جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
اخلاق: درآمدی بر فلسفه اخلاق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Williams, Bernard
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: مقاله قابل توجه برنارد ویلیامز در مورد اخلاق با مشکلات نوشتن فلسفه اخلاق روبرو می شود و جایگزینی تحریک کننده برای گزارش های سیستماتیک تر ارائه می دهد که با این وجود به نظر می رسد همه مسائل مهم را در جایی خارج از صفحه رها کرده اند. ویلیامز تعدادی از موقعیت‌های کلیدی، از غیراخلاقی محض گرفته تا مفاهیم اخلاقی ذهنی یا نسبی را توضیح می‌دهد، تجزیه و تحلیل می‌کند و متمایز می‌کند، و انسجام آن‌ها را قبل از اینکه به بررسی ماهیت «خوبی» در رابطه با مسئولیت‌ها و انتخاب‌ها، نقش‌ها، معیارها و معیارها بپردازد، آزمایش می‌کند. طبیعت انسان
شانس اخلاقی: مقالات فلسفی (1973-1980) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد جدیدی از مقالات فلسفی برنارد ویلیامز. این کتاب جانشین مشکلات خود است، اما در حالی که این جلد عمدتاً به مسائل هویت شخصی می‌پردازد، شانس اخلاقی بر مسائل فلسفه اخلاق و نظریه کنش عقلانی متمرکز است. تمام این حوزه البته در دهه گذشته به طرز چشمگیری احیا شده است، و فیلسوفان نگرانی های خود را به گونه ای گسترش داده و عمیق تر کرده اند که اکنون فلسفه اخلاقی و سیاسی بسیار قبلی را عقیم و بی اهمیت جلوه می دهد. خوش شانسی اخلاقی شامل تعدادی مقاله است که به این پیشرفت کمک کرده است. از جمله موضوعات تکراری می توان به محدودیت های اخلاقی و فلسفی سودگرایی، مفهوم یکپارچگی، نسبیت گرایی و مشکلات تعارض اخلاقی و انتخاب عقلانی اشاره کرد. اثر ارائه شده در اینجا با درجه بالایی از تخیل و دقت مشخص شده است و همچنین حس قوی واقعیت روانشناختی را منتقل می کند. این جلد منبع تحریک کننده ایده ها و استدلال برای همه فیلسوفان و طیف گسترده ای از خوانندگان دیگر خواهد بود.
مسائل نفس: مقالات فلسفی (1956-1972) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bernard Williams
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه ای از مطالعات فلسفی است که بر مشکلات هویت شخصی متمرکز شده و به موضوعات مرتبط در فلسفه ذهن و فلسفه اخلاق گسترش یافته است.
اخلاق زیستی در زمینه‌های فرهنگی: تأملی در روش‌ها و محدودیت‌ها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christoph Rehmann-Sutter (Editor), Marcus Düwell (Editor), Dietmar Mieth (Editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
دستورالعمل های پیشرفته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alfred Simon (auth.), Peter Lack, Nikola Biller-Andorno, Susanne Brauer (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد مروری بر موضوعات اخلاقی مورد بحث در مورد دستورالعمل های پیشین از دیدگاه بین المللی می دهد. این بر درک گسترده تر از مفهوم شناخته شده و پذیرفته شده خود تعیین کننده بیمار برای موقعیت های آینده تمرکز دارد. اگرچه دستورالعمل های پیشبرد از دهه 1980 به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است، مبانی اخلاقی دستورالعمل های اولیه هنوز موضوع بحث های داغ باقی مانده است. هدف این کتاب کمک به این بحث‌های بحث‌برانگیز با ادغام مسائل اخلاقی اساسی در دستورالعمل‌های پیش‌رو با موضوعات عملی اجرای آنها است. تفاوت‌های فرهنگی، ملی و حرفه‌ای در نحوه درک دستورالعمل‌های پیش‌رو توسط حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی و توسط بیماران، و همچنین در قوانین و مقررات مشخص شده است.
مسائل اخلاقی در مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای قرن بیست و یکم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
H. Tristram Engelhardt Jr. (auth.), Stephen Wear, James J. Bono, Gerald Logue, Adrianne McEvoy (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: از دانشکده پزشکی UB، که UB دانشکده هنر و علوم خود را توسعه داد، و بنابراین، جایگاه خود را در میان سایر موسسات آموزش عالی به دست آورد. اگر فیلمور در طول هفتاد سال اول UB زندگی می کرد، احتمالاً از موفقیت دانشگاه خود خوشحال می شد و باید راضی و خرسند می شد که UB ذاتاً به جامعه خود پیوند خورده بود و در عین حال ارزش ها و استانداردهای مهم را پیوند زد. ماموریت آموزش عالی در منطقه UB و دانشکده پزشکی آن از سال 1846 تغییرات چالش برانگیزی را پشت سر گذاشته اند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: (1) تکمیل یک پردیس دانشگاهی در شمال شرقی شهر بوفالو در حالی که دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و حقوق خود را به طور مستحکمی در شهر بوفالو ترک کردند. هسته مرکز شهر بوفالو؛ (2) انتقال نهایی دانشکده حقوق، پس از جنگ جهانی دوم، به پردیس جدیدتر در آمهرست، و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی به محوطه دانشگاهی اصلی: و (3) ادغام با سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک در سال 1962. علیرغم این انتقال های مهم، که هر یک از آنها می توانست یکپارچگی ذاتی UB را تغییر دهد و پیوند بین جامعه و دانشگاه را مختل کند، این اتفاق نیفتاد. تا به امروز، پیوندهای بین جامعه و دانشگاه ادامه دارد. فیلمور و وایت باید موفقیت و سهم مهم خود را در بوفالو و نیویورک غربی جشن بگیرند.
اخلاق و شهروندی در مدارس انگلیسی: رویکردهای سکولار، 1897-1944 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Susannah Wright (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با بررسی کمپین هایی برای به چالش کشیدن رویکردهای مسلط مسیحی در آموزش اخلاق و شهروندی در مدارس انگلیسی و ارائه جایگزین های برتر، نور جدیدی بر سکولاریسم اوایل قرن بیستم می اندازد. برای اولین بار، فعالیت های مربیان و گروه های فشار مختلف را گرد هم می آورد که در یک دوره 47 ساله در سطح محلی، ملی و بین المللی فعالیت می کنند. این فعالان چه کسانی بودند؟ از چه منابع ایدئولوژیک و سازمانی استفاده کردند؟ چه پیشنهاداتی دادند؟ و دیگران چگونه به نظرات آنها پاسخ دادند؟ فعالان سکولاریستی نماینده یک اقلیت بودند، اما چالشی مکرر برای دیدگاه‌های اکثریت مطرح کردند و بحث‌های آموزشی جاری را شکل دادند. آنها به برخی از تأثیرات، هرچند محدود، در سیاست و عمل دست یافتند. آنها بین خود تقسیم شدند و تا سال 1944 نتوانستند نظرات اکثریت را جایگزین کنند. اما با توجه به اینکه جایگاه آرمان های دینی و سکولار در مدارس همچنان موضوع بحث است، این تحلیل امروزه طنین انداز شده است.
111 فضیلت 111 نقص - ارائه فلسفی [کتاب عربی]
نویسنده:
مارتين زيل؛ ترجمه: نبیل الحفار، مراجعة : مصطفی السلیمان
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
ابوظبی: هیئه ابوظبی للسیاحه و الثقافه، کلمه,
الفاظ در اصول اخلاق [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد عبدالله دراز
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
هنداوی,
عناصر فلسفه اخلاق
نویسنده:
نويسنده:جیمز ریچلز؛ مترجم:محمود فتحعلی؛ مترجم:علیرضا آل‌بویه؛ ويراستار:علی‌اکبر علیزاده ويراستار:محمدباقر انصاری
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم - قم: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی,
چکیده :
توضیح کتاب: مروری بر مؤلفه‌های مهم فلسفه اخلاق از منظر فلسفه غرب است. در ابتدای کتاب حاضر به تبیین جایگاه عقل در مسایل اخلاقی پرداخته شده و پس از آن برخی از قواعد اخلاقی و نظریات رایج در اخلاق با رویکردی فلسفی بیان شده است. در همین زمینه نویسنده به مسایلی مانند: برداشت حداقلی از اخلاق، چالش‌های نسبیت‌گرایی فرهنگی، ذهنیت‌گرایی در اخلاق، مبتنی بودن اخلاق بر دین، خودگرایی روان‌شناختی، خودگرایی اخلاقی، نظریات سودگرایانه در این زمینه، مطلق بودن قواعد اخلاقی، زنانه‌نگری مسایل اخلاقی، رویکرد فضیلت‌گرایانه در این زمینه، لوازم حکم اخلاقی، نظریه اخلاقی رضایت‌بخشی و اندیشه قرارداد اجتماعی اشاره نموده دیدگاه ایمانوئل کانت را در مورد کرامت انسان و حرمت اشخاص بیان کرده است. وی نوع نگرش فلاسفه و اندیشمندان غرب را در مورد ماهیت و مبانی عقلی اخلاق منعکس کرده و رویکردهای فوق‌الذکر را در این موضوع، مورد شرح و تفسیر اجمالی قرار داده است.