جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 65
تاریخ اندیشه صهیونیستی، ریشه ها، مسیر و بحران آن [کتاب عربی]
نویسنده:
عبدالوهاب المسیری
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: دارالشروق,
گفتگوی دختر صهیون با پیامبران: الهیات محاوره ای کتاب نوحه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Carleen Mandolfo
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Society of Biblical Literature ,
قانون و الهیات: در اندیشه یهودی پسین باستان و قرون وسطی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joseph E. David (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing ,
یهودیت و اسلام: مقاله پاداش [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Geiger, Abraham (گایگر، آبراهام)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب مورد توجه دانشگاهیان و پژوهشگران دارای اهمیت و ارزش زیادی برای ادبیات بوده است. این بخشی از پایگاه دانش برای نسل های آینده را تشکیل می دهد. برای اینکه این کتاب هرگز فراموش نشود، ما این کتاب را در قالب چاپی به همان شکلی که در ابتدا منتشر شده بود ارائه کرده ایم. از این رو هر علامت یا حاشیه نویسی دیده شده عمداً برای حفظ ماهیت واقعی آن باقی می ماند.
گولم: سنت‌های جادویی و عرفانی یهودی در مورد انسان مصنوعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Moshe Idel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تز ایدل این است که نقش مفهوم گولم در یهودیت اعطای موقعیت استثنایی به نخبگان یهودی از طریق اعطای قابلیت قدرت های ماوراء طبیعی ناشی از دانش عمیق زبان عبری و ارزش های جادویی و عرفانی آن بود. این کتاب اولین بررسی جامع از کل طیف مطالب مربوط به خلق گولم است که از اواخر دوران باستان شروع می شود و به دوران مدرن ختم می شود. نویسنده به بررسی رابطه بین این بحث ها و چارچوب های تاریخی و فکری آنها می پردازد. از آنجایی که در دوره قرون وسطی سنت های مختلفی در مورد گولم وجود داشت، می توان تصور کرد که تکنیک های ایجاد این موجود خیلی زودتر توسعه یافته است. این ارائه بر روی تکنیک های دقیق برای ایجاد یک انسان مصنوعی تمرکز دارد، موضوعی که قبلا در ادبیات نادیده گرفته شده بود. بررسی کامل مفاهیم گولم در ادبیات اروپای شمالی و اسپانیا در قرون وسطی نه تنها درک بهتری از این پدیده، بلکه از تاریخ جادو و عرفان یهودی در قرون وسطی نیز امکان پذیر می کند. رفتارهای یهودی و مسیحی با گولم در رنسانس به عنوان بخشی از توجه رنسانس به طبیعت انسان بررسی می شود.
عارفان، فیلسوفان و سیاستمداران: مقالاتی در تاریخ روشنفکری یهود به افتخار الکساندر آلتمان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Swetschinski; Jehuda Reinharz; Kalman P. Bland
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Duke University Press,
دگراندیشی مقدس: عرفان یهودی و مسیحی در اروپای شرقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Glenn Dynner; Moshe Rosman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wayne State University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جامعه‌های مذهبی اروپای شرقی اولیه مدرن - به‌ویژه آنهایی که گرایش عرفانی دارند - معمولاً به‌طور مجزا مورد مطالعه قرار می‌گیرند. با این حال، تأثیر سنگین اسلاوی بر عرفان عمومی یهودی و گرایش های فراگیر یهودیت در میان مخالفان مسیحی، کیفیت دوتایی فرضی تعاملات یهودی-مسیحی را زیر سؤال می برد. گلن دینر ویراستار در کتاب «اختلاف مقدس: عرفان‌های یهودی و مسیحی در اروپای شرقی» دوازده مقاله ارائه می‌کند که ارتباطات، تشابهات و تأثیرات متقابل میان عرفای یهودی و مسیحی را ترسیم می‌کند. این جلد با تحقیقات پیشرفته در مورد شفا دهندگان عامیانه، مسیحیان، حسیدی ها و فرقه گرایان مسیحی، نمونه هایی از تبادل فرهنگی غنی و تجاوزات جسورانه مرزی را ارائه می دهد. دگرگونی مقدس به دو بخش تقسیم می‌شود: «عرفای یهودی در جهان مسیحی» و «مسیحی کردن یهودیان، یهودی کردن مسیحیان». در این مقالات، خوانندگان می آموزند که شفا دهندگان عامیانه یهودی و مسیحی با یکدیگر مشورت می کردند و از منابع مشترک یاد می گرفتند. بنیانگذار حسیدیسم، خاخام اسرائیل بعل شم توف، احتمالاً از مرتاضان مسیحی الهام گرفته است. که دهقانان مسیحی به دنبال اربابان حسیدی می‌گشتند و به آنها می‌رسیدند. که عرفای یهودی آشکارا مسیحی شدند. و عرفای مسیحی آشکارا یهودیت کردند. برخلاف مدل‌های رایجی که فرهنگ‌های یهودی و مسیحی را به‌صورت کاملاً مستقل یا به‌طور مبهم ترکیبی معرفی می‌کنند، Holy Dissent انواع خاصی از مبادلات مذهبی-فرهنگی را ترسیم می‌کند و تصور ما را از نحوه تعامل فرهنگ‌ها گسترش می‌دهد. بورس تحصیلی در این جلد به طور قابل توجهی تازه و قابل توجه است و سهم مهمی در بین رشته ها دارد. محققان یهودی و مسیحی و همچنین مورخان اروپای شرقی از تجزیه و تحلیل مخالفت مقدس بهره خواهند برد.
  • تعداد رکورد ها : 65