جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
بررسی پیشینیه کاربرد اصطلاح «معجزه» در روایات
نویسنده:
علی عادل زاده
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
درایات: مرجع مطالعات تاریخ پژوهانه کتاب و سنت,
اعجاز و تحدی: پاسخ به شبهات
نویسنده:
سیدمحمدحسن جواهری
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
تهران - ایران: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی,
چکیده :
در این کتاب مباحث کلیـدی اعجـاز و تحدی دنبال می‌شـود و به مهم‌ترین شبهات این دو حوزه پاسخ می‌گوید. ساختار این نوشتار با غلبه مباحث مرتبط با اعجاز قرآن کریم سامـان یافته است. در این کتاب اصـل معجـزه بودن قرآن که بر اسـاس تحدی و عدم هماوردی شکل می‌گیرد، تعقیب شده و شبهات و معارضات قدیـم و جدید به بوتـه نقد گذاشته شـده است. بازخوانی و تکمیل آرای گذشتـگان در مباحث گوناگون نظـری اعجـاز، جامعیت نسبی شبهات و نقد و بررسی مهم‌ترین معارضات از عمده نوآوری‌های مطرح شده در این کتاب است.
معجزات در سه جلد: خدا، علم و روانشناسی در ماوراء الطبیعه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
J. Harold Ellens (جی. هارولد النز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Praeger,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا علم، روانشناسی و زیست شناسی می توانند معجزات را توضیح دهند؟ این مجموعه سه جلدی با ارائه جدیدترین و همچنین کلاسیک، تفکر و پژوهش در مورد معجزات از حوزه‌هایی که شامل روان‌شناسی، روان‌پزشکی، الهیات، زیست‌شناسی و تاریخ می‌شود، تلاش می‌کند به این سؤال پاسخ دهد. همه ما از اتفاقات معجزه آسایی که در طول تاریخ ظاهر شده اند شنیده ایم. آنها از کلاله و نمادهای خونریزی گرفته تا تومورهای مرگباری که ناپدید می شوند و شفادهنده هایی که فقط با گذاشتن دست بر روی مبتلایان موفق می شوند، متغیر هستند. از افرادی که می توانند رویدادهای غیرمنتظره را پیش بینی کنند تا به اصطلاح رسانه ها و کسانی که گفته می شود می توانند مرده را ببینند و با آنها صحبت کنند. این کتاب‌ها به رهبری یک محقق برجسته که به‌عنوان ویراستار مجموعه‌های روان‌شناسی، دین و معنویت پراگر خدمت می‌کند، به بررسی معجزات جسم، ذهن و روح می‌پردازد و جدیدترین پژوهش‌ها و نوشته‌های مربوط به این رویدادهای غیرمعمول را ارائه می‌کند و هدف آن سخت‌افزاری است. علم به برخی از پایدارترین و عجیب‌ترین پدیده‌های مرتبط با نژاد بشر است. آیا علم، روان‌شناسی و زیست‌شناسی می‌توانند معجزات را توضیح دهند؟ این مجموعه سه جلدی با ارائه جدیدترین و همچنین کلاسیک تفکر و پژوهش در مورد معجزات از حوزه‌های روان‌شناسی، روان‌پزشکی، الهیات، زیست‌شناسی و تاریخ تلاش می‌کند به این سوال پاسخ دهد. و پس از دعای انجیلی بر سر او، به سراغ داستان‌هایی از افرادی رفتیم که روی میز عمل جان خود را از دست دادند تا زنده شوند تا از چراغ‌های درخشان و مسیر زندگی پس از مرگ بگویند، همه ما از اتفاقات معجزه آسایی شنیده‌ایم. آنها در طول تاریخ ظاهر شده اند. آنها از کلاله و نمادهای خونریزی دهنده گرفته تا تومورهای مرگباری که ناپدید می شوند و شفادهنده هایی که فقط با گذاشتن دست روی افراد مبتلا به موفقیت می رسند، متغیر هستند. از افرادی که می توانند رویدادهای غیرمنتظره را پیش بینی کنند تا به اصطلاح رسانه ها و کسانی که گفته می شود می توانند مرده را ببینند و با آنها صحبت کنند. برخی از معجزات به طور پیچیده ای با باورهای دینی گره خورده اند، اما میلیون ها نفر وجود دارند که به هیچ دین خاصی نسبت نمی دهند، با این حال هنوز معتقدند که اتفاقاتی رخ می دهد که تمام قوانین طبیعت را نادیده می گیرد، و بنابراین توضیح علمی را به چالش می کشد. در این کتاب‌ها، محقق برجسته جی. هارولد النز و تیم مشارکت‌کنندگان متخصصش، معجزات بدن، ذهن و روح را بررسی می‌کنند و جدیدترین تحقیقات و نوشته‌های خود را در مورد این رویدادهای غیرمعمول ارائه می‌کنند، زیرا هدف آن‌ها ارائه علم سخت به برخی از پایدارترین آنهاست. - و پدیده های عجیب و غریب مرتبط با نوع بشر.
درباره توقف کاریزما: بحث پروتستانی در مورد معجزات پسا کتاب مقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jon Ruthven
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Sheffield Academic Press ,
الهیات فلسفی معاصر [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro، Chad Meister
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: در الهیات فلسفی معاصر، چارلز تالیافرو و چاد مایستر بر موضوعات کلیدی در الهیات فلسفی معاصر در مسیحیت، اسلام و یهودیت و همچنین هندوئیسم و ​​بودیسم تمرکز می کنند. این جلد با بحث در مورد ابزارهای روش شناختی کلیدی در دسترس متکلم فلسفی، مانند ایمان و عقل، علم و دین، وحی و کتاب مقدس، و مرجعیت و سنت آغاز می شود. نویسندگان از این ابزار برای کشف موضوعاتی از جمله زبان، ناگفتنی، معجزه، شر و زندگی پس از مرگ استفاده می کنند. آنها همچنین با الاهیات فلسفی کاربردی، از جمله نگرانی های زیست محیطی، گفتگوی بین ادیان، و ماهیت و اهمیت ارزش های سیاسی دست و پنجه نرم می کنند. یک بحث پایانی پیشنهاد می کند که الهیات فلسفی می تواند به تأملات و اقدامات مهم در مورد تغییرات آب و هوایی کمک کند.
أعلام الهدایة المجلد 11
نویسنده:
لجنه التالیف فی المعاونیه الثقافیه للمجمع العالمی لاهل البیت (ع)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: قم ، المجمع العالمي لاهل البيت (ع) ,
چکیده :
اَعْلامُ الْهِدایَه عنوان چهارده جلد کتاب به زبان عربی درباره زندگی چهارده معصوم است که جمعی از محققان در معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت جمع‌آوری و تهیه نموده‌اند. ترجمۀ دورۀ کامل أعلام‌الهدایة یا تعدادی از مجلدات آن به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی، اردو و مالایی نیز منتشر شده است. پیشوایان هدایت، عنوان ترجمه فارسی این مجموعه است. جلد یازدهم مجموعه اعلام الهدایه کتاب «جواد الأئمة، حضرت امام محمد تقی (ع)» است و چهار فصل دارد. فصل اول درباره فضائل و کرامات امام جواد(ع) است. فصل دوم به مراحل زندگی امام جواد(ع) تا شهادت امام رضا(ع) می‌پردازد. فصل سوم درباره ویژگی‌های عصر امام جواد، خصوصیات حاکمان معاصر با ایشان، فعالیت‌های علمی امام جواد(ع) و میراث علمی ایشان است. فصل چهارم به تقاضاهای عمومی گسترۀ اسلامی، نیازهای گروه صالحان، مدرسه و میراث علمی امام جواد(ع) می‌پردازد.
أعلام الهدایة المجلد 10
نویسنده:
لجنه التالیف فی المعاونیه الثقافیه للمجمع العالمی لاهل البیت (ع)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: المجمع العالمي لاهل البيت (ع),
چکیده :
اَعْلامُ الْهِدایَه عنوان چهارده جلد کتاب به زبان عربی درباره زندگی چهارده معصوم است که جمعی از محققان در معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت جمع‌آوری و تهیه نموده‌اند. ترجمۀ دورۀ کامل أعلام‌الهدایة یا تعدادی از مجلدات آن به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی، اردو و مالایی نیز منتشر شده است. پیشوایان هدایت، عنوان ترجمه فارسی این مجموعه است. جلد دهم مجموعه اعلام الهدایه کتاب «ثامن الأئمة، حضرت امام رضا(ع)» است و چهار فصل دارد. فصل نخست درباره شخصیت و فضائل امام رضا(ع) است. فصل دوم درباره مراحل زندگی ایشان می‌باشد. فصل سوم به شرایط سیاسی اجتماعی امام رضا و عملکرد و نقش فکری و دینی ایشان در جامعه می‌پردازد و فصل چهارم در مورد رخدادهای قبل از ولایت عهدی، فعالیت‌های امام رضا(ع) در دوران ولایت عهدی و احتجاج‌ها و میراث امام رضا(ع) است.
معجزات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
C. S. Lewis (سی. اس. لوئیس)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
1947 -2015,
چکیده :
ترجمه ماشینی: معجزه اصلی که توسط مسیحیان ادعا شده است، تجسم است. می گویند خدا انسان شد. هر معجزه دیگری راه را برای این امر آماده می کند یا از آن نتیجه می شود.» این بیانیه کلیدی معجزه است، که در آن سی.اس.لوئیس نشان می دهد که یک مسیحی نه تنها باید معجزات را بپذیرد، بلکه باید از آن به عنوان شاهدی بر دخالت شخصی منحصر به فرد خدا در خلقتش خوشحال شود. لوئیس با استفاده از شفافیت و شوخ طبعی خاص خود برای توسعه استدلال خود، عقل گرایان، ادم گرایان و دئیست ها را بر اساس دلایل خود به چالش می کشد و با این بیان که: «کسانی که تصور می کنند معجزه نمی تواند اتفاق بیفتد، صرفاً هدر می دهند. وقت خود را با نگاه کردن به متون: ما از قبل می دانیم که آنها چه نتایجی را خواهند یافت زیرا آنها با طرح این سؤال شروع کرده اند.» معجزات کتابی نوشته سی.اس.لوئیس است که در ابتدا در سال 1947 منتشر شد و در سال 1960 تجدید نظر شد. لوئیس استدلال می کند که قبل از اینکه بتوان از مطالعه تاریخ یاد گرفت که آیا معجزه ای رخ داده است یا خیر، ابتدا باید این سؤال فلسفی را حل کرد که آیا چنین است. منطقاً ممکن است که معجزه در اصل اتفاق بیفتد. او مورخان مدرن و متفکران علمی، به‌ویژه محققان سکولار کتاب مقدس را متهم می‌کند که در مقابل معجزات سؤال می‌کنند و اصرار می‌ورزند که بی‌اعتباری مدرن به معجزه یک سوگیری فرهنگی است که بر سوابق تاریخی تحمیل شده است و از آن قابل استخراج نیست. فیلسوفان و دانشمندانی از جمله ویکتور رپرت، ویلیام هاسکر و آلوین پلانتینگا «برهان عقل» را بسط داده‌اند و به لوئیس اعتبار می‌دهند که برای اولین بار این برهان را در معجزات فصل 3 آشکار کرده است. این استدلال معتقد است که اگر، همانطور که طبیعت گرایی کامل مستلزم آن است، همه افکار ما معلول یک علت فیزیکی هستند، پس دلیلی برای این فرض وجود ندارد که آنها نیز نتیجه یک دلیل معقول باشند. با این حال، دانش با استدلال از زمین تا نتیجه درک می شود. بنابراین، اگر طبیعت گرایی صادق بود، هیچ راهی برای شناخت آن وجود نداشت، یا چیز دیگری که نتیجه مستقیم یک علت فیزیکی نباشد. لوئیس ادعا می کند که بر اساس این منطق، گزاره "من دلیلی دارم که معتقدم طبیعت گرایی معتبر است" به طور خودارجاعی مانند جمله "یکی از کلمات این جمله معنایی را که به نظر می رسد ندارد" است. ، یا جمله «من هرگز حقیقت را نمی گویم». در هر مورد، فرض صحت نتیجه، امکان وجود دلایل معتبر برای رسیدن به آن را از بین می برد. برای خلاصه کردن استدلال در کتاب، لوئیس ازJ.B.S.Haldane نقل قول می‌کند که به یک خط استدلال مشابه متوسل می‌شود. هالدن می گوید: "اگر فرآیندهای ذهنی من به طور کامل توسط حرکات اتم ها در مغز من تعیین می شود، دلیلی ندارم که تصور کنم باورهای من درست است ... و از این رو هیچ دلیلی ندارم که تصور کنم مغزم از اتم ها تشکیل شده است."
معجزات و ذهن قرون وسطی: نظریه، سابقه و رویداد، 1000-1215 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Benedicta Ward (بندیکتا وارد)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wildwood House,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نویسنده به بررسی نظریه معجزات، برگرفته از آگوستین، که در سراسر قرون وسطی رواج داشت، به بررسی زیارتگاه‌های سنتی معرف، معجزاتی که با آنها مرتبط بودند، و تغییر رو به رشد به سوی عبادت مردمی در این دوره می‌پردازد. این کتاب جامع، در دسترس و کاملاً مستند است، این کتاب منبع اصلی برای قرون وسطایی ها است.