جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 53
الهیات مسیحی و اخلاق پزشکی: چهار رویکرد معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tubbs, James B
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
همسفران عجیب: چگونه حقوق پزشکی بر اخلاق پزشکی و عملکرد پزشکی تأثیر گذاشته است [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ben A. Rich
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: رابطه بین قانون و اخلاق زیستی و تأثیر هر دو بر تحقیقات پزشکی و عملکرد بالینی موضوعی است که اغلب ذکر می‌شود اما به ندرت مورد تحلیل انتقادی پایدار قرار می‌گیرد. این کتاب به تعدادی از مسائل پزشکی می پردازد که تأثیر قانون در آنها عمیق ترین و مثبت بوده است، از جمله: رضایت آگاهانه; دستورالعمل های پیشبرد؛ آزادی های قانون اساسی و حریم خصوصی؛ استانداردهای مدیریت درد و مراقبت از پایان زندگی این کتاب پیش زمینه مهمی را در مورد مفاهیم حقوقی و فلسفی مهم، اصطلاحات و اصول لازم برای درک فرآیند حقوقی و تحلیل اخلاقی ارائه می دهد. این اثر نقش قانون را در پزشکی و اخلاق زیستی به عنوان مثبت بودن و دخالت مستمر آن در حقوق افراد پژوهشی و بیماران را به عنوان یک ضرورت مشخص می کند.
مسائل زندگی و مرگ: رویکرد یهودی به اخلاق پزشکی مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Elliot N. Dorff
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Varda Books,
چکیده :
ترجمه ماشینی: پیشرفت‌های باورنکردنی پزشکی امروز، مانند مهندسی ژنتیک، لقاح آزمایشگاهی، و شبیه‌سازی، باورهای دیرینه درباره ماهیت زندگی و مرگ را تغییر داده است. آنها سؤالات سخت اخلاقی و مذهبی را مطرح می کنند. الیوت دورف در کتاب مسائل زندگی و مرگ به تلاقی اجتناب ناپذیر فناوری پزشکی و قوانین و اخلاق یهودی می پردازد.
فضایل مسیحی در عمل پزشکی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Edmund D. Pellegrino, David C. Thomasma, David G. Miller
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Georgetown University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: متخصصان مراقبت های بهداشتی مسیحی در جامعه سکولار و کثرت گرای ما اغلب با عدم اطمینان در مورد جایگاه ایمان مذهبی در عمل پزشکی امروزی مواجه هستند. این کتاب از طریق بررسی یک اخلاق مبتنی بر فضیلت، دیدگاهی الهیاتی از اخلاق پزشکی را پیشنهاد می‌کند که به پزشک مسیحی کمک می‌کند تا ایمان، عقل و وظیفه حرفه‌ای را با هم آشتی دهد. ادموند دی. پلگرینو و دیوید سی. توماسما تاریخچه فضیلت را در اندیشه اخلاقی دنبال می‌کنند و بحث‌های کنونی را درباره جایگاه اخلاق فضیلت در اخلاق زیستی معاصر بررسی می‌کنند. پیشنهاد آنها بین اخلاق الهیاتی مبتنی بر فضایل ایمان، امید و خیریه با اخلاق پزشکی معاصر بر اساس اصول خیرخواهی، عدالت و خودمختاری تعادل برقرار می کند. نتیجه یک نظریه اخلاق بالینی است که بر فضیلت نیکوکاری متمرکز است و در تصمیمات اخلاقی عملی آشکار می شود. با استفاده از اصول اخلاق زیستی مسیحی، نویسندگان به مسائل تفرقه‌انگیز امروزی در پزشکی می‌پردازند. برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و همه کسانی که در زمینه های اخلاق و دین دخیل هستند، این جلد نشان می دهد که چگونه ایمان و عقل می توانند ترکیب شوند تا بهترین رابطه شفابخش ممکن را بین متخصص مراقبت های بهداشتی و بیمار ایجاد کنند.
فضایل در عمل پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edmund D. Pellegrino, David C. Thomasma
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در سال‌های اخیر، نظریه‌های فضیلت در میان متخصصان اخلاق عمومی و پزشکی مورد توجه نوزایی قرار گرفته‌اند. این کتاب یک اخلاق مبتنی بر فضیلت را برای پزشکی، حرفه های بهداشتی و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. نویسندگان با شروع یک گزارش تاریخی از مفهوم فضیلت، نظریه‌ای درباره جایگاه فضایل در عمل پزشکی می‌سازند. نظریه آنها در ماهیت و اهداف پزشکی به عنوان نوع خاصی از فعالیت های انسانی استوار است. مفاهيم فضيلت، فضائل و پزشك فاضل همراه با جايگاه فضائل توكل، شفقت، تدبير، عدالت، شجاعت، اعتدال و رفع منفعت در پزشكي بررسي مي شود. نویسندگان در مورد رابطه بین اصول، قواعد، فضایل و فلسفه پزشکی بحث می کنند. آنها همچنین به تفاوت اخلاق مبتنی بر فضیلت در رویارویی با مشکلات عملی مانند مراقبت از فقرا، تحقیق با افراد انسانی و انجام رابطه شفابخش می پردازند. این کتاب با جلدهای قبلی نویسنده، مبنای فلسفی عمل پزشکی و به نفع بیمار، بخشی از پروژه ادامه دار آنها برای توسعه یک فلسفه اخلاقی منسجم پزشکی است.
کمک و شفا: تعهد دینی در مراقبت‌های بهداشتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edmund, D. Pellegrino, David, C Thomasma
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Georgetown University Press,
فلسفه و عملکرد پزشکی و اخلاق زیستی: رویکردی طبیعت گرایانه-انسان گرایانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Barbara Maier, Warren A. Shibles (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب روش‌های بی‌چالش کنونی در پزشکی، مانند «پزشکی مبتنی بر شواهد» را از دیدگاه انسان‌گرایی و فلسفه پزشکی بررسی می‌کند. این کتاب مسائل مربوط به درمان پزشکی و رویکردهای اخلاقی را مورد بحث قرار می دهد و قوی ترین استدلال ها را نشان می دهد. این استدلال‌ها متعاقباً مورد تحلیل انتقادی قرار می‌گیرند. این کتاب شامل شیوه‌های جدید تفکر است و «روش استعاری» را تبیین، استفاده و مثال می‌زند. این کتاب استدلال می‌کند که تصمیم‌گیری در پزشکی ناکافی است، مگر اینکه مبتنی بر فلسفه پزشکی باشد. این کتاب به عنوان بخشی از استدلال خود، بینش های ارائه شده توسط فلسفه عملی و انسان گرایانه و متفکران خلاق و انتقادی را که روی موضوعات مرتبط با پزشکی کار می کنند، بررسی می کند. از اینجا، تعریفی جدید و ضروری از فلسفه زندگی به دست می‌آید: سبک زندگی خوب دیگر صرفاً به معنای ورزش کردن و پرهیز از سیگار و الکل نیست. همچنین به معنای زندگی کل نگر است که شامل تمام تفکرات، شخصیت و اعمال فرد می شود.
اخلاق مداخله پزشکی در مجازات اعدام: بحثی فلسفی [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اخلاقی بودن مجازات اعدام برای مدت طولانی مورد بحث بوده است. اما این به هیچ وجه منجر به حل این سوال نشده است. فیلسوفان هنوز با هم اختلاف دارند. من در این اثر به اخلاقیات مجازات اعدام فی نفسه نمی پردازم. سوال من متفاوت اما مرتبط است. صرف نظر از اینکه مجازات اعدام از نظر اخلاقی صحیح است یا خیر، آیا مشارکت پزشکان در این عمل اخلاقی است یا غیراخلاقی؟ برای پرداختن به این سوال، در فصل اول شروع می‌کنم و به تشریح نوع مشارکتی که انجمن‌های پزشکی برای پزشکان در مجازات اعدام از نظر اخلاقی مشکل‌ساز می‌دانند، می‌پردازم. آنها بین آنچه «پزشکی کردن» و «مشارکت» در مجازات اعدام می نامند تمایز قائل می شوند و استدلال می کنند که بین این دو تمایز اخلاقی وجود دارد. در حالی که به گفته انجمن های پزشکی، «درگیر شدن» پزشکان در مجازات اعدام از نظر اخلاقی قابل قبول است، پزشکی کردن این عمل غیراخلاقی است. من این موضع را روشن می کنم و نشان می دهم که چه مسائل اخلاقی پیش می آید. سپس پیشنهاد می کنم که نباید بین این دو تمایز وجود داشته باشد. انجمن‌های پزشکی استدلال می‌کنند که پزشکی‌سازی مجازات اعدام، به‌ویژه استفاده پزشکان از تزریق کشنده برای اعدام زندانیان محکوم، غیراخلاقی است و بنابراین باید ممنوع شود، زیرا پزشکان را در انجام کارهای خلاف اهداف پزشکی دخالت می‌دهد.
علم مسیحی در معرض محاکمه: شفای دینی در آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rennie B. Schoepflin
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Johns Hopkins University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در کتاب «علم مسیحی در محاکمه»، مورخ Rennie B. Schoepflin نشان می دهد که چگونه شفای علم مسیحی در پایان قرن نوزدهم جایگزین مناسبی برای پزشکی شد. دانشمندان مسیحی صرفاً به خاطر اعتقادات مذهبی خود بشارت نمی دادند. آنها درگیر یک تجارت درمانی بودند که جایگزین درمانی برای بسیاری از بیمارانی که پزشکی برای آنها رضایت بخش نبوده بود، ارائه می کرد. ردیابی تکامل علم مسیحی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، مسیحیت علم در محاکمه، مبارزه جنبش برای موجودیت در برابر تلاش‌های پزشکی سازمان‌یافته آمریکایی برای محدود کردن فعالیت‌های آن را روشن می‌کند. پزشکان اضطراب و سرسختی برای بی اهمیت جلوه دادن و کنترل دانشمندان مسیحی نشان دادند که نشان دهنده فقدان اعتماد به نفس در میان حرفه پزشکی قرن اخیر در مورد اینکه چه کسی مراقبت های بهداشتی آمریکا را کنترل می کند، دارد. اختیارات محدود جامعه پزشکی از طریق بررسی شوپفلین از نبردهای تنومندی که توسط پزشکان و دانشمندان مسیحی در دادگاه ها و سالن های قانونگذاری آمریکا بر سر قانونی بودن شفای علم مسیحی انجام می شود، آشکارتر می شود. در حالی که موضوعات مجوز پزشکی، معنای عمل پزشکی، و حق فرضی آمریکایی ها برای انتخاب درمانی بر بحث های اولیه غالب بود، رویارویی های بعدی باعث شد که مسائل حقوقی به موضوعات بیماری مسری، امنیت عمومی و حقوق کودکان تغییر کند. در سراسر جهان، دانشمندان مسیحی وضعیت مبهم خود را به عنوان پزشکان و شفا دهندگان مذهبی آشکار کردند. دهه 1920 شاهد آتش بس ناپایدار بین پزشکی آمریکایی و علوم مسیحی بود. با این حال، ابهام بسیاری از آمریکایی ها در مورد تمرین شفای مذهبی همچنان ادامه داشت. در «علوم مسیحی در محاکمه»، ما یک زمینه تاریخی مفید برای درک بحث‌های عمومی اواخر قرن بیستم در مورد حقوق کودکان، مسئولیت والدین و اقتدار پزشکی مدرن به دست می‌آوریم.
  • تعداد رکورد ها : 53