جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 49
فضاءات الحرية .. بحث في مفهوم الحرية في الإسلام
نویسنده:
سلطان بن عبد الرحمن العميري
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
اختیار و خداباوری کلاسیک: اهمیت آزادی در الهیات موجود مطلق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hugh J. McCann
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : مقالات مجموعه حاضر به بعد دینی مسئله آزادی اراده می پردازد. همه مقالات همچنین پیامدهایی برای مسائل فلسفی و کلامی گسترده‌تر دارند و بنابراین برای طیف گسترده‌ای از محققان، اعم از مذهبی و سکولار، مورد توجه قرار خواهند گرفت. آنها با هم مروری تاریخی و معاصر از مشکلات الهیات آزادی را همراه با کارهای اخیر برخی از فیلسوفان مهم در این زمینه با هدف حل این مشکلات ارائه می دهند. فصول به چهار بخش تقسیم شده است. اولی به مسائل محوری در مورد ماهیت اختیار و چگونگی ارتباط اختیار با موضوعات الهیاتی مانند تقدیرگرایی الهیاتی و مسئله شر می پردازد. بخش دوم بر بحث‌های تاریخی درباره اراده آزاد و خداباوری متمرکز است، اما با نگاهی به این که چگونه می‌توان آن بحث‌های تاریخی را با بحث‌های معاصر وارد بحث کرد. هدف بخش سوم پرداختن به آزادی الهی و درک آن است، در حالی که بخش پایانی به بررسی مفاهیم دکترین همه‌علت الهی می‌پردازد.
مشکل مذهبی با آزادی مذهبی: چرا سیاست خارجی به الهیات سیاسی نیاز دارد؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Joustra
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
درسگفتار کلام - مشهد 1397 - 1
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
استدلال‌های مَدرَسی له و علیه آزادی دینی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
.Reichberg, Gregory M (گرگوری ام. رایشبرگ)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
حق سقط جنین به عنوان آزادی دینی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peter Wenz (پیتر ونز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Temple University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: با ترکیب فعلی دیوان عالی و چالش‌های اخیر رو در مقابل وید، رویکرد جدید پیتر اس.ونز به مسائل اخلاقی، اخلاقی و حقوقی مربوط به حق زنان برای سقط جنین انتخابی ممکن است جریان را در این بحث تغییر دهد. او استدلال می کند که دادگاه عالی در مورد Roe v.Wade به تصمیم درستی رسیده است اما به دلایل اشتباه. Wenz ادعا می کند که حق زن برای خاتمه دادن به بارداری خود باید نه بر اساس حق قانونی او برای حفظ حریم خصوصی، بلکه بر اساس قانون اساسی تضمین آزادی مذهبی، مبنایی برای آزادی انتخاب باشد که مشمول انتقادات قانونی علیه رو نیست. حداقل تا هفته بیستم بارداری، اعتقاد انسان به انسان بودن یا نبودن جنین یک تصمیم شرعی است. او معتقد است که از آنجایی که سؤالات در مورد وضعیت اخلاقی جنین دینی است، بنابراین، قوانین ضد سقط جنین، تا آنجا که بر چنین «باورهای ذاتاً مذهبی» استوار است، خلاف قانون اساسی است. در این کتاب به موقع و موضوعی، ونز همچنین موارد مرتبطی را بررسی می‌کند که به مداخله دولت در زندگی زایشی یک فرد، تنظیم وسایل پیشگیری از بارداری و سایر قوانینی می‌پردازد که برای گروه‌های منتخبی از مردم (مانند همجنس‌بازان، معتادان به مواد مخدر) اعمال می‌شود یا بر آنها تحمیل می‌شود.) او یک استدلال ملموس می سازد که می تواند جایگزین Roe v.Wade شود. یادداشت نویسنده: پیتر اس.ونز، استاد فلسفه و مطالعات حقوقی در دانشگاه ایالتی سانگامون است.
جنبش های دینی جدید و آزادی دینی در آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Derek H. Davis, Barry Hankins
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جنبش‌های مذهبی غیرسنتی جدید، محتمل‌ترین گروه‌هایی هستند که به فرهنگ جریان اصلی توهین می‌کنند و کمترین احتمال را دارند که نمایندگانی در دولت داشته باشند تا از آزادی خود محافظت کنند. این جنبش های مذهبی جدید گاه طرد می شوند و در معرض اشکال مختلف تبعیض قرار می گیرند. همانطور که آمریکا به طور فزاینده‌ای کثرت‌گرا می‌شود و گروه‌های بیشتر و بیشتری در موزاییک مذهبی این کشور مشارکت می‌کنند، جنبش‌های مذهبی جدید ممکن است نقش فزاینده‌ای در مسیر آزادی مذهبی در آمریکا ایفا کنند، درست مانند گروه‌هایی مانند شاهدان یهوه سابق. این کتاب مشکلات و امکانات ناشی از جنبش‌های مذهبی جدید برای آزادی مذهبی در آمریکا را بررسی می‌کند.
الم‍ی‍زان‌ ف‍ی‌ ت‍ف‍س‍ی‍رال‍ق‍رآن‌‬‏‫ المجلد 4
نویسنده:
ت‍ال‍ی‍ف‌ م‍ح‍م‍دح‍س‍ی‍ن‌ ال‍طب‍اطب‍ائ‍ی‌؛ صححه‌ و اشرف‌ علی‌ طبا‌عته‌ حسین‌ الاعلمی‌
نوع منبع :
کتاب , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت‌: موسسه الاعلمی للمطبوعات,
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
جلد چهارم شامل تفسیر آیات 121 تا 200 آل عمران و آیات 1 تا 76 نساء است.
  • تعداد رکورد ها : 49