جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
زندگی پس از مرگ: کشف رازهای زندگی پس از مرگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Barry Eaton
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Tarcher,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: برای هزاران نفری که عاشق بهشت ​​و بازگشت بودند، بهشت ​​واقعی و اثبات بهشت ​​است، گزارشی گرم و مفصل از زندگی بین زندگی‌ها و زندگی‌های آینده ما وقتی کسی بمیرد چه اتفاقی می افتد؟ این حس شبیه چیه؟ نور انتهای تونل دقیقا چیست؟ آیا تناسخ واقعی است؟ و اگر چنین است، آیا ارواح تأثیری بر زندگی آینده خود دارند؟ بری ایتون بر اساس تجربیات شگفت انگیز خود در برقراری ارتباط با کسانی که از آنجا گذشته اند، به این سؤالات در مورد جهان ارواح و بسیاری از موارد دیگر پاسخ می دهد. نویسنده با بردن خواننده به سفری در قلمرو روح، کل فرآیند عبور به زندگی بعدی، از سفر به خانه، تا سازگاری با شرایط زندگی جدید در زندگی پس از مرگ، و حتی بررسی انواع فعالیت‌ها در آنجا در دسترس خواهند بود و چگونه می‌توانیم برای سفر شخصی خود آماده شویم. این کتاب امید می بخشد، ترس را کاهش می دهد و برای هر کسی که سؤال یا نگرانی در مورد زندگی پس از مرگ دارد، آرامش می دهد.
فلسفه و اعتقاد به زندگی پس از مرگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
R. W. K. Paterson (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Macmillan Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب همچنین به بررسی استدلال‌های کلاسیک برای جاودانگی روح می‌پردازد و بر انواع واقعیت‌های ثبت‌شده که شواهد اولیه بقا را ارائه می‌کنند، تمرکز می‌کند: تجربیات نزدیک به مرگ، مظاهر مردگان و در حال مرگ، ارتباطات واسطه‌ای، و موارد ظاهری تناسخ. نویسنده استدلال می‌کند که مسائل «اثبات» یا «رد» اجباری باید در این زمینه نسبت به سؤالات احتمال یا عدم احتمال نسبی فرعی باشد. او تصدیق می‌کند که جهان‌بینی ماتریالیستی غالب، حتی زمانی که مورد انتقاد جست‌وجو قرار می‌گیرد، اعتقاد به زندگی پس از مرگ را پیش از این غیر محتمل می‌کند. با این حال، او نتیجه می گیرد که وزن انباشته شواهد مثبت، حتی پس از کاهش مناسب، تمایل دارد تا نوعی از زندگی پس از مرگ را به طور کلی به یک احتمال متمایز تبدیل کند.
کلیسای اولیه و زندگی پس از مرگ: وجود پس از مرگ در آتناگوراس، ترتولیان، اوریگن و نامه به رژینوس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Rankin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: رستاخیز مردگان، همانطور که ترتولیان می‌گوید، «ماده اصلی کل ایمان مسیحی» بود (د رستاخیز 39.3) و یکی از آن باورهایی بود که تفکر مسیحی را از بسیاری دیگر از تفکرات معاصر متمایز می‌کرد. این کتاب به نحوه نمایش وجود پس از مرگ در آثار پدران اولیه کلیسا - به ویژه آتناگوراس، ترتولیان، و اوریگن - و نامه به رژینوس می پردازد، و اینکه چگونه این بازنمایی ها با رفتار آن در کتاب مقدس و در کتاب مقدس مقایسه می شود. بازتاب الهیات معاصر و مدرن این کتاب با بررسی این نگرش ها نسبت به زندگی پس از مرگ و قرار دادن آنها با تفاسیر مدرن تر، چهار سؤال اصلی را مطرح می کند. اولاً اینکه آیا قیامت بلافاصله پس از مرگ اتفاق می‌افتد؟ ثانیاً اگر بین مرگ و حیات قیامتی تداوم یا عدم تداوم مکان و زمان باشد. ثالثاً، بررسی می کند که آیا تصور می شد وجود پس از مرگ تجسم یافته است یا نه، و اگر چنین است چگونه ممکن است تجسم شود. در نهایت، به موضوع تداوم یا عدم تداوم هویت شخصی پس از مرگ می پردازد. این کتاب شکل گیری یک دکترین کلیدی ایمان مسیحی را روشن می کند. به این ترتیب، برای محققان و دانشگاهیان شاغل در تاریخ دین، الهیات و پدرشناسی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
زندگی پس از مرگ
نویسنده:
الیزابت کوبلر-راس؛ ترجمه: مژگان‌بانو مومنی
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
وضعیت نشر :
تهران - ایران: علم,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
کتاب شامل نوشته‌هایی است در خصوص زندگی پس از مرگ که افزون بر آن، توصیه‌هایی در خصوص چگونگی رویارویی و کنار آمدن با مرگ درج گردیده است . نویسنده در بخش نخست کتاب ")زندگی کردن و مردن ("این نکته را بیان می‌کند که تجربه مردن با تولد تقریبا یکسان است .مردن تولدی است در حیاتی دیگر
آیا حیات پس از مرگ وجود دارد؟ گفت‌و‌گو با فیلیپ کلیتن
شخص محوری:
فیلیپ کلیتن
نوع منبع :
فیلم , مناظره،گفتگو و میزگرد , ترجمه اثر
چکیده :
آیا حیات پس از مرگ ممکن است؟ چه فرض‌هایی لازمه باور به حیات پس از مرگ است؟ نظریات سنتی برگرفته شده از کتاب مقدس درباره حیات پس از مرگ چه اشکالاتی دارد؟ نظریات مدرن چگونه پاسخ گوی اشکالات وارد بر نظریات سنتی‌تر در باب حیات پس از مرگ است؟ فیلیپ کلیتن، در گفت‌وگو با رابرت لارنس کوهن، مجری برنامه‌ی تلویزیونی «نزدیک‌تر به حقیقت» می کوشد به این پرسش ها پاسخ دهد.
امکان زندگی پس از مرگ
نویسنده:
ریچارد سویین‌برن؛ ترجمه: امیر‌مسعود جهان‌بین
نوع منبع :
مقاله , سخنرانی , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
مرگ و زندگی پس از مرگ: دیدگاه های کتاب مقدس در مورد سؤالات نهایی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Paul R. Williamson, D. A. Carson
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
InterVarsity Press / IVP Academic,
کلیدواژه‌های اصلی :
مرگ و زندگی پس از مرگ: چشم انداز ادیان جهانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hiroshi Obayashi
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Praeger Paperback,
چکیده :
ترجمه ماشینی: سنت‌های دینی عمده جهان حاوی دیدگاه‌هایی با اهمیت همیشگی درباره موضوع مرگ و زندگی پس از مرگ است. این گونه مفاهیم و باورها نه تنها مستقیماً در مراسم تدفین و تشییع جنازه منعکس می‌شوند، بلکه الگوهایی از باورها و آیین‌هایی را که سبک زندگی انسان را شکل می‌دهند، نشان می‌دهند. اگرچه در متون مقدس مشهود است، اما نمی‌توان آن‌ها را به‌صورت مجزا و تنها با مطالعه متنی به طور کامل درک کرد. بلکه باید آنها را در قالب یک درک جامع از نظام دینی معین که ریشه در یک فرهنگ کلی دارد، بررسی کرد. در اینجا سیزده محقق، که هر یک متخصص در سنت مذهبی خاصی هستند، عقاید، اسطوره ها و اعمال مربوط به مرگ و زندگی پس از مرگ را بیان می کنند. مقدمه جلد چارچوبی برای درک روابط تکاملی بین ادیان جهانی و وحدت و همچنین تنوع تلاش آنها برای غلبه بر مرگ فراهم می کند. بخش اول شامل فصول مربوط به ادیان آفریقایی است که تجربه دینی بی سواد را نشان می دهند و در مورد ادیان باستانی بین النهرین، مصر و یونان. مطالعات این ادیان به عنوان پیش زمینه ای برای درک مفاهیم مربوط به مرگ و زندگی پس از مرگ در ادیان بزرگ جهان است که در بخش دوم، در مورد ادیان غربی، و بخش سوم، در مورد ادیان شرقی به آن پرداخته شده است. روش خاص رویکرد به هر سنت با ماهیت ماده تعیین می شود. با مرگ و زندگی پس از مرگ به عنوان تمرکز مشترک، این گروه از محققان تخصص های متنوع خود را در انسان شناسی، آثار کلاسیک، باستان شناسی، مطالعات کتاب مقدس، تاریخ و الهیات به ارمغان آورده اند. نتیجه یک متن مهم برای دروس تطبیقی ​​دین و فراتر از آن، کتابی است که درک ما را از افکار و آرزوهای بشری گسترش می دهد. این یک دیدگاه جهانی ارائه می دهد که از آن یک فرد می تواند در مورد مسائل شخصی خود در مورد مرگ و زندگی پس از مرگ فکر کند.
زندگی پس از مرگ دیجیتالی شما: نظریه های محاسباتی زندگی پس از مرگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Eric Charles Steinhart (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
UK: Palgrave Macmillan ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دیجیتال گرایی یک استراتژی فلسفی است که از روش های محاسباتی جدید تفکر برای ایجاد روش های طبیعی اما معنادار در مورد بدن ها، روح ها، جهان ها، خدایان و زندگی پس از مرگ استفاده می کند. Your Digital Afterlives چهار نظریه اخیراً توسعه یافته و الهام گرفته شده دیجیتالی از زندگی پس از مرگ را بررسی می کند.