جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 34
خلقت ذهنی: پان روان گرایی الهیاتی و نظریه خلقت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Joanna Leidenhag
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Publishing ,
چکیده :
چکیده ماشینی : آیا انسان ها تنها موجوداتی هستند که می توانند قدردان خلقت خداوند باشند؟ چه می شود اگر آگاهی به طور گسترده در همه چیز پخش شود؟ این جلد به بررسی پان روان گرایی از دریچه دکترین مسیحی می پردازد. آفرينش ذهن اولين بررسي اساسي از آنچه يك نظريه پان روان‌شناسي آگاهي براي بحث‌هاي كليدي الهياتي در مورد حضور و عمل خدا، تكامل و منشأ روح، منحصر به فرد بودن انسان و بحران محيطي دلالت مي‌كند. جوآنا ليدنهاگ يك پان روان‌شناسي الهياتي را توسعه مي‌دهد كه بر پايه آن استوار است. طیف استثنایی گسترده ای از بورس تحصیلی. Minding Creation از الهیات شخصیت‌های تاریخی مانند آگوستین کرگدن، گوتفرید فون لایب‌نیتس و دیگران استفاده می‌کند تا گفت‌وگوی انتقادی و سازنده با فیلسوفان تحلیلی ذهن معاصر مانند توماس ناگل، گالن استراوسون و دیوید جی چالمرز ایجاد کند. . لیدنهاگ همچنین مفاهیم و موضوعات کلیدی مانند نظریه ظهور، عمل الهی و بوم شناسی را مورد بحث قرار می دهد. او نتیجه می‌گیرد که خداوند از هیچ جهانی را آفرید که مملو از قدرت‌های ساکن، ارزش مقدس و تجربه ذاتی است. این خلقتی است که در آن روح القدس در هر نقطه حضور درونی دارد، خلقتی که خدا را پرستش می کند، و خلقتی است که انسان باید از آن محافظت کند و در ستایش رهبری کند.
در شکل خدا: اسطوره، الهیات و قانون در یهودیت کلاسیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Yair Lorberbaum
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ایده خلقت به صورت الهی سابقه طولانی و پیچیده ای دارد. در حالی که ریشه‌های آن ظاهراً در اسطوره‌های سلطنتی بین‌النهرین و مصر نهفته است، این کتاب استدلال می‌کند که این گزارش کتاب مقدس از آفرینش ارائه شده در فصل‌های اول پیدایش و تفسیر آن در ادبیات اولیه خاخام‌ها بود که پایه‌ای را برای تحقیق دائمی این مفهوم ایجاد کرد. در سنت یهودی ـ مسیحی یایر لوربرباوم ایده خلقت انسان را به شکل خدا (تسلم الوهیم) که در میدراش و تلمود نسبت داده شده است، بازسازی می کند. او معانی منسوب به تسلم الوهیم را در اندیشه خاخام اولیه، همانطور که در آگادا بیان شده است، تحلیل می کند و کاربرد آن را در قلمروهای هنجاری، قانونی و آیینی بررسی می کند.
متافیزیک خلقت: الاهیات طبیعی آکویناس در کتاب «جامع رد کفار - کتاب دوم» [کتاب انگلیسی][کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Norman Kretzmann (نورمن کرتزمن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نورمن کرتزمن به توضیح و انتقاد می پردازد الاهیات طبیعی خلقت توماس آکویناس، که «طبیعی» (یا فلسفی) است، زیرا آکویناس آن را بدون وابستگی به داده های کتاب مقدس توسعه داده است. متافیزیک آفرینش ادامه پروژه ای است که کرتزمن در متافیزیک خداباوری آغاز کرد و تمرکز را از کتاب اول به دوم کتاب جمع مخالفان آکویناس منتقل کرد.
عشق الهی به عنوان دلیل خلقت در اسلام: کاوشی در رسائل نوری نورسی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Nasrin Rouzati (نسرین روضاتی)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: هدف این مقاله پاسخ به این سوال است که "چرا خداوند جهان را آفریده است" با بررسی اثر بزرگ بدیعزمان سعید نورسی، رسائل نور (رساله‌ای نور)، تا نشان دهد که از منظر نورانی، عشق الهی دلیل است. برای خلقت جهان. بخش اول، مفهوم عشق الهی را که در ادبیات علمی اسلامی گسترده‌تر منعکس شده است، بررسی خواهد کرد. پس از آن بحثی در مورد الهیات اسمای الهی، با توجه ویژه به دیدگاه نورسی انجام خواهد شد و نقش مهمی را که این مفهوم در الهیات نورسی به ویژه در ارتباط با آفرینش کیهانی ایفا می کند، نشان می دهد. بخش سوم متافیزیک عشق، پیامدهای مهم عشق خداوند در خلقت جهان و نقش آن به عنوان نیروی محرکه پویایی و فعالیت های درون ساختار جهان را بررسی می کند. ارائه قرآنی عشق، ماه. ابا، و همچنین اهمیت ماهیت متقابل عشق بین خدا و نوع بشر در ادامه بررسی خواهد شد. بخش پایانی هم‌افزایی بین عشق الهی و مفهوم قرآنی ابتلا، امتحان و مصیبت را روشن می‌کند تا ابزار آن را در سفر معنوی انسان نشان دهد.
آفرینش از هیچ: کاوشی در کتاب مقدس، فلسفه و علم [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
by Paul Copan (Author), William Lane Craig (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Baker Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: کلیسای مسیحی از نظر تاریخی معتقد است که خداوند جهان را از هیچ خلق کرده است. اما برخی از متکلمان و گروه های غیر مسیحی معتقدند که جهان همیشه همراه با خدا وجود داشته است. چه کسی درست می گوید؟ آیا این مهم است؟ در کتاب خلقت از هیچ، نویسندگان پل کوپن و ویلیام لین کریگ، موارد کتاب مقدس، فلسفی و علمی را برای خلقت از هیچ بررسی می کنند. علاوه بر این، آنها روشن می کنند که چیزی کمتر از یکتایی و حاکمیت خداوند در خطر نیست. این کتاب همه مسیحیان متفکر را به چالش می‌کشد تا بفهمند چرا اعتقاد به آموزه خلقت از هیچ مهم است.
آفرینش: از هیچ تا کنون [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
W. Drees (Willem B. Drees) (ویلم بی دریس)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب «آفرینش: از هیچ تا کنون»، کاوشی تخیلی و شاعرانه از وجود ما از منظر تکاملی، از بیگ بنگ تا کنون، با ارائه مروری کوتاه و قابل دسترس بر اندیشه علمی معاصر است. نویسنده تأثیر مذهبی و فلسفی تحولات علمی را بر درک ما از تکامل و جهان طبیعی ارزیابی می‌کند و رابطه متغیر بین ما و سیاره ما را بررسی می‌کند. ویلم بی دریس فیزیکدان، الهی‌دان و فیلسوف است. او دارای کرسی فلسفه دین و اخلاق در گروه الهیات دانشگاه لیدن هلند است.
الهیات سیستماتیک جلد 2 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
translated by GEOFFREY W. BROMILEY ؛ Wolfhart Pannenberg (ولفهارت پاننبرگ)
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد 2 از کار بزرگ پاننبرگ فراتر از بحث بسیار تبلیغ شده در مورد پیش‌گفته‌های سیستماتیک و الهیات خاص در جلد 1 به بیانیه‌های دستوری و جامع در مورد خلقت، ماهیت انسان، مسیح‌شناسی و نجات می‌رود. در سرتاسر، پاننبرگ تسلط گسترده دانش تاریخی و تفسیری و استدلال فلسفی را که به آن شهرت دارد، به ارمغان می آورد.
  • تعداد رکورد ها : 34