جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
دولت های پارلمانی [کتاب عربی]
نویسنده:
جون ستیوارت مل؛ نقله الی العربیه: امیل الغوری
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: المرکز العربی للابحاث و دراسه السیاسات,
ميشال فوكو .. المعرفة والسلطة
نویسنده:
عبدالعزيز العيادي
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - لبنان: المؤسسة الجامعية للدراسات والنشر والتوزيع,
کلیدواژه‌های اصلی :
حیوان انسان [کتاب عربی]
نویسنده:
ممدوح عدوان
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دار ممدوح,
عدالت مرسوم و مشروعیت در حکومت کردن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Mazerolle, Elise Sargeant, Adrian Cherney, Sarah Bennett, Kristina Murphy, Emma Antrobus, Peter Martin (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مختصر بر «انجام» عدالت رویه‌ای متمرکز است: پلیس برای اجرای اصول عدالت رویه‌ای چه کاری می‌تواند انجام دهد، و چگونه اقدامات آنها می‌تواند درک شهروندان از مشروعیت پلیس را بهبود بخشد. با استفاده از تحقیقات استرالیا (Mazerolle و همکاران)، بریتانیا (Stanko، Bradford، Jackson و غیره)، ایالات متحده (Tyler، Reisig، Weisburd)، اسرائیل (Jonathon-Zamir و همکاران)، ترینیداد و توباگو (Kochel et al) و غنا (تانکبه)، نویسندگان روش‌های عملی را بررسی می‌کنند که پلیس می‌تواند به تعامل با شهروندان در طیفی از انواع مختلف مداخلات برای پذیرش اصول عدالت رویه‌ای، از جمله: · پلیس مشکل محور · گشت · عدالت احیا کننده · پلیس اطمینان · و پلیس جامعه. از طریق این مثال‌ها، نویسندگان برخی از موانع اجرای روش‌های عادلانه رویه‌ای تعامل با شهروندان را نیز بررسی کرده و پیشنهادهای عملی برای اصلاح ارائه می‌کنند. این کار برای محققان جرم شناسی و عدالت کیفری متمرکز بر پلیس و همچنین سیاست گذاران جالب خواهد بود.
نابرابری و حکمرانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andreas P. Kyriacou (آندریاس پی کیریاکو)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: حکمرانی برای رفاه اجتماعی اهمیت دارد. کشورهایی که بهتر اداره می شوند ثروتمندتر، شادتر و مشکلات اجتماعی و زیست محیطی کمتری دارند. حکمرانی خوب دلالت بر این دارد که کارگزاران بخش عمومی بی طرفانه عمل کنند. این خود را در قالب برابری در برابر قانون، مدیریت دولتی مستقل و حرفه ای و کنترل فساد نشان می دهد. این کتاب به این موضوع می پردازد که چگونه نابرابری اقتصادی – چه بین فردی و چه بین قومی – می تواند بر کیفیت حکمرانی تأثیر بگذارد. برای این منظور، بینش ها را از سه دیدگاه مختلف گرد هم می آورد. اول، یک تاریخی بلندمدت که از داده‌های انسان‌شناختی در جوامع پیشا صنعتی بهره‌برداری می‌کند. دوم، بر اساس کار تجربی انجام شده توسط روانشناسان اجتماعی و اقتصاددانان رفتاری. سوم، از طریق تجزیه و تحلیل تجربی بین کشوری که از نمونه بزرگی از جوامع معاصر استخراج شده است. چشم انداز بلندمدت رابطه نابرابری-حکومت را به واکنش های اجتماعی در مواجهه با عدم قطعیت مرتبط می کند - پاسخ هایی که امروزه در پوشش ویژگی های فرهنگی که در کشورهای مختلف متفاوت است ادامه دارند. شواهد تجربی درک ما را از رفتار انسان در شرایط نابرابر و در زمینه های مختلف حکومتی عمیق تر می کند. چشم انداز بلندمدت و شواهد تجربی با هم به تحلیل بین کشوری از تأثیر نابرابری اقتصادی بر حاکمیت کمک می کند. این تحلیل اهمیت نابرابری اقتصادی و فرهنگ را برای کیفیت حکمرانی نشان می‌دهد و پیامدهای سیاستی متعددی را به همراه دارد.
اخلاق، حکمرانی و سیاست‌ها در هوش مصنوعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Luciano Floridi
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب ترکیبی از تحقیقات در مورد اخلاق، حاکمیت و سیاست های موثر بر طراحی، توسعه و استقرار هوش مصنوعی (AI) را ارائه می دهد. هر فصل را می توان به طور مستقل خواند، اما ساختار کلی کتاب درک تکمیلی و مفصلی از برخی از مبرم ترین مسائل ناشی از هوش مصنوعی و نوآوری دیجیتال ارائه می دهد. با توجه به ماهیت ماژولار آن، این متن مناسب برای خوانندگانی است که می خواهند جهت گیری قابل اعتمادی در مورد اخلاق هوش مصنوعی به دست آورند و برای کارشناسانی که مایلند درباره حوزه های خاص بحث فعلی بیشتر بدانند.
صلح همیشگی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
کانت؛ مترجم: کمپل اسمیت
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
لندن: ,
چکیده :
در این رساله، کانت به دولت‌ها برنامه‌ای برای برقراری صلح بین آن‌ها ارائه می‌دهد. «پیش‌شرط‌های صلح پایدار» شامل قدم‌هایی است که باید با سرعت هرچه تمام‌تر برداشته شوند. برقراری صلح، هرگاه با یک شرط مخفی برای جنگ در آینده باشد، معتبر نخواهد بود. هیچ کشوری مستقل موجودی نباید از راه وراثت مبادله، خرید و فروش و… تحت مالکیت کشوری دیگر در آید. ارتش‌های ثابت به تدریج باید برچیده شوند. هیچ کشوری نباید خود را به واسطه امور برون مرزی همچون جنگ مقروض کند. هیچ کشوری حق ندارد با تمسک به زور در تشکیل یا ادراه کشوری دخالت کند. هیچ دولتی نباید به هنگام جنگ با کشوری دیگر به خود اجازه تمسک به آن از قبیل اقدامات خصمانه‌ای را دهد که اعتماد دو سویه میان طرف‌های درگیر را برای صلح آینده ناممکن می‌سازد. اصول قطعی صلح پایدار نیز، که اجرای آن‌ها نه تنها به معنای ترک مخاصمات بلکه به معنای ایجاد صلح پایدار است، در بخش دوم طی سه فصل ارائه شده‌است: اصل اول؛ ساختار مدنی همه کشورها می‌باید جمهوری باشد. اصل دوم؛ قانون ملل می‌باید بر فدرالیسم کشورهای آزاد بنا شود. اصل سوم؛ حق شهروندی جهان می‌باید پذیرش بیگانگان تلقی شود. دو متمم این رساله حاوی استدلال‌هایی دربارهٔ رابطه طبیعت انسانی و آغازگری جنگ یا صلح طلبی او است.
راهنمای قرآنی برای حکمرانی خوب: دیدگاه معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(استفان بی. یانگ)Abdullah al-Ahsan, Stephen B. Young(عبدالله الأحسن)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب بررسی اصول دینی حکمرانی خوب در جوامع معاصر ما است. از لحاظ تاریخی، دین برای سازماندهی جوامع راهنمایی کرده است. با این حال، در دوران مدرن، اندیشه های دینی در ادبیات علوم اجتماعی به حاشیه رفته است. مشارکت کنندگان در این اثر به بررسی ارزش ها و اعمالی که قرآن می تواند در اداره زندگی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی امروز ما کمک کند، می پردازد.
سخنرانی نسبت نظریه سلطنت با ضرورت اخلاقی از دیدگاه شهید صدر
سخنران:
رضا برنجکار
نوع منبع :
صوت , سخنرانی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
درسگفتار حاکمیت اسلامی
مدرس:
جمعی از اساتید
نوع منبع :
صوت , درس گفتار،جزوه وتقریرات
منابع دیجیتالی :