جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
چرا رنج حیوانات مهم است - فلسفه، الهیات، و اخلاق عملی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Linzey
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : نحوه رفتار ما با حیوانات احساسات قوی را برمی انگیزد. بسیاری از مردم با عکس‌های ظلم به حیوانات رانده می‌شوند و با شور و شوق به اینکه چگونه حیوانات را برای غذا، تجارت و ورزش رنج می‌دهیم پاسخ می‌دهند. اما آیا همانطور که برخی استدلال می کنند، این یک موضوع کاملا احساسی است؟ آیا واقعاً هیچ دلیل منطقی برای مخالفت با رفتار فعلی ما با حیوانات وجود ندارد؟ این کتاب استدلال می‌کند که وقتی بی‌طرفانه مورد تحلیل قرار می‌گیرد، دلیل عقلانی برای بسط وفاداری اخلاقی به همه موجودات ذی‌شعور بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می‌کنند. در واقع، این کتاب نشان می‌دهد که بسیاری از توجیه‌های تحمیل رنج حیوانات در واقع زمینه‌های حمایت از آنها را فراهم می‌کند. از آنجا که حیوانات، استدلال می کنند، فاقد عقل یا روح یا زبان هستند، آسیب رساندن به آنها جرم نیست. این کتاب نشان می‌دهد که درست برعکس است، یعنی ناتوانی حیوانات در دادن یا عدم رضایت، ناتوانی آنها در نمایندگی از منافع، بی‌گناهی اخلاقی و بی‌دفاع بودن نسبی‌شان، همگی ما را وادار می‌کنند که به آنها آسیبی نرسانیم. این کتاب همچنین نشان می‌دهد که استدلال‌ها به نفع سه شیوه بحث‌برانگیز - شکار با سگ، پرورش خز و آب‌بندی تجاری - نمی‌توانند در برابر نقد عقلانی مقاومت کنند. این کتاب مسائل اقتصادی، حقوقی و سیاسی پیرامون هر یک از این اعمال را مورد توجه قرار می دهد، نه به احساسات ما، بلکه به عقل ما متوسل می شود و نشان می دهد که آنها از نظر عقلی غیرقابل حمایت و از نظر اخلاقی نفرت انگیز هستند. این کتاب فوق‌العاده بحث‌برانگیز و عمیقاً جذاب، نظریه جدیدی را در مورد اینکه چرا رنج حیوانات اهمیت دارد، مطرح می‌کند و معتقد است که حیوانات حساس، مانند نوزادان و کودکان خردسال، باید از وضعیت اخلاقی خاصی برخوردار باشند.
اخلاق زیستی در زمینه‌های فرهنگی: تأملی در روش‌ها و محدودیت‌ها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christoph Rehmann-Sutter (Editor), Marcus Düwell (Editor), Dietmar Mieth (Editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
اخلاق هوش مصنوعی در گوگل
نویسنده:
مهدی خلیلی
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
پژوهشگاه فضای مجازی / گروه مطالعات اخلاقی فضای مجازی,
چکیده :
در نوشتار حاضر، گزارشی از دیدگاه‌ها و فعالیت‌های گوگل در زمینه‌ی اخلاق هوش مصنوعی ارائه می‌شود. بایدها، نبایدها و ارزش‌های اخلاقی که واحد هوش مصنوعی گوگل برای توسعه فناوری‌هایش در نظر گرفته و اقداماتی که برای تحقق اهداف اخلاقی‌اش‌ صورت داده‌ است بیان می‌گردد. همچنین پیشنهادهای سیاست‌گذارانه‌ی گوگل در جهت توسعه‌ی هوش مصنوعی تشریح می‌شود؛ بخشی از این پیشنهادها ناظر به سیاست‌گذاری عمومی و برخی از آن‌ها توصیه‌هایی به حکومت‌ها است. در پایان، ضمن ارائه‌ی خلاصه‌ای تحلیلی، ابعاد مختلف گزارش‌های گوگل در زمینه‌ی اخلاق هوش مصنوعی و جهت‌گیری آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و برخی ملاحظات که لازم است حکومت‌ها در نظر داشته باشند، ارائه می‌شود. شایان ذکر است که این گزارش از روی منابع خود این شرکت تهیه شده و ارائه آن به معنای تأیید محتوای آن نیست.
چارچوبی اخلاقی برای یک جامعه‌ هوش مصنوعی خوب: فرصت‌ها، ریسک‌ها، اصول و توصیه‌ها
نویسنده:
یحیی شعبانی
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
پژوهشگاه فضای مجازی / گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی,
چکیده :
این یادداشت یافته‌های AI4People، ابتکار عمل یک‌‌ساله‌ای که با هدف ایجاد بنیادهای یک «جامعه‌ AI خوب» طراحی شده است، را گزارش می‌دهد. ما فرصت‌ها و ریسک‌های مرکزی AI برای جامعه را معرفی می‌کنیم؛ ترکیبی از پنج اصل اخلاقی عرضه می‌کنیم که موجب تقویت توسعه و پذیرش آن خواهد شد؛ و ۲۰ توصیه‌ انضمامی- برای ارزیابی، توسعه، تشویق و حمایت از AI خوب- پیشنهاد می‌کنیم که در برخی موارد سیاست‌گذاران ملی یا فراملی می‌توانند مستقیماً آن‌ها را مُتقبل شوند در عین حال که دیگر ذی‌ربطان می‌توانند دیگر موارد را بر عهده بگیرند. اگر این توصیه‌ها پذیرفته شوند، برای استقرار یک جامعه‌ AI خوب در حکم بنیادی استوار خواهند بود.
مرگ کمکی: خودکشی با کمک پزشک و سیاست عمومی؛ یک دیدگاه بین المللی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dieter Birnbacher, Edgar Dahl
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اگر صحبت از میان روش‌های آخرین راه‌حل برای رنج‌های شدید انتخاب شود، خودکشی با کمک پزشک احتمالاً برای بیماران، قانون‌گذاران و عموم مردم به‌عنوان آخرین راه‌حل قابل قبول‌تر از اتانازی فعال خواهد بود. از منظر بیماران، کمک پزشک بیانی واضح تر از اراده خودمختار بیمار است. از منظر قانونگذار کمتر در معرض سوء استفاده و سوء استفاده قرار می گیرد. و اغلب در دسترس بودن کمک به خودکشی، به جای اینکه عمر بیمار را کوتاه کند، باعث طولانی شدن آن شده است. سیاست عمومی شروع به پاسخگویی به این چشم انداز کرده است. به‌ویژه در سوئیس و آلمان، نگرش نهادهای عمومی نسبت به خودکشی با کمک پزشک در حال تغییر است، که تا حدی به دلیل تمایل به کنار زدن فشار برای قانونی‌سازی اتانازی فعال است. جلد حاضر بر مسائل سیاست عمومی مرتبط با خودکشی به کمک پزشک تمرکز دارد. این یک تجزیه و تحلیل دقیق از جایگاه قانونی و عملکرد فعلی خودکشی به کمک پزشک در کشورهای مختلف ارائه می دهد و اصول اخلاقی زیربنای مقررات قانونی و حرفه ای آن را مورد بحث قرار می دهد. علاوه بر این، حاوی تعدادی روایت شخصی توسط متخصصانی است که سال ها درگیر مسائل پایان زندگی بوده اند.
طب پیشگیری بین تعهد و آرزو [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marcel Verweij (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: طب پیشگیرانه بین تعهد و آرزو مطالعه ای است در مورد سؤالات اخلاقی در مورد غربالگری انبوه، واکسیناسیون و برنامه های خط مشی سلامت. هدف این مداخلات افزایش سلامت عمومی است، اما ممکن است استقلال شخصی را نیز محدود کند و باعث آسیب شود و بر دیدگاه‌های اخلاقی ما تأثیر بگذارد. تا کنون، این مسائل به سختی مورد تجزیه و تحلیل اخلاقی سیستماتیک قرار گرفته اند. هدف این مطالعه پر کردن این شکاف با ارائه یک نمای کلی از مشکلات اخلاقی در پزشکی پیشگیری و با تبیین هنجارهای عملکرد خوب است. در سرتاسر کتاب استدلال می شود که برخی از نگرانی های اخلاقی در مورد پیشگیری - یعنی نگرانی های مربوط به پزشکی شدن - نمی توانند به اندازه کافی از نظر هنجارهای اخلاقی سختگیرانه و الزام آور درک شوند. مفاهیم اخلاقی مختلف و انواع هنجارهای «فراتر از تعهد» بررسی و توسعه می‌یابد تا به این نگرانی‌های نسبتا مبهم معنای عملی بدهد. به این ترتیب کتاب به اخلاق کاربردی و همچنین به نظریه اخلاقی کمک می کند. این مورد برای متخصصان بهداشت عمومی و پزشکی پیشگیری و دانشمندان در اخلاق کاربردی و فلسفه اخلاق است.
سـیمون راجرسـون:اخلاق حرفه ای رایانه و اطلاعات
نویسنده:
ابوالفضل توکلی شاندیز
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
پژوهشگاه فضای مجازی,
چکیده :
ایـن نوشـتار می کوشـد آرای سـیمون راجرسـون را در زمینـه اخـلاق حرفــه ای رایانــه و اطلاعــات بررســی و تبییــن کنــد. بــه نظــر راجرســون هــدف کلــی از ایــن حــوزه - کــه در ایــن نوشــتار از آن بــا عنــوان ســبک اخــلاق حرفــه ای رایانــه و اطلاعــات یــاد می شــود - درهــم آمیختــن فنـاوری رایانـه و ارزش هـای انسـانی بـه شـیوه ای اسـت کـه فنـاوری موجـب پیشـبرد و حفاظـت از ارزش هـای انسـانی شـود.
اخلاق در روانپزشکی: مشارکت اروپا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hanfried Helmchen, Norman Sartorius (auth.), Hanfried Helmchen, Norman Sartorius (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اخلاق در روانپزشکی: (1) بررسی جامعی از مسائل اخلاقی ناشی از مراقبت و تحقیقات روانپزشکی را ارائه می دهد. (2) مسائل اخلاقی را به تغییرات و چالش های جامعه مرتبط می کند. (3) کاربرد اخلاق عمومی را برای مشکلات روانپزشکی خاص بررسی می کند و این موارد را به مفاهیم اخلاقی عملکرد روانپزشکی مرتبط می کند. (4) به مشکلات اخلاقی که اخیراً بوجود آمده است می پردازد. (5) شامل کمک های اخلاق شناسان، فیلسوفان، حقوقدانان، مورخان و روانپزشکان برجسته اروپایی است. (6) مبنایی برای کاوش تأثیرات فرهنگی بر اخلاق، آداب و رسوم در پرتو اصول اخلاقی اعتبار جهانی فراهم می‌کند.
اخلاق غربالگری در خدمات درمانی و پزشکی: خدمت به جامعه یا خدمت به بیمار؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Niklas Juth, Christian Munthe (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: برنامه‌های غربالگری پزشکی یا سلامت محور یکی از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های مراقبت‌های بهداشتی و شیوه‌های بهداشت عمومی در مراقبت‌های بهداشتی و اخلاق سلامت عمومی و همچنین بحث‌های مربوط به سیاست‌های سلامت است. با وجود این، اکثر روش‌های غربالگری در ادبیات پژوهشی خود را به جنبه‌های علمی مجزا محدود می‌کنند که گاهی با تحلیل‌های اقتصادی یا گمانه‌زنی‌های سست در مورد جنبه‌های سیاست تکمیل می‌شود. در عین حال، پیشرفت‌های اخیر در ژنتیک و فناوری پزشکی، و همچنین تمرکز جامعه به سرعت در حال رشد بر نگرانی‌های بهداشت عمومی، الهام‌بخش افزایش برنامه‌های غربالگری پیشنهاد شده یا اخیراً آغاز شده است. این کتاب شامل تحلیل عمیقی از مسائل اخلاقی، سیاسی و فلسفی مربوط به برنامه های غربالگری سلامت محور است. این مطالعه ملاحظاتی را که هنگام تعامل مراقبت های بهداشتی با سایر مؤسسات اجتماعی در مقیاس وسیع به وجود می آید، بررسی می کند، همانطور که در مورد غربالگری وجود دارد: چه ارزش هایی ممکن است توسط برنامه های غربالگری ترویج یا به خطر بیفتد؟ چه تضادهای ارزشی معمولاً ایجاد می شود - چه در داخل و چه در رابطه با اهداف مراقبت های بهداشتی، از یک سو، و اهداف سلامت عمومی و جامعه عمومی، از سوی دیگر؟ چه جنبه هایی از غربالگری برای تعیین اینکه آیا باید انجام شود یا نه و چگونه باید سازماندهی شود تا قابل دفاع باقی بماند، مرتبط است؟ اخلاق غربالگری چه پیامدهایی برای اخلاق مراقبت های بهداشتی به طور کلی دارد؟ این سؤالات با استفاده از روش‌های فلسفی تحلیل مفهومی، و همچنین مدل‌ها و نظریه‌های فلسفه اخلاق و سیاسی، اخلاق پزشکی و اخلاق بهداشت عمومی، به تعداد زیادی از برنامه‌های غربالگری در حال انجام و پیشنهادی پرداخته می‌شوند که این کتاب را به اولین اثر جامع تبدیل می‌کند. در مورد اخلاق غربالگری تجزیه و تحلیل ها و پیشنهاداتی ارائه می شود که مورد علاقه کارکنان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی، سیاست گذاران و عموم مردم است.
تاثیرات بازی های ویدئویی بر رشد اخلاقی کاربران
نویسنده:
محمد مهدی قاسم پور
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
باز ی های ویدئویی یکی از فراگیرترین سرگرمی هایی است که همیشه جزو اولویت های انتخاب افراد از هر سن و گروهی بوده است. مانند بسیاری دیگر از پدیده های زندگی روزمره، این حوزه نیز دارای اثرگذاری های مختص به خود بوده که بسته به مقوله های مختلف؛ از محتوای بازی های ویدئویی و سن و جنسیت کاربران آن گرفته تا میزان استفاده از این بازی ها و بسترهای نشر و استفاده از آن متفاوت خواهد بود.