فلو و آلیسدیر مک اینتایر) "تولد مجدد" را تجربه کرد. پنجاه سال بعد، این مجلد از مقالات نمونه‌ای از بهترین کارها را در حوزه‌ای که اکنون یک حوزه بسیار فعال است، ارائه می‌کند که توسط برخی از برجسته‌ترین اعضای آن نوشته شده است. یک مقدمه اساسی تحولات نیم قرن اخیر را ترسیم می کند، در حالی که بحث «اخلاق اعتقاد» را در معرفت شناسی توصیف می کند و نشان می دهد که چگونه به دغدغه های صراحتاً مذهبی و موضوعات مشارکت های فردی مرتبط است. این موضوعات عبارتند از: رابطه بین خدا و قوانین طبیعی; متافیزیک معاد جسمانی; نقش توسل به «راز» در زندگی دینی; توجیه هر دو باور خداباورانه به طور کلی و اعتقادات اعتقادی خاص تر. و جنبه های سیاسی-اجتماعی ایمان و عمل دینی.
اخلاق در تاریخ فلسفه غرب [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert J. Cavalier, James Gouinlock, James P. Sterba (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
UK: Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «...این مجموعه باشکوه از ارائه اندیشه غول‌های اخلاق غربی شایسته تبدیل شدن به یک اثر مرجع اساسی در این زمینه است.» رالف مک اینرنی، دانشگاه نوتردام
اخلاق و عدالت اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba, Milton Fisk, Tibor R. Machan, William A. Galston, Alison M. Jaggar, Carol C. Gould, Robert C. Solomon,
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
جرم یقه سفید: چشم انداز موقعیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Benson, Sally Simpson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا شما به عنوان یک مربی که به آموزش جنایات یقه سفید می پردازد، از متن هایی که باعث می شود دانش آموزان در مورد موضوع احساس خشم اما درماندگی کنند، ناامید هستید؟ تخصیص این متن جدید توسط مایک بنسون و سالی سیمپسون می‌تواند با موفقیت این مشکل را برطرف کند، زیرا به دانش‌آموزان توضیح می‌دهد که چرا جنایت یقه سفید بسیار رایج است و کنترل آن بسیار دشوار است. با استفاده از این متن، مربیان می‌توانند به دانش‌آموزان نشان دهند که چگونه این جنایات به گونه‌ای انجام می‌شوند که کشف آنها را دشوار می‌کند. مربیان همچنین می توانند نشان دهند که اگر بخواهیم از منظر پیشگیری از جرم موقعیتی به این مشکل بپردازیم، چگونه می توان فرصت های جرایم یقه سفید را کاهش داد. نویسندگان به دشواری کنترل جرایم یقه‌سفیدها به تفصیل اشاره می‌کنند و در مورد آینده جرایم یقه‌سفیدها در دنیای به سرعت در حال جهانی شدن شرکت‌های فراملی حدس می‌زنند.
  • تعداد رکورد ها : 37