جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
صفحه اصلی کتابخانه > جستجوی هوشمند در الفبا
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
بازاندیشی در مبانی اندیشه سیاسی مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Annabel Brett, James Tully, Holly Hamilton-Bleakley
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
انتشارات دانشگاه کمبریج (Cambridge University Press),
چکیده :
مطالعه کلاسیک کوئنتین اسکینر با عنوان «مبانی اندیشه سیاسی مدرن» برای اولین بار توسط کمبریج در سال 1978 منتشر شد. این اولین مورد از یک سری نشریات برجسته بود که روش تدریس و تمرین تاریخ اندیشه سیاسی را برای همیشه تغییر داده است. بازاندیشی در مبانی اندیشه سیاسی مدرن به تأثیر اثر اصلی از نو نگاه می‌کند، می‌پرسد چرا هنوز اهمیت دارد، و تعدادی برنامه مهم را در نظر می‌گیرد که هنوز الهام‌بخش آن است. یک تیم بسیار برجسته بین المللی از مشارکت کنندگان، از جمله جان پوکاک، ریچارد تاک و دیوید آرمیتاژ گردآوری شده است، و نتیجه یک مشارکت غیرمعمول قدرتمند و منسجم به تاریخ ایده ها است که مورد علاقه تعداد زیادی از دانشجویان تاریخ اولیه و اندیشه سیاسی است. . در پایان، اسکینر به هر فصل پاسخ می دهد و افکار خود را در مورد آخرین روندها و جهت گیری آینده تاریخ اندیشه سیاسی ارائه می دهد.
چندگانگی عجیب: مشروطیت در عصر تنوع [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James Tully
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
انتشارات دانشگاه کمبریج (Cambridge University Press),
چکیده :
یکی از قانع‌کننده‌ترین کمک‌ها به فلسفه سیاسی معاصر که در چند سال اخیر ظهور کرده است. هرکسی که به مشکل «چند ملیتی» یا بحث روبه رشد چندفرهنگی علاقه مند باشد، این موضوع را مورد توجه خاص قرار خواهد داد. تولی نه سعی می کند ما را به آب برساند و نه ما را مجبور به نوشیدن کند. چیزی که او ارائه می دهد دیافراگم با طراوت و تکان دهنده است که از طریق آن می توانیم برخی از مسائل داغ روز خود را ارزیابی کنیم... یک تور دو نیرو
خدا و دولت: بیست و پنج سال مبارزه برای برابری، سکولاریسم و ​​آزادی وجدان [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Barry W. Lynn
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Prometheus Books,
چکیده :
کشیش بری دبلیو لین که برای چندین دهه نقش اصلی در هر نبرد جدایی کلیسا-دولت-کلیسا دارد، پیچیدگی‌های این موضوع تفرقه‌انگیز را مانند تعداد کمی از افراد دیگر درک می‌کند. او به عنوان یک فعال قدیمی، یک وکیل حقوق مدنی، و یک خدمتگزار منصوب شده در کلیسای متحد مسیح، دیدگاهی منحصر به فرد و تجربیات فراوانی را در مورد مناقشات کلیسا و دولت ارائه می دهد. در این کتاب پرجنب‌وجوش، او نوشته‌های خود را از منابع مختلف گردآوری کرده است تا راه‌های بسیاری را که افراط‌گرایان مذهبی برای از بین بردن آزادی‌های فردی تلاش کرده‌اند را به طور عمیق بررسی کند. موضوعات از دعای عمومی تا تلاش برای تضعیف آموزش عمومی و جایگزینی آن با کوپن های یارانه ای توسط مالیات دهندگان برای مدارس دینی، تداخل با حقوق پایان زندگی و باروری، سانسور، و ستیزه جویانه علیه بی ایمانان و اقلیت ها متغیر است. لین نتیجه می گیرد که هدف نهایی این نیروهای افراطی – که عمدتاً از راست مذهبی پروتستان و سلسله مراتب کاتولیک رومی تشکیل می شوند – ایجاد یک حکومت دینی شرکتی است، یک سیستم حکومتی کاملاً غیر دموکراتیک که در آن مسیحیان غیرمحافظه کار، همراه با اومانیست، فمینیست، و جامعه LGBTQ، در آمریکا به جایگاه درجه دوم تنزل داده شده اند.
سکولاریسم و آزادی وجدان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Maclure, Jocelyn;Taylor, Charles (چارلز تیلور، جاسلین مکلور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
W. Ross MacDonald School Resource Services Library,
چکیده :
شمار کسانی که خود را بی‌اعتنا به خدا می‌دانند افزایش یافته است؛ در میان کسانی که هنوز در محدودۀ ادیان تاریخی و نهادینه مانده‌اند فاصلۀ میان عقیده و علم و نیز گزینشگری بیش‌تر شده است. بسیاری تغییر دین و مذهب داده‌اند و بسیاری تلفیق ادیان و مذاهب مختلف دست می‌زنند. طیف عقیده به چیزی ماورائی وسیع می‌شود، اما، در این طیف، دایرۀ عقیده به یک خدای مشخص انسانوار تنگ‌تر و دایرۀ عقیده به چیزی مانند نیرویی ناانساوار گشاده‌تر می‌شود؛ شیوه‌های دین‌ورزی مصروف به عصر جدید افزایش سریع می‌یابند. قطراتی که بر روی مرز میان انسانگرایی و معنویت پل می‌زنند، به سرعت افزایش می‌یابند؛ و اعمالی که معنویت و روان‌درمانی را به هم می‌پیوندند نیز افزایش سریع دارند. این مطالب تنوع دین را در عصر حاضر نشان می‌دهد. در این کتاب، مولف تحلیلی از جنبه‌های دینی جدید عرضه می‌کند. وی این تحلیل را با تصوری که جیمز از حقیقت ماهیت و ذات دین داشت، آغاز می‌کند و بر این تصور مبتنی می‌سازد و پاره‌ای از سخنان تفریحی و تدریجی وی را می‌پذیرد و پاره‌ای را رد و پاره‌ای را تکمیل و کوشش می‌کند تا جایگاه دین در عصر دنیوی‌اندیش امروز را بیان کند.
سکولاریسم و آزادی وجدان
نویسنده:
چارلز تیلور، جاسلین مکلور ؛ ترجمه: مهدی حسینی.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
تهران : روزبهان,
آزادی مدنی در عصر تنوع: فلسفه عمومی جیمز تالی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dimitrios Karmis; Jocelyn Maclure
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
جیمز تالی یکی از تأثیرگذارترین فیلسوفان سیاسی در حال کار است. آزادی مدنی در عصر تنوع، با ارائه یک بحث انتقادی گسترده از کار او توسط محققان برجسته در زمینه های مختلف مطالعاتی، چشم اندازی غنی از میزان کامل مشارکت تالی ارائه می دهد.
رخوت مدرنیته
نویسنده:
چارلز تیلور؛ مترجم: انور محمدی
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
جامعه شناسان,
عصر سکولار
عنوان :
نویسنده:
چارلز تیلور ؛ ترجمه علیرضا پاک‌نژاد ؛ ویراستارعلمی کاوه حسین زاده‌راد ؛ سرویراستار فرشید سادات‌شریفی ‏‫؛ ویراستار گروه علمی‌آموزشی «سماک» (کانادا و ایران).‬
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
وضعیت نشر :
تهران: موسسه فرهنگی‌هنری پگاه روزگار نو,
عصر سکولار
عنوان :
نویسنده:
چارلز تیلور ؛ ترجمه انور محمدی.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
تهران : انتشارات جامعه‌شناسان; روش‌شناسان,
زندگی فضیلت‌مند در عصر سکولار
نویسنده:
چارلز تیلور؛ مترجم: فرهنگ رجایی؛ ویراستار: کاوه اکبری
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
تهران - ایران: آگاه,
عصر سکولار [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taylor (چارلز تیلور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این که می گوییم در عصر سکولار زندگی می کنیم به چه معناست؟ تقریباً همه موافقند که ما - حداقل در غرب - تا حد زیادی این کار را می کنیم. و واضح است که جایگاه دین در جوامع ما در چند قرن اخیر عمیقاً تغییر کرده است. چارلز تیلور در کتابی که برای زمان ما تعیین‌کننده خواهد بود، این پرسش را مطرح می‌کند که این تغییرات چه معنایی دارند - دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد وقتی جامعه‌ای که در آن باور نکردن به خدا عملا غیرممکن است، تبدیل به جامعه‌ای می‌شود که در آن ایمان، حتی برای سرسخت ترین مؤمن، تنها یک امکان انسانی در میان دیگران است. تیلور که از دیرباز یکی از متفکران روشن‌فکر ما در مورد چنین پرسش‌هایی بود، دیدگاهی تاریخی ارائه می‌دهد. او توسعه آن جنبه‌هایی از مدرنیته را که ما سکولار می‌نامیم در «مسیحیت غربی» بررسی می‌کند. آنچه او توصیف می کند در واقع یک دگرگونی منفرد و مستمر نیست، بلکه مجموعه ای از انحرافات جدید است که در آن اشکال پیشین زندگی دینی منحل یا بی ثبات شده و اشکال جدیدی ایجاد شده است. همانطور که در اینجا می بینیم، جهان سکولار امروزی نه با فقدان دین - اگرچه در برخی جوامع اعتقادات و اعمال مذهبی به طور قابل توجهی کاهش یافته است - بلکه با افزایش مداوم گزینه های جدید، مذهبی، معنوی و ضد دینی مشخص می شود. که افراد و گروه ها برای معنا بخشیدن به زندگی خود و شکل دادن به آرزوهای معنوی خود از آن استفاده می کنند. معنای این برای جهان - از جمله اشکال جدید زندگی مذهبی جمعی که آن را تشویق می کند، با گرایش آنها به بسیج توده ای که خشونت را ایجاد می کند - چیزی است که چارلز تیلور در کتابی به موقع و بی زمان با آن دست و پنجه نرم می کند.