جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 14
بازپروری-اخلاق و آینده جنسیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Frida Simonstein (auth.), Frida Simonstein (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "بازپروری-اخلاق و آینده جنسیت" سه موضوع کاملاً مرتبط را که تاکنون به طور جداگانه در اخلاق زیستی مورد بررسی قرار گرفته اند، گرد هم می آورد: کمک باروری، تقویت و جنسیت. بخش اول این کتاب سیاست‌های کنونی و قانون‌گذاری کمک باروری را هدف قرار می‌دهد. بخش دوم بر دیدگاه‌های کنونی درباره اخلاق PGD و تقویت تمرکز دارد. بخش سوم به آینده جنسیت می پردازد. بخش چهارم به رحم مصنوعی و اکتوژنز می پردازد. هدف این کتاب ارائه دیدگاه مشترک به منظور دستیابی به تصویر بزرگ است. مشارکت کنندگان عبارتند از Matti Häyry، Tuija Takala، Søren Holm، David Heyd، Daniel Callahan، Harriet Bradley، Ekaterina Balabanova و دیگران. برخی از فصول این کتاب به طور قابل توجهی به بحث جاری در مورد موضوعات مورد بحث کمک خواهد کرد. فصل های دیگر بحثی را در مورد موضوعاتی که هنوز مورد بحث قرار نگرفته اند آغاز خواهد کرد. "Reprogen-Ethics و آینده جنسیت" قطعا برای خوانندگانی که به هر یک از موضوعات متقاطع کمک باروری، تقویت ژنتیکی و جنسیت علاقه مند هستند، جذاب خواهد بود. متخصصان اخلاق زیستی، جامعه شناسان، مشاوران ژنتیک، متخصصین زنان، قانونگذاران و دانشجویان رشته های مرتبط.
دموکراسی ژنتیکی: دیدگاه‌های فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Veikko Launis, Juha Raikka
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب تجزیه و تحلیل عمیقی از مسائل اخلاقی، اجتماعی و فلسفی مربوط به تحقیقات ژنتیک مدرن و فناوری ژن ارائه می دهد. هدف این کتاب معرفی تحقیقات سیستماتیک در مورد اثرات اجتماعی و اخلاقی استفاده و توسعه ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) و همچنین کسب، استفاده و ذخیره اطلاعات ژنتیکی انسان (HGI) است. این کتاب از منظر فلسفه اجتماعی و سیاسی نوشته شده است.
شایستگی و آسیب‌پذیری در تحقیقات زیست پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Bielby
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: دانش پیشرفته در مورد ماهیت و علل اختلال روانی به طور فزاینده ای به نیاز به استخدام شرکت کنندگان آسیب پذیر شناختی در تحقیقات زیست پزشکی منجر شده است. این افراد اغلب در منطقه خاکستری بین صلاحیت تصمیم گیری آشکار و عدم صلاحیت تصمیم گیری آشکار قرار می گیرند و در نتیجه ممکن است به عنوان دارای ظرفیت قانونی برای اتخاذ چنین تصمیماتی شناخته نشوند. هسته اصلی بحث اخلاقی پیرامون مشارکت افراد آسیب‌پذیر شناختی در پژوهش این است که چه زمانی، اگر اصلاً، باید آنها را به‌طور تصمیم‌گیری و قانونی قضاوت کنیم که از طرف خودشان با رضایت یا امتناع از مشارکت پژوهشی صلاحیت داشته باشند و چه زمانی باید در مورد ناکارآمدی آنها قضاوت کرد. این احترام در این کتاب، نویسنده یک چارچوب توجیهی جدید برای قضاوت درباره صلاحیت تصمیم گیری برای رضایت به تحقیقات زیست پزشکی با اشاره به پنج گروه از افراد آسیب پذیر شناختی - کودکان و نوجوانان بزرگتر، بزرگسالان دارای ناتوانی ذهنی، بزرگسالان مبتلا به افسردگی، بزرگسالان مبتلا به اسکیزوفرنی و بزرگسالان مبتلا به زوال عقل، از جمله بیماری آلزایمر. با استفاده از این چارچوب، نویسنده استدلال می‌کند که ما می‌توانیم قضاوت‌های اخلاقی قابل دفاعی در مورد صلاحیت یا عدم صلاحیت یک شرکت‌کننده بالقوه برای دادن رضایت همزمان به تحقیق با در نظر گرفتن اینکه آیا قضاوت صلاحیت برای حقوق عمومی شرکت‌کننده بالقوه مضرتر است یا نه. از قضاوت بی کفایتی این استدلال همچنین برای توجیه گزارشی از تصمیم‌گیری پشتیبانی شده در تحقیق استفاده می‌شود و برای ارزیابی میزان مشهود بودن این رویکرد در دستورالعمل‌های اخلاقی و مقررات قانونی موجود استفاده می‌شود. این کتاب مورد علاقه متخصصان اخلاق زیستی و همچنین روانپزشکان و وکلای پزشکی دانشگاهی خواهد بود که به سوالات هنجاری مطرح شده توسط مفاهیم شایستگی و ظرفیت علاقه مند هستند.
ریسک قابل قبول در تحقیقات زیست پزشکی: دیدگاه‌های اروپایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sigmund Simonsen (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب اولین اثر مهمی است که به یک سوال اصلی در تحقیقات زیست پزشکی می پردازد: مسئله خطر قابل قبول. سطح قابل قبول خطرات با الزام تناسب در قانون تحقیقات زیست پزشکی تنظیم می شود، که بیان می کند که خطر و بار برای شرکت کننده باید متناسب با منافع بالقوه برای شرکت کننده، جامعه یا علم باشد. این تحقیق به تحقیقات روی داوطلبان سالم، کودکان، افراد آسیب‌پذیر می‌پردازد و شامل آزمایش‌های بالینی کنترل‌شده با دارونما می‌شود. این یک سهم عمده در روشن کردن مهم‌ترین، اما بحث‌برانگیزترین و پیچیده‌ترین موضوع در قانون تحقیقات زیست پزشکی و اخلاق زیستی است. دستورالعمل کارآزمایی بالینی اتحادیه اروپا، کنوانسیون اویدو شورای اروپا (و پروتکل الحاقی آن) و مقررات ملی در کشورهای عضو پوشش داده شده است. این یک کار مرتبط برای حقوقدانان و متخصصان اخلاق است و رویکرد عملی آن ابزار ارزشمندی برای محققان و اعضای کمیته‌های اخلاق پژوهشی است که بر تحقیقات زیست پزشکی نظارت می‌کنند.
اخلاق غربالگری در خدمات درمانی و پزشکی: خدمت به جامعه یا خدمت به بیمار؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Niklas Juth, Christian Munthe (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: برنامه‌های غربالگری پزشکی یا سلامت محور یکی از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های مراقبت‌های بهداشتی و شیوه‌های بهداشت عمومی در مراقبت‌های بهداشتی و اخلاق سلامت عمومی و همچنین بحث‌های مربوط به سیاست‌های سلامت است. با وجود این، اکثر روش‌های غربالگری در ادبیات پژوهشی خود را به جنبه‌های علمی مجزا محدود می‌کنند که گاهی با تحلیل‌های اقتصادی یا گمانه‌زنی‌های سست در مورد جنبه‌های سیاست تکمیل می‌شود. در عین حال، پیشرفت‌های اخیر در ژنتیک و فناوری پزشکی، و همچنین تمرکز جامعه به سرعت در حال رشد بر نگرانی‌های بهداشت عمومی، الهام‌بخش افزایش برنامه‌های غربالگری پیشنهاد شده یا اخیراً آغاز شده است. این کتاب شامل تحلیل عمیقی از مسائل اخلاقی، سیاسی و فلسفی مربوط به برنامه های غربالگری سلامت محور است. این مطالعه ملاحظاتی را که هنگام تعامل مراقبت های بهداشتی با سایر مؤسسات اجتماعی در مقیاس وسیع به وجود می آید، بررسی می کند، همانطور که در مورد غربالگری وجود دارد: چه ارزش هایی ممکن است توسط برنامه های غربالگری ترویج یا به خطر بیفتد؟ چه تضادهای ارزشی معمولاً ایجاد می شود - چه در داخل و چه در رابطه با اهداف مراقبت های بهداشتی، از یک سو، و اهداف سلامت عمومی و جامعه عمومی، از سوی دیگر؟ چه جنبه هایی از غربالگری برای تعیین اینکه آیا باید انجام شود یا نه و چگونه باید سازماندهی شود تا قابل دفاع باقی بماند، مرتبط است؟ اخلاق غربالگری چه پیامدهایی برای اخلاق مراقبت های بهداشتی به طور کلی دارد؟ این سؤالات با استفاده از روش‌های فلسفی تحلیل مفهومی، و همچنین مدل‌ها و نظریه‌های فلسفه اخلاق و سیاسی، اخلاق پزشکی و اخلاق بهداشت عمومی، به تعداد زیادی از برنامه‌های غربالگری در حال انجام و پیشنهادی پرداخته می‌شوند که این کتاب را به اولین اثر جامع تبدیل می‌کند. در مورد اخلاق غربالگری تجزیه و تحلیل ها و پیشنهاداتی ارائه می شود که مورد علاقه کارکنان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی، سیاست گذاران و عموم مردم است.
فلسفه و عملکرد پزشکی و اخلاق زیستی: رویکردی طبیعت گرایانه-انسان گرایانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Barbara Maier, Warren A. Shibles (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Netherlands: Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب روش‌های بی‌چالش کنونی در پزشکی، مانند «پزشکی مبتنی بر شواهد» را از دیدگاه انسان‌گرایی و فلسفه پزشکی بررسی می‌کند. این کتاب مسائل مربوط به درمان پزشکی و رویکردهای اخلاقی را مورد بحث قرار می دهد و قوی ترین استدلال ها را نشان می دهد. این استدلال‌ها متعاقباً مورد تحلیل انتقادی قرار می‌گیرند. این کتاب شامل شیوه‌های جدید تفکر است و «روش استعاری» را تبیین، استفاده و مثال می‌زند. این کتاب استدلال می‌کند که تصمیم‌گیری در پزشکی ناکافی است، مگر اینکه مبتنی بر فلسفه پزشکی باشد. این کتاب به عنوان بخشی از استدلال خود، بینش های ارائه شده توسط فلسفه عملی و انسان گرایانه و متفکران خلاق و انتقادی را که روی موضوعات مرتبط با پزشکی کار می کنند، بررسی می کند. از اینجا، تعریفی جدید و ضروری از فلسفه زندگی به دست می‌آید: سبک زندگی خوب دیگر صرفاً به معنای ورزش کردن و پرهیز از سیگار و الکل نیست. همچنین به معنای زندگی کل نگر است که شامل تمام تفکرات، شخصیت و اعمال فرد می شود.
سالنامه اخلاق زیستی جلد دوم: تحولات منطقه ای در اخلاق زیستی: 1989-1991 [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که در جلد 1 اشاره شد، مجموعه کتاب سال به طور متناوب بین یک جلد دوسالانه ردیابی بحث های الهیات اخیر در مورد موضوعات در اخلاق زیستی و یک جلد دوسالانه ردیابی بحث های منطقه ای اخیر در اخلاق زیستی است. جلد 2 برای اولین بار یک خلاصه تک جلدی جامع از تحولات اخیر بین المللی و منطقه ای در مورد موضوعات خاص در اخلاق زیستی ارائه می دهد. برای ایجاد یکنواختی در بحث از همه نویسندگان خواسته شد تا در مورد موضوعات زیر گزارش دهند: فناوری‌های جدید تولید مثل، سقط جنین، درگیری‌های مادر و جنین، مورد نوزادان ناتوان شدید، رضایت از درمان و آزمایش، رازداری، دسترسی عادلانه به مراقبت‌های بهداشتی، نگرانی‌های اخلاقی. با اقدامات کنترل هزینه، تصمیمات برای خودداری یا لغو درمان پایدار، اتانازی فعال، تعریف مرگ، اهدای عضو و پیوند ایجاد شده است. مشارکت کنندگان محترم بین المللی در مورد 16 حوزه زیر گزارش می دهند: ایالات متحده، کانادا، آمریکای لاتین، انگلستان و ایرلند، فرانسه، هلند، آلمان/اتریش/سوئیس، اروپای شرقی، اسپانیا/پرتغال/ایتالیا/اسکاندیناوی، هند، آسیای جنوب شرقی، چین، ژاپن، استرالیا/نیوزیلند، شورای اروپا/EEC. مفسران از سه مجموعه منابع استفاده می‌کنند: اساسنامه، پیشنهادات قانونی، و تغییرات نظارتی که به طور مستقیم بر حوزه‌های مربوط به اخلاق زیستی تأثیر می‌گذارد یا پیامدهایی برای آنها دارد. رویه قضایی و احکام دادگاهی که به طور قاطع یا پیشنهادی، تفاسیر حقوقی اخیر را از موضوعات خاص حوزه‌های اخلاق زیستی شکل می‌دهند. بیانیه‌های رسمی کمیسیون‌های منصوب دولتی، نهادهای مشورتی و گروه‌های حرفه‌ای نماینده، و همچنین بیانیه‌ها و توصیه‌های کمتر رسمی سایر سازمان‌ها. این جلد علاوه بر ارائه خلاصه‌های به‌موقع تحولات اخیر، ارجاعات کتاب‌شناختی غنی و مفیدی را به مجموعه‌ای از اسناد ارائه می‌دهد که با توجه به نبود مجموعه‌ای متمرکز بین‌المللی از چنین اسنادی، آشنایی با بسیاری از آنها برای خوانندگان دشوار خواهد بود. کتاب سال باید به طور گسترده توسط همه علمای اخلاق زیستی، تحلیلگران سیاست عمومی، حقوقدانان و متکلمان مورد مشورت قرار گیرد.
سالنامه اخلاق زیستی جلد سوم: تحولات الهیاتی در اخلاق زیستی: 1990–1992 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dr. Theo A. Boer , Dr. Egbert Schroten (auth.) , B. Andrew Lustig , Baruch A. Brody , H. Tristram Engelhardt Jr. , Laurence B. McCullough (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که حوزه اخلاق زیستی به بلوغ رسیده است، توجه فزاینده ای به نحوه برخورد با مسائل اخلاق زیستی در سنت های مختلف اخلاقی و مذهبی و در مناطق مختلف جهان معطوف شده است. با این حال، اغلب به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد این موضوعات دشوار است. مجموعه سالنامه اخلاق زیستی تجزیه و تحلیل هایی را در مورد چگونگی مسائلی مانند تکنیک های جدید باروری، سقط جنین، درگیری های مادر و جنین، مراقبت از نوزادان مبتلا به بیماری جدی، رضایت، رازداری، دسترسی عادلانه، کنترل هزینه ها، خودداری و لغو درمان، به علاقه مندان ارائه می دهد. اتانازی فعال، تعریف مرگ و پیوند اعضا در سنت ها و مناطق مختلف مذهبی مورد بحث قرار گرفته است. جلد سوم تحولات الهیاتی 1990-1992 را در سنت های انگلیکن، باپتیست، بودایی، کاتولیک، پروتستان قاره ای، ارتدوکس شرقی، هندو، یهودی، قدیس آخرالزمان، لوتری، متدیست، مسلمان و پروتستان مورد بحث قرار می دهد. جلد چهارم به پوشش سیاست‌های رسمی دولت و جامعه پزشکی در مورد این موضوعات در سراسر جهان ادامه خواهد داد.
سالنامه اخلاق زیستی جلد اول: تحولات الهیاتی در اخلاق زیستی: 1988-1990 [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که حوزه اخلاق زیستی به بلوغ رسیده است، توجه فزاینده ای به نحوه برخورد با مسائل اخلاق زیستی در سنت های مختلف اخلاقی و مذهبی و در نقاط مختلف جهان معطوف شده است. با این حال، اغلب به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد این موضوعات دشوار است. مجموعه سالنامه اخلاق زیستی تجزیه و تحلیل هایی را در مورد چگونگی مسائلی مانند تکنیک های جدید باروری، سقط جنین، درگیری های مادر و جنین، مراقبت از نوزادان مبتلا به بیماری جدی، رضایت، محرمانه بودن، دسترسی عادلانه، کنترل هزینه، ترک درمان، اتانازی فعال، تعریف، به علاقه مندان ارائه می کند. مرگ و پیوند اعضا در این سنت های مختلف و نقاط مختلف جهان مورد بحث قرار گرفته است. جلد اول، و هر جلد دوم بعدی، تحولات سنت‌های انگلیکان، باپتیست، بودایی، کاتولیک، ارتدوکس شرقی، هندو، یهودی، LDS، لوتری، متدیست، مسلمان و پروتستان را مورد بحث قرار خواهد داد. جلد دوم، و هر جلد دوم پس از آن، سیاست های رسمی دولت و جامعه پزشکی در مورد این موضوعات در سراسر جهان را مورد بحث قرار می دهد.
سالنامه اخلاق زیستی جلد پنجم: تحولات الهیاتی در اخلاق زیستی: 1992-1994 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
B. Andrew Lustig (auth.), B. Andrew Lustig (eds.) (بی. اندرو لوستیگ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: همانطور که حوزه اخلاق زیستی به بلوغ رسیده است، توجه فزاینده ای به نحوه برخورد با مسائل اخلاق زیستی در سنت های مختلف اخلاقی و مذهبی و در مناطق مختلف جهان معطوف شده است. با این حال، اغلب به دست آوردن اطلاعات به موقع در مورد این موضوعات دشوار است. مجموعه کتاب سالانه اخلاق زیستی چگونگی مسائلی مانند تکنیک‌های جدید باروری، سقط جنین، درگیری‌های مادر و جنین، مراقبت از نوزادان به‌شدت بیمار، رضایت، محرمانه‌بودن، دسترسی عادلانه، کنترل هزینه، خودداری و لغو درمان، اتانازی، تعریف مرگ، و پیوند اعضا در ادیان و مناطق مختلف مورد بحث قرار گرفته است. جلد 5 تحولات الهیاتی را از 1992 تا 1994 در سنت های انگلیسی، باپتیست، کاتولیک، هندو، شاهد یهوه، یهودی، قدیس آخرالزمان، لوتری، متدیست، مسلمان، پنطیکاستی و پروتستان مورد بحث قرار می دهد.
  • تعداد رکورد ها : 14