جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
احوال الإمام المنتظر عجل الله تعالی فرجه الشریف
نویسنده:
السید نعمة الله الجزائری؛ باشراف ومراجعه وتصحیح الشیخ مهدی حمد الفتلاوی
نوع منبع :
کتاب , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: دار العلوم,
چکیده :
کتاب حاضر درباره امام زمان عج می باشد که در ان مسائل مختلفی از قبیل شناخت امام زمان، اوصاف ، القاب و کنیه های ایشان، ظهور امام، انتظار فرج، علائم ظهور، جزیره خضرا، معجزات امام زمان عج و... مطرح میشود.
نجم الثاقب في أحوال الإمام الحجّة الغائب المجلد1
نویسنده:
حسين الطبرسي النوري؛ تقديم و ترجمة و تحقيق وتعليق: ياسين الموسوي
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
اعتقاد به وجود منجی و قیامت در آخر زمان از مباحثی است که از آغاز خلقت بشر تاکنون مطرح گردیده و همواره در همة مذاهب وجود داشته است. کتاب حاضر به زبان عربی، تصحیحی است از «النجم الثاقب» اثر آیه‌الله «شیخ حسین طبرسی نوری» که دربارة روایات مختلف شیعه و سنی دربارة امام زمان (عج) به نگارش درآمده است. اثر حاضر پس از مقابله با نسخة خطی کتاب و اضافه کردن حواشی، تعریب و تکمیل تحقیقات کتاب، هم‌چنین اضافه کردن عناوین برای هر فصل به چاپ رسیده است. برخی از باب‌های کتاب عبارت‌ است از: اسماء حضرت مهدی (عج) و القاب او؛ شمه‌ای از اوصاف و شمایل امام مهدی (عج)؛ اختلاف مسلمانان دربارة وجود مبارک آن حضرت؛ اثبات امامت آن حضرت به وسیلة معجزات آشکارش؛ و ذکر حکایاتی از کسانی که به خدمت آن حضرت مشرف شده‌اند.
بررسی و تحلیل القاب مهدوی در دیوان الدررالمکنونه
نویسنده:
انسیه ترسلی
نوع منبع :
رساله تحصیلی
وضعیت نشر :
ایرانداک,
چکیده :
در طول تاریخ، شاعران زیادی در قالب‌های مختلف شعری به بیان فضائل و مناقب اهل بیت? پرداخته‌اند و با شعر خود از حیثیت و کیان تشیّع دفاع کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در این خصوص توجه شاعران را به خود معطوف کرده است، مهدویت و مسائل مربوط به آن می‌باشد. از آن‌جا که تا کنون به سروده‌های عربی سید محمدحسن میرجهانی بویژه اشعار مهدوی وی توجه نشده بود بر آن شدیم که با استفاده از روش تحلیلی به بررسی القاب حضرت مهدی? در دیوان الدررالمکنونه این شاعر بپردازیم و این پژوهشبه‌دنبال آن است تا با جستجو در روایات و ادعیه و زیارات به صحت و سقم القاب مذکور و وجه تسمیه حضرت به آن‌ها دست یابد.دستاورد این پژوهش بیانگر آن است که میرجهانی بیشتر القاب مهدوی را که در متون اسلامی ذکر شده است، به‌کار گرفته در حالی‌که برخی دیگر از این القاب در متون اسلامی مشاهده نمی‌شود ولی از مفهوم برخی روایات می‌توان چنین لقبی را برای حضرتش استنباط نمود.
  • تعداد رکورد ها : 3