جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 8
دستورات دینی اصلاحات کاتولیک [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Richard DeMolen
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Fordham University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که به افتخار جان سی. اولین، پروفسور بازنشسته تاریخ در دانشگاه فوردهام، به دلیل مشارکت‌های فراوان او در مطالعه اصلاحات کاتولیک در قرن شانزدهم منتشر شد، مجموعه‌ای از نه مقاله درباره دستورات مذهبی کاتولیک در آن دوره است. مشارکت کنندگان توجه خود را به معنویت بنیانگذار (بنیانگذاران) و رسول خاص این نظم اختصاص می دهند. تمرکز مقاله‌ها بر جوامع مذهبی است که بین سال‌های 1524، زمانی که تآتین‌ها به وجود آمد، و 1621، زمانی که پیاریست‌ها توسط پاپ به عنوان یک نظم مذهبی به رسمیت شناخته شدند، تأسیس شدند. بیشتر این دستورات به دلایل غیر مرتبط با بحران ناشی از پروتستانتیسم پایه گذاری شدند، اما به زودی توسط سلسله مراتب برای خنثی کردن اثرات آن به خدمت گرفته شدند. اگر بتوان شورای ترنت (1563-1545) را معمار اصلاحات و تجدید حیات کاتولیک و پاپ و اسقف نشین را مجری آن دانست، قطعاً دستورات مذهبی مردان و زنان در قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم را باید در نظر گرفت. مبتکران یا اشاعه دهندگان اصلاحات در حالی که به عنوان مبلغان، معلمان، واعظان، تعلیم دهنده ها و اعتراف کنندگان خدمت می کردند. مشارکت کنندگان عبارتند از: Kenneth J. Jorgensen, S.J., Albertus Magnus College; الیزابت جی. گلیسون، دانشگاه سانفرانسیسکو; ریچارد ال. دمولن، اراسموس از جامعه روتردام؛ Charmarie J. Blaisdell، دانشگاه نورث ایسترن; John W. O'Malley، S.J.، مدرسه الهیات وستون; جودی بیلینکف، دانشگاه کارولینای شمالی-گرینسبرو؛ جان پاتریک دانلی، S.J.، دانشگاه مارکیت؛ وندی ام رایت، دانشگاه کریتون. پل اف. گرندلر، دانشگاه تورنتو.
اصلاحات کاتولیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Michael Mullett
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اصلاحات کاتولیک تاریخچه جامعی از "ضد اصلاحات در اروپای مدرن اولیه" ارائه می دهد. مایکل مولت با شروع از قرون وسطی، به وضوح دگرگونی مداوم مذهب کاتولیک را در ساختارها، بدنه ها و دکترین آن دنبال می کند. او در مورد افزایش شتاب تجدید کاتولیک از زمان شورای ترنت بحث می کند، و تأثیر عمیق اصلاحات پروتستانی را در تسریع نوسازی آن در نظر می گیرد. این کتاب به بررسی چگونگی و چرایی اصلاحات کاتولیک می پردازد و تأکید می کند که حرکت هایی به سمت بازسازی در حال انجام است. خیلی قبل از اصلاحات پروتستانی مایکل مولت همچنین تأثیر عظیمی را که نه تنها بر پاپ، رهبران کلیسا و مناسک مذهبی و اعمال مذهبی داشت، بلکه بر زندگی مردم عادی - فرهنگ، هنر، نگرش و روابط آنها نیز نشان می‌دهد. اصلاحات کاتولیک در سراسر این قاره، یک بررسی جدید ضروری است که نمای کلی گسترده ای از تاریخ مذهبی، سیاسی و فرهنگی آن زمان ارائه می دهد.
رنسانس، انقلاب پروتستانی و اصلاحات کاتولیک در اروپای قاره‌ای [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Edward Maslin Hulme
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
سایه های شک: زبان و حقیقت در فرهنگ کاتولیک پس از اصلاحات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stefania Tutino
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: استفانیا توتینو در بررسی قانع‌کننده نگرانی‌های هرمنوتیکی و معرفت‌شناختی که هم دنیای مدرن اولیه و هم دنیای کنونی ما را در بر می‌گیرد، نشان می‌دهد که کاتولیکیسم پسا اصلاح‌طلبی صرفاً مدرنیته نبود، بلکه پست مدرنیته را نیز آغاز کرد. این مطالعه ماهرانه بینشی جدید و دیدگاهی تازه در زمینه اصلاحات پروتستانی و واکنش کاتولیک ها به آن ارائه می دهد. Shadows of Doubt مجموعه‌ای از مطالعات موردی را با محوریت رابطه بین زبان، حقیقت انسان‌ها و حقیقت الهیات ارائه می‌کند. بیشتر این مطالعات موردی، چهره های کمتر شناخته شده در تاریخ کاتولیکیسم اولیه اولیه را روشن می کند. در حالی که جنبه‌های ستیزه جویانه کاتولیک پسا تریدنتین را می‌توان با مطالعه شخصیت‌هایی مانند رابرت بلارمین یا سزار بارونیو، که ستون‌های محکم ساختار فکری و الهیات کلیسای رم بودند، قدردانی کرد، درک جنبه‌های شکننده‌تر و پنهان‌تر کلیسای رم. مدرنیته اولیه مستلزم کاوش در مورد دمیموند کاتولیکیسم پس از اصلاحات است. توتینو متفکرانی را بررسی می‌کند که کمتر محققی از آنها نام می‌برد و کمتر خوانده می‌شود، و نشان می‌دهد که کاتولیکیسم پس از اصلاحات نه تنها دنیایی از قطعیت‌های محکم برای مخالفت با دروغ‌های پروتستانی نبود، بلکه جهانی بود که حقیقت پایدار الهیات در کنار آن وجود داشت و به آن کمک کرد. تعدادی از حقایق بسیار کمتر پایدار در مورد دنیای مردان. فرهنگ کاتولیک پس از اصلاحات نه تنها به بیان و تأیید حقایق مطلق می پرداخت، بلکه به کاوش و مذاکره در مورد پیوندهای پیچیده بین قطعیت و عدم قطعیت نیز توجه داشت. توتینو با آشکار ساختن این جنبه جذاب و تا به حال عمدتاً بررسی نشده کاتولیک گرایی پسا تریدنتین، آشکار می کند که فرهنگ کاتولیک پس از اصلاحات، آزمایشگاهی پر جنب و جوش برای بسیاری از مسائلی بود که ما امروز با آن روبرو هستیم: دنیایی از شکستگی ها و حقایق درهم شکسته ای بود که ما با آن روبرو هستیم. ، با حساسیت شدید نسبت به اختلافات و ناپیوستگی ها، اکنون برای درک مناسب هستند.
خوان دو والدس و اصلاحات ایتالیایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Massimo Firpo
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing; Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: خوان دو والدس نقشی محوری در فضای تب‌آلود بحث‌های مذهبی ایتالیایی قرن شانزدهم داشت. پس از انتشار کتابی که در سال 1529 توسط تفتیش عقاید اسپانیا محکوم شده بود، از زادگاهش اسپانیا فرار کرد، او به عنوان یک مامور سیاسی امپراتور چارلز پنجم در رم ساکن شد و سپس در ناپل، جایی که در مرکز حلقه قابل توجهی از ادبی و معنوی قرار داشت. مردان و زنانی که در بحران مذهبی آن سال ها دخیل بودند، از جمله پیتر شهید ورمیلی، مارکانتونیو فلامینیو، برناردینو اوچینو و جولیا گونزاگا. اگرچه مرگ او در سال 1541 پایان این گروه بود، نوشته‌های والدس نقش تعیین‌کننده‌ای در دو دهه بعد داشت، زمانی که توسط کاردینال‌های مهمی مانند رجینالد پول و جیووانی مورون، هر دو نماینده پاپ در شورا، حمایت و منتشر شد. از ترنت معروف‌ترین کتاب اصلاحات ایتالیایی، Beneficio di Cristo، که به بسیاری از زبان‌های اروپایی ترجمه شد، بر اساس افکار والدس بود، و تفتیش عقاید روم خیلی زود متقاعد شد که او «کل ایتالیا را آلوده کرده است». ماسیمو فیرپو در این کتاب منشأ تجربه مذهبی والدس را در اسپانیای اراسمی و در جنبش آلومبرادوها دنبال می‌کند و بر تأثیر گسترده آموزه‌های او پس از مرگش در سراسر ایتالیا و فراتر از آن تأکید می‌کند. با انجام این کار، او اصالت اصلاحات ایتالیایی و تأثیر آن را در رادیکالیسم بسیاری از تبعیدیان مذهبی در سوئیس و اروپای شرقی، با نتایج ضد تثلیثی و در نهایت سوسینی، آشکار می کند. این کتاب بر اساس دو مقاله مبسوط که در اصل به زبان ایتالیایی منتشر شده است، ترجمه انگلیسی کامل به روز و اصلاح شده ای را ارائه می دهد که چشم انداز جدیدی از تاریخ مذهبی ایتالیا در سال های شورای ترنت، از غارت رم تا پیروزی را ترسیم می کند. تفتیش عقاید روم، آن را نه تنها به عنوان یک گسترش ناموفق اصلاحات پروتستانی، بلکه به عنوان داشتن اصالت خاص خود، بازسازی و بازاندیشی کرد. به این ترتیب مورد استقبال همه علما قرار خواهد گرفت
از توبه تا خیریه: زنان پارسا و اصلاحات کاتولیک در پاریس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Diefendorf, Barbara B
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: از توبه تا خیریه درک ما از جایگاه زنان در احیای نهادی و معنوی معروف به اصلاحات کاتولیک را به‌طور اساسی بازبینی می‌کند. با تمرکز بر پاریس، جایی که پنجاه جماعت مذهبی جدید برای زنان در همین چند سال تأسیس شد، نقش فعال زنان را به عنوان بنیانگذاران و حامیان جوامع مذهبی، به عنوان رهبران معنوی در این جوامع، و به عنوان سازمان دهندگان اشکال نوآورانه کمک های خیریه به فقرا بررسی می کند. . این کتاب با رد این دیدگاه بسیار رایج مبنی بر اینکه اصلاحات کاتولیک جنبشی تحت سلطه مردان بود که تأثیر اصلی آن بر زنان کنترل و محدود کردن آنها بود، نشان می‌دهد که چگونه زنان پارسا نقش مهمی داشتند و در کنار مردان - و گاهی اوقات پیش از مردان - کار می‌کردند. اصلاح طلبان در عین حال، با یافتن ریشه‌های جنبش در معنویت توبه‌آمیز که ریشه در عذاب‌های جنگ مذهبی دارد، درک جدیدی از زمان‌شناسی و ویژگی اصلاحات کاتولیک فرانسه ایجاد می‌کند. این استدلال می کند که میل نیرومند برای فرونشاندن خشم خدا از طریق اعمال زهد قهرمانانه ناشی از جنگ ها با صلح فروکش نکرد، بلکه در ایجاد صومعه های سختگیرانه و متفکرانه، خروجی های جدیدی یافت. تحسین زاهدان مقدس باعث ایجاد مشاغل جدید شد و صومعه‌ها زیاد شد، زیرا زنان مذهبی متدین به خانه‌هایی هجوم آوردند که با برخورداری از حقوق ویژه اعطا شده به بنیانگذاران، ممکن است وارد صومعه شوند و در زندگی صومعه شرکت کنند. شور و شوق توبه ناگزیر از بین رفت، در حالی که تنش های اجتماعی و اقتصادی جدید زنان را تشویق کرد تا تقوای خود را به سمت اهداف متفاوت هدایت کنند. در دهه 1630، خدمات خیریه جایگزین زهد توبه آمیز به عنوان شیوه معنوی غالب شد. زنان پارسا با بهره‌گیری از دعوت شورای ترنت برای تعلیم و تعلیم افراد نادان، جماعت‌های بدیع جدیدی را برای کمک به اعضای کمتر مورد علاقه جنس خود تأسیس کردند و برای خدمت به طردشدگان جامعه و فقرا، انجمن‌های همبستگی مذهبی ایجاد کردند. کوشش‌های آن‌ها برای کمک‌رسانی به جنگ در دوران فروند به‌ویژه شایسته تقدیر است.
پرهیزکاری زنانه و اصلاحات کاتولیک در فرانسه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jennifer Hillman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هیلمن گزارشی جذاب از نقش زنان در جریان اصلاحات کاتولیک در فرانسه ارائه می دهد. او شیوه‌های عبادی شبکه‌ای از زنان قدرتمند را بازسازی می‌کند که نشان می‌دهد چگونه تقوای کاتولیک را با نقش‌های خود به‌عنوان بخشی از نخبگان اشرافی آشتی داده‌اند، و این دیدگاه را که اصلاحات کاتولیک یک دغدغه مردانه است به چالش می‌کشد.
  • تعداد رکورد ها : 8