جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 18
موجز تاريخ الفلسفة
نویسنده:
مجموعة من الاساتذة السوفیات؛ ترجمه: توفیق سلوم
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
نیستی در فلسفه آسیایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Berger , Douglas L.; Liu , JeeLoo
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: انواعی از مهم‌ترین و مرتبط‌ترین ایده‌ها درباره نیستی یا پوچی در تاریخ و توسعه تعدادی از سنت‌های آسیای جنوبی و شرقی - از جمله در بودیسم، دائوئیسم، نئوکنفوسیوس، هندوئیسم، فلسفه کره‌ای، و مدرسه ژاپنی کیوتو این سنت‌ها این بینش را به اشتراک می‌گذارند که برای توضیح اسرار بزرگ و حقایق دنیوی درباره تجربه ما، ایده‌های «هیچ» باید نقش اصلی را ایفا کنند. این مجموعه مقالات، کار بیست تن از دانشمندان برجسته جهان از اندیشه هندو، بودایی، دائوئیست، نئوکنفوسیوس، ژاپنی و کره ای را گرد هم می آورد تا مفهوم سازی های فلسفی جذاب «هیچ» را در سنت های کلاسیک و مدرن آسیایی روشن کند. این مجموعه منحصربه‌فرد کار جدیدی از دانشمندان برجسته ارائه می‌کند و دیدگاهی منسجم و پانوراما از مهم‌ترین راه‌هایی را ارائه می‌کند که «هیچی» نقش‌های مهمی در فلسفه آسیایی ایفا می‌کند. این شامل فرمول بندی های سنتی و معاصر است، گاهی سنت های آسیایی را با یکدیگر و گاهی با تفکر کلاسیک و مدرن غربی در گفتگو قرار می دهد. نتیجه کتابی است که برای دانشجویان و محققان فلسفه آسیایی و تطبیقی ​​بسیار ارزشمند است.
ذهن، زبان و جهان: مجموعه مقالات بیمال کریشنا ماتیلال [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Matilal, Bimal Krishna; Ganeri, Jonardon
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
ترجمه ماسینی: آثار پیشگام ماتیلال را گرد هم می آورد و شامل مقالات منتشرنشده است. تحلیل تفصیلی سنت های عقلانی اندیشه هندی. تکنیک های معاصری که برای اولین بار برای ارزیابی فلسفه کلاسیک هند استفاده می شود
کتاب راهنمای پژوهشی بلومزبری در فلسفه هندی و جنسیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Veena R. Howard (editor)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: چگونه ساختارهای جنسیتی تجارب مذهبی را تغییر می دهند؟ نقش مادیت جسمانی در اخلاق و معرفت شناسی چیست؟ چگونه بازاندیشی جنسیت و تمایلات جنسی ما را وادار می‌کند تا چارچوب‌های هستی‌شناختی ثابت را دوباره مفهوم‌سازی کنیم؟ این مجموعه اولین منبع تحقیقی را برای مسائل جنسیتی فلسفی هند فراهم می‌کند و متون و سنت‌های مختلفی از فلسفه هند را بررسی می‌کند که در آن درمان جنسیت پویا و متنوع است. سازماندهی شده حول سه موضوع اصلی - پویایی جنسیتی روشنگری در سنت های هندو و بودایی. تقابل ساده دوتایی جنسیت ها در سنت های هندی؛ روش‌هایی که بازنمایی‌های نمادین جنسیت با واقعیت‌های اجتماعی در عمل هندو و بودایی متفاوت است - تیمی از محققان محترم در مورد خوانش‌های فمینیستی، بررسی زنانگی و مردانگی، و همچنین هویت‌ها، بازنمایی‌ها و نظریه‌های دگرباش و ترنس بحث می‌کنند. این کتاب راهنمای گسترده که با سنت ودایی شروع می‌شود و با بخش‌هایی درباره سری راماکریشنا و گاندی خاتمه می‌یابد، تحقیق تازه‌ای در مورد پرسش‌های فلسفی کلاسیک را تشویق می‌کند. با ارائه تحلیل‌های انتقادی مرتبط با مطالعات ادبی، فرهنگی و مذهبی، کتاب راهنمای پژوهشی بلومزبری درباره فلسفه و جنسیت هند راه‌های جدیدی را برای درک جنسیت و فلسفه آسیای جنوبی باز می‌کند.
کتاب راهنمای پژوهشی بلومزبری در فلسفه زبان هند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alessandro Graheli
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب راهنمای پژوهشی بلومزبری در زمینه فلسفه زبان هندی، بررسی سیستماتیکی از فلسفه زبان در سنت هندی ارائه می‌کند و یک منبع تحقیقاتی به‌روز برای درک بهتر تاریخ و جهت‌گیری آینده این رشته ارائه می‌کند. هر فصل به مسئله فلسفی خاصی از دیدگاه سنت‌های بنیادی و متفکران خاص می‌پردازد. این فصول با پوشش بینش فلسفی در مورد زبان که در فلسفه های جریان اصلی Vyakarana، Mima?sa، Nyaya، Vedanta، Budism و Alankarasastra یافت می شود، به پرسش های مهم معنایی و عملی مانند رابطه گوینده با واقعیت، استفاده از فرازبان، تمایز بین جملات، گزاره‌های بیضوی، و کاربردهای مجازی، و تأثیر ساختارهای متنی بر پیام فلسفی. این مجموعه با پیشنهادات بیشتر مطالعه و کتابشناسی مشروح، کمک مهمی به فلسفه زبان معاصر شرقی و غربی دارد.
تاریخ فلسفه هندی راتلج [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bilimoria , Puruṣottama (پوروشوتاما بیلی موری)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تاریخ فلسفه هند بررسی جامع و معتبر جنبش ها و متفکرانی است که فلسفه هند را در سه هزار سال گذشته شکل داده اند. یک تیم برجسته از مشارکت کنندگان بین المللی پنجاه و هشت فصل قابل دسترس را ارائه می دهند که در سه بخش واضح سازماندهی شده اند: 1-دانش، زمینه، مفاهیم. 2-سنت های فلسفی. 3-جذب و برخورد: مدرن و پست مدرن. خواندن این مجموعه برجسته برای دانشجویان فلسفه هند ضروری است. همچنین برای کسانی که به دنبال کشف اهمیت ماندگار این سنت غنی و پیچیده فلسفی هستند، و برای فیلسوفانی که مایلند در مورد فلسفه هند از طریق دریچه مقایسه ای بیاموزند، جالب خواهد بود.
تاریخ فلسفه هند جلد 2 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Erich Frauwallner (اریش فراوالنر)
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
تاریخ فلسفه هند جلد 1 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Erich Frauwallner (اریش فراوالنر)
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد اول به قدیمی ترین دوره فلسفه هند از آغاز تا پایان هزاره اول پس از میلاد اختصاص دارد. این فلسفه ودا و حماسه، بودا و جینا، سانکیا و سیستم یوگای کلاسیک را در بر می گیرد. جلد دوم ارائه طبیعت -- مکاتب فلسفی -- سیستم های Vaisesika و Jaina و سیستم های Lokayatas ، Kautilya و سایر ماتریالیست ها را ارائه می دهد. ترانس. از آلمانی اصلی توسط V.M. بیدکار.
فلسفه دین هندی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Roy W. Perrett (auth.) (روی دبلیو پرت)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: با چند استثنای قابل توجه، فلسفه تحلیلی دین در غرب همچنان تقریباً به طور کامل بر سنت یهودی-مسیحی متمرکز است. به ویژه، نادیده گرفتن منابع غنی از مفاهیم و استدلال های ارائه شده توسط سنت مذهبی هند بسیار مرسوم است. این مایه تاسف است، زیرا بی جهت دامنه بسیاری از فلسفه دین معاصر را ضعیف می کند و مانع از دستیابی به هر گونه بینشی در مورد ادیان هندی می شود که با آن هایی که وضوح و دقت فلسفه تحلیلی برای سنت یهودی-مسیحی امکان پذیر کرده است، مقایسه شود. این جلد به دنبال جبران عدم تعادل است. ایده اولیه دعوت از تعدادی از فیلسوفان هندی و غربی بود تا در مقالاتی در مورد مفاهیم دینی هند به سبک فلسفه تحلیلی دین معاصر مشارکت کنند. محدودیت بیشتری برای مشارکت کنندگان در نظر گرفته نشد و مقالات حاصل (همه قبلاً منتشر نشده بودند) تنوع مضامین و رویکردها را نشان می دهند. بسیاری از ترتیبات مطالب در اینجا بدون شک قابل دفاع هستند. منطقی که اتخاذ شده است، شاید به بهترین وجه از طریق برخی اظهارات مقدماتی در مورد خود مقالات ارائه شود.
فلسفه هند جلد 1 [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sarvepalli Radhakrishnan (ساروپالی راداکریشنان)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این گزارشی از عالی ترین مفاهیم هندوئیسم است. آمیختگی مفاهیم شرقی با اصطلاحات غربی، این کتاب را حتی برای افراد بی خبر نیز مورد توجه قرار می دهد.
  • تعداد رکورد ها : 18