جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 23
جریان‌های اصلی تفکر غربی: خوانش‌هایی در تاریخ روشنفکری اروپای غربی از قرون وسطی تا امروز [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Baumer, Franklin Le Van (فرانکلین لوفان‌ باومر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Knopf,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بسیاری از رشته ها کتاب های خواندنی را ده ها نفر ایجاد می کنند. این یک رویداد نادر است که یک خواننده به ایجاد یک رشته کمک کند. جریان های اصلی تفکر غربی در سال 1952 منتشر شد. فرانکلین لو ون بامر در مقدمه خود نوشت: «تا کنون، تاریخ روشنفکری هم محبوب و هم مشکوک است. همین مقدمه، با عنوان «روش شناسی و تفسیر»، با تعریف اهداف و روش ها، مشکلات و دام های آن، به سمت تبدیل یک رشته رواج به یک رشته تحصیلی قابل احترام پیش رفت. در ربع قرن پس از اولین ظهور، جریان اصلی بدون شک خواننده پیشرو در حوزه خود باقی مانده است. مقالات کوتاه روشنگر که بخش‌ها و بخش‌های فرعی را معرفی می‌کنند، به خوبی شناخته شده‌اند، اما سودمندی مداوم هر خواننده به کیفیت انتخاب‌های آن بستگی دارد. باومر به دنبال قسمت هایی است که به بهترین وجه ایده ها و مشغله های هر عصر را نشان می دهد و روشن می کند. او آنها را در آثار بزرگان از جمله آگوستین، آکویناس، دانته، لوتر، نیوتن، ولتر، داروین، وایتهد و فروید یافته است. اما او همچنین جملات گویا را در نوشته‌هایی که کمتر شناخته شده‌اند، کشف کرده است: رامون لول در مورد جوانمردی (قرن سیزدهم)، هنری پیچام در مورد "جنتلمن کامل" و لئونارد بوشر در مورد آزادی مذهبی (هر دو قرن هفدهم)، لویی رنه د لا شالوتا در مورد آموزش و پرورش. (قرن 18)، ساموئل اسمایلز در مورد "خودیاری" (قرن 19) و ویرجیل گئورگیو در مورد مکانیزاسیون (قرن 20). هر یک از نسخه های قبلی جریان اصلی حاوی مطالب جدید قابل توجهی است. برای این ویرایش، چهارمین، باومر مقاله مقدماتی بخش «عصر اضطراب» و یادداشت کتابشناختی را بازنویسی کرده و سیزده گزیده جدید اضافه کرده است. نویسندگان آنها از لوتر و پاسکال گرفته تا بولتمان، بونهوفر و هایزنبرگ را شامل می شود که بخش های اولیه کتاب را غنی کرده و سه شخصیت اصلی قرن بیستم را معرفی می کنند.
دستورات دینی اصلاحات کاتولیک [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Richard DeMolen
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Fordham University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که به افتخار جان سی. اولین، پروفسور بازنشسته تاریخ در دانشگاه فوردهام، به دلیل مشارکت‌های فراوان او در مطالعه اصلاحات کاتولیک در قرن شانزدهم منتشر شد، مجموعه‌ای از نه مقاله درباره دستورات مذهبی کاتولیک در آن دوره است. مشارکت کنندگان توجه خود را به معنویت بنیانگذار (بنیانگذاران) و رسول خاص این نظم اختصاص می دهند. تمرکز مقاله‌ها بر جوامع مذهبی است که بین سال‌های 1524، زمانی که تآتین‌ها به وجود آمد، و 1621، زمانی که پیاریست‌ها توسط پاپ به عنوان یک نظم مذهبی به رسمیت شناخته شدند، تأسیس شدند. بیشتر این دستورات به دلایل غیر مرتبط با بحران ناشی از پروتستانتیسم پایه گذاری شدند، اما به زودی توسط سلسله مراتب برای خنثی کردن اثرات آن به خدمت گرفته شدند. اگر بتوان شورای ترنت (1563-1545) را معمار اصلاحات و تجدید حیات کاتولیک و پاپ و اسقف نشین را مجری آن دانست، قطعاً دستورات مذهبی مردان و زنان در قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم را باید در نظر گرفت. مبتکران یا اشاعه دهندگان اصلاحات در حالی که به عنوان مبلغان، معلمان، واعظان، تعلیم دهنده ها و اعتراف کنندگان خدمت می کردند. مشارکت کنندگان عبارتند از: Kenneth J. Jorgensen, S.J., Albertus Magnus College; الیزابت جی. گلیسون، دانشگاه سانفرانسیسکو; ریچارد ال. دمولن، اراسموس از جامعه روتردام؛ Charmarie J. Blaisdell، دانشگاه نورث ایسترن; John W. O'Malley، S.J.، مدرسه الهیات وستون; جودی بیلینکف، دانشگاه کارولینای شمالی-گرینسبرو؛ جان پاتریک دانلی، S.J.، دانشگاه مارکیت؛ وندی ام رایت، دانشگاه کریتون. پل اف. گرندلر، دانشگاه تورنتو.
تلاش مجدد گالیله: 1633 تا 1992 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Galilei, Galileo;Finocchiaro, Maurice A.;International Society for Science and Religion
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
International Society for Science and Religion,
چکیده :
ترجمه ماشینی: محکومیت گالیله (1633) -- انتشار و انتشار اخبار (1633-1651) -- واکنش های نمادین: دکارت، پیرسک، دختر گالیله (1633-1642) -- قطبی سازی ها: سکولاریسم، لیبرالیسم، بنیادگرایی (16133) - مصالحه: ویویانی، آزوت، لایب نیتس (1654-1704) - اسطوره سازی یا روشنگری؟ پاسکال، ولتر، دایره المعارف (1657-1777) -- بی کفایتی یا روشنگری؟ پاپ بندیکت چهاردهم (1740-1758) -- دروغ های جدید، اسناد، اسطوره ها، عذرخواهی ها (1758-1797) -- جنگ ها و محاکمه های ناپلئونی (1810-1821) -- تفتیش عقاید از طرف گالیله؟ The Settele Affair (1820) و فراتر از آن (1835) - انواع شکنجه: اسطوره زدایی از محاکمه گالیله؟ (1835-1867) - تخلف از عدالت؟ مستندات نادرستی (1867-1879) - گالیله دوباره درست، دوباره اشتباه: هرمنوتیک، معرفت شناسی، "بدعت" (1866-1928) - قهرمان کاتولیک: بازپروری سه صد ساله (1941-1947) - کیفرخواست سکولار: اتمی برشت بمب و دو فرهنگ کوستلر (1947-1959) - تاریخ در محاکمه: ماجرای پاچینی (1941-1979) - "بازسازی" بیشتر: پاپ ژان پل دوم (1979-1992).
الهیدانان کاتولیک قرن بیستم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Fergus Kerr (فرگوس کِر)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب گزارشی از زندگی و آثار تأثیرگذارترین متکلمان کاتولیک قرن بیستم است. کتاب جدیدی از یکی از برجسته‌ترین الهی‌دانان کاتولیک رومی که در حال حاضر به زبان انگلیسی می‌نویسد، گزارش‌هایی درباره زندگی و آثار تأثیرگذارترین الهی‌دانان کاتولیک قرن بیستم شامل متکلمان از جمله: Chenu، گورو جنبش کشیش کارگر فرانسوی؛ Congar که در Colditz زندانی بود. و K?ng که به دلیل دیدگاه‌های رادیکال خود برای دهه‌ها از تدریس منع شده بود، مشارکت هر یک از متکلمان را در دومین شورای واتیکان برجسته می‌کند و نارضایتی بیشتر آنها از آنچه به دست آمده است شامل فصلی در مورد روحانی بحث‌برانگیز، پاپ ژان پل دوم است.
تاریخ الهیات اخلاقی کاتولیک در آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Charles E. Curran (چارلز ای. کوران)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Georgetown University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این جلد کتاب، چارلز ای.کوران، توسعه تاریخی الهیات اخلاقی کاتولیک در ایالات متحده را از ریشه های قرن نوزدهم تا به امروز بررسی می کند. او با ردیابی توسعه الهیات اخلاقی قبل از واتیکان دوم شروع می کند که به استثنای اخلاق اجتماعی، هدف محدودی از آموزش اعتراف کنندگان آینده برای دانستن اینکه چه اعمالی گناه هستند و میزان گناه است، داشت. کوران سپس دوران پس از واتیکان دوم را با فصولی در مورد تأثیر شورا بر دامنه و جوهر الهیات اخلاقی، تأثیر Humanae vitae، بخشنامه پاپ پل ششم در محکومیت پیشگیری مصنوعی از بارداری، الهیات اخلاقی بنیادین، تمایلات جنسی و ازدواج، کاوش و روشن می کند. اخلاق زیستی، و اخلاق اجتماعی. دیدگاه کوران منحصر به فرد است: برای نزدیک به 50 سال، او تأثیر عمده ای در توسعه این رشته داشته است و از نزدیک شاهد افزایش چشمگیر تعداد و تنوع الهیات اخلاقی در آکادمی و دانشگاه بوده است. کلیسا هیچ کس صلاحیت بیشتری برای نوشتن این اولین و تنها تاریخ جامع الهیات اخلاقی کاتولیک در ایالات متحده ندارد.
 از الهیات تا تاریخ: مناقشه مذهبی فرانسه و ابطال فرمان نانت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Elisabeth Israels Perry (auth.) (الیزابت اسرائیل پری)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: همه این مناقشات زیبا در مورد ادیان مختلف هرگز نتیجه خوبی نداشته اند: هر کدام برای خود متحرک است. و ما برای مسیحی چه می کنیم؟ ما بحث می کنیم و هیچ کاری نمی کنیم. - سنت-ای رمون، 1614-1703. این کتاب، برخلاف سنت ریمون، ادعا می‌کند که مجادله مذهبی در آستانه عصر روشنگری به دور از عقیم یا ضد مسیحیت بود. در بازسازی یک بحث مذهبی فرانسوی در دوران لغو فرمان نانت، نشان می دهد که چگونه این بحث به متفکران غیر روحانی و روحانی اواخر قرن هفدهم اجازه داد تا در مورد مسائل مهم روزگار خود بحث کنند. دوران ابطال نه تنها برای پروتستانتیسم فرانسه، بلکه برای پروتستانیسم به طور کلی دوران بحرانی بود: آخرین اقدامات انقلاب انگلیس در این سال ها انجام شد و اتحاد دریایی شمال علیه لویی چهاردهم کاتولیک شکل گرفت. دوران ابطال همچنین دوره ای از جوشش فکری هیجان انگیز در دین، اخلاق، سیاست و علم بود. اگرچه موضوع بحث مذهبی در فرانسه تاریخی بود - تاریخ اصلاحات، بحث درباره این موضوع هم بحران و هم بحران زمان را منعکس می کرد.
اصلاحات کاتولیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Mullett
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اصلاحات کاتولیک تاریخچه جامعی از "ضد اصلاحات در اروپای مدرن اولیه" ارائه می دهد. مایکل مولت با شروع از قرون وسطی، به وضوح دگرگونی مداوم مذهب کاتولیک را در ساختارها، بدنه ها و دکترین آن دنبال می کند. او در مورد افزایش شتاب تجدید کاتولیک از زمان شورای ترنت بحث می کند، و تأثیر عمیق اصلاحات پروتستانی را در تسریع نوسازی آن در نظر می گیرد. این کتاب به بررسی چگونگی و چرایی اصلاحات کاتولیک می پردازد و تأکید می کند که حرکت هایی به سمت بازسازی در حال انجام است. خیلی قبل از اصلاحات پروتستانی مایکل مولت همچنین تأثیر عظیمی را که نه تنها بر پاپ، رهبران کلیسا و مناسک مذهبی و اعمال مذهبی داشت، بلکه بر زندگی مردم عادی - فرهنگ، هنر، نگرش و روابط آنها نیز نشان می‌دهد. اصلاحات کاتولیک در سراسر این قاره، یک بررسی جدید ضروری است که نمای کلی گسترده ای از تاریخ مذهبی، سیاسی و فرهنگی آن زمان ارائه می دهد.
 امپراطوری ارواح: روبرت بلارمین و منافع مشترک مسیحی (مطالعات آکسفورد در الهیات تاریخی) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stefania Tutino
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: رابرت بلارمین یکی از ستون‌های کاتولیکیسم پس از اصلاح‌طلبی بود: او یک الهی‌دان مشهور و یکی از اعضای عالی رتبه انجمن‌های تفتیش عقاید و ایندکس، سانسورچی مسئول امور گالیله بود. بلارمین همچنین یکی از اصیل‌ترین نظریه‌پردازان سیاسی زمان خود بود و مستقیماً در بسیاری از درگیری‌های سیاسی که اروپا را بین پایان قرن شانزدهم و آغاز قرن هفدهم برانگیخت، شرکت داشت. استفانیا توتینو اولین مطالعه کامل را در مورد تأثیر نظریه بلارمین از potestas indirecta در اروپای مدرن اولیه ارائه می دهد. پس از واکنش‌ها به نظریه بلارمین در سراسر مرزهای ملی و اعترافی، این کتاب برخی از مهم‌ترین گره‌های سیاسی و الهیاتی در تاریخ اروپای پس از اصلاحات را بررسی می‌کند، از مناقشه بر سر سوگند وفاداری تا نبرد بر سر اینتردتو در ونیز. این کتاب آن مناقشات سیاسی و مذهبی را در برابر پس زمینه تحولات الهیاتی و نهادی کلیسای کاتولیک پس از تریدتین قرار می دهد. این کتاب با بررسی مناقشات خشونت‌آمیز و گاه شگفت‌انگیز ناشی از نظریه بلارمین، برخی از مفروضات سنتی در رابطه با شکل الهیات کاتولیک‌های پسا تریدنتین را به چالش می‌کشد. دیدگاه تازه ای در مورد محوریت پیوندهای بین وابستگی اعترافی و وفاداری سیاسی در توسعه دولت-ملت های مدرن ارائه می دهد. و به درک ما از توسعه مفاهیم "مدرن" قدرت و اقتدار کمک می کند.
کتاب راهنمای کلیسای مسیحی راتلج [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gerard Mannion(جرارد مانیون) ؛ (لوئیس اس. ماج)Lewis S. Mudge
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ماهیت و داستان کلیسای مسیحی برای دانشجویان الهیات و دانشمندان بسیار مهم است. این کتاب جامع که توسط یک تیم بین المللی از محققان برجسته نوشته شده است، دانشجویان را با جنبه های اساسی تاریخی، سیستماتیک، اخلاقی و کلیسایی مطالعه کلیسا آشنا می کند و همچنین به عنوان منبعی برای دانشمندانی که در بحث های کلیسایی در زمینه های مختلف درگیر می شوند، خدمت می کند. مسائل این کلیسا به شش بخش تقسیم می‌شود: کلیسا در بافت تاریخی خود، سنت‌های فرقه‌ای مختلف دیدگاه‌های جهانی روش‌ها و بحث‌ها در کلیسای شناسی مفاهیم کلیدی و موضوعات کلیسای شناسی و سایر رشته‌ها: علوم اجتماعی، فلسفه، ادبیات و فیلم. این کتاب معتبر، در دسترس و به راحتی قابل کشتیرانی است، برای همه علاقه مندان به طبیعت و تاریخ کلیسای مسیحی ضروری است.
  • تعداد رکورد ها : 23