جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
دایرة‌المعارف فِرَق و مذاهب مسیحی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد حسني يوسف
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام)
منابع دیجیتالی :
کاوش در ریشه های کتاب مقدس: شکل گیری قانون در دیدگاه تاریخی، ادبی و الهیاتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Craig A. Evans, Emanuel Tov, Craig Evans, Lee McDonald
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baker Pub. Group ,
الهیات مسیحی در عصر مهاجرت: پیامدهایی برای مسیحیت جهانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
پیتر سی فان (Peter C. Phan), خوزه کازانووا (José Casanova)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Lexington Books ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ما در «عصر مهاجرت» زندگی می‌کنیم و مهاجرت تأثیر عمیقی بر تمام جنبه‌های جامعه و نهادهای مذهبی دارد. در حالی که تحقیقات قابل توجهی در مورد مهاجرت در علوم اجتماعی وجود دارد، مطالعه کمی برای درک تأثیر مهاجرت بر مسیحیت انجام شده است. این کتاب به بررسی این موضوع مهم و پیامدهای الهیات و اخلاق مسیحی می پردازد. این کتاب با دیدگاه‌های مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی درباره تأثیر متقابل مهاجرت و مسیحیت آغاز می‌شود، و سپس با بازخوانی وقایع خاصی در کتاب مقدس عبری، عهد جدید و تاریخ کلیسا برای برجسته کردن نقش مرکزی مهاجرت در شکل‌گیری اسرائیل و به دنبال آن، بازخوانی می‌شود. مسیحیت. سپس تلاش‌هایی را دنبال می‌کنیم تا در پرتو مهاجرت، باورهای اساسی مسیحی در مورد خدا، مسیح و کلیسا را ​​تفسیر کنند. بخش بعدی بررسی می‌کند که چگونه مهاجرت مسائل جدیدی را برای اخلاق مسیحی مانند کرامت انسانی و حقوق بشر، حقوق دولتی، عدالت اجتماعی و همبستگی و عدالت زیست‌محیطی مطرح می‌کند. بخش آخر با بررسی پیامدهای مهاجرت برای موضوعاتی مانند عبادت و عبادت، معنویت، معماری و آموزش، به بررسی آنچه به عنوان "الهیات عملی" معروف است می پردازد.
دین، الهیات و طبقه: روابط تازه پس از سکوت طولانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joerg Rieger (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan US ,
اندیشیدن به کسی که یکسان می ماند: آگوستین، سوئینبرن و مزمور 102 درباره رابطه بین تغییر ناپذیری الهی و عقل الهیاتی [نمایه مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Jared Michelson
نوع منبع :
نمایه مقاله
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مقاله از یک دکترین کلاسیک تغییر ناپذیری الهی دفاع می‌کند و ادعا می‌کند که تأثیرگذارترین ایراداتی که متکلمان و فیلسوفانی مانند ریچارد سوینبرن علیه آن وارد کرده‌اند. این تغییر ناپذیری الهی بیشتر نظری است تا عملی، فلسفی است تا کتاب مقدس، و با خدای «شخصی» که با مخلوقات ارتباط دارد، منسجم نمی شود – ریشه در تفسیر خاصی از عقل الهیاتی دارند. من شرح سوئینبرن از عقل الهیات را با کمک تفسیر کارل بارت از انسلم تشخیص می دهم و از طریق تفسیر الهیاتی از مزمور 102، تحلیلی از خالق، گزارشی متضاد از تغییر ناپذیری الهی ارائه می کنم که ریشه در رویکردی متمایز به عقل الهیاتی دارد. تمایز موجودات، و بررسی De trinitate آگوستین.
صفحات :
از صفحه 803 تا 825
مرگ کتاب مقدس و ظهور مطالعات کتاب مقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael C. Legaspi (مایکل سی لگاسپی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مرگ کتاب مقدس و ظهور مطالعات کتاب مقدس به بررسی ایجاد کتاب مقدس آکادمیک می پردازد. مایکل لگاسپی که با پراکندگی تفسیر کتاب مقدس در قرن‌های پس از اصلاحات آغاز شد، نشان می‌دهد که چگونه تضعیف اقتدار کتاب مقدس در کلیساهای غربی نقش تفسیر کتاب مقدس را تغییر داد. لگاسپی با تمرکز بر دانشمند مشهور آلمانی، یوهان دیوید مایکلیس (1717-1791)، راه هایی را که منتقدان در آن نقش کتاب مقدس را دوباره درک کردند، بررسی می کند. این کتاب شرح جدیدی از خاستگاه مطالعات کتاب مقدس ارائه می دهد، و رابطه کتاب مقدس را با خوانندگان کلیسا، مفسران الهیات، منتقدان دانشگاهی و افراد در بین آن ها روشن می کند. این توضیح می دهد که چرا در عصر تجدید حیات مذهبی، نقد کتاب مقدس مدرن دیگر در موقعیتی نیست که بتواند به عنوان دروازه بان انضباطی کتاب مقدس عمل کند.