جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 9
نقد حسن اللهیاری
سخنران:
حسن میلانی
نوع منبع :
صوت , سخنرانی
کلیدواژه‌های اصلی :
شناخت مذاهب اربعه: حقایقی درباب اجتهاد و تقلید
نویسنده:
تیموثی وینتر: by Abdal Hakim Murad (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
‎ Muslim Academic Trust ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: چرا چهار مکتب شرعی وجود دارد؟ لازم است که مسلمانان از آنها پیروی کنند ، یا باید اسلام را مستقیماً از قرآن و سنت بگیریم. این اثر کوتاه پاسخی را که علمای بزرگ شرع به این سؤالات داده اند نشان می دهد.
فقه الاجتهاد والتقليد
نویسنده:
تقريرًا لدروس: السيد محمّد صادق الحسينيّ الروحانيّ؛ تقریر: السيّد هادي الحسينيّ الروحانيّ؛ تحقیق وتذییل: السيّد الضياء القطیفی
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
مطالب این کتاب شامل مباحث سطح عالی با موضوع اجتهاد و تقلید است. این مباحث را آیت‌الله العظمی روحانی حدود 60 سال پیش برای گروهی از فضلای حوزه علمیه قم در ماه مبارک رمضان مطرح کرده بود. در حوزه‌های علمیه معمولا در ماه مبارک رمضان دروس تعطیل می‌شوند و طلاب زمانی برای تبلیغ و عبادت دارند. همچنین بخشی از این زمان به تدریس دروسی موسوم به دروس تعطیلیه اختصاص می یابد. اغلب نیز موضوع این دروس متناسب با محدودیت زمانی درنظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، پرداختن به یک قاعده فقهی، باب کوچکی از ابواب فقه یا مطلبی از مطالب اصولی بسیار مهم، از جمله این موضوعات‌اند. بیش از 60 سال است که شیوه تدریس‌ آیت‌الله العظمی روحانی نیز این‌گونه بوده است و در همه این سال‌ها و البته به جز سال‌هایی که در حصر و حبس یا تبعید بوده‌اند، هیچ‌گاه این سنت حسنه را ترک نکرده اند. وظیفه جمع‌آوری کتاب «فقه الاجتهاد و التقلید، تقریر دروس آیت‌الله العظمی سیدمحمدصادق روحانی» را حجت‌الاسلام والمسلمین خباز از فضلای حوزه علمیه قطیف و از شاگردان آیت‌الله العظمی روحانی بر عهده گرفت و منابع روایات و اقوال آن را استخراج کرد. وی بسیاری از مطالبی را که در زمان اندک تدریس مجال مطرح شدن آن‌ها نبود، از سه دوره کتاب فقهی و اصولی آیت‌الله روحانی استخراج کرده و به صورت پاورقی به کتاب افزوده است. در بخش ملحقات کتاب نیز بحث «جواز امتثال اجمالی با امکان امتثال تفصیلی» که در ضمن مباحث خارج فقه طهارت در سال 1423 هـجری قمری مطرح شده، آورده شده است. همچنین کتاب فقه الاجتهاد و التقلید به عنوان جلد متمم موسوعه 41 جلدی فقه الصادق معرفی شده است. کتاب «فقه الاجتهاد و التقلید، تقریر دروس آیت‌الله العظمی سیدمحمدصادق روحانی» به قلم مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی روحانی و تحقیق و پاورقی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدضیاء خباز در 470 صفحه از سوی انتشارات کلبه شروق راهی بازار کتاب شده است.
شفاء غليل السائل عما تحمله الكافل المجلد 2
نویسنده:
علي بن صلاح بن علي طبري؛ محقق: مكتبة أهل البيت علیهم السلام
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
یمن/صعدة: مكتبة أهل البيت علیهم السلام,
مدخل لدراسة الشريعة الاسلامية
نویسنده:
عبد الكريم زيدان
نوع منبع :
کتاب , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات)
منابع دیجیتالی :
شفاء غليل السائل عما تحمله الكافل المجلد 1
نویسنده:
علي بن صلاح بن علي طبري؛ محقق: مكتبة أهل البيت علیهم السلام
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
البحث عن علم‌الدین‬‫
نویسنده:
تالیف محمد ضیاءآبادی‬‏‫؛ نقله الی‌العربیه محمداسد الموسوی‌الصافی
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
‏‫تهران‬‏‫: موسسه بنیاد خیریه‌الزهرا سلام‌الله علیها‬‏‫,
چکیده :
کتاب حاضر یک کتابی ارزشمند در حوزه علم دین یعنی اجتهاد ، تقلید و مرجعیت می باشد. در این کتاب اول فضیلت علم بیان می شود، بعد انواع علوم که یادگیریشان یا واجب عینی است یا کفایی، بعد بحث اجتهاد در علم ، و انواع تقلید و... بخش آخر کتاب مطلبی است در رد تصوف.
  • تعداد رکورد ها : 9