جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
آگوستین، تثلیث و کلیسا: خوانشی از موعظه های ضد دوناتیست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Adam Ployd
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: میراث آگوستین (354-430) همچنان به شکل دادن به زبان مسیحی غربی در مورد تثلیث و کلیسا ادامه می دهد، با این حال محققان به ندرت این دو موضوع را در کار او مرتبط می دانند. در آگوستین، تثلیث و کلیسا، آدام پلوید استدلال می کند که کلیسای شناسی آگوستین به درجه ای شگفت انگیز از الاهیات تثلیثی او استفاده کرده است. این ارتباط به وضوح در مجموعه ای از موعظه هایی که آگوستین در سال های 406-407 علیه دوناتیست ها، جامعه مسیحی رقیب در شمال آفریقا موعظه کرد، ظاهر می شود. آگوستین در حین موعظه، تفاسیر کتاب مقدس را که از پیشینیان لاتین طرفدار نیقیه اش گرفته شده بود، به کار برد - اما او این استدلال های تثلیثی را برای ساختن دیدگاهی از وحدت خیرخواهانه کلیسای کاتولیک در برابر دوناتیست ها اقتباس کرد. به عنوان مثال، آگوستین برای محکوم کردن دوناتیست ها به خاطر جدا شدن از بدن مسیح، مسیح شناسی طرفدار نیقیه را به خود اختصاص داد که بدن مسیح را وسیله ای برای صعود به الوهیت او می دانست. آگوستین همچنین عشقی را که مسیحیان را به یکدیگر و به مسیح در بدن او پیوند می‌دهد، به عنوان روح‌القدس، که آنچه را که ازلی است به عنوان عشق متقابل پدر و پسر به ما می‌بخشد، شناسایی کرد. در موضوع اصلی غسل تعمید، آگوستین مراسم مقدس را عملی تثلیثی دانست زیرا مسیح روح را به بدن خود می بخشد. این کتاب در نهایت نشان می دهد که از نظر آگوستین، وحدت و یکپارچگی کلیسا به خلوص اسقف ها یا مرزهای محافظت شده جامعه بستگی ندارد، بلکه به کار خدای سه گانه بستگی دارد که ما را از طریق عشق به مسیح به مسیح متحد می کند. روح، که خود مسیح در غسل تعمید می دهد.
ایرنیوس لیون و الهیات روح القدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Briggman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
نظم خدا و قانون طبیعی: آثار خدایان لائودی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Iain M. MacKenzie
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این عنوان برای اولین بار در سال 2002 منتشر شد. این کتاب شکاف مهمی را در تفسیر الهیات الهیات لائودی پر می کند. ایان مکنزی الهیات متکلمان انگلیسی در اوایل قرن هفدهم را ارائه می کند و مفهوم نظم را ابتدا در خدا و سپس در آفرینش در رابطه با خالق کاوش می کند و سپس کارکرد این مفهوم را بر اساس الهیات در حوزه مدنی و کلیسایی بررسی می کند. ساختارها و تمرین این کتاب با ترسیم ادراکات خدایان لائودی در مورد اینکه چگونه نظم اساساً و لزوماً در خدا به عنوان پدر، پسر و روح القدس قرار دارد، کاربرد اساسی و لزوماً عملی الهیات را همانطور که توسط الهیدانان قرن هفدهم مشاهده می شود، بیان می کند و میراثی را که آنها دارند ردیابی می کند. ترک کرد. این مطالعه الهیاتی، بر خلاف مطالعه صرفاً تاریخی یا ادبی، این دوره مهم برای توسعه جامعه، برای متکلمان، مورخان و کسانی که به تاریخ فکری قرن هفدهم توجه دارند، ارزش ویژه ای خواهد داشت.
آریانیسم و ​​بدعت های دیگر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hill, Edmund; Teske. Roland J.; of Hippo Saint Augustine; Rotelle, John E.; Boulding, Maria
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
New City Press,
ایمان تثلیثی: الهیات انجیلی ایمان کاتولیک باستان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas F. Torrance
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اهمیت ایمان نیقیه را برای الهیات مسیحی بررسی می کند، که شکاف بین شرق و غرب و بین کاتولیک و انجیلی را قطع می کند و درک ما را از آموزه تثلیث مقدس روشن می کند.
تثلیث و کلیسا: چشم‌انداز تثلیث در هویت جامعه مسیحی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
MARCEL SAROT
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نویسنده با شروع از مشکلات عملی دعا و زندگی سبک مسیحی ، استدلال می کند که رابطه خدا با «جامعه مسیحی» تقدم بر رابطه خدا با «فرد مسیحی» دارد. وقتی جامعه مسیحی را بدن مسیح می پنداریم ، می توانیم آرمانهای عالی مسیحیان دعا و زندگی سبک مسیحی را با دستیابی به آنها تحقق بخشیم: این آرمانها برای جامعه هستند تا آحاد منفرد در جامعه. در مرحله بعد ، نویسنده استدلال می کند که بدن مسیح بودن به جامعه مسیحی نه به عنوان دارایی بلکه به عنوان وظیفه ای برای انجام از طریق قدرت «روح القدس» واگذار شده است. در نهایت ، او نشان می دهد که چگونه با تبدیل شدن به بدن مسیح از طریق روح، جامعه مسیحی به جامعه تثلیثی کشیده می شود. او نتیجه می گیرد که هویت کلیسای مسیحی جدا از تثلیث قابل درک نیست.
صفحات :
از صفحه 33 تا 45
تثلیث: گفتگوی شرق و غرب [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard Swinburne (auth.), Melville Y. Stewart (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اجلاس شرق/غرب در مورد تثلیث مقدس در مسکو برگزار شد - بازیگران ستاره ای از انجمن فیلسوفان مسیحی/غرب و کلیسای ارتدکس روسیه/شرق برای بحث در مورد راز خدا به صورت سه در یک گرد هم آمدند. متکلمان و فیلسوفان، که معمولاً رقیب یکدیگر هستند، در تعقیب حقیقت و درک خود در رابطه با این باور مرکزی و متحد کننده مسیحی، هم افزایی کردند و نقاط قوت مربوطه را در آرایش مکمل شگفت انگیز نشان دادند. الکسی دوم، پدرسالار مسکو و تمام روسیه درود فرستاد و فیلارت متروپولیتن مینسک صحنه را آماده کرد. تاریخ هنوز لحظات درخشان خود را دارد. بهترین چیز بعدی برای حضور در آنجا، مقالاتی است که برای این جلد ارائه و صیقل داده شده است.
تثلیث مسیحی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
David Brown (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
یوجین - اورگن - آمریکا: Wipf and Stock,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب ، اولین تجزیه و تحلیل جدی آموزه تثلیث برای سالیان متمادی ، دفاعی را در برابر رفتار محافظه کارانه تثلیث به عنوان یک "راز" غیرقابل نفوذ و در برابر موضع رادیکال مبنی بر اینکه این آموزه ناسازگار است و بنابراین غیرقابل قبول است ، ارائه می دهد. براون "پایه گذاری رشته جدیدی از الهیات فلسفی (یا گسترش افق های فلسفه دین) را برای استفاده گسترده تر از نوع نفوذ الهیات توسط فلسفه" که نمونه اش در برخورد با تثلیث است ، مورد حمایت قرار می دهد. او بر اعتقاد به خدا مداخله گر (خداباوری و نه دئیسم) استدلال می کند و معتقد است که نقد کتاب مقدس و تحقیقات تاریخی به معنای کنارگذاشتن اعتقادات مسیحی نیست ، زیرا "اصل تاریخی" نباید با "حقیقت الهیاتی" برابر باشد هر چند مشکلات تاریخی باید مانع از پذیرش واقعی کلمات انجیل به طور کلی شود ، "مسیح واقعی" را می توان از "عیسی تاریخی" با روش فلسفی جدا کرد. با گستره وسیع ، دقیق و صادقانه در بحث ، آثار براون برای افراد تحصیل کرده مسیحی و دیگران فراتر از محدوده الهیات حرفه ای و فلسفه دین مورد توجه قرار خواهد گرفت. شاید برانگیزاننده ترین ادعای براون این باشد که قیامت باید به عنوان یک تجربه بصری واقع بینانه پذیرفته شود و هرکسی که آن را می پذیرد باید آماده باشد تا تجربیات دیگر رویایی ، به عنوان مثال ، دیدگاههای مریم مقدس را جدی بگیرد ، حتی اگر آنها را رد کند. پایان. نویسنده می گوید: "مطمئناً این یک حقیقت حیرت انگیز است که خدا باید به موجودی با قدرتهای بسیار پست مانند انسان علاقه مند باشد." "اما این به وضوح باید دلالت آموزه تثلیث باشد." رسیدن به این نتیجه با استدلال فلسفی ، گامی اساسی در جهت "نفوذ کامل الهیات توسط فلسفه" است که براون خواستار آن است.
الم‍ی‍زان‌ ف‍ی‌ ت‍ف‍س‍ی‍رال‍ق‍رآن‌‬‏‫ المجلد 6
نویسنده:
ت‍ال‍ی‍ف‌ م‍ح‍م‍دح‍س‍ی‍ن‌ ال‍طب‍اطب‍ائ‍ی‌؛ صححه‌ و اشرف‌ علی‌ طبا‌عته‌ حسین‌ الاعلمی‌
نوع منبع :
کتاب , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت‌: موسسه الاعلمی للمطبوعات,
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
جلد ششم شامل تفسیر آیات 55 تا 120 مائده است.