جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 58
سارتر بين الفلسفة و الادب
نویسنده:
موريس كرانستون؛ مترجم: مجاهد عبدالمنعم مجاهد
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
نظر کانت درباره خدا (مطالعات اشگیت در تاریخ الهیات فلسفی) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peter Byrne
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing ,
خدا، علم و راز: مقالاتی در الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peter van Inwagen (پیتر ون اینواگن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cornell University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتابی که برای مخاطبان عام و همچنین فیلسوفان دین جذاب خواهد بود، یک متافیزیک پیشرو به شیوه ای شفاف و جذاب به مسائل اساسی الهیات می پردازد. پیتر ون اینواگن با مقدمه‌ای تحریک‌آمیز جدید شروع می‌کند و این سؤال را بررسی می‌کند که آیا فیلسوفی مانند خودش واجد شرایط پرداختن به مسائل الهیاتی است یا خیر. فصل‌هایی که در ادامه می‌آیند، مشکل اصلی شر را در دنیایی که خدا آفریده و حمایت می‌کند، بررسی می‌کند.
ماهیت الهی: دیدگاه‌های شخصی و غیر شخصی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Georg Gasser (editor), Simon Kittle (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب اولین بررسی نظام‌مند نقاط قوت و محدودیت‌های مفاهیم شخصی و غیرشخصی الهی است. این شامل مشارکت‌هایی از پیشینه‌های یهودی، اسلامی، چینی، هندی و طبیعت‌گرایانه است، علاوه بر آن‌هایی که در چارچوب کاملاً مسیحی کار می‌کنند. این کتاب بحث می‌کند که آیا مفهوم خدا در خداباوری کلاسیک اصلاً منسجم است و آیا درک سنتی برخی از صفات الهی نیاز به اصلاح دارد یا خیر. مشارکت کنندگان بررسی می کنند که شایستگی ها و معایب معنوی و عملی پیشنهادی تصورات شخصی و غیرشخصی از خدا چه می تواند باشد. علاوه بر این، دیدگاه‌های متنوع آن‌ها نشان‌دهنده گرایش گسترده‌تری در فلسفه تحلیلی دین برای ادغام سنت‌های مختلف مذهبی غیرغربی است. پرداختن به این مسائل با دقت لازم است تا نقاط قوت و محدودیت‌های حساب‌های شخصی و غیرشخصی الهی را رعایت کنیم. فطرت الهی: دیدگاه های شخصی و الف شخصی مورد توجه دانشمندان و دانشجویان پیشرفته ای است که در فلسفه دین و الهیات فلسفی کار می کنند.
فضیلت ایمان و مقالات دیگر در الهیات فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Merrihew Adams
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
 مطالعات آکسفورد در الهیات فلسفی جلد 1: تثلیث، تجسم، و کفاره [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael C. Rea
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در طول شصت سال گذشته، در سنت تحلیلی فلسفه، احیای چشمگیر علاقه به فلسفه دین وجود داشته است. اخیراً، فیلسوفان دین با تمرکز ویژه بر موضوعاتی که به طور سنتی منشأ الهیدانان نظام مند در سنت مسیحی بوده اند، به سمتی خودآگاهانه تر میان رشته ای روی آورده اند. مجلدات حاضر آکسفورد خوانش در الهیات فلسفی، جلد 1 و 2 با هدف گردآوری برخی از مهمترین مقالات پیرامون شش موضوع محوری در الهیات فلسفی اخیر است. جلد 1 مقالاتی را در مورد سه آموزه مسیحی متمایز جمع آوری می کند: تثلیث، تجسم، و کفاره. جلد 2 بر سه موضوع تمرکز دارد که در همه ادیان اصلی خداباور مطرح می شود: مشیت، معاد، و کتاب مقدس.
الهیات و تحقیق فلسفی: مقدمه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Vincent Brümmer (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK ,
مقالات جدید در الهیات فلسفی
نویسنده:
Anthony Flew
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
SCM Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب یکی از امیدوارکننده‌ترین و مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در سال‌های اخیر در زمینه خاص خود منتشر شده است. در واقع، هیچ چیز دیگری وجود ندارد که در آن مردانی که در مکتب فلسفی مسلط در انگلستان امروزی آموزش دیده اند، مانند آنها در اینجا تلاش کرده باشند که با الهیات مسیحی کنار بیایند. (بریتیش ویکلی) «آنچه در مورد این مقالات واقعاً جذاب است، پیچیدگی جدیدی نیست، بلکه ساده لوحی تازه و صمیمیت شفاف است، نوعی رویکرد بکر به مشکلات قدیمی که بیان شده در زبان انگلیسی قوی معاصر، کتاب را به شدت جذاب و خواندنی می کند. ' (ضمیمه ادبی تایمز)
اصول الهیات مسیحی
نویسنده:
John Macquarrie
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
SCM ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این متن این سوال را مطرح می کند که "الهیات چیست؟" و در ادامه به مباحث روش شناسی، رابطه الهیات با سایر رشته ها و دیدگاه های مختلف کلامی می پردازد. همچنین موضوعاتی را در زمینه‌های الهیات فلسفی (وجود انسان، وحی، زبان الهیات، و مسیحیت و سایر ادیان)، الهیات نمادین (خدای سه‌گانه، آموزه‌های خلقت، مشکل شر و رنج، شخص عیسی مسیح) بررسی می‌کند. و آخرت شناسی) و الاهیات کاربردی (کلیسا، خدمت و رسالت، کلام و مقدسات، عبادت و دعا، و اخلاق).
  • تعداد رکورد ها : 58