جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 14
انجام الهیات زمینه‌ای [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Angie Pears (آنجی پیرز)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات مسیحی، مانند همه اشکال دانش، تفکر و عمل، برخاسته از زمینه ای است که در آن انجام می شود و تحت تأثیر آن قرار می گیرد. در انجام الهیات زمینه‌ای، انجی پیرز ماهیت اساساً زمینه‌ای الهیات مسیحی را با تمرکز بر پنج شکل الهیات رهایی بخش نشان می‌دهد: الهیات آزادی‌بخش آمریکای لاتین؛ الهیات سیاه؛ الهیات آگاه فمینیستی; الهیات جنسی؛ الهیات بدن. پیرز تجزیه و تحلیل می کند که چگونه هر یک از اینها از طریق کتاب مقدس و مسیح شناسی پیوند روشن و پایداری را با سنت مسیحی نشان می دهد و مفاهیم الهیات زمینه ای و محلی را برای درک مسیحیت به عنوان یک دین مورد بحث قرار می دهد. علاوه بر این، او در نظر می‌گیرد که آیا ترس از این که خوانش زمینه‌ای ریشه‌ای از الهیات مسیحی منجر به درک نسبی‌گرایانه از دین می‌شود، موجه است یا اینکه این الاهیات علیرغم و به دلیل ماهیت زمینه‌ای‌شان نوعی هویت مشترک دارند. انجام الهیات زمینه‌ای به دانشجویان یک بررسی روشن و به‌روز از حوزه الهیات آزادی‌بخش معاصر ارائه می‌دهد و درک درستی از نحوه عملکرد الهیات زمینه‌ای در عمل به آنها ارائه می‌دهد.
موضوعات جدید در فلسفه دین فمینیستی: منازعات و تعالی تجسم یافته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marije Altorf (auth.), Pamela Sue Anderson (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
درآمدی بر حقوق فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hilaire Barnett (هیلر بارنت)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با پوشش مسائل مربوط به فقه فمینیستی، با هدف تحلیل روشی که در آن هم فقه و هم حقوق سنتی به‌رغم گام‌های گسترده در دستیابی به برابری حقوقی رسمی از سوی زنان، موضوعی مردانه باقی مانده‌اند، می‌پردازد. این کتاب به تحلیل این موضوع می پردازد.
کلمات الهی، نداهای زنانه: کاوش های زنانه اسلامی در الهیات ​​فمینیستی تطبیقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lamptey , Jerusha Tanner (لمپتی, جروشا تانر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: Voices با استفاده از رویکرد الهیات تطبیقی ​​فمینیستی برای درگیر کردن صداهای مختلف فمینیستی مسلمان و مسیحی، بینش‌های الهیات سازنده مسلمانان را در رابطه با وحی الهی پیشنهاد می‌کند. هرمنوتیک متنی حدیث و انجیل; حضرت محمد و مریم به عنوان نمونه های فمینیستی؛ انسان شناسی الهیاتی; و دعا، سنت و تغییر آیینی.؛ قدردانی ها - 1. فراتر از چاه های مسموم: مقدمه - 2. الهیات مسلمه به عنوان الهیات فمینیستی تطبیقی ​​- 3. کلمات در جهان: قرآن و عیسی مسیح در زمینه - - 4. متون ادعایی: رویکردهای هرمنوتیکی به احادیث و انجیل - 5. حاملان کلمات: محمد (ص) و مریم به عنوان نمونه های فمینیستی - 6. زنان در جهان: طبیعت انسانی، محدودیت و تحول - 7. اعمال برابری: دعای آیینی، سنت و اجتماع -- پایان: کلمات زنده، صداهای متنوع -- یادداشت ها -- کتابشناسی -- فهرست.
الهیات زنانه اسلامی: صدای متکلمان زن مسلمان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ednan Aslan , Elif Medeni , Marcia Hermansen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجلد پیشگام، خطوط درگیری های نوظهور علمای زن مسلمان از سراسر جهان را با سنت های تفسیری معتبر اسلام، کلاسیک و معاصر مشخص می کند. الهیات مسلما، که در اینجا به طور گسترده تعریف شده است تا طیفی از راهبردها و دیدگاه‌های تفسیری را در بر گیرد که از موقعیت‌های اجتماعی متعدد ناشی می‌شود، کتاب مقدس اسلامی و دیگر اشکال گفتمان دینی را مورد بازجویی قرار می‌دهد تا زنان مسلمان با ایمان را قادر سازد تا به نفع عدالت جنسیتی صحبت کنند. مشارکت‌ها نمای کلی این حوزه را در این مقطع ارائه می‌کنند، از فمینیسم کتاب مقدس مسلمان پیشگام تا تحلیل‌های دقیق متون حقوقی و عرفانی توسط گروه بین‌المللی جدیدی از دانشگاهیان و فعالان زن مسلمان. رویکردهای «سازه‌گرایی» زن مسلمان معاصر، نگرانی‌هایی را درباره تنوع، از جمله نژاد و کثرت‌گرایی مذهبی، به موازات تحولات در قرائت‌های زنانه و مجریستی از متون دینی بیان می‌کند.
آزادسازی الهیات: اصول الهیات در دیدگاه فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Catherine M. Lacugna (editor) (کاترین ام. لاکونیا)
نوع منبع :
کتاب
وضعیت نشر :
HarperSanFrancisco A Division of HarperCollinsPublishers,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه مهیج ده تن از معتبرترین زن الهیات امروزی را گرد هم می آورد - آن ای. کار، لیزا سوول کیهیل، ساندرا ام. اشنایدرز، مری کاترین هیلکرت، مری ای. هاینز، مری آکوین اونیل، جوآن ولسکی کان، کاترین مووری لاکوگنا. سوزان ای. راس، و الیزابت ای. جانسون - برای معرفی جامع هر حوزه از الهیات معاصر از دیدگاه فمینیستی.
کتاب مرجع کمبریج برای الهیات فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Susan Frank Parsons
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب راهنمای انتقادی برای کاوش علمی الهیات فمینیستی است. ویژگی‌های اصلی این تحول الهیات مدرن را تشریح می‌کند و دغدغه‌ها و پرسش‌های اصلی آن را بررسی می‌کند. این تحلیل‌های جامع و انتقادی از موضوعات اساسی دکترین مسیحی را ارائه می‌کند که توسط مشارکت‌کنندگان آگاه در الهیات فمینیستی نوشته شده است. این کتاب چالشی را برای دانش پژوهی آینده ارائه می دهد، زیرا به طور انتقادی با مفروضات الهیات فمینیستی درگیر است و به دنبال باز کردن راه هایی برای زنان پس از فمینیسم برای ورود به حرفه الهیات است.
الهیات فمینیستی کریستینا روسِتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lynda Palazzo (لیندا پالازو)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
PALGRAVE,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نثر عبادی روستی که در چارچوب الهیات نوظهور زنان در قرن نوزدهم خوانده می‌شود، ترجیح مشخصی را برای «متون حکمت» کتاب مقدس نشان می‌دهد، و کار متکلمان فمینیست پیشرو امروزی را پیش‌نمایش می‌کند. این جلد این فرض را که روستی از پیروان کبل و پوزی بود، رد می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه نارضایتی او از دعوت مردانه به تجرد، او را به رد تصورات آنها از دنیاگرایی و ایجاد پیوند نزدیک‌تر با جهان فیزیکی و بدن سوق داد.
معرفی الهیات فمینیستی آسیایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kwok , Pui-lan (کواک-پوی لا)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Sheffield Academic Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: Theology (IFT) موضوعات مختلف الهیاتی را بررسی می کند که الهیات مردسالارانه را به چالش می کشد و جایگزین های رهایی بخش را پیشنهاد می کند. نویسندگان و ویراستاران به دنبال گسترش گفتمان الهیاتی با ارائه راهنماهای قابل اعتماد برای تاریخ تفکر، مسائل و مباحث جاری و تحولات احتمالی آینده در الهیات فمینیستی هستند.
معرفی الهیات بدن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lisa Isherwood (لیزا ایشروود)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Sheffield Academic Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویرایش دوم این مقدمه بسیار محبوب شامل یک مقدمه جدید است و هر فصل برای به روز نگه داشتن آن تا حد امکان اصلاح شده است. «معرفی الهیات فمینیستی برای هر کسی که الهیات فمینیستی را آغاز می‌کند، یک «اولین خواندن» پر جنب و جوش و محرک باقی می‌ماند، و همچنین منبع درجه اول برای کسانی است که می‌خواهند آشنایی خود را با آن تازه کنند. علیرغم ادعاهایی که در برخی اقشار مبنی بر اینکه «جنسیت» از «فمینیسم» پیشی گرفته است، این کتاب توضیح می‌دهد که تا چه حد یک برنامه فمینیستی حیاتی باقی مانده است، و هنوز چقدر باید انجام شود، چه در سطح الهیات و چه در سطح عملی، تا مسیحیت را از دو قرن متحول کند. گفتمان جنسیتی مردانه و ساختار کلیسایی در دینی که به اندازه کافی زندگی زنان مدرن را منعکس می کند.
  • تعداد رکورد ها : 14