جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
کتاب راهنمای الهیات کاتولیک آکسفورد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lewis Ayres (editor), Medi Ann Volpe (editor), Thomas L. Humphries Jr. (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
چکیده ماشینی : کتاب راهنمای الهیات کاتولیک آکسفورد مقدمه ای یک جلدی برای تمام جنبه های اصلی الهیات کاتولیک ارائه می دهد. بخش اول ماهیت تفکر الهیاتی و موضوعات اصلی تعلیمات کاتولیک از جمله خدای سه گانه، آفرینش و مأموریت تجسد را در نظر می گیرد. کلمه. همچنین خصوصیات زندگی مقدس مسیحی و موضوعات اصلی آموزه های اخلاقی کاتولیک را پوشش می دهد. درمان‌های بخش اول کتاب، ترکیب‌های شخصی از آموزه‌های کاتولیک را ارائه می‌کند، اما هر کدام گزارشی را مطابق با الهیات کاتولیک ارائه می‌دهند، همانطور که در کتاب بیان شده است. شورای دوم واتیکان و اسناد معتبر. بخش دوم بر توسعه تاریخی الهیات کاتولیک متمرکز است. بخش اولیه مقالاتی درباره برخی از مهم ترین منابع الهیات کاتولیک بین سال های 200 تا 1870 ارائه می دهد و بخش پایانی مجموعه تمام موارد اصلی را در نظر می گیرد. جنبش ها و تحولات الهیات کاتولیک در سراسر جهان از سال 1870. این جلد جامع شامل پنجاه و شش مقاله اصلی توسط برخی از مشهورترین نام‌های الهیات کاتولیک کنونی از قاره آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا است. فصل ها به سبکی جذاب و قابل درک نوشته شده اند که هم به عنوان یک مرجع علمی و هم به عنوان یک بررسی میدانی هیچ مطالعه قابل مقایسه ای در یک جلد موجود نیست و کتاب مرجعی ضروری برای دانشجویان الهیات کاتولیک در همه سطوح و در همه زمینه ها خواهد بود.
الهیات سیستماتیک: دیدگاه های کاتولیک رومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Francis Schüssler Fiorenza and John P. Galvin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fortress Press ,
الهیات کاتولیک در آلمان نازی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert A. Krieg
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum ,
تطهیر حافظه: مطالعه الهیات ارتدوکس از دیدگاه کاتولیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ambrose Mong
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
James Clarke & Co ,
ماریا مادالنا دپازی: ساختن یک قدیسِ ضد اصلاح گرایی
نویسنده:
Copeland, Clare
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این اثر بازسازی مفصلی از مبارزات و محاکمه‌ها را ارائه می‌دهد که منجر به سعادت (در سال 1626) و متعاقب آن قدیس‌سازی در سال 1169 راهبه عارف فلورانسی، ماریا مدالنا د پازی (1566-1607) شد. کلر کوپلند یافته‌های خود را در زمینه‌های وسیع سیاست قدیس‌سازی در زمانی قرار می‌دهد که برای تاریخ قدیس‌شدن کاتولیک‌های رومی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اصلاحات پروتستانی، کلیسای کاتولیک رومی را در این حوزه از اعمال مذهبی در حالت تدافعی قرار داده بود و دوره ای که در این جلد پوشش داده شده است (حدود 1600-1669) شاهد اصلاحات گسترده ای در روش های سنجش و داوری قداست بود. رم کوپلند نشان می‌دهد که چگونه این تحولات را باید کمتر از نظر تلاش از بالا به پایین توسط ارگان‌های مرکزی کنترل کلیسایی برای تحمیل هژمونی تقدس و بیشتر از نظر مذاکره بر سر معانی تقدس - و چگونگی ارتباط آن با قدیس‌سازی مشاهده کرد. - بین ذینفعان مختلف
معنویت کاتولیک و عبادت در شهر سکولار [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert A. Burns
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: معنویت و نیایش کاتولیک در شهر سکولار نقش دین و معنویت را در سناریوی مذهبی به سرعت در حال تغییر نشان می دهد. نویسنده رابرت ای.برنز راه هایی را بررسی می کند که از کاتولیک ها خواسته شده است تا زندگی معنوی خود را در مذهبی ترین جامعه کثرت گرایانه ای که تاکنون وجود داشته است توسعه دهند.
درگیر شدن با فرهنگ معاصر: مسیحیت، الهیات و کلیسای عینی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Martyn Percy
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Pub Co ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الاهیات و کلیساها اغلب در حاشیه فرهنگ معاصر در نظر گرفته می شوند که اغلب برای هویت و توجه مبارزه می کنند. در این کتاب مهم جدید، مارتین پرسی استدلال می‌کند که اگر می‌خواهند کلیساها موقعیت خود را در دنیای مدرن درک کنند، به شکلی غنی از مشارکت عملی الهیات نیاز است و در نتیجه آنها را قادر می‌سازد تا با اطمینان بیشتری با جامعه درگیر شوند. این کتاب با تکیه بر طیف وسیعی از دیدگاه‌ها در بحث دین-فرهنگ، و از مطالعات موردی در ایالات متحده و اروپا، راه‌های بی‌شماری را که فرهنگ در حال شکل‌دهی به مسیحیت معاصر است، بررسی می‌کند و درک این پویایی تا چه حد حیاتی است. خود درک کلیساها و الهیات این کتاب سهم حیاتی و مستمری را که الهیات می‌تواند در زندگی عمومی داشته باشد، در عصری که اغلب تصور می‌شود تحت سلطه مصرف‌گرایی و سکولاریسم است، بررسی می‌کند. این به ویژه برای دانشمندان دین معاصر، متکلمان عملی و همه کسانی که در تشکیل وزارتخانه مشغول هستند جذاب خواهد بود.
بازنگری در نظریه صفات الهی: در گفتگو با کارل بارت، ابرهارد یونگل و ولف کروتکه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher R.J. Holmes
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Peter Lang International Academic Publishers ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شناخت روزافزونی وجود دارد که شرح صفات خدا در اعلامیه کلیسا نقش اساسی دارد. این مطالعه سه روایت کاوشگر قرن بیستم را ارائه می‌کند - گزارش‌های کارل بارت، ابرهارد یونگل، و ولف کروتکه - که هر یک شکل کلاسیک این دکترین را دوباره فرموله کردند. با عنایت خاص به جلال الهی، این گونه بیان می شود که خداوند بیش از آن که افقی غیرقابل تصور و وصف باشد، جلالی است که جلال او ارتباط با خود و افق وحدت بخش انتساب اوست.