جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
در هبوط آدم: تأملی در آموزه مسیحی گناه ذاتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ian A. McFarland
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Wiley-Blackwell ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب جذاب و علمی، بینش‌های بدیع و تازه‌ای را در مورد ارتباط معاصر آموزه مسیحی گناه اصلی ارائه می‌کند - یکی از مباحثی که در دو هزاره اخیر الهام‌بخش بحث‌های شدید بوده است. بسیاری از نظرات رایج در مورد آموزه مسیحی گناه اولیه را به چالش می کشد، با این استدلال که این آموزه نه تنها قابل دفاع الهیاتی است، بلکه برای یک زندگی ایمانی محرک و سازنده است. نشان می‌دهد که چگونه می‌توان جهانی بودن گناه را بدون نادیده گرفتن روش‌های متمایز که در آن افراد هم در رفتار گناه‌آلود مشارکت دارند و هم از عواقب آن رنج می‌برند تأیید کرد. نقد تاریخی و معاصر را با استدلال های کلامی اصیل متعادل می کند. ترکیب جوهر یک دکترین سنتی آگوستینی گناه با دغدغه های شبانی و اجتماعی الهیات زمینه ای معاصر عمق و گستره ای از درگیری با نقد معاصر دکترین سنتی را ارائه می دهد که در دیگر درمان های اخیر این موضوع وجود ندارد.
 تفسیر کتاب مقدس از ویلیام آلتون
نویسنده:
Bellamah, Timothy
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : مطالعات تفسیر کتاب مقدس در قرون وسطی معمولاً بر ادبیات چاپی متمرکز است و اکثریت قریب به اتفاق آثار مرتبط را نادیده می گیرد. تیموتی بلاما بررسی پیشگامانه ای از تفسیر ویلیام آلتون، استاد السلطنه دومینیکن در پاریس در قرن سیزدهم ارائه می دهد که تفسیرهایش قبلاً هرگز چاپ نشده بود. ویلیام به عنوان هم عصر هیو سنت چر، بوناونتور، آلبرت کبیر، و توماس آکویناس، نماینده مهمی از تفسیر دانشگاه در زمان تغییر سریع روش ها و توسعه فکری قابل توجه بود. تفاسیر او منابع ارزشمندی برای درک مطالعه کتاب مقدس قرن سیزدهم، در مدرسه و منبر است. با این حال، مطالعه آثار ویلیام به دلیل صحت مشکوک تفسیرهای متعددی که به طور مشکوک به او در طول قرن ها نسبت داده شده اند، مانع شده است. بلاما با کشف شواهدی مبنی بر تألیف در سبک و روش هر تفسیر به این مشکلات پیچیده می پردازد. این تحقیق از ویژگی‌های تفاسیر ویلیام به‌عنوان معیاری برای تشکیل فهرستی از آثاری استفاده می‌کند که می‌توان به‌طور قابل اعتمادی به او نسبت داد، که به نوبه خود، مبنایی حیاتی برای مطالعه تفسیر او فراهم می‌کند. ویلیام مرد زمان خود بود، اما حتی بیشتر از معاصران خود عمیقاً به تاریخ و معنای تحت اللفظی آن علاقه مند بود، که او می فهمید که قصد نویسندگان کتاب مقدس، الهی و انسانی است. او علاقه شدیدی به تاریخ کتاب مقدس داشت و از طیف گسترده ای از رویه ها برای تحلیل متنی، زبانی و بلاغی استفاده کرد. در عین حال، از حواس معنوی و عناصر متنوع سنت تفسیری و کلامی که در آن ایستاده بود آگاه بود.
اشخاص: انسانی و الهی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peter van Inwagen , Dean Zimmerman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Clarendon Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ماهیت افراد موضوعی همیشگی بحث در فلسفه است که در حال حاضر از چیزی شبیه به احیاء برخوردار است. در این مجلد برای اولین بار بحث های متافیزیکی در مورد ماهیت انسان ها همراه با بحث های مرتبط در فلسفه دین و کلام آورده شده است. پانزده مقاله نوشته شده ویژه دیدگاه‌های ایده‌آلیستی، دوگانه‌گرایانه و ماتریالیستی درباره افراد را بررسی می‌کنند، مفاهیم خاص مسیحی را از ارزش تجسم مورد بحث قرار می‌دهند و به چهار موضوع اصلی در الهیات فلسفی می‌پردازند: تجسم، معاد، گناه اصلی و تثلیث.
  • تعداد رکورد ها : 3