جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 15
لماذا يكذب القادة: حقیقة الکذب فی السیاسة الدولیة
نویسنده:
جون ميرشايمر؛ ترجمه: غانم النجار
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
سیاست و اخلاق سلامت عمومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
D. Micah Hester (auth.), Michael Boylan (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: خط‌مشی و اخلاق بهداشت عمومی فیلسوفان و پزشکان را گرد هم می‌آورد تا به مبانی و اصولی بپردازند که بر اساس آن سیاست‌های بهداشت عمومی ممکن است پیشروی شود. چه مبنایی در وهله اول سلامت عمومی را توجیه می کند؟ چرا باید افراد به خاطر گروه محروم باشند؟ چگونه نگرانی های سیاست و عملکرد بالینی با هم کار می کنند و علیه یکدیگر کار می کنند؟ آیا می‌توان مرزهای بهداشت عمومی را به گونه‌ای گسترش داد که آسیب‌های اجتماعی را در بر گیرد که در معرض راه‌حل‌های گروهی پویا هستند؟ اینها برخی از سؤالات اساسی هستند که هسته اصلی این حجم از مقالات اصلی را تشکیل می دهند که مطمئناً باعث می شود پزشکان در ارزیابی مجدد انتقادی از نقش اخلاق در خط مشی بهداشت عمومی شرکت کنند. این جلد به دلیل رویکرد فلسفی آن منحصر به فرد است. این یک مبنای نظری برای سلامت عمومی ایجاد می‌کند و سپس موضوعات پیشرفته‌ای را که شامل مسائل اجتماعی و سیاسی بهداشت عمومی می‌شود، بررسی می‌کند. به این ترتیب کتاب محدوده معمول سلامت عمومی را گسترش می دهد. خط‌مشی و اخلاق سلامت عمومی برای کسانی که در سیاست‌های بهداشت عمومی، اخلاق و فلسفه اجتماعی کار می‌کنند، مورد توجه است. این ممکن است به عنوان یک کتاب درسی برای دوره‌های مربوط به سیاست و اخلاق بهداشت عمومی، اخلاق پزشکی، فلسفه اجتماعی و فلسفه کاربردی یا عمومی استفاده شود.
آغاز فلسفه اخلاق ... اخلاق در میراث بدوی، شرقی و یونانی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد عبد الرحمن مرحبا
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: موسسه عزالدین,
چگونه مردم را عادل کنیم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers, Inc.,
عدالت در اینجا و اکنون [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James P. Sterba
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب گستردگی و به هم پیوستگی پرسش‌های مربوط به عدالت - که در فلسفه اخلاقی و سیاسی معاصر نادر است- را بیان می‌کند. جیمز پی استربا استدلال می‌کند که یک مفهوم حداقلی از عقلانیت مستلزم اخلاق است، و یک اخلاق آزادی‌خواهانه حداقلی مستلزم رفاه و فرصت‌های برابر مورد تایید لیبرال‌های رفاه و برابری مورد تایید سوسیالیست‌ها، و همچنین یک برنامه فمینیستی کامل است. عدالت فمینیستی، نژادی، همجنس گرایی و چندفرهنگی نیز حامی متقابل هستند. نویسنده همچنین سازگاری بین اخلاق محیطی انسان محور و زیست محور، مانند جنگ عادلانه و نظریه های صلح طلبانه را نشان می دهد. در نهایت، او توضیح می دهد که چه زمانی سیاست عادی، اعتراض قانونی، نافرمانی مدنی، اقدام انقلابی و نافرمانی جنایی از نظر اخلاقی توسط عدالت در اینجا و اکنون مجاز است. این کتاب بسیار بدیع و بالقوه بحث‌برانگیز برای دوره‌های فلسفه اخلاق و سیاسی، اخلاق کاربردی، مطالعات زنان، مطالعات محیطی و مطالعات صلح ایده‌آل است.
آسیب پذیری: مقالات جدید در اخلاق و فلسفه فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Catriona Mackenzie, Wendy Rogers, Susan Dodds
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف این جلد باز کردن تأمل در مورد ماهیت آسیب‌پذیری، مسئولیت‌هایی که بر عهده افراد آسیب‌پذیر است، چه کسی این مسئولیت‌ها را بر عهده دارد و چگونه به بهترین نحو انجام می‌شود، است. در بررسی پاسخ‌ها به این پرسش‌ها، مشارکت‌کنندگان با طیفی از سنت‌های اخلاقی و موضوعاتی در فلسفه سیاسی و اخلاق زیستی معاصر درگیر می‌شوند. برخی از مقالات در این جلد به بررسی ارتباط بین آسیب پذیری، استقلال، کرامت و عدالت می پردازند. مقالات دیگر با اخلاق فمینیستی مراقبت درگیر هستند تا رابطه بین آسیب پذیری، وابستگی و مراقبت را بیان کنند. این رویکردهای نظری با بررسی دقیق آسیب‌پذیری در زمینه‌های خاص، از جمله ناتوانی، تکمیل می‌شوند. مسئولیت در قبال کودکان؛ عدالت بین نسلی؛ و مراقبت از سالمندان بنابراین، این مقالات به سؤالات اساسی مربوط به وظایف اخلاقی ما در قبال یکدیگر به عنوان افراد و شهروندان می پردازد. این جلد با کمک قابل توجهی به توسعه اخلاق آسیب پذیری، راه های امیدوارکننده ای را برای تحقیقات آینده در فلسفه فمینیستی، فلسفه اخلاقی و سیاسی، و اخلاق زیستی باز می کند.
سیاست اجماع اخلاقی جان لاک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Greg Forster
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف این کتاب بسیار بدیع دو چیز است: توضیح آشتی دین و سیاست در آثار جان لاک و بررسی ارتباط آن آشتی با سیاست در زمان ما. برای متحد کردن جامعه در یک جامعه لیبرال واحد. عقل می تواند قوانین اخلاقی الهی را مشخص کند که برای اعضای همه گروه های فرهنگی قابل قبول است و از این طریق اقتدار حکومت را توجیه می کند. گرگ فورستر نشان می‌دهد که نظریه لاک لیبرال و عقلانی است، بلکه اخلاقی و دینی است و جایگزینی برای دو افراطی تعصب مذهبی و نسبی‌گرایی اخلاقی ارائه می‌کند. و علوم دینی
دین در سیاست: دیدگاه های قانون اساسی و اخلاقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael J. Perry
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اکثر آمریکایی ها معتقدان مذهبی هستند. در این میان در مورد بسیاری از مسائل اساسی دینی/اخلاقی اختلاف نظر وجود دارد. از آنجایی که ایالات متحده هم چنین کشوری مذهبی است و هم چنین کشوری از نظر مذهبی متکثر است، موضوع نقش مناسب دین در سیاست برای بحث سیاسی بسیار مهم است. مایکل پری در کتاب دین در سیاست به یک سوال اساسی می پردازد: در صورت وجود، استدلال های مذهبی چه نقشی می توانند در بحث عمومی در مورد اینکه چه انتخاب های سیاسی انجام دهند یا به عنوان مبنای انتخاب سیاسی ایفا کنند؟ او اساساً نگران انتخاب‌های سیاسی است که بر اساس این دیدگاه که رفتار غیراخلاقی است، این یا آن نوع رفتار انسانی را ممنوع می‌کند یا به نحوی دیگر با آن مخالفت می‌کند. او این مناقشه را به دو بحث تقسیم می‌کند: نقش مناسب قانون اساسی استدلال‌های دینی در سیاست، و بحث مرتبط، اما متمایز، درباره نقش اخلاقی مناسب. پری نتیجه می گیرد که انتخاب های سیاسی در مورد اخلاقیات رفتار انسانی نباید مبتنی بر مذهب باشد. جدیدترین اثر یکی از مهمترین نظریه پردازان قانون اساسی که امروز می نویسد، دین در سیاست مطمئناً بحث جدیدی را در مورد این موضوع ایجاد خواهد کرد.
  • تعداد رکورد ها : 15