جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 17
فصول في العلم الإلهي: منتزع من شرح نهج البلاغة للعلامة إبن أبي الحديد المعتزلي
نویسنده:
عبد الله مدقن المعتزلي
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
آیا خدا باید دروغگو را تصدیق کند؟ یک رویکرد ناسازگار غیر دیالته گرایی به علم مطلق خدا [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Guilherme Araújo Cardoso
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این مقاله، ما به بحث خانواده‌ای از استدلال‌ها می‌پردازیم که ناهماهنگی مفهوم دانای کل را که یکی از صفات اصلی خدای خداباور است، نشان می‌دهد. ما سه عضو از این خانواده را معرفی می کنیم: پارادوکس دروغگوی الهی گریم، پارادوکس میلن و کاری الهی خودمان. آنها را می توان به عنوان همتای الهیاتی پارادوکس های معنایی شناخته شده در نظر گرفت. ما استدلال می کنیم که پاسخ دیالته ایست بسیار ساده به این پارادوکس ها به خوبی کار نمی کند و سپس پاسخ خود را بر اساس چارچوبی معرفی می کنیم که آن را منطق حقایق غیرممکن (LIT) می نامیم. LIT یک منطق ناسازگار غیر دیالحدی است که برای نمایش دانای کل الهی و حفظ شفافیت حقیقت محمول طراحی شده است و معناشناسی آن بر مفهوم موقعیت استوار است. از آنجایی که برخی از قوانین منطق کلاسیک در LIT معتبر نیستند، ما در موقعیتی هستیم که اشتقاق پارادوکس ها را مسدود کنیم. بنابراین، LIT راهی برای خروج از معضل پذیرش وجود تضادهای واقعی (دیالتهئیسم) یا کنار گذاشتن این ایده که موجودی قدرتمند، دانای مطلق و کاملاً خوب وجود دارد (الحاد) ارائه می دهد.
مقالات فلسفی در مخالفت با خداباوریِ نامقید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Arbour, Benjamin H.
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Taylor and Francis ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه جدید از مقالات دقیق فلسفی، تفسیر دانای مطلق الهی معروف به خداباوری باز را نقد می‌کند، که عمدتاً بر خداباوری باز با انگیزه فلسفی تمرکز می‌کند و استدلال‌هایی را ارائه می‌کند که معرفت الهی را در مورد احتمالات آینده در مواجهه با معضل آزادی و پیش‌دانش رد می‌کند. شانزده مقاله جدید این مجموعه که توسط برخی از مشهورترین فیلسوفان در موضوع مشیت الهی نوشته شده است، نشان دهنده تلاشی فلسفی برای بررسی جدی خداباوری آشکار است. آنها طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند، از جمله: هستی شناسی زمان، متافیزیک سیستماتیک، الهیات هستی کامل، آموزه مسیحی تجسم، مسئله شر، و به طور کلی ماهیت معرفت الهی. مقالات فلسفی علیه خداباوری باز بحث را با مبارزه با ادعاهای خداباوری آشکار پیش می برد و برای موافقان و مخالفان این موضوع بحث برانگیز جالب خواهد بود.
مفهوم علم الهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Brian Haymes (auth.) (برایان هیمز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
The State of the University: Academic Knowledges and the Knowledge of God – By Stanley Hauerwas
نویسنده:
Nicholas M. Healy
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
صفحات :
از صفحه 362 تا 367
معماهای جدید درباره صفات الهی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Moti Mizrahi (موتی میزراهی)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: طبق خداشناسی سنتی غربی ، خدا تا درجه اعلی بزرگ (یا دارای کمال مطلق) است. به صراحت ، گفته می شود که خداوند دارای ویژگی های الهی زیر است: قدرت مطلق ، دانایی همه جانبه و خیرخواهی مطلق. در این مقاله ، من سه پازل در مورد این تصور از یک موجود اعلی و عظیم (یا دارای کمال مطلق) ارائه می دهم. اولین پازل درباره همه دانایی (علم مطلق الهی ) نشان می دهد که این ویژگی الهی ناسازگار است. پازل دوم در مورد همه کاره بودن و قدرت مطلق الهی نشان می دهد که این صفات الهی از نظر منطقی ناسازگار هستند. پازل سوم درباره عقلانیت و قدرت مطلق الهی نشان می دهد که این صفات الهی از نظر منطقی ناسازگار هستند.
علم الهی به سایر اذهان [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Dan O'Brien
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
  • تعداد رکورد ها : 17