جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 51
همسفران عجیب: چگونه حقوق پزشکی بر اخلاق پزشکی و عملکرد پزشکی تأثیر گذاشته است [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ben A. Rich
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: رابطه بین قانون و اخلاق زیستی و تأثیر هر دو بر تحقیقات پزشکی و عملکرد بالینی موضوعی است که اغلب ذکر می‌شود اما به ندرت مورد تحلیل انتقادی پایدار قرار می‌گیرد. این کتاب به تعدادی از مسائل پزشکی می پردازد که تأثیر قانون در آنها عمیق ترین و مثبت بوده است، از جمله: رضایت آگاهانه; دستورالعمل های پیشبرد؛ آزادی های قانون اساسی و حریم خصوصی؛ استانداردهای مدیریت درد و مراقبت از پایان زندگی این کتاب پیش زمینه مهمی را در مورد مفاهیم حقوقی و فلسفی مهم، اصطلاحات و اصول لازم برای درک فرآیند حقوقی و تحلیل اخلاقی ارائه می دهد. این اثر نقش قانون را در پزشکی و اخلاق زیستی به عنوان مثبت بودن و دخالت مستمر آن در حقوق افراد پژوهشی و بیماران را به عنوان یک ضرورت مشخص می کند.
مسائل زندگی و مرگ: رویکرد یهودی به اخلاق پزشکی مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Elliot N. Dorff
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Varda Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: پیشرفت‌های باورنکردنی پزشکی امروز، مانند مهندسی ژنتیک، لقاح آزمایشگاهی، و شبیه‌سازی، باورهای دیرینه درباره ماهیت زندگی و مرگ را تغییر داده است. آنها سؤالات سخت اخلاقی و مذهبی را مطرح می کنند. الیوت دورف در کتاب مسائل زندگی و مرگ به تلاقی اجتناب ناپذیر فناوری پزشکی و قوانین و اخلاق یهودی می پردازد.
فضایل مسیحی در عمل پزشکی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Edmund D. Pellegrino, David C. Thomasma, David G. Miller
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Georgetown University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: متخصصان مراقبت های بهداشتی مسیحی در جامعه سکولار و کثرت گرای ما اغلب با عدم اطمینان در مورد جایگاه ایمان مذهبی در عمل پزشکی امروزی مواجه هستند. این کتاب از طریق بررسی یک اخلاق مبتنی بر فضیلت، دیدگاهی الهیاتی از اخلاق پزشکی را پیشنهاد می‌کند که به پزشک مسیحی کمک می‌کند تا ایمان، عقل و وظیفه حرفه‌ای را با هم آشتی دهد. ادموند دی. پلگرینو و دیوید سی. توماسما تاریخچه فضیلت را در اندیشه اخلاقی دنبال می‌کنند و بحث‌های کنونی را درباره جایگاه اخلاق فضیلت در اخلاق زیستی معاصر بررسی می‌کنند. پیشنهاد آنها بین اخلاق الهیاتی مبتنی بر فضایل ایمان، امید و خیریه با اخلاق پزشکی معاصر بر اساس اصول خیرخواهی، عدالت و خودمختاری تعادل برقرار می کند. نتیجه یک نظریه اخلاق بالینی است که بر فضیلت نیکوکاری متمرکز است و در تصمیمات اخلاقی عملی آشکار می شود. با استفاده از اصول اخلاق زیستی مسیحی، نویسندگان به مسائل تفرقه‌انگیز امروزی در پزشکی می‌پردازند. برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و همه کسانی که در زمینه های اخلاق و دین دخیل هستند، این جلد نشان می دهد که چگونه ایمان و عقل می توانند ترکیب شوند تا بهترین رابطه شفابخش ممکن را بین متخصص مراقبت های بهداشتی و بیمار ایجاد کنند.
فضایل در عمل پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edmund D. Pellegrino, David C. Thomasma
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در سال‌های اخیر، نظریه‌های فضیلت در میان متخصصان اخلاق عمومی و پزشکی مورد توجه نوزایی قرار گرفته‌اند. این کتاب یک اخلاق مبتنی بر فضیلت را برای پزشکی، حرفه های بهداشتی و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. نویسندگان با شروع یک گزارش تاریخی از مفهوم فضیلت، نظریه‌ای درباره جایگاه فضایل در عمل پزشکی می‌سازند. نظریه آنها در ماهیت و اهداف پزشکی به عنوان نوع خاصی از فعالیت های انسانی استوار است. مفاهيم فضيلت، فضائل و پزشك فاضل همراه با جايگاه فضائل توكل، شفقت، تدبير، عدالت، شجاعت، اعتدال و رفع منفعت در پزشكي بررسي مي شود. نویسندگان در مورد رابطه بین اصول، قواعد، فضایل و فلسفه پزشکی بحث می کنند. آنها همچنین به تفاوت اخلاق مبتنی بر فضیلت در رویارویی با مشکلات عملی مانند مراقبت از فقرا، تحقیق با افراد انسانی و انجام رابطه شفابخش می پردازند. این کتاب با جلدهای قبلی نویسنده، مبنای فلسفی عمل پزشکی و به نفع بیمار، بخشی از پروژه ادامه دار آنها برای توسعه یک فلسفه اخلاقی منسجم پزشکی است.
کمک و شفا: تعهد دینی در مراقبت‌های بهداشتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edmund, D. Pellegrino, David, C Thomasma
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Georgetown University Press,
فلسفه و عملکرد پزشکی و اخلاق زیستی: رویکردی طبیعت گرایانه-انسان گرایانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Barbara Maier, Warren A. Shibles (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب روش‌های بی‌چالش کنونی در پزشکی، مانند «پزشکی مبتنی بر شواهد» را از دیدگاه انسان‌گرایی و فلسفه پزشکی بررسی می‌کند. این کتاب مسائل مربوط به درمان پزشکی و رویکردهای اخلاقی را مورد بحث قرار می دهد و قوی ترین استدلال ها را نشان می دهد. این استدلال‌ها متعاقباً مورد تحلیل انتقادی قرار می‌گیرند. این کتاب شامل شیوه‌های جدید تفکر است و «روش استعاری» را تبیین، استفاده و مثال می‌زند. این کتاب استدلال می‌کند که تصمیم‌گیری در پزشکی ناکافی است، مگر اینکه مبتنی بر فلسفه پزشکی باشد. این کتاب به عنوان بخشی از استدلال خود، بینش های ارائه شده توسط فلسفه عملی و انسان گرایانه و متفکران خلاق و انتقادی را که روی موضوعات مرتبط با پزشکی کار می کنند، بررسی می کند. از اینجا، تعریفی جدید و ضروری از فلسفه زندگی به دست می‌آید: سبک زندگی خوب دیگر صرفاً به معنای ورزش کردن و پرهیز از سیگار و الکل نیست. همچنین به معنای زندگی کل نگر است که شامل تمام تفکرات، شخصیت و اعمال فرد می شود.
اخلاق مداخله پزشکی در مجازات اعدام: بحثی فلسفی [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اخلاقی بودن مجازات اعدام برای مدت طولانی مورد بحث بوده است. اما این به هیچ وجه منجر به حل این سوال نشده است. فیلسوفان هنوز با هم اختلاف دارند. من در این اثر به اخلاقیات مجازات اعدام فی نفسه نمی پردازم. سوال من متفاوت اما مرتبط است. صرف نظر از اینکه مجازات اعدام از نظر اخلاقی صحیح است یا خیر، آیا مشارکت پزشکان در این عمل اخلاقی است یا غیراخلاقی؟ برای پرداختن به این سوال، در فصل اول شروع می‌کنم و به تشریح نوع مشارکتی که انجمن‌های پزشکی برای پزشکان در مجازات اعدام از نظر اخلاقی مشکل‌ساز می‌دانند، می‌پردازم. آنها بین آنچه «پزشکی کردن» و «مشارکت» در مجازات اعدام می نامند تمایز قائل می شوند و استدلال می کنند که بین این دو تمایز اخلاقی وجود دارد. در حالی که به گفته انجمن های پزشکی، «درگیر شدن» پزشکان در مجازات اعدام از نظر اخلاقی قابل قبول است، پزشکی کردن این عمل غیراخلاقی است. من این موضع را روشن می کنم و نشان می دهم که چه مسائل اخلاقی پیش می آید. سپس پیشنهاد می کنم که نباید بین این دو تمایز وجود داشته باشد. انجمن‌های پزشکی استدلال می‌کنند که پزشکی‌سازی مجازات اعدام، به‌ویژه استفاده پزشکان از تزریق کشنده برای اعدام زندانیان محکوم، غیراخلاقی است و بنابراین باید ممنوع شود، زیرا پزشکان را در انجام کارهای خلاف اهداف پزشکی دخالت می‌دهد.
آیا روانپزشکی مبتنی بر شواهد اخلاقی است؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mona Gupta (مونا گوپتا)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: پزشکی مبتنی بر شواهد (EBM) که به عنوان یکی از 15 پیشرفت برتر در پزشکی در 150 سال گذشته رتبه بندی شده است، در پزشکی بسیار تاثیرگذار شده است. به زبان ساده، EBM یک اصل به ظاهر غیرقابل انکار را ترویج می کند: تصمیم گیری در عمل پزشکی باید تا حد امکان بر اساس به روزترین یافته های تحقیقاتی باشد. EBM به ویژه در روانپزشکی محبوب بوده است، رشته ای که توسط میراثی از مداخلات بحث برانگیز تسخیر شده است. برای مدافعان، عمل روانپزشکی anchoring_x000D_ در داده های تحقیقاتی، روانپزشکی را علمی تر و از نظر اخلاقی مشروع تر می کند. با این حال، تعداد کمی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا EBM، مفهومی که توسط افرادی که در سایر زمینه‌های پزشکی کار می‌کنند، پیشگام شده است، می‌تواند برای اختلالات روانپزشکی به کار رود. _x000D_ _x000D_ در این کتاب پیشگامانه، مونا گوپتا، روانپزشک و اخلاق شناس کانادایی، مفروضات اساسی EBM را تجزیه و تحلیل می کند، و به طور انتقادی کاربرد آنها را در روانپزشکی بررسی می کند. نویسنده با برجسته کردن تنش‌های اخلاقی اساسی بین روان‌پزشکی و EBM به این سؤال اساسی و بحث‌برانگیز می‌پردازد - آیا اصلاً آیا روان‌پزشکان باید پزشکی مبتنی بر شواهد را انجام دهند؟ ادامه مطلب... چکیده: پزشکی مبتنی بر شواهد (EBM) که به عنوان یکی از 15 پیشرفت برتر در پزشکی در 150 سال گذشته رتبه بندی شده است، در پزشکی بسیار تاثیرگذار شده است. به زبان ساده، EBM یک اصل به ظاهر غیرقابل انکار را ترویج می کند: تصمیم گیری در عمل پزشکی باید تا حد امکان بر اساس به روزترین یافته های تحقیقاتی باشد. EBM به ویژه در روانپزشکی محبوب بوده است، رشته ای که توسط میراثی از مداخلات بحث برانگیز تسخیر شده است. برای مدافعان، عمل روانپزشکی anchoring_x000D_ در داده های تحقیقاتی، روانپزشکی را علمی تر و از نظر اخلاقی مشروع تر می کند. با این حال، تعداد کمی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا EBM، مفهومی که توسط افرادی که در سایر زمینه‌های پزشکی کار می‌کنند، پیشگام شده است، می‌تواند برای اختلالات روانپزشکی به کار رود. _x000D_ _x000D_ در این کتاب پیشگامانه، مونا گوپتا، روانپزشک و اخلاق شناس کانادایی، مفروضات اساسی EBM را تجزیه و تحلیل می کند، و به طور انتقادی کاربرد آنها را در روانپزشکی بررسی می کند. نویسنده با برجسته کردن تنش‌های اخلاقی اساسی بین روان‌پزشکی و EBM به این سؤال اساسی و بحث‌برانگیز می‌پردازد - آیا اصلاً آیا روان‌پزشکان باید پزشکی مبتنی بر شواهد را انجام دهند؟
سالنامه اخلاق زیستی جلد دوم: تحولات منطقه ای در اخلاق زیستی: 1989-1991 [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که در جلد 1 اشاره شد، مجموعه کتاب سال به طور متناوب بین یک جلد دوسالانه ردیابی بحث های الهیات اخیر در مورد موضوعات در اخلاق زیستی و یک جلد دوسالانه ردیابی بحث های منطقه ای اخیر در اخلاق زیستی است. جلد 2 برای اولین بار یک خلاصه تک جلدی جامع از تحولات اخیر بین المللی و منطقه ای در مورد موضوعات خاص در اخلاق زیستی ارائه می دهد. برای ایجاد یکنواختی در بحث از همه نویسندگان خواسته شد تا در مورد موضوعات زیر گزارش دهند: فناوری‌های جدید تولید مثل، سقط جنین، درگیری‌های مادر و جنین، مورد نوزادان ناتوان شدید، رضایت از درمان و آزمایش، رازداری، دسترسی عادلانه به مراقبت‌های بهداشتی، نگرانی‌های اخلاقی. با اقدامات کنترل هزینه، تصمیمات برای خودداری یا لغو درمان پایدار، اتانازی فعال، تعریف مرگ، اهدای عضو و پیوند ایجاد شده است. مشارکت کنندگان محترم بین المللی در مورد 16 حوزه زیر گزارش می دهند: ایالات متحده، کانادا، آمریکای لاتین، انگلستان و ایرلند، فرانسه، هلند، آلمان/اتریش/سوئیس، اروپای شرقی، اسپانیا/پرتغال/ایتالیا/اسکاندیناوی، هند، آسیای جنوب شرقی، چین، ژاپن، استرالیا/نیوزیلند، شورای اروپا/EEC. مفسران از سه مجموعه منابع استفاده می‌کنند: اساسنامه، پیشنهادات قانونی، و تغییرات نظارتی که به طور مستقیم بر حوزه‌های مربوط به اخلاق زیستی تأثیر می‌گذارد یا پیامدهایی برای آنها دارد. رویه قضایی و احکام دادگاهی که به طور قاطع یا پیشنهادی، تفاسیر حقوقی اخیر را از موضوعات خاص حوزه‌های اخلاق زیستی شکل می‌دهند. بیانیه‌های رسمی کمیسیون‌های منصوب دولتی، نهادهای مشورتی و گروه‌های حرفه‌ای نماینده، و همچنین بیانیه‌ها و توصیه‌های کمتر رسمی سایر سازمان‌ها. این جلد علاوه بر ارائه خلاصه‌های به‌موقع تحولات اخیر، ارجاعات کتاب‌شناختی غنی و مفیدی را به مجموعه‌ای از اسناد ارائه می‌دهد که با توجه به نبود مجموعه‌ای متمرکز بین‌المللی از چنین اسنادی، آشنایی با بسیاری از آنها برای خوانندگان دشوار خواهد بود. کتاب سال باید به طور گسترده توسط همه علمای اخلاق زیستی، تحلیلگران سیاست عمومی، حقوقدانان و متکلمان مورد مشورت قرار گیرد.
  • تعداد رکورد ها : 51