جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 17
آزادسازی الهیات: اصول الهیات در دیدگاه فمینیستی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Catherine M. Lacugna (editor) (کاترین ام. لاکونیا)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
HarperSanFrancisco A Division of HarperCollinsPublishers,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه مهیج ده تن از معتبرترین زن الهیات امروزی را گرد هم می آورد - آن ای. کار، لیزا سوول کیهیل، ساندرا ام. اشنایدرز، مری کاترین هیلکرت، مری ای. هاینز، مری آکوین اونیل، جوآن ولسکی کان، کاترین مووری لاکوگنا. سوزان ای. راس، و الیزابت ای. جانسون - برای معرفی جامع هر حوزه از الهیات معاصر از دیدگاه فمینیستی.
تخیلات پولس: تفاوت جنسی در اندیشه مسیحیت اولیه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Benjamin H. Dunning (بنجامین اچ. دانینگ)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Pennsylvania Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اولین مسیحیان با یک مدل سلسله مراتبی از تفاوت جنسی مشترک در مدیترانه باستان عمل می کردند و زنان به عنوان نمونه های کمتری از مردان در نظر گرفته می شدند. با این حال تفاوت جنسی به عنوان یک مقوله مفهومی در سراسر طیف تفکر مسیحی تکوینی کاملاً پایدار نبود. در عوض، مسیحیان اولیه راه‌هایی برای اعمال خلاقیت الهیاتی و تفکر متفاوت از یکدیگر پیدا کردند، زیرا معمای بدن‌های متفاوت جنسی را بررسی می‌کردند. بنجامین اچ. توجه به راه‌هایی که میراث پولس رسول باعث تقویت، شکل‌دهی و همچنین محدود کردن رویکردها به این موضوع شد. پولس دیدگاه خود را در مورد معنای انسان بودن در درجه اول با قرار دادن انسان ها بین دو قطب بیان می کند: خلقت (آدم) و رستاخیز (مسیح). اما در این چارچوب، شخصیت حوا – و تفاوتی که بدن زن او نشان می‌دهد، کجا قرار می‌گیرد؟ دانینگ نشان می‌دهد که این معضل بر طیفی از متفکران مسیحی در قرن‌های بلافاصله پس از رسول، از جمله کلمنت اسکندریه، ایرنائوس لیونی تأثیر گذاشته است. ترتولیان کارتاژی و نویسندگانی از مجموعه ناگ حمادی. در حالی که هر یک از این متفکران تلاش می‌کنند تا تفاوت زنانه را در چارچوب گونه‌شناختی پائولی جای منسجمی بدهند، دانینگ نشان می‌دهد که همه آنها به طور کامل به انسجامی که وعده می‌دهند، عمل نمی‌کنند. در عوض، تفاوت جنسی، گفتمان هویت و یکسانی پولین را به‌عنوان تفاوتی که نه می‌توان به طور کامل جذب کرد و نه کاملاً حذف کرد، آزار می‌دهد - نتیجه‌ای با پیامدهای مهم نه تنها برای تاریخ اولیه مسیحیت، بلکه برای فلسفه و الهیات فمینیستی و دگرباش.
پرداختن به الهیات متن گرا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Angie Pears (آنجی پیرز)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات مسیحی، مانند همه اشکال دانش، تفکر و عمل، برخاسته از زمینه ای است که در آن انجام می شود و تحت تأثیر آن قرار می گیرد. در انجام الهیات زمینه‌ای، انجی پیرز ماهیت اساساً زمینه‌ای الهیات مسیحی را با تمرکز بر پنج شکل الهیات رهایی بخش نشان می‌دهد: الهیات آزادی‌بخش آمریکای لاتین؛ الهیات سیاه؛ الهیات آگاه فمینیستی; الهیات جنسی؛ الهیات بدن. پیرز تجزیه و تحلیل می کند که چگونه هر یک از اینها از طریق کتاب مقدس و مسیح شناسی پیوند روشن و پایداری را با سنت مسیحی نشان می دهد و مفاهیم الهیات زمینه ای و محلی را برای درک مسیحیت به عنوان یک دین مورد بحث قرار می دهد. علاوه بر این، او در نظر می‌گیرد که آیا ترس از این که خوانش زمینه‌ای ریشه‌ای از الهیات مسیحی منجر به درک نسبی‌گرایانه از دین می‌شود، موجه است یا اینکه این الاهیات علیرغم و به دلیل ماهیت زمینه‌ای‌شان نوعی هویت مشترک دارند. انجام الهیات زمینه‌ای به دانشجویان یک بررسی روشن و به‌روز از حوزه الهیات آزادی‌بخش معاصر ارائه می‌دهد و درک درستی از نحوه عملکرد الهیات زمینه‌ای در عمل به آنها ارائه می‌دهد.
شناخت موضوعات دیگر: الهیات شبانی فمینیستی و چالش هویت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Katharine E. Lassiter
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Lutterworth Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: وقتی خودمان به خاطر هویتی که در آن زندگی می‌کنند، رنج می‌برند، چگونه عادلانه اهمیت می‌دهیم؟ کاترین لاسیتر، الهی‌دان شبانی، از دیدگاه فمینیستی به این پرسش میان رشته‌ای می‌پردازد تا بفهمد رنج، شکل‌گیری موضوع و بی‌عدالتی اجتماعی چگونه به هم مرتبط هستند. لاسیتر با تأمل در تنش‌ها در تجربیات خود از مراقبت از خود، چالش‌های هویت را در توسعه انسان‌شناسی الهیات شبانی شناسایی می‌کند. او با اقتباس از نظریه های شناخت، استدلال می کند که انجام مراقبت عادلانه مستلزم شناخت نیاز به شناخت و همچنین درک موانع دریافت شناخت بین فردی، اجتماعی و الهیاتی است. او با گرد هم آوردن منابعی از الهیات شبانی و نظریه اجتماعی، الهیات شبانی فمینیستی و عمل برخورد را توسعه می دهد تا مراقبتی را که عدالت را رعایت می کند، پیش ببرد. محققان، دست اندرکاران عدالت اجتماعی و مراقبان شبانی قادر خواهند بود از این منبع استفاده کنند تا نه تنها بفهمند که چگونه و چرا شناخت بر رشد انسان تأثیر می گذارد، بلکه همچنین چگونه می توانیم یک عمل الهیات رهایی بخش را که به نقش شناخت در شکل گیری موضوع توجه دارد، اجرا کنیم. Katharine E. Lassiter استادیار مطالعات مذهبی و شبانی در دانشگاه Mount St. Joseph در سینسیناتی، اوهایو است.
مادرِ خدا، وکیلِ حوا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tina Beattie (تینا بیتی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تینا بیتی کتابی خیره کننده در مورد الهیات زن نوشته است. هدف اعلام شده او تشخیص جایگاه بدن زن در داستان نجات مسیحی است و این کار را از دل سبک‌سازی‌های مسیحی زنان -شکل‌های مریم و حوا- انجام داده است. بیتی موضوع خود را با کمک فمینیسم روانکاوانه فرانسوی دنبال کرده است. اما او عمداً خود را در تضاد با نئوارتدوکسی و الهیات لیبرال فمینیستی قرار می دهد. او معتقد است که متکلمانی مانند فون بالتاسار با تأثیرات فاجعه آمیزی از بهترین سنت پاتریستیکی الهیات ماریان دور می شوند. او همچنین در کتابی که در دفاع از الهیات کلاسیک ماریان قوی است، به مارینا وارنرهای این جهان تسلی نمی دهد. او با شور و بینش الهیات نه تنها از تولد باکره، لقاح مطهر و فرض، بلکه از باکرگی همیشگی مریم دفاع می کند. به عقیده بیتی، میل باکره نباید منفی تلقی شود، بلکه باید به عنوان تأییدی بر صداقت میل زنان در برابر خداوند، به گونه ای نه وابسته به فالوس و نه قابل تقلیل به نبوغ باشد.
درآمدی بر فقه فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hilaire Barnett (هیلر بارنت)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با پوشش مسائل مربوط به فقه فمینیستی، با هدف تحلیل روشی که در آن هم فقه و هم حقوق سنتی به‌رغم گام‌های گسترده در دستیابی به برابری حقوقی رسمی از سوی زنان، موضوعی مردانه باقی مانده‌اند، می‌پردازد. این کتاب به تحلیل این موضوع می پردازد.
الهیات فمینیستی کریستینا روسِتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lynda Palazzo (لیندا پالازو)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
PALGRAVE,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نثر عبادی روستی که در چارچوب الهیات نوظهور زنان در قرن نوزدهم خوانده می‌شود، ترجیح مشخصی را برای «متون حکمت» کتاب مقدس نشان می‌دهد، و کار متکلمان فمینیست پیشرو امروزی را پیش‌نمایش می‌کند. این جلد این فرض را که روستی از پیروان کبل و پوزی بود، رد می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه نارضایتی او از دعوت مردانه به تجرد، او را به رد تصورات آنها از دنیاگرایی و ایجاد پیوند نزدیک‌تر با جهان فیزیکی و بدن سوق داد.
شناخت موضوعات دیگر در الهیات شبانی فمینیستی [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Katharine E. Lassiter
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : پروژه من به بررسی ساخت موضوع شبانی فمینیستی می پردازد. با حرکت بین تئوری و عمل، به داده‌هایی فکر می‌کنم که با مصاحبه با کشیشان بیمارستان در مورد بهترین شیوه‌های مراقبت شبانی خاص جنسیتی و مرور ادبیات مربوط به الهیات شبانی، مراقبت و مشاوره فمینیستی برای درک موضوع جمع‌آوری کردم. پایان نامه با یک روش همبستگی انتقادی هدایت می شود که سه سؤال اساسی را برمی انگیزد. نخست، وضعیت سوبژکتیویته در الهیات شبانی فمینیستی چگونه است؟ دوم، چه منابعی در فلسفه و روان‌شناسی نظریه‌های ذهنی، رنج، مراقبت و عدالت ما را عمیق‌تر می‌کند؟ سوم، الاهیات شبانی فمینیستی در پاسخ چه می گوید؟ من کشف کردم که الاهیات شبانی فمینیستی موضوعات خود را از دریچه تفاوت جنسیتی توصیف می کند، اما به اندازه کافی برای فرآیند روانی-اجتماعی به رسمیت شناختن ادعا توضیح نمی دهد. با تکیه بر نظریه‌های روان‌شناختی و اجتماعی به رسمیت شناختن که به بی‌عدالتی‌های جنسیتی توجه دارند، یک الهیات شبانی فمینیستی از شناخت و عمل برخورد ایجاد می‌کنم. مشاوران/اعضای کمیته: بانی جی میلر-مک لمور (رئیس کمیته).
راهنمای کمبریج برای الهیات فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Susan Frank Parsons
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب راهنمای انتقادی برای کاوش علمی الهیات فمینیستی است. ویژگی‌های اصلی این تحول الهیات مدرن را تشریح می‌کند و دغدغه‌ها و پرسش‌های اصلی آن را بررسی می‌کند. این تحلیل‌های جامع و انتقادی از موضوعات اساسی دکترین مسیحی را ارائه می‌کند که توسط مشارکت‌کنندگان آگاه در الهیات فمینیستی نوشته شده است. این کتاب چالشی را برای دانش پژوهی آینده ارائه می دهد، زیرا به طور انتقادی با مفروضات الهیات فمینیستی درگیر است و به دنبال باز کردن راه هایی برای زنان پس از فمینیسم برای ورود به حرفه الهیات است.
 موضوعات جدید در فلسفه دین فمنیستی: مشاجرات و تعالی تجسد یافته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marije Altorf (auth.), Pamela Sue Anderson (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
  • تعداد رکورد ها : 17