جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
شبهات وردود : رسائل اربع فی‌ الکلام و الفقه ترد علی‌ الشبهات‌ الوارده حول‌ المعاد الجسمانی ...
نویسنده:
تالیف جعفرالسبحانی.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: موسسه‌الامام‌ صادق (ع),
مبدا و معا‌د
نویسنده:
معتمد خراسا‌نی‌، اسما‌عیل‌
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
عقاید ابن تیمیه در ترازوی اهل بیت و اهل سنت(مطالعه تحلیلی انتقادی نمونه توحید، نبوت، معاد)
نویسنده:
نویسنده:ابراهیم‌عبدالله احمد؛ استاد راهنما:شیخ‌یاسر قطیش؛
نوع منبع :
رساله تحصیلی
چکیده :
موضوع این تحقیق (عقائدابن تیمیه در ترازوی اهل بیت و اهل سنت،مطالعه تحلیلی انتقادی نمونه توحید، نبوت، معاد این تحقیق بلا شک یکی از مهمترین کمباحث کلامی میباشد، که به نقد مشکلات عقائدی ایدئولوژیک ابن تیمیه، با استفاده از دیدگاه ایدئولوژیک از منظر مدرسه اهل بیت و مدرسه خلفا به مسئله ابن تیمیه می پردازد. این پژوهش با هدف نشان دادن میزان مخالفت عقائد وباورهای ابن تیمیه با باورهایی وآموؤش های قرآنی که توسط رسول خدا به ما رسده است، واهمچنین اهل بیت صحابه نیکوکار آن حضرت به ما نقل کرده به عمل وی آید. و برخی از نتایج مهم این تحقیق این است که تاثیر در عرصه دینی وعقلی دارد. آموزه های وهابیت، تحت هدایت آموزه های دروغین ابن تیمیه، بنا بر دیدگاهای فرق ومذاهب اسلامی، مخالف عقائد و آموزه های اسلامی می باشد. همانطور که همه می دانید: تمام رنج های دنیای اسلام از جنگ ها و نزاع هایی که موجب ویرانی، نابودی، نفرت و نفرت در زمان ما می شود، نتیجه باورها ابن تیمیه است. لذا این مسؤولیت سنگینی ایست بر ملت اسلامی که بایستی به هر وسیله ای راه حلی برای دفاع از حرم دین و مقابله با تحریف آن مبارزه کند. در درمان این مسئله کلامی از روش های استقرئی تحلیلی همراه با انتقاد علمی بر اساس ادله عقلی ونقلی استفاده کرده ام.
خلاصة علم الکلام
نویسنده:
عبدالهادی فضلی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: مؤسسة دائرة المعارف الفقه الاسلامی,
چکیده :
کتاب «خلاصة علم الکلام» عبدالهادی فضلی است. مولف در این کتاب، خلاصه‌ ای از علم کلام را با این موضوعات به زبان عربی فراهم آورده است: مقدمه‌ ای در تعریف و موضوع و هدف و فایده علم کلام، شیوه‌ های بررسی موضوعات علم کلام (نقلی، عقلی، تکاملی، وجدانی و عرفانی)، شرح و توضیح برخی از اصطلاحات شایع علم کلام، مبحث الوهیت و مسائل مربوط به آن، عدل الهی، نبوت، امامت، و معاد.
مرگ، جاودانگی و زندگی جاودانه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
T Ryan Byerly (editor) (تی رایان بایرلی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب کاوشی چند وجهی در مورد مرگ و احتمالات زندگی پس از مرگ ارائه می دهد. با ترکیب انواع رویکردها به این موضوعات، چارچوبی منحصر به فرد برای بسط و شکل دهی مجدد بحث های فلسفی پایدار پیرامون وجود انسان تا و پس از مرگ فراهم می کند. این کتاب که شامل مقالات اصلی از گروه های متنوعی از محققان بین المللی است، در چهار بخش اصلی تنظیم شده است. اولاً به چگونگی تجربه یا تجربه مرگ می پردازد، درگیر شدن با موضوعاتی مانند تجربیات نزدیک به مرگ، پیوندهای مستمر با متوفی، و نگرش نسبت به مردن. ثانیاً، به بقای مرگ می‌پردازد، به متافیزیک افراد انسانی، ماهیت زمان، ماهیت خود واقعی و ماهیت الهی می‌پردازد. سپس ارزش فناپذیری و جاودانگی را با استفاده از منابع تاریخ فلسفه، فراتحلیل بحث های معاصر و قیاس بین مرگ فردی و انقراض گونه ها ارزیابی می کند. در نهایت، با بررسی جایگاه ایثار، تجسم و هویت نژادی در چنین زندگی، به بررسی چگونگی زندگی ابدی می‌پردازد. این جلد اجازه می دهد تا انواع دیدگاه های فلسفی و کلامی را در مورد پایان زندگی و آنچه ممکن است فراتر از آن وجود داشته باشد، بیان کند. به این ترتیب، منبعی جذاب برای محققان فلسفه دین، الهیات و مطالعات مرگ خواهد بود.