جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 7
الهیات و مراقبت شبانی: مسیرهای انتقادی در تئوری و عمل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ramsay, Nancy Jean
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
John Wiley & Sons,
ابعاد معنوی مراقبت شبانی: الهیات عملی در زمینه چند رشته ای [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Swinton, David Willows
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Jessica Kingsley ,
از گهواره تا گور: ارتباط الهیات ولادت با الهیات مرگ و مردن و مراقبت شبانی در کلیسا [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Jennifer Anne Hurd
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : این پایان نامه ارتباط الهیات ولادت را با الهیات مرگ و مرگ و مراقبت شبانی در کلیسا بررسی می کند. مفهوم تولد برگرفته از آثار گریس ام جانتزن است و با زیبایی، خلاقیت، تازگی، شکوفایی و تولد مشخص می شود. پس از بررسی رویکردهای الهیاتی و شبانی به مرگ و مردن، ولادت تبیین شده و روش تحقیق الهیات عملی فمینیستی به کار گرفته شده است. داده‌های حاصل از مصاحبه‌های نیمه‌ساخت‌یافته انجام‌شده با کشیش‌های بیمارستان، کارکنان بالینی، بیماران مراقبت‌های تسکینی و بستگان/دوستان آن‌ها، کدگذاری‌شده بر اساس ویژگی‌های اصلی جانتزن یعنی تولد تجسم، ایجاد، رابطه و امید، ارائه و مورد بحث قرار می‌گیرد. تجزیه و تحلیل داده ها نشان می دهد که تولد به شدت به الهیات و مراقبت های شبانی در هنگام مرگ و مرگ مرتبط است، و برخلاف جانتزن، مهم ترین ویژگی آن برای شرکت کنندگان در تحقیق، امید نیست، بلکه رابطه، به عنوان منبع حیاتی امید است. این نشان دهنده اهمیت رابطه برای الهیات و مراقبت شبانی است. تأمل در این مورد منجر به ارائه ی برگزاری به عنوان استعاره ای برای چنین الهیات و عمل شبانی، و به رسمیت شناختن ارزش بالقوه تحقیقات کیفی بیشتر پیرامون مفهوم تولد می شود.
 احیای مراسم شبانی: دیدگاه های تثلیثی درباره مراقبت و مشاوره معنوی  [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Neil Pembroke
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Pub Co ,
کمک به شبانی خوب: مشاوران شبانی در فرهنگ روان‌درمانی (1925--1975) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Susan E. Myers-Shirk (سوزان ای. مایرز-شیرک)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Johns Hopkins University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این تاریخچه مشاوره شبانی پروتستان در آمریکا به بررسی نقش مشاوران شبانی در ساخت و بیان یک حساسیت اخلاقی لیبرال می پردازد. سوزان ای. مایرز-شیرک با تحلیل رابطه دین و علم در قرن بیستم، این حساسیت را در تعامل فکری مشاوران با علوم روان‌شناسی می‌داند. با آگاهی از اصول روانشناسی و روانکاوی، مشاوران شبانی به دنبال راه وسطی بین علم و مسیحیت در توصیه به اهل محله مضطرب بودند که از آنها برای مشکلات شخصی مانند کودکان مشکل دار، همسران خشن و سوء مصرف الکل و مواد مخدر کمک می گرفتند. مایرز-شیرک دریافته است که روابط جنسیتی تا حدی عامل شکاف بزرگ بین حساسیت های اخلاقی لیبرال و محافظه کار در مشاوره شبانی است. او نشان می دهد که وقتی برخی از مشاوران شبانی شروع به حمایت از برابری زنان کردند، مشاوران مسیحی محافظه کار ظهور کردند و مشاوران شبانی لیبرال و روانشناسان سکولار را به دلیل نادیده گرفتن آموزه های کتاب مقدس محکوم کردند. از آنجا، دو طرف به طور چشمگیری از هم جدا شدند. کمک به چوپان خوب برای محققان تاریخ دینی آمریکا، تاریخ روانشناسی، مطالعات جنسیتی و تاریخ آمریکا جذاب خواهد بود. برای کسانی که مشاوره شبانی را تمرین می کنند و آموزش می دهند، بینش های تاریخی را در این زمینه ارائه می دهد.
بررسی مراقبت های شبانی در پاسخ به مسأله عاطفی شر
نویسنده:
محمود نظری,نعیمه پورمحمدی
نوع منبع :
مقاله , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات)
منابع دیجیتالی :
چکیده :
مسأله عاطفی شر، مسأله ای است که برای کسی که در حال رنج کشیدن است رخ می دهد و به هیچ عنوان مساله ای فلسفی یا منطقی نیست، بلکه مسأله ای از نوع دینی، شخصی و عاطفی می باشد. در حقیقت این مسأله زمانی دامنگیر انسانِ خداباور می شود که با بروز شری که او را بی پناه و سرگشته ساخته است، احساس رهاشدگی و تنهایی می کند و نسبت به اطاعت از خدای خویش سست می شود؛ انسان در این حالت تشنه انکشاف عشق الاهی، حضور فعال، نوازش، توجه و مراقبت خدا است. دنبال راهی است که رابطه خود را با خدا بهبود بخشد و عشق و اعتماد آسیب دیده خود را به خدا اصلاح و ترمیم کند. مراقبت های شبانی از جمله پاسخ هایی است که مسیحیت در مواجهه با مساله عاطفی شر ارائه نموده است. این پاسخ ها برآمده از الاهیاتی است که رسالت واسطه گری در ابراز عشق و مراقبتِ الاهی به همه نیازمندان مراقبت را بر دوش دارد. در این راستا روش هایی برای ایجاد ارتباط با فرد رنج دیده ارائه می گردد و به کشیشان می آموزد چگونه با رنج دیده همدردی کنند و بدین ترتیب بتوانند از سنگینی رنج وی بکاهند.
  • تعداد رکورد ها : 7