جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
فمینیسم پسامسیحیت: رویکرد انتقادی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lisa Isherwood and Kathleen McPhillips
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به بررسی تأثیر و سهم پسا نظریه ها در زمینه الهیات فمینیستی مسیحی می پردازد. پسا تئوری یک حوزه گفتمانی مهم و پیشرفته است که انقلابی در تولید دانش در فمینیسم و ​​الهیات ایجاد کرده است. این کتاب با ارائه متنی که می تواند گزاره های معتبری در مورد استفاده و جایگاه پسا نظریه در الهیات فمینیستی ارائه دهد، شکافی را پر می کند و ثانیاً کمکی مستمر به گفتمان الهیات فمینیستی مسیحی و دستور کار رهایی بخشی آن می کند. محققین برجسته و معتبر مقالاتی قطعی در مورد جدیدترین و هیجان انگیزترین تحولات در پسا تئوری، فمینیسم و ​​الهیات ارائه می دهند.
مادرِ خدا، وکیلِ حوا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tina Beattie (تینا بیتی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تینا بیتی کتابی خیره کننده در مورد الهیات زن نوشته است. هدف اعلام شده او تشخیص جایگاه بدن زن در داستان نجات مسیحی است و این کار را از دل سبک‌سازی‌های مسیحی زنان -شکل‌های مریم و حوا- انجام داده است. بیتی موضوع خود را با کمک فمینیسم روانکاوانه فرانسوی دنبال کرده است. اما او عمداً خود را در تضاد با نئوارتدوکسی و الهیات لیبرال فمینیستی قرار می دهد. او معتقد است که متکلمانی مانند فون بالتاسار با تأثیرات فاجعه آمیزی از بهترین سنت پاتریستیکی الهیات ماریان دور می شوند. او همچنین در کتابی که در دفاع از الهیات کلاسیک ماریان قوی است، به مارینا وارنرهای این جهان تسلی نمی دهد. او با شور و بینش الهیات نه تنها از تولد باکره، لقاح مطهر و فرض، بلکه از باکرگی همیشگی مریم دفاع می کند. به عقیده بیتی، میل باکره نباید منفی تلقی شود، بلکه باید به عنوان تأییدی بر صداقت میل زنان در برابر خداوند، به گونه ای نه وابسته به فالوس و نه قابل تقلیل به نبوغ باشد.
  • تعداد رکورد ها : 3