جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 50
دایره المعارف یهودیان، یهودیت و صهیونیسم (چارچوب نظری) جلد 1 [کتاب عربی]
نویسنده:
عبدالوهاب محمد المسیری
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: دارالشروق,
اسلام و یهودیت- مسیحیت: نقد اشتراک آنها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jacques Ellul
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cascade Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: موضوع اسلام و یهودیت ـ مسیحی، رابطه این سه دین در سه عنوان است که غالباً به عنوان مبنایی برای اشتراک بین آنها (فرزندان ابراهیم، ​​توحید و ادیان کتاب) ترویج می شود. ایلول به شدت این عبارات را نقد می کند و زمینه های مشترک کمتری را نسبت به آنچه که عموماً پذیرفته شده است و الگویی از سازگاری پیدا می کند. نسخه انگلیسی اسلام و مسیحیت یهودی شامل پیشگفتار دیوید گیل و دومینیک نورث ایلول و پیشگفتار گسترده آلن بزانسون برای نسخه فرانسوی اسلام و مسیحیت یهودی است (به ضمائم این نسخه منتقل شده است). این کتاب همچنین شامل نوشته‌های دیگری درباره این موضوع توسط ایلول است: اولاً، فصل 5 از براندازی مسیحیت توسط ایلول که در آن «اسلام به عنوان یک دین غیر مترقی و تمامیت خواه به تصویر کشیده شده است که بر اساس مفهوم حق الهی بنا شده است و به مسیحیت وارد شده است. ایده دفاع مقدس». ثانیاً، پیشگفتار ایلول برای ذمی: یهودیان و مسیحیان تحت اسلام نوشته بات یور (1985) که شرایط یهودیان و مسیحیان در جامعه مسلمان را مستند می کند. ثالثاً، پیشگفتار ایلول برای زوال مسیحیت شرقی تحت اسلام: از جهاد تا ذمیتود، همچنین توسط بات یور (1996)، که تاریخ یهودیان و مسیحیان تحت اسلام را بیشتر بررسی می کند.
شکل‌گیری جامعه یهودیان ایتالیایی: خانواده، جنسیت، دین و ملت، 1861-1918 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Carlotta Ferrara degli Uberti (کارلوتا فرارا دلی اوبرتی)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
UK: Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب تخیل فرهنگی اقلیت ایتالیایی-یهودی را از اتحاد کشور تا پایان جنگ جهانی اول به تصویر می کشد. ایجاد یک دولت-ملت ایتالیا مشکلات جدید و فرصت های جدیدی را برای شهروندان آن به وجود آورد. برای اقلیت یهودی چه معنایی داشت؟ چگونه اعضای اقلیت می توانند یهودیت و ایتالیایی بودن را در یک چارچوب کاملاً جدید سیاسی و قانونی ترکیب و بازتعریف کنند؟ مفاهیم کلیدی مانند خانواده، مذهب، ملت، همسان سازی و – بعدها – صهیونیسم با تغییر و تغییر در طول زمان مشاهده می شود. تعامل بین حوزه عمومی و خصوصی نقشی محوری در تحلیل دارد و خودآرایی نخبگان یهودی ایتالیایی در کنار تحول کلیشه‌های فرهنگی معمول آن زمان خوانده می‌شود. Carlotta Ferrara degli Uberti با بازتفسیر روایت ملی میهن پرستانه ایتالیایی از دید یهودیان، قادر است لایه ها و مفصل بندی های کمتر شناخته شده خود را آشکار کند و در عین حال دیدگاه جدیدی را ارائه دهد که از آن می توان تجربه مدرن یهودی در جهان غرب را خواند.
وطن در  حال سفر: تلمود بابلی به عنوان دیاسپورا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Boyarin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: واژه‌ای که معمولاً با معانی مالیخولیایی آغشته شده است، «دیاسپورا» برای توصیف رویداد تاریخی فاجعه‌بار آوارگی، متعاقب پراکندگی جغرافیایی مردم یا شرایط بیگانگی در خارج از کشور و اشتیاق برای خانه اجدادی به کار رفته است. اما همانطور که دانیل بویرین می نویسد، دیاسپورا ممکن است به شکلی سازنده تر به عنوان نوعی ترکیب فرهنگی یا شیوه ای از تحلیل تعبیر شود. او در کتاب «میهن مسافرتی» این موضوع را مطرح می‌کند که یک وطن مشترک یا گسستگی گذشته و آسیب‌زا، شرایط لازم برای دیاسپورا نیست و یهودیان وطن خود را در دیاسپورا، در قالب جوامع متنی و تفسیری که بر اساس مطالعه تلمودی ساخته شده‌اند، به همراه دارند. از نظر بویارین، تلمود بابلی یک مانیفست دیاسپوریستی است، متنی که اعمالی را تولید و تعریف می کند که هویت دیاسپوریک یهودی را تشکیل می دهد. بویرین روش‌هایی را بررسی می‌کند که تلمود بابلی جامعه و حس وطن خود را تصور می‌کند، و نشان می‌دهد که چگونه تفسیرهای تلمودی دوره‌های قرون وسطی و اوایل مدرن نیز هویت فرهنگی مضاعف ایجاد می‌کنند. او بهره‌وری مداوم این دیدگاه فرهنگی دو کانونی را به ماهیت کتاب مرتبط می‌کند: همانطور که متن فیزیکی بین زمان‌ها و مکان‌های مختلف حرکت می‌کرد، روش‌های مطالعه آن از طریق تماس با فرهنگ‌های اطراف توسعه یافت. در نهایت، میهن مسافرتی مطالعه تلمودی را به عنوان مرکز هویت مشترک یهودی و ویژگی متمایزی از دیاسپورای یهودی در نظر می گیرد که آن را به عنوان چیزی جدا از سایر مهاجرت های فرهنگی تعریف می کند.
پیدایش یهودیت: الهیات و اخلاق فراگیر  [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rachel Adler (راشل آدلر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: راشل آدلر اثری پیشگام در مورد معنای "تولید" سنت یهودی نوشته است، یعنی اینکه چگونه گنجاندن کامل زنان می تواند و باید درک و عمل ما را از قوانین، دعا، تمایلات جنسی و ازدواج یهودی تغییر دهد. ایجاد یهودیت هم جریان اصلی یهودیت و هم عقاید فمینیستی را به چالش می کشد و در سراسر جنبش ها و همچنین با الهیدانان و فمینیست های مسیحی صحبت می کند. این یک الهیات و اخلاقیات برای یهودیت ارائه می کند که مردان و زنان با هم به عنوان یکسان بازآفرینی و تجدید می کنند. آدلر تأثیر جنسیت و تمایلات جنسی را بر متون کلاسیک یهودیت ارزیابی می کند. او این ارزیابی را در مورد سه حوزه اصلی اندیشه و عمل یهود به ارمغان می آورد. قانون، عبادت، و اخلاق جنسی و رابطه
شالوم، سلام و صلح: الهیات آزادی درباره امید
نویسنده:
Constance A. Hammond
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Equinox Publishing (Indonesia) ,
چکیده :
چکیده ماشینی : درگیری بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها از زمان تشکیل دولت اسرائیل ادامه داشته است، درگیری حول مالکیت زمین، سیاست آب، حقوق بشر و حقوق مذهبی. «شالوم/سلام/صلح» واقعیت‌های زندگی در اسرائیل/فلسطین معاصر را با سیاست، جنگ‌ها، دیوار امنیتی، شهرک‌ها و مبارزات جاری آن بررسی می‌کند. این کتاب پس از ایجاد زمینه تاریخی، کتاب مقدس و الهیاتی در پشت وضعیت کنونی، شخصیت‌های کلیدی را معرفی می‌کند که صلح و عدالت را ترویج کرده‌اند و الهیات آزادی‌بخش را به عنوان راهی برای برقراری صلح در اسرائیل/فلسطین بررسی می‌کند. ترکیب تاریخ الهیات رهایی بخش با واقعیت زیسته آن در اسرائیل/فلسطین امروزی، «شالوم/سلام/صلح» منبعی روشنگر برای دانشجویان و محققان سیاست و دین است.
الهیات کتاب آموس
نویسنده:
John Barton
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
چکیده فارسی : در دوران معاصر، عاموس به عنوان یکی از مهم ترین پیامبران، عمدتاً به دلیل پیام سازش ناپذیرش در مورد عدالت اجتماعی، شناخته می شود. این کتاب کاوش مفصلی از این موضوع و سایر عناصر مهم الهیات زیربنایی کتاب عاموس ارائه می‌کند. همچنین شامل فصل‌هایی در مورد خود متن است، که ارزیابی انتقادی از چگونگی پیدایش کتاب، پیام اصلی آموس و حلقه‌اش، که ممکن است کاتبان بعدی کدام بخش‌های کتاب را اضافه کرده‌اند، و شکل تمام‌شده کتاب ارائه می‌دهد. . نویسنده همچنین استقبال مفسران از این کتاب را در دوران باستان و معاصر مانند خاخام‌ها، پدران کلیسا، اصلاح‌طلبان و الهی‌دانان آزادی‌بخش می‌داند. در سرتاسر، تمرکز بر چگونگی خواندن کتاب عاموس به صورت جامع برای درک رشد ارگانیک پیام پیامبر از طریق مراحل متعدد توسعه و تفسیر کتاب است.
Der Begriff des Judentums in der klassischen deutschen Philosophie
نویسنده:
Amit Kravitz, Jörg Noller
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Mohr Siebeck ,
چکیده :
چکیده ماشینی : هدف این مجموعه این است که آنچه را که در رابطه بین فلسفه کلاسیک آلمان و یهودیت به طور خاص فلسفی است، بررسی کند: «یهودیت» چگونه در شکل‌گیری نظریه‌های فلسفی به شیوه‌ای تأییدی، انتقادی یا حتی افتراآمیز، از کانت شروع می‌شود؟ چگونه فلسفه خود فرد در مرزبندی از یهودیت تشکیل می شود؟ تصویر یهودیت چگونه از نظر فلسفی ساخته می‌شود و چگونه برای نظریه فلسفی خود ابزارسازی، اصلاح و دگرگون می‌شود؟ تمرکز بر مفهوم توحید، اهمیت تاریخی - فلسفی اسارت مصر و خروج، رابطه یهودیت و مسیحیت، بلکه اهمیت وحی، قوانین و احکام، و سنت عرفانی کابالا است.
  • تعداد رکورد ها : 50