جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 8
احوال الإمام المنتظر عجل الله تعالی فرجه الشریف
نویسنده:
السید نعمة الله الجزائری؛ باشراف ومراجعه وتصحیح الشیخ مهدی حمد الفتلاوی
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: دار العلوم,
چکیده :
کتاب حاضر درباره امام زمان عج می باشد که در ان مسائل مختلفی از قبیل شناخت امام زمان، اوصاف ، القاب و کنیه های ایشان، ظهور امام، انتظار فرج، علائم ظهور، جزیره خضرا، معجزات امام زمان عج و... مطرح میشود.
براهین الاثنا عشر علی وجود الامام الثانی عشر المجلد3
نویسنده:
السید طیب الجزائری
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: موسسه دارالکتاب,
چکیده :
کتاب حاضر پژوهشی است در باره اثبات وجود امام دوازدهم شیعیان، حضرت امام مهدی(ع) که در آن قصه ها و تشرف های اشخاص به محضر امام زمان، و دعاها و ذکرهای رسیده از آن حضرت و نیز دلایل حقانیت خلافت امام علی به بحث گذاشته شده است. محتوای مجلد سوم: در باره وجود امام زمان، فلسفه غیبت، چگونگی بهره مندی عالم از وجود امام زمان، طول عمر آن حضرت، امداد رساندن امام به فریاد خواهان، مشخصات امام عصر، ولادت، ماجرای جزیره خضرا، توقیعات صادر شده از سوی ایشان، و مسائل فقهی و آداب اخروی در باره امام زمان و استخاره های وارد شده از آن حضرت است.
مهدی المنتظر (عج)
نویسنده:
السید محمد الرئیسی
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بی جا: بی نا,
چکیده :
کتاب حاضر در مورد امام زمان عج و مهدویت می باشد که در آن در بخش اول به بررسی احادیث وارده می پردازد، در بخش دوم به ذکر زندگانی حضرت و سوالات این بخش را پاسخ می دهد و در بخش سوم درباره جزیره خضراء و ... بحث می کند.
اربعون في المهدي عجل الله تعالی فرجه و قصة الجزیرة الخضراء
نویسنده:
جلال موسوی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بقیة العترة,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
کتاب «الاربعون في المهدي (عج) و قصة الجزیرة الخضراء» نوشته سید جلال موسوی، مطالبی درباره امام زمان و محل زندگی ایشان (جزیره خضراء) به زبان عربی فراهم آمده است. عمده مطالب مذکور در قالب سه بخش تدوین گردیده است. در بخش نخست وصایای امام زمان (ع) از قول کسانی نقل می‌ شود که به دیدار آن حضرت مشرف شده‌ اند. از جمله این افراد عبارتند از: مقدس اردبیلی, بحرالعلوم, سید بن طاووسی, حر عاملی و شیخ خویی, محسن جبل عاملی و علامه حلی. در بخش دوم, احادیث و روایاتی با این موضوعات درج شده است: غیبت امام زمان (غیبت کبری و صغری), علل غیبت, فواید غیبت، زمان ظهور حضرت (ع), ویژگی‌ های عصر ظهور, و ویژگی‌ های مومنان در زمان ظهور حضرت. بخش سوم به شرح آیاتی اختصاص دارد که برخی مفسران قرآن, آن را به حضرت صاحب زمان نسبت داده‌ اند.
ماجرای جزیره خضراء چیست و آیا قابل قبول است؟
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
پاسخ تفصیلی:
يكى از موضوعات و مسائلى كه براى شيعيان و پيروان امام زنده غايب مطرح بوده ، مسئله محلّ سكونت و زندگى ايشان است. مى توان گفت طرح «جزيره خضراء» ، پاسخى به اين كنجكاوى هاست. جزيره خضراء، منطقه اى است در جنوب اسپانيا نزديك تنگه جبل الطارق كه نامش در توا بیشتر ...
کلیدواژه‌های اصلی :
کلیدواژه‌های فرعی :
آیا داستان جزیرة خضرا و انطباق آن با مثلث برمودا صحت دارد یا خیر؟
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
پاسخ تفصیلی:
ابتدا به اسباب پيدايش داستان جزيره خضرا و اينكه از چه زماني و توسط چه كساني به ما رسيده است، مي‌پردازيم؛ سپس به نقد و بررسي انطباق آن با مثلث برمودا خواهيم پرداخت. امّا بررسي منابع داستان جزيره خضرا: اصل اين قضيه به دو حكايت باز مي‌گردد: الف. حكايت ا بیشتر ...
کلیدواژه‌های فرعی :
دراسة فی علامات الظهور، الجزیرة الخضراء
نویسنده:
جعفر مرتضى عاملی
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: منتدی جبل عامل الاسلامی قسم الطباعة و النشر,
چکیده :
«دراسة فی علامات الظهور و توضیح الواضحات من اشکل المشکلات» به زبان عربی اثر سید جعفر مرتضی عاملی (متولد ۱۳۶۳ ق) می‌ باشد. اثر، در صدد بیان نشانه‌ های ظهور امام زمان (عج) با روش ابتکاری در بخش اول و در بخش دوم به نقد و ارزیابی علمی کتاب‌ های بیان الائمة و خطبة البیان پرداخته است. هدف مولف از تدوین در پیش گفتار این گونه آمده: «که كتاب، موضوع نشانه‌ های ظهور را مورد نقد و بررسی قرار می‌ دهد که تا حد زیادی جنبه سلبی به خود گرفته؛ یعنی برخورد با علامات ظهور از زاویه‌ ای که هیچ گونه تناسب و انسجامی با اهداف حقیقی آن ندارد.» و ظاهرا این مساله بدان جهت است که عده‌ ای از منحرفان با استفاده سوء از احساسات منتظران مطالب کذب و تحریف شده‌ ای را در قالب نشانه‌ های ظهور به مشتاقان امام عصر (عج) ارائه داده‌ اند و مولف این اثر را در نقد آن‌ ها تالیف نموده است.
  • تعداد رکورد ها : 8