جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
رویاهای بین علم و اعتقاد [کتاب عربی]
نویسنده:
علي الوردي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: دار کوفان للنشر,
زندگی روانی: تحلیل علمی شخصیت فرد [کتاب عربی]
نویسنده:
الفرد ادلر؛ ترجمه: محمد بدران، احمد محمد عبدالخالق بک
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
الاهلیه,
هنر گوش دادن به خود.. خواندن در اضطراب برونگرا [کتاب عربی]
نویسنده:
جمال علي الحلاق
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: کافه حقوق نشر و الاقتباس باللغه العربیه,
به وجود آوردن خدا: روانشناسی باور و ظهور معنویت سکولار [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jon Mills
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این کتاب جنجالی، فیلسوف و روانکاو جان میلز استدلال می کند که خدا وجود ندارد. و تحریک آمیزتر، اینکه خدا نمی تواند به عنوان چیزی جز یک ایده وجود داشته باشد. به طور خلاصه، خدا یک خلقت روانی است که به آرمان نهایی دلالت دارد. میلز استدلال می کند که ایده یا تصور از خدا تجلی انکار و پاسخ بشر به محرومیت طبیعی است. یک رابطه خود با یک شی ایده آل شده درونی شده، ایده آل سازی ارزش تصوری. پس از نشان دادن فقدان شواهد تجربی و عدم امکان منطقی خداوند، میلز انگیزه‌های روان‌شناختی نیاز بشر به اختراع یک موجود برتر را توضیح می‌دهد. او در یک تحلیل بسیار ظریف از فرآیندهای ناخودآگاه که به روانشناسی باورها و ایدئولوژی اجتماعی نهادینه شده می‌پردازد، نتیجه می‌گیرد که ایمان به خدا ناتوانی در پذیرش مرگ قریب‌الوقوع ما و سوگواری غیبت طبیعی برای توهم حضور الهی است. او به عنوان جایگزینی برای ایمان خداباورانه، معنویت سکولار را ارائه می دهد که بر کیفیت تجربه زیسته، اولویت احساس و تحقیق ارزشی، خودآگاهی اخلاقی، حساسیت زیبایی شناختی و بوم شناختی، و رابطه اصیل با خود، دیگران و جهان به عنوان تعقیب یک روح زیبا در جستجوی چیزهای ارزشمند اختراع خدا مورد توجه دانشگاهیان، دانشمندان، مخاطبان عادی و دانشجویان علوم دینی، علوم انسانی، فلسفه و روانکاوی و سایر رشته ها خواهد بود. همچنین برای روان درمانگران، روانکاوان و متخصصان سلامت روان که بر ادغام علوم انسانی و روانکاوی تمرکز دارند، جذاب خواهد بود.
میانه های امر متعالی: الهیات و نظریه روانکاوی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Crockett, Clayton
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fordham University Press ,
سلامت روان: یک تحلیل فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Per-Anders Tengland (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مسائل مربوط به سلامت روان یک نگرانی رو به رشد در جامعه مدرن غربی ما است. این بخشی از علاقه فزاینده به سؤالات مربوط به سلامت، کیفیت زندگی، رشد شخصی و خودشکوفایی است. با این حال، بیشتر مطالبی که تاکنون نوشته شده است، تمرکز خود را بر بیماری یا بیماری روانی، جنبه منفی سکه داشته است، و تلاش های اندکی برای بحث دقیق تر، از منظر فلسفی، انجام شده است که سلامت روانی چیست. . کتاب حاضر چنین تلاشی است. هدف نویسنده تحلیل فلسفی مفهوم «سلامت روانی مثبت» است. برای انجام این کار تعدادی از ایده های موجود در ادبیات ارائه و مورد بحث قرار می گیرند. نویسنده همچنین چند پرسش مهم روش شناختی را مطرح می کند. نتیجه نهایی تحلیل، بازسازی رسمی و مادی مفهوم «سلامت روانی مثبت» است. این کتاب برای همه متخصصان در بخش مراقبت های بهداشتی، به ویژه برای روانپزشکان، روانشناسان بالینی، و روان درمانگران ارزشمند خواهد بود. همچنین برای فیلسوفان و دانشمندان علوم اجتماعی که با سؤالات سلامت کار می کنند، جالب خواهد بود.
کمک به خودکشی و اتانازی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Craig Paterson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate,
چکیده :
ترجمه ماشینی: از آنجایی که فناوری پزشکی پیشرفت می کند و افراد به شدت مجروح یا بیمار را می توان برای مدت طولانی بیش از آنچه که قبلا از نظر پزشکی ممکن بود زنده نگه داشت و کار کرد، بحث در مورد اخلاق مراقبت از پایان زندگی و مسائل مربوط به کیفیت زندگی ضروری تر شده است. کریگ پترسون در کتاب جدید شفاف و پرشور خودکشی کمکی و اتانازی را از منظر قانون طبیعی سکولار کاملاً درست اما غیر جزمی مورد بحث قرار می دهد. او رویکرد قانون طبیعی به استدلال اخلاقی را با ایجاد یک گزارش کثرت‌گرا از اینکه چرا عقلانیت عملی ما را ملزم به احترام گذاشتن و نقض نکردن خواسته‌های کلیدی ناشی از کالاهای اولیه افراد، به‌ویژه زندگی انسان می‌کند، احیا می‌کند. مسائل مهمی که اخلاقیات را شکل می‌دهند. کیفیت یک عمل تبیین و تحلیل می شود: قصد/آینده نگری. عمل/غفلت؛ عمل / پیامدها؛ کشتن/اجازه دادن به مرگ؛ بی گناهی/بی گناهی; و شخص/غیر شخص. پترسون از این گزاره هنجاری مرکزی دفاع می کند که «کشتن عمدی یک انسان بی گناه، خواه خود یا دیگری، بدون توجه به پیامدها یا انگیزه، همیشه یک اشتباه اخلاقی جدی است».
یوگا و روانشناسی: زبان، حافظه و عرفان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Harold G. Coward
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هارولد کوارد بررسی می کند که چگونه جنبه های روانشناختی فلسفه یوگا برای تحولات فکری شرق و غرب مهم بوده است. یوگا سوتراهای پاتانجالی، بیانیه کلاسیک یوگا شرقی، که برای تفکر و تمرین معنوی هندو، جینا، و بودایی پایه گذاری شده است، در تاکید بر ماهیت و اهمیت فرآیندهای روانی منحصر به فرد است. تأثیر یوگا در آثار متفکر هندی بهارترهاری (حدود ۶۰۰ پس از میلاد) و در میان شخصیت‌های کلیدی روان‌شناسی غربی: بنیان‌گذاران فروید و یونگ، و همچنین فراشخصیت‌گرایان معاصر مانند واشبورن، تارت، و اورنشتاین بررسی شده است. ترسو نشان می‌دهد که چگونه مفهوم یوگای فرآیندهای روان‌شناختی، فلسفه زبان بهارترهاری و الهیات وحی او را ممکن می‌سازد. او در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه روان‌شناسی غربی با ترکیب یا رد یوگای پاتانجالی تحت تأثیر قرار گرفته است. پیامدهای این گرایش ها در اندیشه غربی برای عرفان و حافظه نیز بررسی می شود. این تحلیل به بینش قابل توجهی منجر می‌شود، یعنی تفاوت اساسی بین تفکر شرقی و غربی با توجه به اینکه ماهیت انسان محدود یا کمال‌پذیر است، وجود دارد - غرب معتقد است که ما انسان‌ها از نظر روان‌شناختی، فلسفی و معنوی محدود یا دارای نقص هستیم. طبیعت و بنابراین کامل شدنی نیست، در حالی که یوگای پاتانجالی و تفکر شرقی عموماً خلاف آن را حفظ می کنند. پاسخ‌های متفاوت غرب به موضع شرقی، از طرد کامل توسط فروید، یونگ، و هیک، تا درجات مختلف پذیرش توسط متفکران فراشخصی، ذکر شده است.
ارزش ها، دستاوردها و عدالت: مطالعاتی در روانشناسی شایستگی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Norman T. Feather
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب قضاوت های مربوط به «لایق بودن» یا «بی لیاقتی» را به مسئولیت درک شده، ارزش ها، روابط دوست داشتنی و روابط درون گروهی/برون گروهی مرتبط می کند. این کتاب یک مدل فرآیند شناختی-اجتماعی را ارائه می‌کند که به چگونگی واکنش مردم به جرایم و مرتکبان جرایم مربوط می‌شود. مطالعات مربوط به نتایج دستاوردها و عدالت تلافی جویانه، و راه هایی که در آن رویکرد نظری ممکن است بیشتر توسعه یابد، شرح داده شده است.
لاکان، زبان و فلسفه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Russell Grigg
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دیدگاه‌های بالینی و فلسفی در مورد موضوعات و بحث‌های کلیدی در روانکاوی لکانی.